Michał Materla to bez wątpienia jedna z największych legend KSW i pionier MMA w Polsce. Walki Materli na KSW zawsze są niezwykle emocjonujące i krwawe, jednak kim jest Michał Materla? Poznaj szczegóły dotyczące tego zawodnika.

Kim jest Michał Materla?

Kto to Michał Materla? Michał Materla urodził się w 1984 roku w Szczecinie, gdzie mieszka po dziś dzień. Materla jest zawodnikiem MMA, a jego sportem bazowym jest brazylijskie jiu-jitsu.

Karierę w MMA rozpoczął w 2003 roku, debiutując podczas gali MMA Poland 2. Stoczył wówczas dwa pojedynki jednego wieczoru - z Tomaszem Janiszewskim i Andrzejem Kulikiem. Oba wygrał i zanotował dobry start w zawodowej karierze. Co ciekawe sędzią pierwszych pojedynków Materli w MMA był Mirosław Okniński, jeden z najpopularniejszych trenerów sportów walki w Polsce.

Michał Materla wiek

Ile lat ma Michał Materla? Materla urodził się 10 kwietnia 1984, a zatem aktualnie ma 39 lat.

Michał Materla waga

Materla jest zawodnikiem wagi średniej. Limit tej kategorii jest ustalony na 84 kg. Jednak na co dzień Michał Materla waży około 100 kilogramów.

Michał Materla wzrost

Materla ma 180 centymetrów wzrostu.

Michał Materla rekord

Materla ma na swoim koncie aż 43 walki w zawodowym MMA. Wygrał 33 pojedynki, w tym 26 przed czasem.

Rekord MMA: 33-10

Michał Materla KSW

Michał Materla w KSW zadebiutował w 2006 roku, wygrywając turniej w wadze średniej podczas KSW 6. Pokonał wówczas jednego wieczora kolejno Everta Fyeeta, Valdasa Poceviciusa i Krzysztofa Kułaka. Materla w swoim stylu poddał wszystkich rywali.

Po czterech wygranych z rzędu podczas KSW 19, gdzie walką wieczoru było starcie Mariusza Pudzianowskiego z Bobem Sappem, Materla dostał szansę walki o pas w wadze średniej. Pokonał wówczas jednogłośną decyzją sędziów Jaya Silvę, sięgając po mistrzowskie trofeum. Walka została uznana pojedynkiem wieczoru, choć Materla nabawił się w trakcie starcia poważnej kontuzji.

Po dwóch skutecznych obronach pasa i wygranych z Rodneyem Wallace oraz Kendallem Grovem, na KSW 24 Materla zmierzył się w rewanżowym pojedynku z Silvą. Niespodziewanie przegrał przed czasem, jednak stawką walki nie był pas. Na KSW 26 skutecznie się zrewanżował i pokonał Silvę na punkty. Po tym, jak na KSW 31 Materla pokonał Tomasza Drwala, na KSW 33 zmierzył się w hitowej walce z Mamedem Khalidovem. „Cipao” szybko został trafiony przez Mameda mocnymi ciosami i przegrał w niewiele ponad pół minuty, tracąc pas w wadze średniej.

Michał Materla w KSW stoczył łącznie 25 walk. Wygrał z nich 19, a sześciokrotnie musiał uznać wyższość rywala. Jeśli chodzi o walki na KSW Materli, przegrał z Antonio Mendesem, Jayem Silvą, Mamedem Khalidovem, Scottem Askhamem (dwukrotnie) i Roberto Soldiciem podczas swojego ostatniego występu na KSW 56. Walki na KSW Materli tylko sześciokrotnie kończyły się decyzjami sędziów.

Materla odejście z KSW

Na początku kwietnia - i nie był to żart primaaprilisowy - Materla poinformował, że po 15 latach odchodzi z KSW. "To była długa i wyboista droga, ale na końcu zostają wspaniałe wspomnienia" - napisał na swoim instagramowym koncie popularny "Cipao".

Materla karierę zamierzał kontynuować w organizacji EFM, której był współwłaścicielem. Ostatecznie powrócił jednak do KSW.

Michał Materla zarobki

KSW nie ujawnia oficjalnych zarobków swoich zawodników, w związku z czym nie znamy konkretnych odpowiedzi na pytania „Ile zarabia Michał Matera?” czy „Ile Materla dostał za walkę z Khalidovem?”. Pojedynek Khalidov – Materla w 2015 roku został ogłoszony nieoficjalnie najdroższą walką w historii polskiego MMA. Głos w tej sprawie zabrał sam „Cipao” w wywiadzie z Arturem Mazurem, który zapytał, czy za honorarium za taki pojedynek można kupić dom.

- Może nie dom. Może domek letniskowy, ale nie dom Carringtonów na pewno – skomentował krótko Materla, odnosząc się do tego, ile dostał za walkę z Mamedem Khalidovem.

Jedno jest pewne – Materla na zarobki w KSW nie może narzekać, gdyż jest jedną z największych gwiazd polskiego MMA i legendą organizacji. W 2017 roku Materla odrzucił ofertę z największej organizacji MMA na świecie, czyli UFC. Martin Lewandowski, jeden z szefów KSW zasugerował, że sporą rolę w tej sprawie odegrały również kwestie biznesowe, czyli zarobki Materli w KSW.

- Cieszę się, że po latach doczekałem czasów, w których nasi czołowi i kluczowi zawodnicy odrzucają ofertę UFC i wybierają KSW. I nie chodzi tu tylko o lojalność, czy jakieś przywiązanie emocjonalne, ale również o to, że opłaca się to im biznesowo – skomentował Lewandowski.

Michał Materla kłopoty z prawem

W grudniu 2016 roku w mediach głośno było o kłopotach z prawem Materli. Zawodnik został zatrzymany w swoim domu w ramach masowej akcji funkcjonariuszy CBŚ. Wszystko w sprawie osób podejrzanych o współpracę w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Przez kolejne siedem miesięcy Materla był tymczasowo aresztowany.

W lipcu 2017 roku Materla został wypuszczony z aresztu. Jak się później okazało, „Cipao” został pomówiony przez tzw. małego świadka koronnego - Pawła P.. skomentował wydarzenia z końca 2016 roku Materla w rozmowie z Onetem.

Mam pretensję do prokuratorki, która prowadziła śledztwo, funkcjonariusze wykonywali tylko jej polecenia. Zatrzymano mnie jak groźnego gangstera, żeby zrobić z tego medialne wydarzenie i podbić sobie PR. Tylko z mojego zatrzymania opublikowano filmik, pokazano na nim 15 tysięcy złotych i latarkę z paralizatorem. Miało to niby potwierdzać tezę, że jestem niebezpiecznym człowiekiem. Absurd.

Michał Materla syn

Michał Materla ma dwójkę synów. Wygląda na to, że obaj chcą iść w ślady ojca, bowiem trenują sporty walki. Starszy syn Michała Materli, Marcel, od wielu lat trenuje boks. Wśród jego sukcesów warto wymienić tytuł mistrza Polski.

Michał Materla Instagram

Materla Instagram prowadzi pod nickiem @michal_materla. Aktualnie zawodnik KSW na swoim koncie zgromadził 250 tysięcy obserwujących.


Kim jest Michał Materla?
Michał Materla to jedna z największych legend KSW i pionier MMA w Polsce.
Za co został zatrzymany Materla?
Michał Materla został zatrzymany w swoim domu w ramach masowej akcji funkcjonariuszy CBŚ. Wszystko w sprawie osób podejrzanych o współpracę w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Przez kolejne siedem miesięcy Materla był tymczasowo aresztowany.