Tomasz Romanowski to utalentowany i doświadczony zawodnik mieszanych sztuk walki, występujący w wadze średniej oraz półśredniej. Jego pojedynki można było oglądać na wydarzeniach rozmaitych organizacji, takich jak KSW, FEN czy Silesian MMA.

Tomasz Romanowski - Najlepsze walki w MMA

Jako jeden z bardziej doświadczonych zawodników, Tomasz Romanowski ma na swoim koncie aż 28 odbytych pojedynków w MMA na poziomie zawodowym. Aż 18 z nich okazało się dla niego zwycięskich i warto wyróżnić z nich kilka tych, które są naprawdę godne podziwu. Jednym z tego typu starć jest zdecydowanie walka, która odbyła się podczas trwania KSW 74, kiedy ten stanął naprzeciwko mocnego rywala, jakim był wówczas Cezary Kęsik. Romanowski przeszedł wówczas do wagi średniej.

Podczas trwania pojedynku w pierwszej rundzie, a dokładniej 3 minucie i 54 sekundach doszło do TKO. W wyniku lewego sierpowego oraz silnych ciosów pięściami Tomasz triumfował nad swoim rywalem. Walka ta została nagrodzona przez federację Bonusem za nokaut wieczoru. Nie jest to ostatni przykład wysokich umiejętności mężczyzny. Podczas KSW 63, Romanowski miał przed sobą przeciwnika, którym był Aleksandar Rakas. Walka była w umownym limicie do 80 kilogramów.

Walka zakończyła się w 1 minucie i 59 sekundzie pierwszego etapu. Wszystko za sprawą KO, podczas którego Tomasz zdecydował się na mocny lewy sierpowy. To dzięki niemu został uznany za tego zwyciężonego. Tym razem po raz kolejny jego wyczyn został nagrodzonych bonusem za nokaut wieczoru, co z pewnością nie zdziwiło szalejącej w Warszawie widowni.

Tomasz Romanowski - Kariera w MMA

Jeśli chodzi o debiut Romanowskiego w zawodowych mieszanych sztukach walki, to doszło do niego w 2009 podczas PAMMAA - Southern Poland Championships. Zmierzył się wówczas z Mariuszem Radziszewskim, a cała walka zakończyła się w 2 minucie i 18 sekundzie rundy drugiej. Rywal poddał wtedy Tomasza poprzez skuteczne duszenie zza pleców. Można powiedzieć, że na początku swojej drogi, mężczyzna w ogóle nie mógł liczyć na szczęśliwe trafy. Aż podczas trzech pierwszych pojedynków odniósł porażki.

Miało to miejsce podczas jego drugiego starcia na FCB - Fight Club International, gdzie jego rywalem był Jewgienij Mahteenko. Tym razem jednak w 3 minucie i 50 sekundzie walka została przerwana przez lekarza i TKO zostało ogłoszone właśnie dla Czecha. Ostatnią przegraną przed 4-krotną passą zwycięstw odniósł na PMMA - Professional MMA 1. Podczas tego wydarzenia miał on do czynienia z Jarosławem Strzesakiem. W tym starciu doszło do zakończenia poddaniem w 2 minucie i 24 sekundzie rundy drugiej.

Romanowski został wtedy pokonany przez duszenie zza pleców. Po niecałym roku postanowił wrócić i pojawił się na RTC - Rock the Cage 3. Wygrana przyszła do niego w 4 minucie i 48 sekundzie pierwszego etapu walki. To właśnie wtedy Fabian Ruehmund został poddany poprzez dźwignię na staw kolanowy, która pozwoliła Polakowi na wyczekiwane zwycięstwo. Późniejsze występy były dla niego coraz bardziej owocne, choć oczywiście nie mogło się obejść bez kilku porażek.

Tomasz Romanowski - KSW

Na ten moment Tomasz Romanowski jest zawodnikiem KSW i to w tej federacji odbył łącznie najwięcej pojedynków. Jeśli chodzi o jego debiut w organizacji, to miał on miejsce podczas KSW 55. To właśnie wtedy naprzeciwko niego w klatce stanął Ion Surdu. Panowie przewalczyli trzy rundy na pełnym dystansie, a werdyktem mieli zająć się sędziowie. W ten sposób dzięki jednogłośnej decyzji oceniających Tomasz Romanowski został zwycięzcą. W federacji czekały na niego jednak i wzloty i upadki.

