Po 6 latach organizacja KSW postanowiła powrócić na Stadion Narodowy w Warszawie. Poprzedni event na tym obiekcie pobił wszystkie możliwe rekordy organizacji KSW. Jak będzie tym razem? Co już wiadomo o gali KSW Colosseum 2? Kto zawalczy na gali KSW Colosseum 2?

Data gali03.06.2023
Miejsce galiWarszawa, Stadion Narodowy
Transmisja galiViaplay
Walka wieczoruTBA vs TBA
Bukmacher na KSWFortuna kod promocyjny

Kiedy KSW Colosseum 2?

Gala KSW Colosseum 2 zaplanowana jest na 3 czerwca 2023 roku, a początek, jak zawsze w przypadku gal KSW, zaplanowany jest na godzinę 19:00.

Gdzie KSW Colosseum 2?

KSW Colosseum 2 odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie to zarazem druga gala zorganizowana na tym obiekcie.

KSW Colosseum 2 PPV

Galę obejrzymy na platformie streamingowej Viaplay. Teraz wyłączne prawa ma tylko ta platforma, więc tylko tam będziemy mogli się spodziewać następnych wydarzeń od organizacji KSW.

Sprawdź szczegóły: KSW w Viaplay

KSW Colosseum 2 Bilety

Widzowie, którzy chcą zobaczyć nadchodzącą galę na żywo, mogą kupić bilety na wydarzenie przez Internet na stronie eBilet.pl. Warto zauważyć, że zakup przed samym wydarzeniem może się wiązać z brakiem dostępności miejsc, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w bilety jak najszybciej.

KSW Colosseum 2 Karta Walk

Karta walk KSW Colosseum 2 nie została jeszcze ujawniona. Możemy być jednak pewni, że karta walk KSW Colosseum 2 będzie jedną z najmocniejszych w historii. Organizacja KSW będzie musiała postawić na najbardziej rozpoznawalne nazwiska, aby wyprzedać Stadion Narodowy, który może pomieścić blisko 60 tysięcy widzów. Już teraz, w kontekście gali KSW Colosseum 2 mówi się o występie między innymi Mariusza Pudzianowskiego, Artura Szpilki, Mameda Khalidova, Joanny Jędrzejczyk czy Alistaira Overeema. Na ten moment nie wiadomo także ile walk będzie w sobie mieścić karta walk KSW Colosseum 2. Na pewno będzie to większa liczba niż podczas standardowej gali KSW, na której zazwyczaj widzimy dziewięć starć.

Karta Walk KSW Colosseum 2 – Kolejność

Kolejność

Waga

Walka

1.

?TBA vs TBA
2.?

TBA vs TBA

3.

?BTA vs TBA
4.?

TBA vs TBA

5.

?TBA vs TBA
6.?

TBA vs TBA

7.

?BTA vs TBA
8.?

Arkadiusz Wrzosek (2-0, 1 KO) vs TBA

9.?

Mariusz Pudzianowski (17-8, 12 KO) vs Artur Szpilka (2-0, 2 KO)

10.?

Marian Ziółkowski (25-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) vs Salahdine Parnasse (18-1-1, 1 KO, 7 Sub)

11.

?Mamed Khalidov (36-8-2, 16 KO, 16 Sub) vs TBA

KSW Colosseum 2 Walka Wieczoru

KSW Colosseum 2 walka wieczoru, czyli kto wystąpi w najważniejszym starciu gali KSW na Stadionie Narodowym? Tego na ten moment nie wiadomo. Możliwe, że będzie to największa gwiazda organizacja Mamed Khalidov. Jednak jeśli pojedynek ma spełnić oczekiwania kibiców, mistrz KSW musi zmierzyć się z odpowiednio przeciwnikiem o odpowiednim poziomie sportowym i medialnym.

Kursy KSW Colosseum 2

Fortuna kursy jak zwykle wystawia tuż po ogłoszeniu danego pojedynku, więc tak będzie również w przypadku KSW Colosseum 2. Na ten moment nie znamy jednak żadnego pojedynku, który odbędzie się na KSW Colosseum 2.

Walka

12
TBA vs TBA?

?

TBA vs TBA

??
TBA vs TBA?

?

BTA vs TBA

??
TBA vs TBA?

?

Arkadiusz Wrzosek vs TBA

??
Mariusz Pudzianowski vs Artur Szpilka1,50

2,45

Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse

2,281,57
Mamed Khalidov vs TBA?

?

KSW Colosseum 2 Karta Wstępna

Przed walką wieczoru i co-main eventem gali KSW Colosseum 2 fani MMA zobaczą wiele emocjonujących starć. Na standardowych galach KSW w karcie wstępnej możemy zobaczyć mniej doświadczonych zawodników o nikłej rozpoznawalności. W przypadku gali KSW Colosseum 2 z pewnością będzie jednak inaczej i już od pierwszych walk powinniśmy zobaczyć gwiazdy organizacji KSW.

KSW Colosseum 2 Karta Główna

Na karcie głównej KSW Colosseum 2 z pewnością zobaczymy największe gwiazdy organizacji KSW. Federacja zapowiada, że chce pobić rekord frekwencji, który zanotowała na poprzedniej gali na Stadionie Narodowym. Aby to się udało na KSW Colosseum 2 muszą wystąpić najlepsi i najbardziej rozpoznawalni zawodnicy.

Mariusz Pudzianowski (17-8) vs Artur Szpilka (2-0)

O tym starciu mówiło się już od wielu miesięcy. Finalnie odbędzie się ono na największej gali KSW w ostatnich latach, czyli na KSW 83: Colosseum 2.

