Po 6 latach organizacja KSW postanowiła powrócić na Stadion Narodowy w Warszawie. Poprzedni event na tym obiekcie pobił wszystkie możliwe rekordy organizacji KSW. Jak będzie tym razem? Co już wiadomo o gali KSW Colosseum 2? Kto zawalczy na gali KSW Colosseum 2?

Wszystkie walki KSW 83: Colosseum 2

Data gali03.06.2023
Miejsce galiWarszawa, Stadion Narodowy
Transmisja galiViaplay
Walka wieczoruMamed Khalidov vs Scott Askham
Bukmacher na KSWLVBET kod promocyjny

Kiedy KSW 83: Colosseum 2?

Gala KSW Colosseum 2 zaplanowana jest na 3 czerwca 2023 roku, a początek, jak zawsze w przypadku gal KSW, zaplanowany jest na godzinę 19:00.

Gdzie KSW 83: Colosseum 2?

KSW Colosseum 2 odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie to zarazem druga gala zorganizowana na tym obiekcie.

KSW 83: Colosseum 2 PPV

Galę obejrzymy na platformie streamingowej Viaplay. Teraz wyłączne prawa ma tylko ta platforma, więc tylko tam będziemy mogli się spodziewać następnych wydarzeń od organizacji KSW.

KSW 83: Colosseum 2 gdzie oglądać

Gdzie oglądać KSW 83: Colosseum 2? KSW w Viaplay transmituje swoje wydarzenia od grudnia 2021 roku. Nie inaczej będzie w przypadku gali KSW 83: Colloseum 2, którą obejrzymy wyłącznie w Viaplay.

KSW 83: Colosseum 2 bilety

Widzowie, którzy chcą zobaczyć nadchodzącą galę na żywo, mogą kupić bilety na wydarzenie przez Internet na stronie eBilet.pl. Warto zauważyć, że zakup przed samym wydarzeniem może się wiązać z brakiem dostępności miejsc, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w bilety jak najszybciej.

KSW 83: Colosseum 2 karta walk

Karta walk KSW Colosseum 2 została już w pełni ujawniona. Podczas kolejnej gali organizacji KSW kibice zobaczą największe gwiazdy federacji. Należą do nich przede wszystkim Mamed Khalidov, Mariusz Pudzianowski, Artur Szpilka, Arkadiusz Wrzosek czy Michał Materla. Karta walk KSW 83: Colosseum 2 zawiera także trzy walki o pas mistrzowski.

Karta walk KSW 83: Colosseum 2 - kolejność

Kolejność

Waga

Walka

1.

74,0 kgSebastian Romanowski (14-10-1) vs Mariusz Joniak (10-4)

2.

120,2 kgKrzysztof Głowacki (0-0) vs Patryk Tołkaczewski (0-0)

3.

70,3 kgMaciej Kazieczko (9-2) vs Leo Brichta (10-3, 1 NC)
4.65,8 kg

Daniel Rutkowski (15-3) vs Adam Soldaev (7-1)

5.

70,3 kgRoman Szymański (17-6) vs Valeriu Mircea (28-8-1)
6.83,9 kg

Michał Materla (32-9) vs Radosław Paczuski (5-1)

7.

120,2 kgArkadiusz Wrzosek (2-0) Bogdan Stoica (0-0)
8.77,1 kg

Paweł Pawlak (21-4-1) vs Tomasz Romanowski (18-8)

9.120,2 kg

Mariusz Pudzianowski (17-8) vs Artur Szpilka (2-0)

10.70,3 kg

Marian Ziółkowski (25-8-1 1NC) vs Salahdine Parnasse (18-1-1)

11.

83,9 kgMamed Khalidov (36-8-2) vs Scott Askham (19-5)

KSW 83: Colosseum 2 walka wieczoru

KSW Colosseum 2 walka wieczoru, czyli kto zaprezentuje się w głównym starciu gali KSW na Stadionie Narodowym? Main eventem gali KSW Colosseum 2 będzie starcie Mamed Khalidov vs Scott Askham!

