Jan Błachowicz zarobki – ile Polak zarabia? Błachowicz zarobki UFC – czy wiadomo, ile zgarnia za walkę? Sprawdziliśmy, jak wyglądają zarobki zawodników UFC i jak na tym tle wypada - niestety były - mistrz wagi półciężkiej.

Błachowicz wiek

Ile lat ma Jan Błachowicz? Były mistrz UFC urodził się w 24 lutego 1983. Oznacza to, że na ten moment ma 39 lat.

Błachowicz wzrost

Dokładny wzrost Jana Błachowicz wynosi 188 centymetrów.

Błachowicz waga

Jan Błachowicz waga, czyli ile waży były mistrz UFC. 39-latek swoje pojedynki toczy w wadze półciężkiej, co oznacza, że dzień przed starciem musi ważyć maksymalnie 93 kilogramy. Na co dzień natomiast Polak waży ponad 100 kilogramów.

Błachowicz UFC

Jan Błachowicz w UFC walczy od 2014 roku. W debiucie pokonał przed czasem Ilira Latifiego, jednak później radził sobie znacznie gorzej. Z pięciu kolejnych walk wygrał zaledwie jedną i wszystko wskazywało na to, że zostanie zwolniony z największej organizacji MMA na świecie.

Zmiana klubu i sposobu przygotowań przyniosła jednak zamierzony skutek i Błachowicz wykorzystał kolejną szansę od UFC. Pokonał kolejno Devina Clarka, Jareda Cannoniera, Jimiego Manuwę i Nikitę Krylova, na dobre wskakując do czołówki zawodników UFC w swojej kategorii wagowej. Jego pozytywnej serii nie zatrzymała nawet bolesna porażka przed czasem z Thiago Santosem, gdyż szybko się po niej otrząsnął i wrócił do wygrywania.

Błachowicz zarobki

zarobki Błachowicza

Błachowicz zarobki – wielu kibiców z pewnością ciekawi to, na jakie zarobki Błachowicz może liczyć w UFC. Za debiutancki pojedynek z Latifim zarobił około 47 tysięcy dolarów. Złożyło się na to 32 tysiące dolarów podstawowej pensji oraz 15 tysięcy za wygraną. W kolejnych walkach zarobki Błachowicza były podobne – albo nieco niższe w momencie przegranych, albo nieco powyżej 50 tysięcy dolarów w walkach wygranych.

131 tysięcy dolarów Błachowicz zarobił za pokonanie Clarka. Złożyło się na to: 38 tysięcy podstawy, 38 tysięcy bonusu za wygraną, 50 tysięcy bonusu za Występ wieczoru oraz 5 tysięcy za współpracę z firmą Reebok.

W kolejnych walkach – oprócz tej przegranej z Santosem – Błachowicz mógł liczyć na zarobki w wysokości ponad 100 tysięcy dolarów za każdy pojedynek. Nic dziwnego – wygrywał pojedynki regularnie, często w bardzo efektowny sposób, więc nie dość, że zarabiał solidnie za sam występ i wygraną, dochodziły do tego również bonusy za Występy wieczoru.

Ile zarabia Błachowicz za walkę UFC?

To, ile Błachowicz zarabia za walkę w UFC, jest więc uzależnione od tego, czy pojedynek wygra, czy przegra. Nie ulega jednak wątpliwości, że dziś jako mistrz UFC może liczyć na znacznie wyższe zarobki, niż na początku swojej przygody z amerykańską organizacją MMA. Aż 430 tysięcy dolarów Błachowicz zarobił za pojedynek, w którym sięgnął po mistrzowski pas UFC, czyli walkę z Dominickiem Reyesem. Złożyło się na to: 350 tysięcy za samą walkę, 50 tysięcy bonusu za Występ wieczoru oraz bonus za "fight week". Warto dodać, że kwoty te nie uwzględniają procentu, jaki zawodnicy mogą dostawać od UFC za sprzedaż PPV – te informacje nie są podawane publicznie.

Błachowicz – Adesanya zarobki

Błachowicz kontra Adesanya zarobki

Zdaniem zagranicznych mediów również około 430 tysięcy dolarów podstawy Błachowicz zarobił za pierwszą skuteczną obronę mistrzowskiego pasa, czyli za pokonanie Adesanyi podczas gali UFC 259. Nieznane są kwoty bonusów oraz to, ile Błachowicz dostanie premii za sprzedaż PPV. Spekuluje się, że łącznie za ten pojedynek mógł zarobić nawet 700-800 tysięcy dolarów. Polak zadał utalentowanemu rywalowi pierwszą porażkę w karierze, triumfując z nim na pełnym dystansie dzięki decyzji sędziów.

