Martin Lewandowski jest jedną z najpopularniejszych postaci, jeśli chodzi o polskie MMA. Kim jest Martin Lewandowski? Martin Lewandowski KSW – od którego roku prowadzi największa polską organizację MMA? Martin Lewandowski żona – jak ma na imię? Martin Lewandowski majątek – ile wynosi? Martin Lewandowski biznesy – jakie prowadzi, oprócz KSW? Martin Lewandowski Instagram – pod jaką nazwą można znaleźć go na tej platformie?

Kim jest Martin Lewandowski?

Kim jest Martin Lewandowski? Kto to Martin Lewandowski? Tych pytań z pewnością nie zadają sobie kibice, którzy śledzą sporty walki na krajowym podwórku. Martin Lewandowski jest bowiem współwłaścicielem największej organizacji MMA w Polsce, czyli KSW (sprawdź typy na KSW).

Idąc nieco szerzej, odpowiadając na pytanie, kto to Martin Lewandowski, trzeba przyznać, że przedsiębiorca. Jako młody chłopak trenował kung-fu, boks oraz kick-boxing. W latach szkolnych uczył się na profilu teatralnym, a także muzycznym. Ostatecznie postanowił, że zamierza poświęcić się ekonomii i uzyskał dyplom Akademii Ekonomicznej. W przeszłości studiował między innymi w Australii, gdzie dorabiał, pracując w pizzerii.

Martin Lewandowski pochodzenie

kto to martin lewandowski

Martin Lewandowski pochodzenie, czyli czy szef KSW jest... Polakiem? Niektórzy zadają sobie takie pytanie, biorąc pod uwagę imię Lewandowskiego. Odpowiadając – tak, Lewandowski jest Polakiem i urodził się w stolicy województwa dolnośląskiego, czyli we Wrocławiu.

Martin Lewandowski wiek, waga, wzrost

Jeśli chodzi o wiek, Martin Lewandowski urodził się w 1975 roku. Rocznikowo ma więc 46 lat. Biorąc pod uwagę wzrost, trudno znaleźć na ten temat potwierdzone informacje. W sieci można natrafić na domysły, według których Lewandowski mierzy około 185 centymetrów. Również waga szefa KSW nie jest znana. Kto wie, może poznamy ją kiedyś przy okazji jego... walki?

Martin Lewandowski żona

Martin Lewandowski żona, czyli czy mężczyzna jest żonaty?

„Nie miałem szans przewidzieć, że na 40. piętrze w Marriotcie poznam przyszłą żonę. Też tam pracowała, zostałem wysłany do niej na szkolenie. Wkurzała się, bo cały czas patrzyłem na nią jak zahipnotyzowany. Konkretnie na jej usta. Myślała pewnie: „przyszedł cwaniaczek i się na mnie gapi cały czas”. A ja, gdy ją zobaczyłem, miałem jak Goofy, ta postać z bajki: z wrażenia oczy wyszły na wierzch, szczena poszła w dół. Jakby mnie ktoś zahipnotyzował. Później bardzo się starałem, żebyśmy nawiązali silną relację. Pojawiły się wspólne wyjścia, wyjazdy. Uczucie zaczęło się rozwijać” - przyznał Lewandowski w wywiadzie dla portalu sport.onet.pl, opowiadając o tym, jak poznał swoją żonę.

Żona Martina Lewandowskiego nazywa się Iwona Borys-Lewandowska. Para wychowuje nastoletnią córkę.

Martin Lewandowski KSW

martin lewandowski w ksw

Martin Lewandowski KSW, czyli wszystko zaczęło się w 2004 roku. Właśnie wtedy Lewandowski założył KSW w duecie z Maciejem Kawulskim. Lewandowski pracował wówczas jako kierownik do spraw promocji warszawskiego hotelu Marriott, gdzie zajmował się między innymi promocją znajdującej się w hotelu restauracji Champions. Organizował tam zawody w siłowaniu się na rękę czy strongmenów, poznając przy okazji jednego z takich wydarzeń właśnie Kawulskiego.

Panowie podjęli decyzję o rozpoczęciu wspólnego biznesu pod nazwą Konfrontacja Sztuk Walki. Jak sama nazwa wskazuje, podczas wydarzeń konfrontowali się zawodnicy z różnych dyscyplin, jeśli chodzi o sztuki walki. Pierwsze gale organizowane były właśnie w restauracji Champions. Triumfatorem pierwszego turnieju KSW był Łukasz „Juras” Jurkowski.

Z czasem w projekt zaangażowała się telewizja Polsat, dzięki czemu o KSW usłyszało więcej osób. Wraz z kolejnymi galami produkt był coraz bardziej popularny, a Polacy usłyszeli o takich zawodnikach, jak Michał Materla, Jan Błachowicz czy Mamed Khalidov.

Zobacz także - Jan Błachowicz zarobki w UFC.