Mamed Khalidov (36-8-2) vs Scott Askham (19-5)

Mamed Khalidov od pięciu lat toczy swoje walki raz na 12 miesięcy, najczęściej pod koniec roku. Tym razem będzie inaczej. 42-latek na czerwcowej gali na Stadionie Narodowym zmierzy się ze Scottem Askhamem.

Będzie to już trzecie starcie tych zawodników. Po raz pierwszy spotkali się na KSW 52 w grudniu 2019 roku. Wtedy górą był Brytyjczyk. Walka była niezwykle zacięta, jednak finalnie sędziowie jednogłośnie wypunktowali zwycięstwo Askhama. Do rewanżowego starcia doszło 10 miesięcy później na KSW 55. Stawką tego pojedynku był pas mistrzowski w wadze średniej. Mamed Khalidov zszokował fanów nokautując rywala latającym kopnięciem w niespełna 40 sekund.

Była ta ostatnia dotychczasowa walka Scotta Askhama. Brytyjczyk pozostaje zatem nieaktywny już 2,5 roku. Khalidov od tamtej pory stoczył dwa starcia. W grudniu 2021 roku zmierzył się z Roberto Soldicem. Pojedynek ten nie zakończył się po myśli 42-latka, Soldić bowiem brutalnie go znokautował. Mamed do akcji powrócił na KSW 77, gdzie zmierzył się z Mariuszem Pudzianowskim. Przez wielu walka Khalidov vs Pudzianowski była największym starciem w historii polskiego MMA. Mamed zdominował byłego strongmana i wygrał już w pierwszej rundzie.

KSW 83: Colosseum 2 kursy

Fortuna kursy jak zwykle wystawia tuż po ogłoszeniu danego pojedynku, więc tak będzie również w przypadku KSW Colosseum 2. Na ten moment nie znamy jednak żadnego pojedynku, który odbędzie się na KSW Colosseum 2.

KSW 83: Colosseum 2 karta wstępna

Przed walką wieczoru i co-main eventem gali KSW Colosseum 2 fani MMA zobaczą wiele emocjonujących starć. Na standardowych galach KSW w karcie wstępnej możemy zobaczyć mniej doświadczonych zawodników o nikłej rozpoznawalności. W przypadku gali KSW Colosseum 2 z pewnością będzie jednak inaczej i już od pierwszych walk powinniśmy zobaczyć gwiazdy organizacji KSW.

Sebastian Romanowski (14-10-1) vs Mariusz Joniak (10-4)

Nikt nie spodziewał się takiej walki na otwarcie gali KSW Colosseum 2. Jednak przez problemy Werlessona Martinsa ze zrobieniem wagi, pojedynek Wikłacz vs Martins został usunięty z karty walk. W jego miejsce kibice zobaczą pojedynek pomiędzy Sebastianem Romanowski a Mariuszem Joniakiem.

Obaj zawodnicy mają przeszłość w organizacji FEN. Joniak jest aktualnie na fali sześciu zwycięstw z rzędu, natomiast Romanowski przegrał dwa ostatnie starcia. Walka na Stadionie Narodowym dla obu może okazać się przełomowa w karierze.

Krzysztof Głowacki (0-0) vs Patryk Tołkaczewski (0-0)

Walka dwóch debiutantów na KSW Colosseum 2 może dziwić. Krzysztof Głowacki w MMA stawia pierwsze kroki, jednak 36-latek to były mistrz świata w boksie w kategorii junior ciężkiej. Największe sukcesy "Główka" święcił w latach 2015-2016, zatem aż 8 lat temu. W ostatnich walkach Polaka było niestety widać znaczny spadek formy. Patryk Tołkaczewski natomiast może być znany kibicom przede wszystkim z walk na Gromdzie oraz uderzenia Piotra Szeligi podczas FAME MMA 16. Na ringu Gromdy "Gleba" odniósł 5 zwycięstw i jedną porażkę.

Maciej Kazieczko (9-2) vs Leo Brichta (10-3)

Walka Kazieczko vs Brichta początkowo miała odbyć się podczas poprzedniego wydarzenia organizacji KSW w maju. Z powodu kontuzji Polaka została jednak przeniesiona na największe wydarzenie MMA w Europie w ostatnich latach. Dla Brichty będzie to debiut w KSW. Aktualnie reprezentant Czech jest na fali sześciu zwycięstw z rzędu, które odniósł w organizacji Oktagon oraz RFA. Kazieczko natomiast w ostatnich pięciu latach zanotował sześć zwycięstw i tylko jedną porażkę. Wyższość rywala musiał uznać jedynie w starciu z Marianem Ziółkowskim.