Niestety - w swoim kolejnym pojedynku to Błachowicz przegrał, ulegając przed czasem Gloverowi Teixeirze i tracąc mistrzowski pas UFC.

Błachowicz wypłata

Sumując wszystkie wypłaty Błachowicza w UFC wychodzi na to, że na dotychczasowych pojedynkach zarobił on łącznie grubo ponad dwa miliony dolarów, czyli ponad 7.5 miliona złotych. A najlepsze zarobki dopiero przed nim, gdyż pokonanie Adesanyi sprawiło, że o Błachowiczu zrobiło się jeszcze głośniej. Reprezentant Nigerii, mistrz kategorii średniej, szykowany był do hitowej walki z inną wielką gwiazdą UFC, Jonem Jonesem. Przegrana z „Cieszyńskim Księciem” sprawiła jednak, że – przynajmniej jak na razie – do takiego pojedynku z pewnością nie dojdzie.

Błachowicz zarobki KSW

zarobki Błachowicz w ksw

Zanim Błachowicz trafił do UFC, toczył swoje walki w KSW. Polak przez lata dominował w swojej kategorii wagowej, będąc mistrzem wagi półciężkiej. Zarobki Błachowicza w KSW nie były jednak nigdy ujawnione, gdyż największa polska federacja MMA nie podaje takich informacji. Nie ulega jednak wątpliwości, że Błachowicz dziś, jako czołowy zawodnik UFC, zarabia znacznie więcej, niż tocząc walki w Polsce.

Co ciekawe Błachowicz w wywiadzie z Przemysławem Pawlakiem dla serwisu Piłka Nożna zdradził, że za debiutancką walkę w MMA zarobił... 500 złotych. Odejmując od tego koszt przygotowań i dojazdu na galę, Błachowicz musiał dołożyć do tego pojedynku. Jak pokazała przyszłość – opłacało się!

Biznesy Błachowicza

Biznesy Błachowicza – czy mistrz UFC inwestuje zarobione pieniądze? Tego nie wiemy, gdyż zawodnik nie chwali się takimi sprawami. Za interesy czołowego zawodnika MMA na świecie odpowiada jego partnerka, Dorota Jurkowska, która jest jego menedżerem, a prywatnie także siostrą innego znanego zawodnika MMA, Łukasza „Jurasa” Jurkowskiego.

- Dopiero gdy podpisałem kontrakt z UFC, mogłem zacząć oszczędzać, inwestować. Czyli od kilku lat. I to też mowa o poważnej kasie pod warunkiem, że wygrywam – dodał we wspomnianym wcześniej wywiadzie z Pawlakiem.

Zawodnik z Cieszyna od wielu lat współpracuje z różnymi markami, więc dochody Błachowicza z pewnością w imponującym stopniu urosły również, jeśli chodzi o umowy sponsorskie czy współprace reklamowe.

Błachowicz walka

Jan Błachowicz walka, czyli na kiedy jest zaplanowany kolejny pojedynek 39-letniego Polaka. Błachowicz w swoim kolejnym starciu zmierzy się z niepokonanym od dziewięciu walk Magomedem Ankalaevem. Obaj zawodnicy zmierzą się ze sobą na grudniowej gali UFC 282, która została zaplanowana na 10 grudnia 2022 roku. Gospodarzem wydarzenie będzie T-Mobile Arena w Las Vegas. Wygrany tego starcia najprawdopodobniej w kolejnej walce zawalczy o mistrzowski pas UFC w wadze półciężkiej.

Zobacz także - typy na Błachowicz vs Ankalaev

Błachowicz żona

Jan Błachowicz żona, czyli z kim jest związany były mistrz UFC? 39-latek jest zaręczony z Dorotą Jurkowską, która prywatnie jest siostrą innego znanego zawodnika MMA - Łukasza Jurkowskiego. Polak poznał swoją narzeczoną w 2007 roku. Jurkowska poza tym, że jest partnerką Błachowicz jest również jego menadżerką. W grudniu 2020 roku para doczekała się pierwszego dziecka - syna.

Błachowicz Instagram

Jana Błachowicza można oczywiście śledzić również na Instagramie. Polaka da się tam znaleźć pod nickiem @janblachowicz. Jego poczynania na tym portalu obserwuje blisko 850 tysięcy użytkowników.


Ile lat ma Jan Błachowicz?
Jan Błachowicz urodził się 24 lutego 1983 co oznacza, że na ten moment ma 39 lat.
Ile Błachowicz zarobił za walkę z Israelem Adesanyą?
Spekuluje się, że za walkę z Adesanyą Jan Błachowicz zarobił 700-800 tysięcy dolarów.