Piotr Kuberski jest polskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Aktualnie jest związany z federacją KSW, jednak w poprzednich latach występował pod skrzydłami FEN. W przeszłości mogliśmy go również zobaczyć na m.in. RWC, Extra Gala, Slugfest, czy też UAE Warriors.

Piotr Kuberski - Najlepsze walki w MMA

Kuberski stoczył w swojej karierze wiele pojedynków i wciąż się nie zatrzymuje. Z tego też względu nic dziwnego, że trudno jest wybrać jedno najlepsze starcie w jego wykonaniu. W takim zestawieniu trzeba jednak wspomnieć o jego walce na FEN 44, gdzie wygrał z Marcinem Filipczakiem przez KO. Wygraną zapewniły mu ciosy pięściami.

Pojedynek zakończył się 10 sekund po wybiciu 1 minuty II rundy. Wygrana zapewniła Kuberskiemu obronę pasa mistrzowskiego FEN w wadze średniej. Dodatkowo otrzymał on bonus za nokaut wieczoru. Świetne starcie odbył również na FEN 46, gdzie jego rywalem był Kamil Wojciechowski, którego udało mu się pokonać.

Tym razem również był to pojedynek w obronie pasa mistrzowskiego. Walka zakończyła się jednak KO spowodowanym silnym lewym prostym, który Kuberski wymierzył w stronę przeciwnika. W rezultacie tego starcia zgarnął on kolejny bonus za nokaut wieczoru, do którego doszło w 3 minucie i 26 sekundach I rundy.

Piotr Kuberski - Kariera w MMA

Jak wiadomo, do debiutu Piotra Kuberskiego w zawodowym MMA doszło na Gali Sportów Walki w Międzychodzie 3. Jego przeciwnikiem był Piotr Judek, który również debiutował tego wieczoru. Walka zakończyła się wygraną Kuberskiego w I rundzie starcia przez TKO, a właściwie poprzez ciosy pięściami w parterze.

Jego najdłuższa passa zwycięstw trwała 8 walk z rzędu i na ten moment nie została przerwana. Wszystko dlatego, że mężczyzna ma na kilkanaście zwycięstw zaledwie jedną porażkę, która miała miejsce 4 lata temu. Poza wielkimi organizacjami Kuberski walczył pojedyncze starcia w kilku organizacjach. Mowa o UAE Wariorrs i RWC.

Piotr pojawił się na UAE Warriors 10, gdzie poprzez jednogłośną decyzję odniósł zwycięstwo w walce z Ahmedem Saebem. Walka trwała III rundy trwające po 5 minut. Na RWC 5: Bez Przebaczenia pokonał Markusa Cuka przez TKO. W 2 minucie i 10 sekundzie I rundy postawił na prawy sierpowy i lewy prosty, które zagwarantowały mu wygraną.

Piotr Kuberski - FEN

Organizacją, z którą mężczyzna był związany najdłużej, jest oczywiście FEN. W federacji zadebiutował na FEN 32, gdzie jego rywalem był Mateusz Strzelczyk. Zwyciężył z nim przez TKO kilka sekund po wybiciu 1 minuty II rundy. Zwycięskie w tym pojedynku dla Kuberskiego były wymierzone w przeciwnika ciosy pięściami w parterze.

Kolejną walkę stoczył na FEN 37, gdzie jednogłośną decyzją pokonał Krystiana Bielskiego. Jego starania przez III 5-minutowe rundy zostały docenione. Bardzo istotne w jego karierze było starcie o pas z Marcinem Naruszczką na FEN 40, które zwyciężył. 8 sekund przed końcem walki postawił na KO zadane przez lewy sierpowy.

W rezultacie tego pojedynku otrzymał wakujący pas mistrzowski FEN w wadze średniej. Później nastąpiły jego dwa pojedynki, które miały na celu obronę wspomnianego pasa. Były to jego dwa zwycięstwa z Marcinem Filipczakiem oraz Kamilem Wojciechowskim. Opisaliśmy je szeroko powyżej w najlepszych starciach tego zawodnika.

Piotr Kuberski - KSW

W ostatnim czasie Piotr Kuberski został zakontraktowany w najpopularniejszej federacji w Polsce, czyli KSW. Jego pierwsza walka odbyła się podczas XTB KSW 88: Bitwa o Radom 11 listopada 2023 roku. Mężczyzna zadebiutował w federacji walcząc z Bartoszem Leśko, który miał nieco większe doświadczenie od Piotra.