Daniel Rutkowski (15-3) vs Adam Soldaev (7-1)

Długo trwały negocjacje na temat przedłużenia kontraktu przez Daniela Rutkowskiego. Finalnie jednak były mistrz Babilonu i FEN-u zdecydował się kontynuować swoją karierę w KSW. Na Stadionie Narodowym "Rutek" zmierzy się ze wschodzącą gwiazdą polskiej organizacji - Adamem Soldaevem.

Rutkowski od 2016 roku stoczył 17 walk, z których przegrał tylko jedno. Lepszy od 34-latka okazał się jedynie aktualny mistrz Salahdine Parnasse. Po tym starciu Polak zanotował dwie wygrane z Reginaldo Vieirą oraz Lom-Ali Eskijewem. Soldaev natomiast kreowany jest na przyszłego czempiona, jednak jak na razie stoczył tylko dwie walki w KSW. W pierwszej efektownie rozprawił się z Pascalem Hintzenem, natomiast w kolejnej po ciężkim boju pokonał na punkty Oleksiia Polischucka.

Roman Szymański (17-6) vs Valeriu Mircea (28-8-1)

Roman Szymański po ostatniej wygranej z Raulem Tutaraulim jest przez wielu uważany za głównego kandydata do walki o mistrzowski pas wagi lekkiej. 30-latek przegrał co prawda na KSW 57 z Marianem Ziółkowskim, jednak od tamtego czasu zanotował cztery kolejne zwycięstwa, w tym trzy przed czasem. Valeriu Mircea już raz mierzył się z Szymańskim. Przegrał jednak z Polakiem podczas swojego debiutu dla KSW. Po tej walce odniósł dwie wygrane z Gracjanem Szadzińskim, a także Borysem Mańkowskim.

KSW 83: Colosseum 2 karta główna

Na karcie głównej KSW Colosseum 2 z pewnością zobaczymy największe gwiazdy organizacji KSW. Federacja zapowiada, że chce pobić rekord frekwencji, który zanotowała na poprzedniej gali na Stadionie Narodowym. Aby to się udało, na KSW Colosseum 2 muszą wystąpić najlepsi i najbardziej rozpoznawalni zawodnicy.

Michał Materla (32-9) vs Radosław Paczuski (5-1)

Pojedynek pomiędzy Radosławem Paczuski a Michałem Materlą z pewnością rozgrzeje publiczność na Stadionie Narodowym. Niewiele zabrakło, aby to Paczuski walczył o pas mistrzowski wagi średniej. 30-latek minimalnie przegrał jednak w ostatniej walce z Tomaszem Romanowskim. Do momentu tego starcia Paczuski był nie do zatrzymania. Były kickbokser wygrał pięć pierwszych walk, cztery z nich przed czasem.

Michał Materla w klatce KSW stoczył wiele wyniszczających starć. W ostatnich latach widać, że mocno odłożyły się one w organizmie 39-latka. Po tak ciężkich nokautach, jakie zafundowali mu Mamed Khalidov, Scott Askham, Roberto Soldić czy Mariusz Pudzianowski ciężko jednak spodziewać się, że Materla wciąż będzie w stanie być tak odporny jak kiedyś. W ostatnim pojedynku "Ciapo" pokonał w drugiej rundzie Kendalla Grove'a, jednak była to ciężka przeprawa dla reprezentanta Polski.

Paweł Pawlak (21-4-1) vs Tomasz Romanowski (18-8)

Po odejściu z organizacji KSW Roberto Soldica przez długi czas pas wagi średniej pozostawał bez właściciela. Na gali KSW 83: Colosseum 2 w końcu poznamy nowego mistrza tej dywizji. O to trofeum powalczy Paweł Pawlak oraz Tomasz Romanowski.

