Andrzej Grzebyk to jedna z gwiazd polskiego MMA, jeśli chodzi o zawodników wchodzących na najwyższy poziom w naszym kraju. Poznaj szczegóły dotyczącego tego zawodnika.

Kim jest Andrzej Grzebyk?

Kto to Andrzej Grzebyk? Kim jest Andrzej Grzebyk? Jeśli ktoś interesuje się polskim MMA, z pewnością doskonale zna odpowiedzi na te pytania. Jeśli jednak nie, trzeba przyznać, że Andrzej Grzebyk to utalentowany zawodnik MMA, na co dzień walczący dla największej organizacji w Polsce, czyli KSW.

Dodatkowym atutem Grzebyka, oprócz umiejętności, jest to, w jaki sposób potrafi „sprzedać się” w mediach. Grzebyk udziela ciekawych wywiadów, jest przebojowy i wyróżnia się charakterystycznymi strojami przy okazji konferencji czy ceremonii ważenia. To wszystko sprawia, że Grzebyk jest materiałem na jedną z największych gwiazd KSW w najbliższym czasie.

Andrzej Grzebyk wiek, waga, wzrost

Ile lat ma Andrzej Grzebyk? Jeśli chodzi o wiek, Grzebyk urodził się w 1990 roku. Rocznikowo ma więc 31 lat. Biorąc pod uwagę wagę, w jakiej startuje w MMA, jest to kategoria półśrednia, czyli do 77 kilogramów. W swojej karierze ma też występy w wadze do 84 kilogramów. Wzrost Grzebyka to 184 centymetry.

Andrzej Grzebyk MMA

Andrzej Grzebyk starty w MMA rozpoczął w 2012 roku. Zadebiutował na gali w Jaśle, nokautując w 11 sekund Władysława Kozusznego. Pierwszą porażkę poniósł w piątym występie, kiedy większościową decyzją sędziów przegrał z Livio Victoriano na gali w Katowicach.

Andrzej Grzebyk FEN

Po tym, jak w 2014 roku odniósł cenne wygrane z Mindaugasem Verzbickasem i Michałem Pietrzakiem, trafił do organizacji FEN. W debiucie jednogłośną decyzją sędziów przegrał z Alessio Di Chirico. Jak się okazało, dla Włocha wygrana z Grzebykiem pod koniec 2015 roku na gali FEN 9 była przepustką do przenosin do UFC, gdzie występuje po dziś dzień.

Zobacz także - Typy na FEN MMA. Gdzie obstawiać FEN MMA?

W kolejnych latach Grzebyk radził sobie znacznie lepiej i wygrywał pojedynek za pojedynkiem. Na gali FEN 21 sięgnął po pas mistrzowski w kategorii średniej, pokonując Thiago Vieirę w walce wieczoru. Z kolei na FEN 24 zdobył pas FEN w wadze półśredniej po wygranej z Kamilem Gniadkiem, zostając tym samym mistrzem FEN w dwóch kategoriach wagowych. Właśnie wtedy nadano mu pseudonim "Double Champ", którym posługuje się do dziś.

Andrzej Grzebyk KSW

W 2020 roku doszło do głośnego transferu w polskim MMA. Grzebyk zamienił bowiem FEN na KSW. Choć pierwotnie organizacja FEN nie była zadowolona z tego ruchu i twierdziła, że Grzebyk ma wobec niej zobowiązania, ostatecznie strony doszły do porozumienia i "Double Champ" zadebiutował na KSW 53, w efektownym stylu pokonując Tomasza Jakubca.

Andrzej Grzebyk kontuzja

W drugim występie Grzebyk zmierzył się z Mariusem Żaromskisem, niezwykle doświadczonym Litwinem. W jednej z pierwszych akcji podczas walki Polak nabawił się fatalnej kontuzji – złamanie nogi. Mimo faktu, że Grzebyk miał złamaną nogę, przewalczył niemal całą rundę, leżąc na plecach i punktując rywala. Niestety – sędzia pod koniec starcia nakazał powrót do stójki, a że Grzebyk nie był w stanie stanąć na złamanej nodze, przegrał pojedynek.

Andrzej Grzebyk walka

Andrzej Grzebyk do startów wrócił osiem miesięcy później na gali KSW 62. KSW postanowiło o zestawieniu walki Grzebyk – Żaromskis II. Jak się okazało, po kontuzji nie było widać ani śladu, gdyż Grzebyk w znakomitym stylu rozprawił się ze znacznie bardziej doświadczonym rywalem i efektownie go znokautował. Walka Grzebyk – Żaromskis zakończyła się już w pierwszej rundzie.

Andrzej Grzebyk UFC

Andrzej Grzebyk UFC, czyli czy Polak zawalczy kiedyś w największej organizacji MMA na świecie? Aktualnie niewiele na to wskazuje, gdyż jest on związany z federacją KSW, która znana jest z tego, że nie puszcza swoich zawodników do UFC. W przeszłości było to bardziej prawdopodobne, gdyż organizacja FEN, z którą związany był Grzebyk, z pewnością chętniej puściłaby go do UFC niż do KSW.

Andrzej Grzebyk Rzeszów

Andrzej Grzebyk pochodzi z Rzeszowa. W przeszłości był pseudokibicem Resovii, lokalnego klubu. Związek z kibicami tego zespołu sprawił, że 20-letni wówczas Grzebyk popadł w konflikt z prawem.

Andrzej Grzebyk więzienie

Andrzej Grzebyk więzienie, czyli czy dzisiejszy gwiazdor KSW siedział kiedyś w więzieniu? Nie do końca. Grzebyk w czerwcu 2011 roku został zatrzymany za udział w ustawce. Trafił wówczas do aresztu, gdzie zajął się treningami. Ostatecznie usłyszał wyrok jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.

Andrzej Grzebyk żona

Czy Andrzej Grzebyk ma dziewczynę lub żonę? Ten aspekt zapewne szczególnie ciekawi żeńską część kibiców MMA. Z pewnością nie będą zachwycone odpowiedzią na to pytanie, ale tak, Andrzej Grzebyk ma żonę o imieniu Aleksandra. Para wzięła ślub w 2017 roku.

Andrzej Grzebyk Instagram

„Grzebyk_mma” - pod taką nazwą możecie znaleźć profil Andrzeja Grzebyka na Instagramie. Jego konto śledzi około 25 tysięcy obserwujących.

FAQ – Pytania i odpowiedzi

Ile lat ma Andrzej Grzebyk?

Andrzej Grzebyk urodził się w 1990 roku.

Dlaczego Grzebyka nazywa się "Polskim McGregorem"?

Porównania Andrzeja Grzebyka do Conora McGregora wzięły się z podobnego stylu ubierania się.