Mariusz Pudzianowski to bez wątpienia ikona polskiego MMA. Pudzian już od kilku dobrych jest już uważany za pełnoprawnego zawodnika, z którym każdy musi się liczyć. Pokazywał to między innymi w walkach z Rollesem Gracie, Jayem Silvą, ale przede wszystkim w starciu z Michałem Materlą. Większość ekspertów skreślała byłego strongmena w starciu z byłym mistrzem KSW w wadze średniej. Pudzianowski jednak niespodziewanie znokautował Materlę w mniej niż dwie minuty. W swojej ostatniej dotychczasowej walce Pudzian zmierzył się z Mamedem Khalidovem. Przez wielu starcie to było okrzyknięte największą walką w historii polskiego MMA. Tym razem zawodnik z Białej Rawskiej nie podołał wyzwaniu i przegrał z Khalidovem już w pierwszej rundzie.

Artur Szpilka już od wielu lat był łączony z organizacją KSW i występami w MMA. Po kilku brutalnych nokautach, których doświadczył, w 2022 roku zdecydował się zmienić dyscyplinę i duże rękawice do boksu zamienił na te do MMA. Zadebiutował w czerwcu na gali KSW 71. Szpilka pokonał wtedy w drugiej rundzie znacznie lżejszego Sergieja Radczenkę. Trzy miesiące później były pięściarz zdecydował się na występ na freakowej gali High League 4. Skrzyżował tam rękawice z Denisem Załęckim. Szpilka wygrał tę walkę w pierwszej rundzie z powodu kontuzji Załęckiego.

Marian Ziółkowski (25-8-1 1NC) vs Salahdine Parnasse (18-1-1)

Marian Ziółkowski i Salahdine Parnasse mieli zmierzyć się już w tamtym roku. Początkowo ich walka została zaplanowana na listopad 2022 roku. Z powodu kontuzji z pojedynku musiał wycofać się jednak Marian Ziółkowski.

Reprezentant Polski mistrzowski pas KSW zdobył w grudniu 2020 roku na KSW 57. Pokonał wtedy przed czasem Romana Szymańskiego. Po tej walce Ziółkowski trzykrotnie zdołał obronić mistrzowskie trofeum. „Golden Boy” pokonywał kolejno Macieja Kazieczko, Borysa Mańkowskiego oraz Sebastiana Rajewskiego. Swoją ostatnią walkę Ziółkowski stoczył w czerwcu 2022 roku.

Salahdine Parnasse to bez wątpienia jedna z największych gwiazd organizacji KSW. Francuz dołączył do polskiej federacji pod koniec 2017 roku z bilansem 9-0-1. Po wygranych z Łukaszem Rajewskim, Arturem Sowińskim i Marcinem Wrzoskiem zmierzył się z Romanem Szymańskim o tymczasowy pas mistrzowski w wadze piórkowej. Parnasse wygrał w drugiej rundzie przez TKO. W kolejnej walce pokonał Ivana Buchingera i w styczniu 2021 roku stanął z Danielem Torresem do walki o pełnoprawne mistrzostwo w dywizji piórkowej. Francuz nieoczekiwanie przegrał już w pierwszej rundzie przez nokaut. Była to jego jedyna porażka w dotychczasowej karierze.

Salahdine Parnasse wrócił na zwycięskie tory w kolejnej walce poddając w drugiej rundzie Filipa Pejica i po tym starciu stanął do rewanżu z Danielem Torresem. Francuz zwyciężył na przestrzeni pięciu rund przez jednogłośną decyzję i zdobył mistrzostwo w wadze piórkowej. Do tej pory obronił go tylko raz pokonując Daniela Rutkowskiego. Swoją ostatnią dotychczasową walkę stoczył w listopadzie 2022 roku na KSW 76. Poddał wtedy w czwartej rundzie Sebastiana Rajewskiego i zdobył tymczasowy pas w dywizji lekkiej.

Bukmacher KSW Colosseum 2

Bukmacher na KSW Colosseum 2 – czyli gdzie typować galę? Oficjalnym sponsorem federacji KSW są zakłady bukmacherskie Fortuna. W związku z czym właśnie w tej firmie kursy na KSW Colosseum 2 pojawią się najszybciej.

Typy KSW Colosseum 2

Typy na KSW Colosseum 2 najszybciej będą dostępne do gry w Fortunie. Do gali zostało jeszcze trochę czasu, więc na pewno pokusimy się jeszcze o wytypowanie przebiegu walk nadchodzącej edycji KSW. W dzień trwania gali typerzy na naszej strony w sekcji Typy na KSW opublikują swoje trafy.

KSW Colosseum 2 Ważenie

KSW Colosseum 2 ważenie odbędzie się dzień przed wydarzeniem, czyli 2 czerwca. Wówczas przekonamy się, czy wszyscy zawodnicy zmieścili się w limitach swoich kategorii wagowych.

Kto na KSW Colosseum 2?

Kto zawalczy na KSW Colosseum 2? O tym kibice powinni dowiedzieć się w najbliższych miesiącach. Do wydarzenia pozostało jeszcze sporo czasu, a organizacja z pewnością będzie odsłaniała fight card stopniowo.

Zawodnicy KSW Colosseum 2

Aktualnie nie znamy pełnej karty walk KSW Colosseum 2. Wiadomo jednak, że na Stadionie Narodowym zobaczymy takich zawodników jak Mamed Khalidov, Artur Szpilka, Mariusz Pudzianowski, Marian Ziółkowski czy Salahdine Parnasse. Od początku było jasne, że na gali KSW Colosseum 2 wystąpią największe gwiazdy federacji, więc udział tych fighterów nie jest zaskoczeniem.


KSW Colosseum 2 odbędzie się 3 czerwca 2023 roku.
Gala KSW Colosseum 2 odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.