Pawlak do KSW trafił jako były zawodnik UFC i mistrz Babilonu. Po dołączeniu do największej polskiej organizacji 33-latek stoczył trzy wygrane walki. Pokonywał on kolejno Damiana Janikowskiego, Cezarego Kęsika i Toma Breese'a. Romanowski natomiast w KSW legitymuje się bilansem 6-1. Jedyną porażkę zadał mu Patrick Kincl. Po walce z Czechem "Tommy" zanotował pięć wygranych z rzędu i cztery z nich odniósł przed czasem.

Arkadiusz Wrzosek (2-0) vs Bogdan Stoica (0-1)

Długo trwały poszukiwania przeciwnika dla Arkadiusza Wrzoska. Finalnie zmierzy się z Bogdanem Stoicą. Wybór takiego rywala z pewnością rozczarował niektórych kibiców. Rumun to kickbokser bez ani jednej walki w formule MMA. Aktualnie znajduje się na fali trzech zwycięstw z rzędu w K-1. Co ciekawe Stoica ma zaplanowany pojedynek na dwa tygodnie przed galą KSW Colosseum 2. Ma on zawalczyć z Enrico Pellegrino o mistrzowski pas organizacji Fight Clubbing.

Mariusz Pudzianowski (17-8) vs Artur Szpilka (2-0)

O tym starciu mówiło się już od wielu miesięcy. Finalnie odbędzie się ono na największej gali KSW w ostatnich latach, czyli na KSW 83: Colosseum 2.

Mariusz Pudzianowski to bez wątpienia ikona polskiego MMA. Pudzian już od kilku dobrych jest już uważany za pełnoprawnego zawodnika, z którym każdy musi się liczyć. Pokazywał to między innymi w walkach z Rollesem Gracie, Jayem Silvą, ale przede wszystkim w starciu z Michałem Materlą. Większość ekspertów skreślała byłego strongmena w starciu z byłym mistrzem KSW w wadze średniej. Pudzianowski jednak niespodziewanie znokautował Materlę w mniej niż dwie minuty.

W swojej ostatniej dotychczasowej walce Pudzian zmierzył się z Mamedem Khalidovem. Przez wielu starcie to było okrzyknięte największą walką w historii polskiego MMA. Tym razem zawodnik z Białej Rawskiej nie podołał wyzwaniu i przegrał z Khalidovem już w pierwszej rundzie.

Artur Szpilka już od wielu lat był łączony z organizacją KSW i występami w MMA. Po kilku brutalnych nokautach, których doświadczył, w 2022 roku zdecydował się zmienić dyscyplinę i duże rękawice do boksu zamienił na te do MMA. Zadebiutował w czerwcu na gali KSW 71. Szpilka pokonał wtedy w drugiej rundzie znacznie lżejszego Sergieja Radczenkę. Trzy miesiące później były pięściarz zdecydował się na występ na freakowej gali High League 4. Skrzyżował tam rękawice z Denisem Załęckim. Szpilka wygrał tę walkę w pierwszej rundzie z powodu kontuzji Załęckiego.

KSW 83: Colosseum 2 co-main event

Marian Ziółkowski (25-8-1 1NC) vs Salahdine Parnasse (18-1-1)

Marian Ziółkowski i Salahdine Parnasse mieli zmierzyć się już w tamtym roku. Początkowo ich walka została zaplanowana na listopad 2022 roku. Z powodu kontuzji z pojedynku musiał wycofać się jednak Marian Ziółkowski.

Reprezentant Polski mistrzowski pas KSW zdobył w grudniu 2020 roku na KSW 57. Pokonał wtedy przed czasem Romana Szymańskiego. Po tej walce Ziółkowski trzykrotnie zdołał obronić mistrzowskie trofeum. "Golden Boy" pokonywał kolejno Macieja Kazieczko, Borysa Mańkowskiego oraz Sebastiana Rajewskiego. Swoją ostatnią walkę Ziółkowski stoczył w czerwcu 2022 roku.

