W maju odbędzie się gala KSW 82. Będzie to ostatnie wydarzenie największej polskiej organizacji przed hitowym eventem na Stadionie Narodowym. Co już wiadomo o gali KSW 82? Kto zawalczy na gali KSW 82?

Data gali13.05.2023
Miejsce galiATM Studio, Warszawa
Transmisja galiViaplay
Walka wieczoruBrian Hooi vs Andrzej Grzebyk
Bukmacher na KSWLVBET kod promocyjny

KSW 82 karta walk

Karta walk KSW 82 obejmuje siedem starć. To mniej niż zazwyczaj na galach organizacji KSW. Jest to prawdopodobnie spowodowane zakontraktowaniem największych gwiazd na karcie walk KSW Colosseum 2. Podczas zbliżającej się gali kibice niestety nie zobaczą żadnego starcia, w którym stawką byłby pas mistrzowski. Mimo tego, gala z pewnością dostarczy wielu emocji.

Karta walk KSW 82 - kolejność

Kolejność

Waga

Walka

1.

77,1 kgRobert Maciejowski (6-4-1) vs Wiktor Zalewski (4-0)

2.

70,3 kgGracjan Szadziński (9-5) vs Wilson Varela (8-5)
3.52,2 kg

Anita Bekus (6-3) vs Aleksandra Toncheva (5-3-1)

4.70,3 kg

Donovan Desmae (16-7) vs Raul Tutarauli (31-7)

5.

93,0 kgBogdan Gnidko (9-0) vs Rafał Kijańczuk (12-5)
6.61,2 kg

Sebastian Przybysz (10-3) vs Filip Macek (27-17-1)

7.

77,1 kgBrian Hooi (19-9) vs Andrzej Grzebyk (19-6)

Szczegóły gali KSW 82

  • Ważenie KSW 82 odbędzie się tradycyjnie dzień przed galą, czyli 12 maja
  • Transmisja KSW 82 odbędzie się wyłącznie w Viaplay
  • W walce wieczoru KSW 82 odbędzie się pojedynek Brian Hooi vs Andrzej Grzebyk
  • Typy na KSW dostępne są już na naszej stronie. Warto je sprawdzić w zakładce Typy na KSW

Walka wieczoru

W walce wieczoru gali KSW 82 zobaczymy pojedynek dwóch czołowych zawodników dywizji półśredniej. Do akcji po pięciu miesiącach przerwy porwóci były podwójny mistrz organizacji FEN - Andrzej Grzebyk. Zmierzy się on z efektownie walczącym Brianem Hooiem.

Brian Hooi (19-9) vs Andrzej Grzebyk (19-6)

Brian Hooi do KSW wszedł z przytupem, pokonując już w pierwszej rundzie wysoko notowanego Michała Pietrzaka. W kolejnej jednak walce już po 43 sekundach poległ w starciu z Arturem Szczepaniakiem. Dziś wiadomo, że gdyby reprezentant Holandii pokonał Polaka, to walczyłby o pas z Adrianem Bartosińskim. Zamiast tego na KSW 79 zmierzył się z Jivko Stoimenovem. Hooi zwyciężył to starcie już w pierwszej rundzie.

Andrzej Grzebyk z pewnością nie tak wyobrażał sobie swoją karierę w organizacji KSW. Polak kreowany był na przyszłego mistrza kategorii półśredniej, jednak porażka przez kontuzję z Mariusem Žaromskisem pokrzyżowała te plany. Grzebyk pokonał Litwina w rewanżu, ale później zanotował dwie przegrane z rzędu przed czasem z Adrianem Bartosińskim oraz Tomaszem Romanowskim. Na zwycięską ścieżkę powrócił ostatnią wygraną z Ottonem Jasse.

Co-main event

W co-main evencie gali KSW 82 kibice zobaczą walkę w dywizji koguciej. Były mistrz, Sebastian Przybysz, przywita w okrągłej klatce KSW Filipa Macka, który tym pojedynkiem zadebiutuje w polskiej organizacji.

Sebastian Przybysz (10-3) vs Filip Macek (27-17-1)

Sebastian Przybysz swój pierwszy pojedynek po utracie mistrzowskiego pasa stoczy z debiutującym w KSW Filipem Mackiem. Reprezentant Czech to niezwykle doświadczony zawodnik mający na swoim koncie aż 45 walk. Przybysz mimo tego, że przegrał ostatnią walkę, pokazał w niej wyjątkowo wysokie umiejętności. Filip Macek natomiast od maja 2018 roku stoczył czternaście walk, z których wygrał jedenaście. Czech przegrywał w tym czasie jedynie w starciach, w których stawką był mistrzowski pas organizacji Oktagon MMA.

KSW 82 karta główna

Karta główna KSW 82 zawiera sześć starć. Rozpocznie ją walka kobiet, a zakończy starcie w dywizji półśredniej pomiędzy Brianem Hooiem a Andrzejem Grzebykiem.

