Daniel Skibiński to zawodnik, który od lat jest uważany za jednego z najlepszych polskich zawodników MMA. Kim jest Daniel Skibiński? Wiek, wzrost, waga – jakie są parametry polskiego zawodnika? Dla jakich federacji walczył do tej pory Daniel Skibiński?

Daniel Skibiński kto to?

Daniel Skibiński to polski zawodnik mieszanych sztuk walki oraz dietetyk. Swoje pojedynki toczył dla takich organizacji jak PLMMA, Babilon MMA, EFM Show czy UAE Warriors. Polak jest posiadaczem purpurowego pasa w brazylijskim jiu-jitsu i regularnie bierze udział w zawodach grapplingowych. Do jego najważniejszych osiągnięć należy mistrzostwo Europy w grapplingu No-Gi w 2020 roku oraz trzecie miejsce na mistrzostwach świata w grapplingu z Astany w 2018 roku. W latach 2018-2021 był mistrzem organizacji Babilon MMA w wadze półśredniej.

Daniel Skibiński wiek, wzrost, waga

Daniel Skibiński urodził się 28 sierpnia 1990 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Na ten moment wiek Daniela Skibińskiego to 31 lat. Swoje pojedynki w MMA Daniel Skibiński toczy w wadze półśredniej co oznacza, że dzień przed walką Polak musi wnieść na wagę maksymalnie 77 kilogramów. Na co dzień Daniel Skibiński waży kilkanaście kilogramów więcej. W zawodach grapplingowych polski zawodnik startuje w kategorii do 84 kg. Na swoim koncie ma jednak występy również w kategorii do 87,9 kg, a nawet 92 kg. 31-latek posiada 180 centymetrów wzrostu.

Daniel Skibiński MMA

Daniel Skibiński swój debiut w zawodowym MMA zaliczył 23 marca 2013 roku na gali SWG – Charity Fight Night w Gostyniu. Przeciwnikiem zawodnika pochodzącego z Ostrowa Wielkopolskiego był Kamil Szymański. Skibiński przegrał już w pierwszej rundzie przez duszenie zza pleców. W kolejnych latach jednak zaliczył duży progres jeśli chodzi o umiejętności i na ten moment jest uważany za najlepszego polskiego zawodnika w wadze półśredniej. Swoje ostatnie pojedynki w MMA toczył w federacji European Fight Masters oraz UAE Warriors.

Daniel Skibiński walki

Początek kariery nie był łatwy dla Daniela Skibińskiego. Po nieudanym debiucie Polak zanotował dwa zwycięstwa, a w swojej czwartej walce przegrał z Kamilem Szymuszowskim. W swoich kolejnych pojedynkach “Skiba” czterokrotnie wygrywał i trzy raz wychodził z klatki pokonany. Po osiągnięciu rekordu 6-5 Daniel Skibiński wystąpił na gali “Spartan Fight 6 – Piechota vs. Sokolis” gdzie zmierzył się z Witalijem Slipenko. Polski zawodnik wygrał z Ukraińcem po jednogłośnej decyzji sędziowskiej. To zwycięstwo zapoczątkowało jego imponującą passę. 31-latek na ten moment może pochwalić się serią 12 wygranych z rzędu. Jego ostatnim rywalem był Acoidan Duque. Skibiński pokonał Hiszpana w trzeciej rundzie przez TKO na gali UAE Warriors 20, która odbyła się w Abu Zabi. W ostatnim czasie mówi się, że jest problem, aby zorganizować polskiemu zawodnikowi kolejną walkę. Skibiński przyznał na swoim koncie na Twitterze, że kolejny już zawodnik odmówił starcia z nim. W tym samym Tweecie oznaczył organizację Cage Warriors. W swoim ostatnim pojedynku 29 październiku 2021 roku przzegrał już w pierwszej rundzie z Tahirem Abdullaevem.

Daniel Skibiński rekord

Polski zawodnik na ten moment legitymuje się rekordem 18-6.

Daniel Skibiński KSW

Wielokrotnie mówiło się o tym, że Daniel Skibiński powinien trafić do największej polskiej federacji, KSW. Jednak Polak liczy na angaż w najlepszej organizacji MMA na świecie, Ultimate Fighting Championship.

Zobacz także: Typy na KSW

Daniel Skibiński UFC

Zarówno sam zawodnik, jak i jego menadżer, Paweł Kowalik, przy każdej okazji podkreślają, że priorytetem Daniela Skibińskiego jest dostanie się do UFC. Właśnie dlatego Polak zdecydował się związać z federacją European Fight Masters, która oznajmiła, że w przypadku oferty od amerykańskiego giganta nie będzie robiła zawodnikowi przeszkód w podpisaniu kontraktu z wymarzonym przez zawodnika pracodawcą. Jak na razie jednak Daniel Skibiński przyznał, że do angażu w UFC potrzebuje jeszcze kilku wygranych.

Zobacz także: Typy na UFC

Daniel Skibiński klub

Skibiński na co dzień trenuje w poznańskim klubie Ankos MMA, którego głównym trenerem jest Andrzej Kościelski.

Daniel Skibiński Instagram

31-latek od dłuższego już czasu jest aktywny w mediach społecznościowych. Na swoim profilu na Instagramie zgromadził już ponad 15 tysięcy obserwujących. Jego konto możemy znaleźć pod nazwą @skiba_daniel.


1. Kiedy urodził się Daniel Skibiński?
Daniel Skibiński urodził się 28 sierpnia 1990 roku w Ostrowie Wielkopolskim.
2. Kiedy Daniel Skibiński zaliczył swój debiut w MMA?
Daniel Skibiński swój debiut w zawodowym MMA zaliczył 23 marca 2013 roku na gali SWG – Charity Fight Night w Gostyniu.