Idealnym tego przykładem jest oczywiście pojedynek, w którym zmierzył się z Patrikiem Kinclem na gali KSW 61. Tym razem starcie zostało przerwane po 3 minutach i 36 sekundach rundy drugiej poprzez TKO. Romanowski został pokonany przez rywala w wyniku silnych ciosów pięściami w parterze. Następnie jednak zwyciężył z Rakasem na KSW 63, a potem świetnie zaprezentował się w pojedynku mającym miejsce na KSW 68, gdzie jego przeciwnikiem był Michał Pietrzak. Mężczyźni przewalczyli trzy rundy, a Romanowski jednogłośnie zwyciężył.

Później przyszło zwycięstwo z Andrzejem Grzebykiem na 72 evencie organizacji. To właśnie wtedy doszło do TKO w 3 minucie i 53 sekundzie pierwszego etapu. Romanowski zwyciężył przez lewy sierpowy oraz precyzyjne ciosy pięściami. Następnie czekała go bardzo podobna wygrana z Cezarym Kęsikiem dwie gale później. Nie można również zapomnieć o walce na XTB KSW 78, gdzie po trzech przewalczonych rundach udało mu się wygrać z Robertem Paczuskim przez niejednogłośny werdykt.

Ostatnią walkę, którą miał niedawno, bo na KSW 83, odbył z Pawłem Pawlakiem. Było to starcie o pas mistrzowski KSW w wadze średniej i jednocześnie Main event. Walka zakończyła się jednak zwycięstwem rywala poprzez TKO. Romanowski został zasypany ciosami pięściami w parterze i w rezultacie poniósł porażkę.

Tomasz Romanowski - "Tylko jeden"

Zawodnik MMA brał w swojej karierze udział w programie telewizyjnym typu reality show. Wygraną "Tylko jeden" miał być kontrakt w federacji KSW, czyli wielki krok ku ogromnej karierze. Co ciekawe, mężczyźnie udało się dotrzeć do finału, co tłumaczy jego późniejsze występy w Konfrontacji sztuk walki. Na początku pojawił się w odcinku numer dwa, gdzie jego przeciwnikiem był Mariusz Radziszewski. W tym starciu Romanowski pokonał go przez jednogłośny werdykt, wychodząc tym samym z ćwierćfinału.

Kolejny raz pojawił się na transmisji szóstego odcinka, gdzie jego rywalem okazał się Marcin Krakowiak. Tym razem walka zakończyła się po trzech rundach. W ich wyniku Romanowski został ogłoszony jednogłośnym zwycięzcom. Ostatnim przystankiem do kontraktu z KSW był oczywiście moment finału opisywanego programu. Co ciekawe, w tym starciu po raz kolejny mierzył się z tym samym rywalem, więc finał tego pojedynku nie mógł zakończyć się inaczej niż wygraną. Romanowski zwyciężył zatem całe reality show i kontrakt.

Tomasz Romanowski - XCage

Choć mężczyzna znany jest przede wszystkim ze swoich występów w KSW, to ma w swojej przeszłości sporo miejsca, w którym znalazła się organizacja XCage. Swoją pierwszą walkę pod ich skrzydłami odbył w 2013 roku podczas XCage - Extreme Cage 5. To właśnie wtedy stanął do walki z Dawidem Drobiną, z którym przewalczył trzy pełne rundy. W tym przypadku werdykt, a dokładniej jednogłośne zwycięstwo były po stronie Romanowskiego.

To jednak oczywiście nie koniec z jego przygodą w tej organizacji. Kolejne starcie miało miejsce ponad rok później na XCage 6 / PLMMA 38. Tym razem rywalem, z którym stanął do pojedynku, był Daniel Skibiński. W tej sytuacji, po przewalczeniu całego dystansu, Tomasz znów triumfował nad przeciwnikiem, natomiast była to decyzja niejednogłośna. Po tej walce rozpoczęło się jego pasmo przegranych walk w rozmaitych federacjach.

Jedną z nich przeżył podczas starcia, które wydarzyło się na XCage 7: PLMMA 50 Extra. Tego wieczoru do walki z nim stanął bowiem Salim Touahri. W tym wypadku również doszło do starcia na pełnym dystansie, jednak po trzech rundach niejednogłośna decyzja zadecydowała o przegranej Romanowskiego.