Pojedynek zakończył się w 1 minucie i 12 sekundzie II rundy. To Kuberski wyszedł wygrany z tego starcia za sprawą KO. W tym starciu postawił na prawy i lewy sierpowy, które zagwarantowały mu zwycięstwo.

Piotr Kuberski - Slugfest

Zawodnik w swojej karierze trzykrotnie wystąpił na gali Slugfest. Pierwszy pojedynek w tej organizacji odbył na 10 evencie organizacji. Jego przeciwnikiem był Mykołaj Moskalec, z którym udało mu się zwyciężyć przez TKO. Kuberski wybrał ciosy pięściami w stójce w 1 minucie i 32 sekundzie I rundy i to przez nie wygrał. Był to jego drugi pojedynek w karierze.

Kolejne starcie pod skrzydłami federacji udało mu się odbyć na Slugfest 16 w 2019 roku. 11 sekund przed końcem II rundy pokonał Adama Ugorskiego przez TKO, a dokładniej ciosy pięściami w parterze. Ta zwycięska walka była na wspomnianym wydarzeniu Co-Main Eventem.

Ostatni pojedynek w tej federacji stoczył na Slugfest 17: Walka o Gniezno. W tym starciu będącym Main Eventem mierzył się z Aleksanderem Głuszczenko. Walka zakończyła się w 3 minucie i 30 sekundzie II rundy. Piotr postawił na TKO wymierzone przez łokcie i to jego ręka została uniesiona przez sędziego jako znak triumfu.

Piotr Kuberski - Extra Gala

Poza wspomnianymi organizacjami Kuberski pojawił się dwukrotnie na wydarzeniach Extra Gala. Miało to miejsce na początku jego kariery zawodowej. W swojej trzeciej walce pojawił się na Extra Gala - Poznań Fight Night 1, gdzie pojedynkował się z Sebastianem Kostrzewą. Pokonał go przez KO 22 sekundy po wybiciu 1 minuty I rundy.

Drugi raz mogliśmy go zobaczyć na Extra Gala - Poznań Fight Night 3, której zawodnik łatwo nie zapomni. Podczas tego wieczoru został pierwszy i jedyny raz pokonany w swojej karierze przez Jakuba Kamieniarza. Kuberski został poddany w 2 minucie i 20 sekundzie II rundy przez duszenie gilotynowe. Od tej pory nie poniósł już żadnej porażki w karierze.

Piotr Kuberski - Boks

Kuberski ma na swoim koncie również debiut w boksie. Pierwszy raz w formule pięściarskiej zawalczył na Tymex Boxing 15. Zmierzył się wówczas z Hubertem Krasuckim, którego pokonał jednogłośnie po przewalczeniu czterech pełnych rund.

Piotr Kuberski - Osiągnięcia

Jak można się domyślać, zawodnik ma na swoim koncie sporo osiągnięć w zakresie sportów walki. W 2011 roku zdobył III miejsce na Mistrzostwach Polski Amatorskiego MMA „RING XF” w kategorii dywizja początkujący 84 kilogramów. Rok później zajął II miejsce na IV Mistrzostwach Polski w Grapplingu w kategorii amator MMA 84 kilogramy.

Następnie od 2022 roku do 2023 był Mistrzem Fight Exclusive Night w wadze średniej (83,9 kg). Do końca bronił pasa, jednak koniec tytułu mistrza ma związek z ogłoszonym 25 września 2023 roku odejściem zawodnika z FEN. W 2022 roku uplasował się na 8 pozycji w rankingu najlepszych Polaków w wadze średniej.

Piotr Kuberski - Waga i wzrost

Mężczyzna najczęściej występuje w wadze średniej, dlatego też waży 83 kilogramy. Jego wzrost wynosi natomiast 190 centymetrów.

Piotr Kuberski - Ciekawe informacje

Zawodnik urodził się 24 października 1988 roku w Obornikach. Nieco przed 17 rokiem życia rozpoczął trenowanie boksu. Nieco później rozpoczął również treningi grapplingu oraz muay thai. Po 6 latach trenowania MMA w Murowana Goślina Team przeniósł się do Ankos MMA Poznań. Głównie trenuje go tam Andrzej Kościelski, ale ma jeszcze 3 innych trenerów.

W zakresie muay thai trenuje go Marcin Bilman, w kick-boxingu jego trenerem jest Marek Drażdżyński, natomiast boksu uczy go Mariusz Koperski. W profesjonalnym MMA zadebiutował, mając 24 lata. Pseudonim, którym posługuje się na w przypadku walk, jest "Qbear". Oczywiście bierze się to zapewne od jego nazwiska.