Alex Pereira, znany także jako "Poatan", jest profesjonalnym zawodnikiem MMA z Brazylii. Pereira jest uznanym byłym kickbokserem, a w swojej karierze w MMA odznaczył się jako efektywny striker, kończąc większość swoich walk przez nokaut. Poznaj szczegóły na temat Alexa Pereiry!

Alex Pereira wiek

Ile lat ma Alex Pereira? Alex Pereira urodził się 7 lipca 1987 roku, a zatem ma 36 lat.

Alex Pereira waga

Pereira podczas swoje kariery walczył zarówno w kategorii średniej (84 kg), jak i półciężkiej (93 kg). Na co dzień Alex Pereira waży około 100 kilogramów.

Alex Pereira wzrost

Pereira ma 193 centymetry wzrostu.

Alex Pereira rekord

Na rekord Alexa Pereiry składają się walki nie tylko w MMA, ale także w K-1 i w boksie. Pereira stoczył łącznie 52 walki we wszystkich dyscyplinach.

Rekord MMA: 9-2
Rekord K-1: 33-7
Bilans Boks: 1-0

Alex Pereira MMA

Pereira w MMA zadebiutował już w 2015 roku. W debiucie zaliczył jednak porażkę. Brazylijczyk w 2016 roku wygrał dwie kolejne walki i zawiesił swoje starty w tej dyscyplinie, skupiając się na kickboxingu. Do MMA powrócił w listopadzie 2020 roku, pokonując na gali LFA 95 Thomasa Powella przez nokaut w pierwszej rundzie.

Z rekordem 3-1 podpisał kontrakt z UFC, gdzie do tej pory stoczył siedem walk, z których wygrał sześć. Warto odnotować, że Pereira już w czwartym występie w UFC zdobył pas wagi średniej, a w siódmym pas dywizji półciężkiej.

Alex Pereira najlepsze walki w MMA

Jedną z najważniejszych walk w karierze Pereiry było spotkanie z Jiri Prochazką o wakujący pas wagi półciężkiej, w którym Pereira zwyciężył przez TKO w drugiej rundzie podczas UFC 295, zdobywając tym samym swój drugi tytuł mistrza UFC.

Inną kluczową walką dla Alexy Pereiry było jego zwycięstwo nad Israelem Adesanyą na UFC 281. Pereira zwyciężył starcie w piątej rundzie przez TKO i dzięki temu został nowym mistrzem wagi średniej UFC.

Alex Pereira osiągnięcia

Alex Pereira zyskał sławę jako jeden z najbardziej skutecznych strikerów w historii MMA. Na swoim koncie posiada wiele osiągnięć nie tylko w MMA, ale także w kickboxingu. Do najważniejszych z nich należą:

  • 2017 - mistrz Glory w wadze średniej (K-1)
  • 2021 - mistrz Glory w wadze półciężkiej (K-1)
  • 2022-2023 - mistrz UFC w wadze średniej (MMA)
  • 2023 - mistrz UFC w wadze półciężkiej (MMA)

Alex Pereira ciekawostki

Alex Pereira urodził się w São Paulo w Brazylii. Porzucił on gimnazjum i rozpoczął pracę jako pomocnik murarza, a później w sklepie z oponami. Pereira w latach wczesnej dorosłości zmagał się z alkoholizmem. Aby pozbyć się nałogi, za namową kolegów rozpoczął treningi kickboxingu w wieku 22 lat.

Alex Pereira rodzina

Siostra Alexa Pereiry, Aline Pereira, również jest zawodniczką MMA oraz K-1. Nie radzi sobie ona jednak tak dobrze jak Alex. Jej rekord w K-1 to 6-2, natomiast w MMA 1-2.

Pereira ma dwóch synów ze swoją byłą żoną.


Ile lat ma Alex Pereira?
Alex Pereira urodził się 7 lipca 1987, a zatem obecnie ma 36 lat.
Jakim wynikiem zakończyła się walka Pereira vs Błachowicz?
Alex Pereira pokonał Jana Błachowicza przez niejednogłośną decyzję sędziów.