Tomasz Romanowski - Gladiator Arena

Z racji swojego ogromnego doświadczenia, mężczyzna brał w udział w wielu organizacjach. Z tego też względu ważnym elementem jego kariery była organizacja Gladiator Arena. Swój pierwszy występ w jej szeregach odbył w 2014 roku podczas ich siódmego eventu. Stanął wtedy w klatce wraz z Kamilem Szymuszowskim. Obaj panowie byli bardzo zdeterminowani do tego, żeby wygrać, dlatego też całość trwała trzy rundy, a Romanowski poniósł niejednogłośną porażkę.

Następnym razem pojawił się już podczas Gladiator Arena 12 i tym razem passa porażek nie utrudniała mu ścieżki kariery. W walce z Pawłem Karwowskim poradził sobie doskonale na całym dystansie, choć zdania sędziów były podzielone. Po trzech pełnych 5-minutowych rundach mężczyzna został jednak ogłoszony niejednogłośnym zwycięzcą. Swój ostatni występ w federacji miał zaledwie jeden event później.

W tym przypadku jego rywalem był Michał Balcerzak, a przebieg walki nie zakończył się po myśli żadnego z nich. Pojedynek był Co-Main Eventem w karcie walk, jednak zakończył się w 3 minucie i 38 sekundzie pierwszej rundy, co z pewnością pozostawiło niedosyt wśród widzów. Podczas pojedynku doszło bowiem do przypadkowego faulu ze strony Romanowskiego, a dokładniej ciosu w krocze. W rezultacie tego zajścia cała walka została uznana za no contest. Była to ostatnia walka Tomasza w tej federacji.

Tomasz Romanowski - Osiągnięcia

Poza naprawdę sporą listą walk w rozmaitych organizacjach Tomasz Romanowski ma na swoim koncie wiele osiągnięć w zakresie sportowym. Składają się na nie oczywiście mieszane sztuki walki oraz Brazylijskie jiu-jitsu. W pierwszej z wymienionych grup jest oczywiście zwycięstwo w pierwszej edycji programu "Tylko jeden" w kategorii wagi półśredniej z 2020 roku. To właśnie ono dało mu przepustkę do podpisania kontraktu z federacją KSW.

W przypadku brazylijskiego jiu-jitsu tych wyróżnień jest znacznie więcej. Wśród nich znajdziemy aspekty, takie jak:

  • III miejsce - I Puchar Polski No Gi, kategoria -73,49 kg, białe pasy w 2011 roku
  • III miejsce - Poznań Open GI, kategoria -88,3kg, niebieskie pasy w 2012 roku
  • II miejsce - IV Puchar Polski NO GI, kategoria -85,49 kg, purpurowe pasy w 2014 roku
  • I miejsce - Open GI, kat. -85,5kg, purpurowe pasy w 2017 roku

Poza tymi wyróżnieniami udało mu się również zdobyć purpurowy pas.

Tomasz Romanowski - Wzrost i waga

Mężczyzna występował w kategorii wagowej średniej i półśredniej, co sprawia, że jego waga opiewa na 77 kilogramów. Jego wzrost natomiast wynosi 178 centymetrów wzrostu.

Tomasz Romanowski - Najciekawsze informacje

Tomasz Romanowski urodził się 22 lutego 1989 roku w Stargardzie. Swój debiut w profesjonalnych mieszanych sztukach walki zaliczył, mając zaledwie 20 lat. Pseudonimem, który zdarza mu się wykorzystywać podczas walk, jest "Tommy". Na co dzień trenuje w Berserker's Team Poland. Osobami, które trzymają ręce na pulsie w zakresie jego treningów, są Tomasz Stasiak oraz Piotr Bagiński, którzy mężczyznę trenują.

Co ciekawe, od początku kariery do 2022 roku występował w wadze półśredniej. Aktualnie jego występy odbywają się w średniej kategorii wagowej. Jeśli chodzi o style walki, w których można go zobaczyć na przestrzeni lat, to wymienia się wśród nich boks, jak również brazylijskie jiu-jitsu. Dodatkowo Romanowski aktualnie jest numerem 2 rankingu KSW w wadze średniej. Poza wygraną kontraktu z KSW w "Tylko Jeden" otrzymał również 200 000 złotych.

Mężczyzna przewalczył 28 pojedynków i zdobył 18 zwycięstw, z czego największa ilość zakończyła się wygraną poprzez decyzje sędziów. W drugiej kolejności tego zestawienia znajdują się oczywiście nokauty. Romanowski bez wątpienia nie słynie jednak z poddań swoich rywali. Być może w przyszłości ta sytuacja ulegnie zmianie.