Cezary Kęsik to utytułowany polski zawodnik mieszanych sztuk walki występujący w wadze średniej. Może poszczycić się również tytułem zawodowego żołnierza. Zawodnik walczył w federacjach, takich jak Madness Cage, KSW, TFL, czy też Thunderstorm. W zawodowym MMA zadebiutował w 2015 roku.

Cezary Kęsik - Najlepsze walki w MMA

Jak wiadomo, zawodnik ten ma na swoim koncie całą masę walk, a dokładniej udało mu się ich odbyć aż 17. Co ciekawe, aż 13 z nich zalicza się do wygranych pojedynków. W tej sytuacji trudno jest wyłonić najlepsze starcia, gdyż tych pozytywnie zakończonych jest naprawdę sporo. Jednym ze świetnych przykładów jest jego pojedynek z Marciem Krakowiakiem podczas KSW 64. To właśnie wtedy panowie przewalczyli trzy niepełne rundy. Walka zakończyła się w 17 sekundzie trzeciego etapu.

Zwycięstwo udało się jednak osiągnąć za sprawą TKO, a dokładniej silnych ciosów pięściami. To oczywiście nie koniec wartych uwagi pokazów siły Kęsika. Okazuje się, że równie dobrze pokazał się w trakcie walki naprzeciwko Aleksandra Ilića podczas KSW 51 odbywającego się w Chorwacji. To w trakcie tego starcia doszło do przedwczesnego zakończenia walki poprzez poddanie w 4 minucie i 27 sekundzie rundy drugiej.

Wygraną zgarnął wówczas za sprawą skutecznego duszenia zza pleców. Oczywiście, to wciąż nie koniec jego kariery, więc na pewno możemy liczyć na jeszcze więcej takich występów.

Cezary Kęsik - Kariera w MMA

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Cezary Kęsik rozpoczął swoją karierę w zawodowych mieszanych sztukach walki już w 2015 roku. To właśnie wtedy wystąpił on w walce z Krystianem Tołkaczewskim w trakcie TFL 6 / PLMMA 46. Do osiągnięcia wygranej wystarczyły mu wówczas 4 minuty i 56 sekund rundy pierwszej. Zwyciężył dzięki TKO, które uskuteczniły ciosy pięściami. Jego debiut należał zatem do tych udanych, a kilkanaście walk po nim również.

Cezary Kęsik może się aż 13-krotną passą zwycięstw, która rozpoczęła się w 2015 roku, a zakończyła się dopiero pięć lat później. Jego pierwsza porażka w karierze miała miejsce podczas KSW 57, kiedy to na jego drodze do triumfu stanął Abusupijan Magomiedow. Ten pojedynek zakończył się w 1 minucie i 53 sekundzie rundy drugiej przez techniczne poddanie, a właściwie duszenie gilotynowe. To ono spowodowało pierwszą porażkę Kęsika.

Oczywiście nie można pominąć faktu, jakim była epizodyczna przygoda zawodnika, gdy ten wziął udział w Thunderstorm 1 – The Beginning. To właśnie wtedy wygrał on z Mikołajem Mataśką już podczas trwania pierwszej rundy. Kęsik zapewnił sobie wtedy zwycięstwo dzięki poddaniu poprzez duszenie zza pleców. Jak widać, mężczyzna przepada za przedwczesnym końcem swoich walk.

Cezary Kęsik - TFL

Jedną z federacji, w których najczęściej możemy zobaczyć Cezarego Kęsika jest TFL. To właśnie podczas gali tej federacji udało mu się odbyć swój pierwszy profesjonalny pojedynek w MMA. Drugą walkę w swojej karierze odbył podczas 7 edycji tego wydarzenie. Stanął wtedy do walki z Krzysztofem Mielniczukiem, którego pokonał po przewalczeniu trzech 5-minutowych rund przez jednogłośną decyzję sędziów. To jednak nie koniec jego pokazu siły. Kolejne starcie miał już podczas TFL  8, kiedy to walczył z Janem Kwiatoniem.

Walka obu panów zakończyła się już w 2 minucie i 49 sekundach rundy pierwszej przez TKO, które spowodowały ciosy pięściami. Dzięki tej walce Kęsik zgarnął kolejne zwycięstwo. Podobny scenariusz miał miejsce w trakcie TFL 9, kiedy to stanął do walki z Piotrem Walawskim. Cezariusz pokonał swojego przeciwnika dzięki TKO również poprzez ciosy pięściami, zupełnie jak w poprzedniej walce. Kiedy walczył na TFL 11 scenariusz ten powtórzył się po raz kolejny, gdy w drugiej rundzie w ten sam sposób pokonał Mateusza Ostrowskiego.

Tym razem jednak walka zakończyła się zdobyciem pasa mistrzowskiego TFL w wadze średniej. Jego następny pojedynek w federacji miał miejsce na 16 edycji, gdy stanął do walki  z Mikhailim Bureshkinem. Tym razem również ciosy pięściami go nie zawiodły, gwarantując mu zwycięstwo już w pierwszej rundzie. Kolejny moment, w którym obronił pas miał miejsce podczas TFL 19, gdy jego rywalem był Jussi Tuhmis Halonen. W tym przypadku niezawodne ciosy pięściami również zagwarantowały TKO.

