Radosław Paczuski przez wielu uważany jest za jednego z najlepszych polskich zawodników w kategorii średniej. Reprezentant Uniq Fight Club aktualnie jest zawodnikiem KSW. Poznaj sylwetkę Radosława Paczuskiego!

Radosław Paczuski waga

Ile waży Radosław Paczuski? Zawodnik KSW walczy w kategorii średniej. Oznacza to, że jego waga dzień przed walką musi wynosi 84 kg. Na co dzień waga Radosława Paczuskiego może oscylować w okolicach 80 kilogramów.

Radosław Paczuski wzrost

Wzrost Radosława Paczuskiego to 190 centymetrów.

Radosław Paczuski wiek

Ile lat ma Radosław Paczuski? Zawodnik KSW urodził się 24 stycznia 1993. Radosław Paczuski ma zatem 30 lat.

Radosław Paczuski osiągnięcia

Paczuski przez większość swojej dotychczasowej kariery toczył walki w K-1. Nic zatem dziwnego, że największe osiągnięcia ma właśnie w tej dyscyplinie.

  • 2016 - mistrz DSF Kickboxing Challenge w kategorii 81 kg
  • 2017 - mistrz FEN w kategorii 85 kg w formule K-1

Radosław Paczuski najlepsze walki

Styl Radosława Paczuskiego jest bardzo widowiskowy. Zawodnik ten preferuje walkę w stójce. Ten fakt nie może dziwić, jest on bowiem wyśmienitym zawodnikiem K-1. Swoje najlepsze pojedynki do tej pory stoczył w organizacji KSW.

Radosław Paczuski vs Jason Radcliffe

W swojej drugiej walce w KSW Radosław Paczuski zmierzył się z Jasonem Radcliffe'em. Brytyjczyk był zdecydowanie bardziej doświadczony, miał on bowiem na swoim koncie aż 26 starć przy zaledwie 4 pojedynkach Polaka. Paczuski udowodnił jednak swoją wartość wygrywając już w pierwszej rundzie przez nokaut.

Radosław Paczuski vs Tomasz Romanowski

Walka Paczuski vs Romanowski odbyła się na KSW 78. Był to zarazem pojedynek, który miał wyłonić pretendenta do walki o pas wagi średniej. Romanowski przystępował do tego starcia jako faworyt w stosunku 1.65 do 2.25. Wiele ekspertów było jednak zdania, że to Paczuski ma więcej argumentów, aby zwyciężyć. Ostatecznie walkę minimalnie na punkty wygrał "Tommy" jednak był to bez wątpienia najlepszy pojedynek na całej gali, w którym Paczuski udowodnił swoją wysoką klasę.

Radosław Paczuski kariera w MMA

Radosław Paczuski karierę w MMA rozpoczął 16 lutego 2019 roku. Od razu trafił do jednej z najlepszych organizacji, bowiem podpisał kontrakt z ACA.

Radosław Paczuski ACA

Pierwszą zawodową walkę Paczuski stoczył na ACA 92 w Warszawie. Zmierzył się z Jarosławem Lechem, który legitymował się rekordem 2-3. Paczuski pokonał go przez jednogłośną decyzję sędziów.

W kolejnym starciu w pierwszej rundzie znokautował Damiana Ostępa na ACA 96, a w trzecim zawodowym pojedynku, który zanotował na ACA 101, ponownie wygrał w pierwszej odsłonie z Danielem Płonką.

Radosław Paczuski KSW

Radosław Paczuski po trzech wygranych w 2019 roku miał 2,5-letnią przerwę od startów. Powrócił jednak w maju 2022 roku na KSW 70. Udanie zadebiutował w najlepszej organizacji MMA w Polsce, bowiem pokonał Jasona Wilnisa w trzeciej rundzie. W kolejnej walce w KSW znokautował w pierwszej odsłonie Jasona Radcliffe'a.

Po osiągnięciu rekordu 5-0 Paczuski stanął do walki z Tomaszem Romanowskim, która była eliminatorem do walki o pas wagi średniej. Do tego starcia doszło 21 stycznia 2023 na KSW 78. Paczuski po niezwykle emocjonującym pojedynku przegrał przez niejednogłośną decyzję.

Swoją ostatnią dotychczasową walkę Radosław Paczuski stoczył na KSW 83 z Michałem Materlą. Reprezentant Uniq Fight Club przystępował do tego pojedynku w roli znacznego faworyta. Na początku pierwszej rundy wydawało się, że Paczuski kontroluje pojedynek. W pewnym momencie nadział się jednak na obszerny prawy Materli i ostatecznie przegrał przez nokaut.

Radosław Paczuski ciekawostki

Radosław Paczuski należy do spokojnych i ułożonych zawodników, jednak mimo to wiążę się z nim kilka ciekawostek. Jakie ciekawostki są związane z Radosławem Paczuskim?

Radosław Paczuski Marcin Dubiel

Radosław Paczuski może być kojarzony przez niektórych fanów freak fightów. Jest on bowiem dobrym znajomym Marcina Dubiela. Zawodnik FAME MMA nie raz wstawiał na swoje media społecznościowe z Paczuskim. Często również podkreśla, że utrzymuje z nim bliskie relacje i obaj się wspierają.

Radosław Paczuski Legia

Radosław Paczuski Legia Warszawa, czyli co łączy zawodnika KSW i ten klub? Paczuski nie ukrywa, że jest blisko związany z Legią. 30-latek swoją przygodę ze sportem zaczynał bowiem właśnie od piłki nożnej występując w juniorskich zespołach Legii Warszawa. Paczuski grał w piłkę do 15 roku życia, po czym zdecydował się pójść w stronę sportów walki.

Radosław Paczuski partnerka

Kim jest partnerka Radosława Paczuski? Partnerką Radosława Paczuskiego jest aktualnie kobieta, która na Instagramie znana jest pod nickiem @magdanikola. Jest ona dość znana w sieci, bowiem jej profil na IG śledzi ponad 230 tysięcy obserwujących.


Kim jest Radosław Paczuski?
Radosław Paczuski jest zawodnikiem MMA, który aktualnie toczy swoje walki w organizacji KSW.
Jaki rekord ma Radosław Paczuski?
Rekord Radosława Paczuskiego to 5-2.