Anita Bekus (6-3) vs Aleksandra Toncheva (5-3-1)

Dla Anity Bekus walka na KSW 82 będzie już czwartą w największej polskiej organizacji. Po dwóch wygranych Polka doznała jednak bolesnej przegranej. W starciu z Sofiią Bagishvili Bekus doznała bowiem złamania ręki. Aleksandra Toncheva znajduje się aktualnie na fali trzech zwycięstw z rzędu. Mimo tego, że Bułgarka jest przed debiutem w polskiej organizacji, ma już na koncie walkę z jedną z zawodniczek KSW. Toncheva pokonała Sofiię Bagishvili na gali Octagon 39.

Donovan Desmae (16-7) vs Raul Tutarauli (31-7)

Donovan Desmae do KSW dołączył po porażce w walce o pas Cage Warriors. W debiucie dla polskiej organizacji przegrał z Romanem Szymański, jednak w kolejnych pojedynkach udowodnił swoją wartość. Reprezentant Belgii przed czasem wygrał z Łukaszem Rajewskim, a także Arturem Sowińskim.

Kiedy Raul Tutarauli został ogłoszony jako nowy zawodnik KSW, wielu ekspertów widziało w nim przyszłego mistrza. Gruzin był bowiem na fali pięciu zwycięstw z rzędu, a dodatkowo na swoim koncie miał aż 31 zwycięstw, w tym 23 przez nokaut. 30-latka jednak już w pierwszej walce w KSW zastopował Roman Szymański, który błyskawicznie poddał Gruzina w pierwszej rundzie.

Bogdan Gnidko (9-0) vs Rafał Kijańczuk (12-5)

Gnidko we wspaniałym stylu przywitał się z organizacją KSW. Ukrainiec do tej pory stoczył w największej polskiej federacji dwie wygrane walki. Łącznie, aby pokonać Damiana Piwowarczyka i Madalina Pirvulescu, potrzebował 43 sekundy. Warto też zaznaczyć, że Gnidko wszystkie swoje dotychczasowe walki wygrywał nie tylko przed czasem, ale już w pierwszych rundach.

Rafał Kijańczuk, podobnie jak Bogdan Gnidko, lubi kończyć swoje walki przed czasem. Spośród jego 17 dotychczasowych walk tylko jedna zakończyła się na punkty. W organizacji KSW "Kijana" stoczył trzy starcia. W debiucie wygrał z Yannem Kouadją, jednak w kolejnej walce poległ z Ivanem Erslanem. Na zwycięski tor powrócił pokonując na KSW 78 Marca Doussis.

Karta wstępna

Na karcie wstępnej KSW 82 zobaczymy dwa pojedynki. W walce otwarcia Robert Maciejowski zmierzy się z Wiktorem Zalewskim. W drugiej walce zobaczymy pojedynek w wadze lekkiej pomiędzy Gracjanem Szadzińskim a Wilsonem Varelą.

Robert Maciejowski (6-4-1) vs Wiktor Zalewski (4-0)

Dla Wiktora Zalewskiego pojedynek z Robertem Maciejowskim będzie debiutem w organizacji KSW. Do tej pory zawodnik z Płocka stoczył cztery walki i wszystkie z nich wygrał już w pierwszej rundzie. Maciejowski ma za sobą już dwa starcia w największej polskiej organizacji. Na KSW 66 przegrał przez jednogłośną decyzję z Krystianem Kaszubowskim, natomiast w ostatniej walce zanotował zwycięstwo z Arkadiuszem Kaszubą.

Gracjan Szadziński (9-5) vs Wilson Varela (8-5)

Gracjan Szadziński przegrał w KSW trzy z czterech ostatnich walk. Po tym, jak całkowicie rozbił go na dystansie trzech rund Marian Ziółkowski, Szadziński przegrywał w pierwszych rundach z Arturem Sowińskim i Valeriu Mirceą. Lepszy okazał się natomiast od Francesco Moricci.

Wilson Varela w KSW zadebiutował w kwietniu 2022 roku. Przegrał wtedy w drugiej rundzie z Maciejem Kazieczko. Po tym starciu Francuz stoczył poza polską organizacją aż cztery walki. Varela przegrał na galach UAE Warriors 30 oraz Hexagone MMA 4, jednak w ostatnim czasie wrócił na zwycięską ścieżkę. Aktualnie 27-latek jest na fali dwóch zwycięstw z rzędu.

ksw 82 baner

Bukmacher LVBET przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 82. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian otrzymasz darmowe 20 PLN oraz bonus od trzech pierwszych wpłat na łączną sumę 2000 PLN!


Jaki jest termin KSW 82?
KSW 82 została zaplanowana na 13 maja 2023 roku.
Gdzie odbędzie się gala KSW 82?
Gala KSW 82 odbędzie się w ATM Studio w Warszawie.