Ostatnią walkę w federacji odbył podczas TFL 20. Jego przeciwnikiem był wtedy Giorgi Lobzhanidze, a Kęsik postanowił skończyć go w drugiej rundzie poprzez skuteczne TKO. W tym pojedynku ciosy pięściami w parterze stały się jego kluczem do sukcesu.

Cezary Kęsik - KSW

Drugą organizacją, w której mężczyzna zmierzył się najwięcej razy, jest oczywiście KSW. W tej organizacji zadebiutował podczas KSW 48 w 2019. To w trakcie tej walki jego rywalem byłJakub Kamieniarz, z którym udało mu się odnieść zwycięstwo poprzez TKO. Gwarancją triumfu okazały się tutaj silne i jednocześnie precyzyjne ciosy łokciami. Następnie zatriumfował w walce podczas KSW 51 i podczas 57 edycji wydarzenia pierwszy raz przegrał w tej organizacji. Jego rywalem był wówczas Abusupijan Magomiedow.

W przeciwieństwie do TFL KSW nie jest federacją, w której mężczyzna sięga po same zwycięstwa, a wręcz przeciwnie. Choć po pierwszej porażce wygrał z Marcinem Krakowiakiem na KSW 64, to po tym pojedynku czekała go passa porażek. Niestety, przegrał on z Pawłem Pawlakiem po przewalczeniu trzech pełnych rund na KSW 69. Decyzja sędziów była niejednogłośna, natomiast samo starcie plasowało się w karcie walk, jako Co-Main Event.

Następny negatywny obrót spraw miał miejsce 5 wydarzeń później, kiedy stanął on naprzeciwko Tomasza Romanowskiego. Przeciwnik pokonał go w 3 minucie i 54 sekundzie rundy pierwszej, dzięki KO. Walka zakończyła się bowiem za sprawą lewego sierpowego. Ostatnie starcie i jednocześnie porażka Kęsika odbyła się w trakcie KSW 84. Przewalczył on wówczas z Damianem Janikowskim trzy pełne rundy trwające 5 minut. Cezariusz przegrał wtedy poprzez jednogłośną decyzję sędziów. Być może powróci jeszcze ze zdwojoną siłą.

Cezary Kęsik - Osiągnięcia

Mężczyzna ma na swoim koncie masę osiągnięć w kategoriach takich jak mieszane sztuki walki, judo, czy też Brazylijskie jiu-jitsu. Jeśli chodzi o pierwszą z wymienionych, to zdobył on następujące wyróżnienia w MMA:

  • Pas mistrzowski TFL w wadze średniej zdobyty w 2017 roku i 3-krotnie obroniony
  • Herakles w kategorii Odkrycie Roku z 2019 roku
  • Miejsce w zestawieniu dziesięciu najbardziej utalentowanych europejskich zawodników w 2020 roku

Jak widać, ma on kilka imponujących pozycji w tym zakresie. Nie można jednak zapominać o Judo, w którym również jego talent został doceniony. W tym przypadku udało mu się zdobyć osiągnięcia, takie jak:

  • III miejsce - Mistrzostwa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w judo kat. -90kg w 2019 roku
  • III miejsce - Mistrzostwa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w judo kat. - 100 kg w 2021 roku
  • II miejsce - Mistrzostwa sił powietrznych w judo w 2022 roku

Ostatnią kategorią, w której wykazał się on umiejętnościami godnymi wynagrodzenia, jest brazylijskie jiu-jitsu. W 2019 roku zdobył on 1 miejsce na  III Mistrzostwach Służb Mundurowych w Sportach Walki o Puchar Rektora-Komendanta AWL w kategorii +85 kilogramów. Potem, w 2022 roku udało mu się osiągnąć 3 pozycję na IV Mistrzostwach Służb Mundurowych w Sportach Walki o Puchar Rektora-Komendanta AWL w tej samej kategorii.

Cezary Kęsik - Waga i wzrost

Jak powszechnie wiadomo, Cezary Kęsik bierze udział w pojedynkach, mając średnią kategorię wagową. Z tego też względu, jego waga opiewa na 84 kilogramy przy wzroście 183 centymetrów.

Cezary Kęsik - Najciekawsze informacje

Jedna z najciekawszych kwestii dotyczących mężczyzny jest to, że jego pełne imię to Cezariusz. Co więcej, może on pochwalić się aż dwoma pseudonimami, czyli "Lublin's Tank" oraz "Polish Tank". Jak można się domyślać, są one wykorzystywane zarówno w stosunku do walk na terenie Polski, jak i poza jej granicami. Ponadto mężczyzna urodził się 23 maja 1990 roku na Puławach. Podczas debiutu w profesjonalnych mieszanych sztukach walki miał zatem 25 lat.

Co ciekawe, przed rozpoczęciem zawodowej kariery wziął udział w 26 amatorskich walkach, z czego jedynie 3 z nich nie zakończyły się dla niego pomyślnie. Warto wspomnieć, że aktualnie znajduje się on zarówno w TFL, jak i KSW. Swoje umiejętności mężczyzna szlifuje w Cross Fight Radom. Od 2018 roku Kęsik jest zawodowym żołnierzem i aktualnie jego stopień, to starszy szeregowy. Swoją służbę odbywa w  42 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Poprzednio jednak swoją służbę odbywał w 2 Inowrocławskim Pułku Inżynieryjnym, jak również 1 Dęblińskim Batalionie Drogowo-Mostowy w Dęblinie.