Salahdine Parnasse to bez wątpienia jedna z największych gwiazd organizacji KSW. Francuz dołączył do polskiej federacji pod koniec 2017 roku z bilansem 9-0-1. Po trzech wygranych zmierzył się z Romanem Szymańskim o tymczasowy pas mistrzowski w wadze piórkowej. Parnasse wygrał w drugiej rundzie przez TKO. Po pokonaniu Ivana Buchingera, w styczniu 2021 roku, stanął z Danielem Torresem do walki o pełnoprawne mistrzostwo w dywizji piórkowej. Francuz nieoczekiwanie przegrał już w pierwszej rundzie przez nokaut. Była to jego jedyna porażka w dotychczasowej karierze.

Salahdine Parnasse wrócił na zwycięskie tory w kolejnej walce poddając w drugiej rundzie Filipa Pejica i po tym starciu stanął do rewanżu z Danielem Torresem. Francuz zwyciężył na przestrzeni pięciu rund przez jednogłośną decyzję i zdobył mistrzostwo w wadze piórkowej. Do tej pory obronił go tylko raz, pokonując Daniela Rutkowskiego. Swoją ostatnią dotychczasową walkę stoczył w listopadzie 2022 roku na KSW 76. Poddał wtedy w czwartej rundzie Sebastiana Rajewskiego i zdobył tymczasowy pas w dywizji lekkiej.

Bukmacher KSW 83: Colosseum 2

Bukmacher na KSW Colosseum 2 – czyli gdzie typować galę? Oficjalnym sponsorem federacji KSW są zakłady bukmacherskie Fortuna. W związku z czym właśnie w tej firmie kursy na KSW Colosseum 2 pojawią się najszybciej.

Galę KSW 83: Colosseum 2 obstawisz m.in. w LVBet. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian za samo założenie konta otrzymasz darmowe 20 PLN. Następnie czeka na Ciebie specjalny bonus na walkę Arkadiusza Wrzoska z Bogdanem Stoicą w formie zakładu bez ryzyka. Wystarczy wpłacić min. 20 zł i postawić kupon "na żywo" za min. 20 zł na walkę Wrzosek vs Stoic z kursem łącznym min. 1.75. W przypadku przegrania - otrzymasz zwrot swojej stawki do 75 PLN w bonusie!

Typy KSW 83: Colosseum 2

Typy na KSW Colosseum 2 najszybciej będą dostępne do gry w Fortunie. Do gali zostało jeszcze trochę czasu, więc na pewno pokusimy się jeszcze o wytypowanie przebiegu walk nadchodzącej edycji KSW. W dzień trwania gali typerzy na naszej strony w sekcji Typy na KSW opublikują swoje trafy.

KSW 83: Colosseum 2 ważenie

Wyniki ważenia KSW 83: Colosseum 2 poznamy dzień przed wydarzeniem, czyli 2 czerwca. Wówczas przekonamy się, czy wszyscy zawodnicy zmieścili się w limitach swoich kategorii wagowych.

Kto na KSW 83: Colosseum 2?

Kto zawalczy na KSW Colosseum 2? Karta walk KSW 83: Colosseum 2 została już w pełni ujawniona, a więc wiemy już kto zawalczy na Stadionie Narodowym. Będzie to przede wszystkim Mamed Khalidov i Scott Askham, którzy zmierzą się w walce wieczoru. Do klatki podczas tego wydarzenia wejdą również tacy zawodnicy jak Marian Ziółkowski, Salahdine Parnasse, Artur Szpilka czy Mariusz Pudzianowski.

Zawodnicy KSW 83: Colosseum 2

Poza największymi gwiazdami na KSW 83: Colosseum 2 kibice zobaczą także walkę o pas wagi średniej pomiędzy Pawłem Pawlakiem a Tomaszem Romanowskim. Na Stadionie Narodowym wystąpi również Arkadiusz Wrzosek, który zmierzy się z Bogdanem Stoicą. Z pozostałych zawodników należy też wymienić Romana Szymańskiego, Michała Materlę czy Radosława Paczuskiego. Nie wolno także zapomnieć o debiutujących w MMA Patryku Tołkaczewskim i Krzysztofie Głowackim.


Jaki jest termin KSW Colosseum 2?
KSW Colosseum 2 odbędzie się 3 czerwca 2023 roku.
Gdzie odbędzie się gala KSW Colosseum 2?
Gala KSW Colosseum 2 odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.