Paweł Pawlak jest polskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Miał on okazję występować w takich federacjach jak UFC, KSW czy FEN. Pawlak od wielu lat walczy pod pseudonimem Plastinho.

Paweł Pawlak wiek

Paweł urodził się 8 lutego 1989 w Łodzi. Oznacza to, że aktualnie ma 35 lat.

Paweł Pawlak waga

Pawlak zazwyczaj walczy w kategorii średniej i półśredniej, więc waży on około 84 kg.

Paweł Pawlak wzrost

Wzrost Plastinho jest równy 184 centymetrów.

Paweł Pawlak osiągnięcia

Historia walk Pawła jest naprawdę imponująca, ponieważ ma on za sobą jedynie cztery przegrane. Tak się prezentuje aktualny bilans Pawlaka:

Rekord MMA: 23-4-1

Plastinho ma na swoim koncie również kilka ciekawych osiągnięć. Ich aktualna lista prezentuje się w ten sposób:

  • 2009 - 2 miejsce na VI Liga Shooto, kat. 83 kg
  • 2020-2021 - Mistrz Babilon MMA w wadze średniej
  • 2023 - Mistrz KSW w wadze średniej
  • Brazylijskie jiu-jitsu - Brązowy pas

Paweł Pawlak najlepsze walki w MMA

Zdecydowanie większość walk Pawła Pawlaka skończyła się w świetny oraz efektowny sposób. Plastinho ma za sobą aż 28 pojedynków, z czego jedynie 4 skończyły się przegraną.

Paweł Pawlak vs Tomasz Romanowski

Podczas gali KSW 89 Pawlak miał okazję zawalczyć z Tomaszem Romanowskim. Paweł skończył walkę w ostatniej rundzie ciosami w parterze, dzięki czemu zdobył on pas mistrzowski wagi średniej.

Paweł Pawlak kariera w MMA

Plastinho swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki rozpoczął w 2010 roku. Pierwsza wygrana przez poddanie Tomasza Krauze wzbudziła u Pawlaka jeszcze większą motywację do walki.

Paweł Pawlak KSW

Paweł walczy w federacji KSW od września 2021 roku. Od tego czasu miał on okazję stoczyć dokładnie pięć wygranych pojedynków.

Podczas gali KSW 83: Colosseum 2, Pawlak zdobył pas mistrzowski w wadze średniej. Do tej pory podszedł on do jednej próby obrony, którą udało mu się wygrać.

Paweł Pawlak UFC

Pod koniec 2013 roku poinformowano, że Pawlak podpisał kontrakt z organizacją Ultimate Fighting Championship. Zawodnik zadebiutował podczas gali UFC Fight Night: Munoz vs. Mousasi, gdzie przegrał swój pojedynek z Peterem Sobottą.

Podczas swojej kariery w UFC miał on okazję stoczyć łącznie 3 walki, z czego tylko jedną wygrał. W październiku 2015 roku ogłoszono, że Polak został zwolniony z federacji.

Paweł Pawlak FEN

W maju Pawlak zadebiutował w federacji FEN, w której miał okazję zawalczyć jedynie dwa razy. Jego kariera w organizacji zakończyła się po wygranym pojedynku z Ireneuszem Szydłowskim.

Paweł Pawlak Babilon MMA

Paweł Pawlak ma za sobą również kilka walk w organizacji Babilon MMA. Jego debiut w federacji miał miejsce 2 grudnia 2017. Podczas pierwszej walki pokonał on Adama Niedźwiedzia, rozbijając go łokciami w drugiej rundzie.

W międzyczasie zawodnik stoczył jeszcze kilka walk. W listopadzie 2020 roku, podczas Babilon MMA 18, Pawlak podjął próbę pojedynku o tytuł mistrzowski. Podczas starcia udało mu się pokonać Adriana Błeszyńskiego, co jednocześnie oznaczało zdobycie pasa mistrzowskiego federacji.

Trzy gale później, podczas Babilon MMA 21, Paweł obronił swój tytuł mistrzowski. Pokonał on Siergieja Guzewa po pięciu rundach walki.


Kim jest Paweł Pawlak?
Paweł Pawlak jest aktualnie zawodnikiem KSW. Ma on za sobą wiele lat doświadczenia w sportach walki.
Kiedy Paweł Pawlak stoczył swoją pierwszą walkę w MMA?
Pierwsza walka Pawlaka miała miejsce w 2010 roku. Udało mu się wygrać debiut przez poddanie przeciwnika.