Michał Michalski to bez wątpienia czołowy zawodnik wagi średniej w naszym kraju. Aktualnie toczy swoje pojedynki w KSW i niewykluczone, że niedługo otrzyma szansę walki o pas tej federacji. Jakie były najlepsze walki Michała Michalskiego? Michał Michalski - jaki jest jego wzrost? Ile waży Michał Michalski? To wszystko w poniższym artykule!

Michał Michalski waga

Michał Michalski przez zdecydowaną większość swojej kariery występował w kategorii półśredniej, czyli do 77 kilogramów. Ostatnio zdecydował się jednak na przenosiny do wyższej dywizji i aktualnie jest zawodnikiem kategorii średniej, której limit jest ustalony na 83,9 kg. Na co dzień waga Michała Michalskiego oscyluje w okolicach 90 kilogramów.

Michał Michalski wzrost

Walczący dla KSW Michał Michalski ma 180 centymetrów wzrostu.

Michał Michalski osiągnięcia

Michał Michalski podczas swojej kariery stoczył wiele emocjonujących walk. Warto zatem wymienić jego najważniejsze osiągnięcia.

  • 2015 - poddanie wieczoru na FEN 6
  • 2017 - walka wieczoru na FEN 19
  • 2018 - walka wieczoru na KSW 43
  • 2019 - walka wieczoru na KSW 48
  • 2019 - walka wieczoru na KSW 52

Michał Michalski najlepsze walki

Aktualny rekord Michała Michalskiego to 10-5. Na swoim koncie ma on zatem 15 starć. Michalski znany jest z efektownego stylu, zatem wiele pojedynków z jego udziałem zasługuje na wyróżnienie. Na potwierdzenie tych słów wystarczy powiedzieć, że aż trzykrotnie otrzymywał nagrodę na walkę wieczoru w organizacji KSW. My wyróżniliśmy dwa najcenniejsze wygrane Michała Michalskiego.

Michał Michalski vs Erikas Golubovskis

Michalski walką z Golubovskisem powrócił do startów po blisko dwóch latach przerwy. Wielu ekspertów zastanawiało się w jakiej dyspozycji będzie 34-latek po tak długiej przerwie. Dodatkowo była to dla Michalskiego pierwsza walka w kategorii średniej. Polak zaprezentował się jednak wyśmienicie i całkowicie zdominował rywala wygrywając już w pierwszej rundzie.

Michał Michalski vs Nassourdine Imavov

Jak pokazał czas, wygrana z Massourdine Imavovem okazała się najcenniejszym skalpem Michała Michalskiem. Imavov aktualnie jest bowiem zawodnikiem UFC i był moment gdy zajmował 12 miejsce w rankingu wagi średniej. Walka Michalski vs Imavov odbyła się na gali FEN 19, a Michalski zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów.

Michał Michalski kariera w MMA

Michał Michalski karierę w MMA rozpoczął w niemieckiej organizacji GMC. W lipcu 2013 stoczył on bowiem pojedynek z Danielem Skibińskim na GMC 4, jednak przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów. W kolejnych pojedynkach zanotował dwie wygrane pokonując Kamila Szymańskiego na gali 1st Warriors Fight Night oraz Pawła Obrzuta podczas Pro MMA Challenge 1. Po tych starciach podpisał kontrakt z organizacją FEN.

Michał Michalski FEN

Dla FEN-u Michał Michalski stoczył łącznie pięć pojedynków. Zadebiutował w tej organizacji w styczniu 2015 wygraną walką z Adamem Niedźwiedziem. Później pokonywał Mariusza Radziszewskiego i Rafała Błachuta, a w swojej czwartej walce w FEN stanął przed szansą zdobycia mistrzowskiego pasa. Naprzeciwko Michalskiego stanął Davy Gallon, który pokonał Polaka w czwartej rundzie przez TKO.

Po przegranej walce o mistrzowski pas Michalski wystąpił w październiku 2017 roku na FEN 19. Pokonał wtedy przez jednogłośną decyzję sędziów Nassourdine'a Imavova. Była to ostatnia walka Michała Michalskiego w organizacji FEN.

Michał Michalski KSW

Na przełomie 2017 i 2018 roku Michał Michalski podpisał kontrakt z federacją KSW. W największej polskiej organizacji zadebiutował 14 kwietnia 2018 roku na KSW 43. Skrzyżował rękawice z Davidem Zawadą, jednak nie podołał temu wyzwaniu i przegrał w trzeciej rundzie przez poddanie. W kolejnym pojedynku starł się z Krystianem Kaszubowskim i ponownie zanotował porażkę, tym razem już w pierwszej rundzie przez nokaut.

Michalskiemu udało się wrócić na zwycięską ścieżkę na gali KSW 48. Wygrał wtedy z Savo Lazicem w drugiej rundzie i dodatkowo został nagrodzony bonusem za walkę wieczoru. Michalski w kolejnym pojedynku zmierzył się z Albertem Odzimkowskim i znokautował go już w pierwszej rundzie ponownie otrzymując bonus za walkę wieczoru.

Michalski kontynuował dobrą passę wygrywając z Aleksandarem Rakasem. Po trzech zwycięstwach z rzędu na KSW 62 został zakontraktowany jego pojedynek z Adrianem Bartosińskim. Michalski przegrał jednak to starcie już w pierwszej rundzie przez TKO i po tej walce pozostawał nieakatywny aż przez 20 miesięcy. Do klatki powrócił w marcu 2023 roku wygrywając z Erikasem Golubocskisem na KSW 80.

Michał Michalski ciekawostki

Michał Michalski jest ułożonym zawodnikiem i stroni od kontrowersji. Warto jednak przytoczyć kilka ciekawostek na jego temat.

  • Pseudonim Michała Michalskiego to "Cukier"
  • Michał Michalski na co dzień trenuje w poznańskim klubie Ankos MMA

Kim jest Michał Michalski?
Michał Michalski to zawodnik MMA, który aktualnie toczy swoje pojedynki w organizacji KSW.
Jaki rekord ma Michał Michalski?
Rekord Michała Michalskiego to 10-5.