Najważniejszym wydarzeniem w historii KSW było bez wątpienia zakontraktowanie Mariusza Pudzianowskiego, jednego z najpopularniejszych polskich sportowców. Po latach właściciele KSW przyznali, że na pokrycie pensji „Pudziana” musieli się zadłużyć. Pomysł ze skonfrontowaniem Pudzianowskiego z Marcinem Najmanem okazał się strzałem w dziesiątkę. O KSW usłyszała cała Polska, a od tamtej pory produkt pod tą nazwą na dobre przebił się do najpopularniejszych wydarzeń sportowych w kraju. Polacy pokochali MMA, choć... tak naprawdę o tym nie wiedzieli, gdyż dla wielu z fanów dyscyplina sportu, w której dwóch zawodników pojedynkuje się w klatce (a na początku – w ringu) używając do tego zarówno technik stójkowych, jak i parterowych, nazywała się właśnie KSW.

W kolejnych latach brand o nazwie KSW stale się rozwijał, a walki Pudzianowskiego czy Khalidova biły kolejne rekordy popularności. Gala KSW 39, która została zorganizowana na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie, przyciągnęła na trybuny blisko 58 tysięcy widzów. Było to tym samym drugie największe wydarzenie w historii światowego MMA, biorąc pod uwagę liczbę kibiców na trybunach obiektu.

Martin Lewandowski majątek

Biorąc pod uwagę fakt, jak ogromnym sukcesem okazało się KSW, Martin Lewandowski majątek zgromadził z pewnością imponujący. Oczywiście konkretna wielkość majątku Lewandowskiego nie jest znana, ale kwoty, jakie padają w kontekście KSW, robią wrażenie. Pod koniec 2017 roku duet Lewandowski&Kawulski wycenił wartość KSW na około 25 milionów euro.

Z kolei w 2018 roku KSW dało rocznie ponad 25 milionów złotych wpływów i kilka milionów złotych zysku rocznie. Tego typu kwoty najlepiej obrazują, jak duży majątek zgromadził Lewandowski z tytułu działalności KSW.

 

 

Martin Lewandowski biznesy

Martin Lewandowski biznesy to jednak nie tylko KSW. W 2007 roku, wraz z żoną, otworzył agencję marketingową o nazwie "My Land". Lewandowski brał udział między innymi przy produkcji takich eventów, jak gale pięściarskie Polsat Boxing Night czy gala tylko freakfight o nazwie Free Fight Federation.

Choć określenie „biznes” nie najlepiej w tym przypadku pasuje, należy wspomnieć także o projekcie pod nazwą MMA Polska. Stowarzyszenie ma na celu pomoc w rozwoju amatorskiej odmiany tego sportu w naszym kraju, między innymi poprzez finansowanie wyjazdów dla najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia na międzynarodowe zawody.

Martin Lewandowski „kelner”

martin kelner lewandowski

Martin Lewandowski „kelner”, czyli... o co w tym chodzi? Lewandowski jest od wielu lat skonfliktowany z Mirosławem Oknińskim, kontrowersyjnym trenerem sportów walki. Okniński, dogryzając Lewandowskiemu w wywiadach, mówi o nim per „kelner”, odnosząc się tym samym do zajęcia Lewandowskiego sprzed KSW, czyli pracy w restauracji Champions.

Zobacz także - kim jest Mirosław Okniński?

W 2019 roku pojawiły się nawet związane z tym określeniem medialne doniesienia, według których Lewandowski miał wnieść do sądu sprawę o zniesławienie przeciwko Oknińskiemu, żądając przeprosin oraz 50 tysięcy złotych wpłaconych na jedną z fundacji.

Martin Lewandowski Norman Parke

Przez KSW przewinęło się setki zawodników, jednak takich problemów, jakie szefowie federacji mieli z Normanem Parke, prawdopodobnie nie mieli z żadnym innym. Kontrowersyjny zawodnik oczywiście wnosił do klatki wysoki poziom sportowy, jednak poza klatką raz po raz coś było nie tak. A to nie zrobił wagi, a to coś powiedział, a to... zawalczył w FAME MMA (sprawdź typy na FAME MMA).

Parke na swoich mediach społecznościowych obrażał Lewandowskiego, więc wszystko wskazuje na to, że kontrowersyjnego zawodnika nie zobaczymy już więcej w klatce największej polskiej organizacji.

Martin Lewandowski samochód

Martin Lewandowski samochód, czyli czym jeździ szef KSW? Tego do końca nie wiadomo. Lewandowski nie chwali się bowiem na swoich mediach społecznościowych samochodami. Pod koniec 2017 roku na kanale na YouTube o nazwie "mymmapl" pojawił się wywiad z Lewandowskim, podczas którego kierował samochodem marki Mercedes.

Martin Lewandowski Instagram

Martin Lewandowski Instagram, czyli pod jaką nazwą można znaleźć go na tym portalu? Profil Lewandowskiego nazywa się "martinlewandowski". Jego konto śledzi blisko 55 tysięcy obserwujących. Lewandowski wrzuca na swój profil głównie zdjęcia czy nagrania związane z KSW.


Z czego znany jest Martin Lewandowski?
Martin Lewandowski jest współwłaścicielem KSW.
Ile lat ma Martin Lewandowski?
Martin Lewandowski urodził się w 1975 roku.