Gala KSW 57 zbliża się wielkimi krokami. W walce wieczoru kolejnego wydarzenia spod szyldu KSW o pas wagi ciężkiej zmierzą się aktualny czempion tej kategorii, Phil De Fries oraz Michał „Masakra” Kita. Sprawdźcie odpowiedzi na pytania na temat tego, kiedy odbędzie się gala KSW 57, gdzie KSW 57 zostanie zorganizowane oraz jak wygląda karta walk KSW 57.

Kiedy gala KSW 57?

ksw 57 data

Po sukcesie gali KSW 56, która miała miejsce w połowie listopada, wielu kibiców sportów walki z pewnością zadaje sobie pytanie – kiedy gala KSW 57? Wydarzenie z numerem 57 odbędzie się już 19 grudnia. Największa polska organizacja MMA narzuciła sobie tym samym spore tempo. KSW 55 w październiku, KSW 56 w listopadzie, KSW 57 w grudniu. Czego chcieć więcej!

Warto dodać, że w międzyczasie jeden z właścicieli KSW, Maciej Kawulski zorganizował autorski projekt pod tytułem Genesis – galę walk na gołe pięści. W pojedynku wieczoru premierowej gali zmierzyli się były mistrz KSW, Marcin Różalski i były czempion UFC, Josh Barnett. W starciu weteranów wagi ciężkiej lepiej wypadł Amerykanin, który pewnie pokonał „Różala” i w perfekcyjnym stylu przedstawił się polskim fanom. Barnett co prawda na pewno nie wystąpi na gali w grudniu, ale coraz więcej mówi się o tym, że zobaczymy go na jednej z kolejnych gal KSW.

Gdzie KSW 57?

W związku z pandemią koronawirusa lokalizacja gal sportów walki z perspektywy kibica nie ma większego znaczenia. Obiekty są bowiem zamknięte, a kolejne gale organizowane są w systemie studyjnym – bez publiczności. Tym samym gdzie odbędzie się KSW 57 – tego do końca nie wiadomo. Największe wydarzenia tego typu organizowane są w specjalnych studiach i hotelach w Łodzi oraz Warszawie, więc KSW zapewne wybierze jedną z tych lokalizacji.

Wiadomo natomiast, że galę KSW 57 będzie można obejrzeć w systemie PPV. Cena za dostęp do transmisji została już ujawniona i będzie wynosić 40 złotych. Jest to standardowa cena dla gal KSW, z którą fani sportów walki są oswojeni od lat.

Karta walk KSW 57

ksw 57 walki

Karta walk KSW 57 prezentuje się naprawdę godnie. Podczas najbliższej gali zobaczymy trzy pojedynki o pas – wagi ciężkiej, lekkiej oraz koguciej. O mistrzostwo królewskiej kategorii zmierzą się obrońca tytułu, Phil De Fries oraz pretendent – Michał Kita. Sposób, w jaki walczy Anglik, nie jest szczególnie atrakcyjny dla oka, ale jest niezwykle skuteczny. 34-latek jest niepokonany w KSW - pokonał kolejno Michała Andryszaka, Karola Bedorfa, Tomasza Narkuna i Luisa Henrique. Czy „Masakra” będzie pierwszym, który znajdzie na niego sposób?

O mistrzostwo wagi lekkiej zmierzą się Marian Ziółkowski i Roman Szymański. „Golden Boy” walczył o pas w swojej ostatniej walce, w której musiał uznać wyższość Mateusza Gamrota. „Gamer” odszedł jednak do UFC i pas pozostał bez właściciela. Szefowie KSW uznali, że Ziółkowski, mimo porażki w ostatniej walce, zasługuje na kolejną szansę. Pojedynek z Gamrotem wziął bowiem na ostatnią chwilę i nie był dobrze przygotowany, a mimo to postawił niekwestionowanemu mistrzowi naprawdę twarde warunki przez pięć rund. Starcie Ziółkowskiego i Szymańskiego będzie ich rewanżem za walkę na gali FEN 11. W 2016 roku górą był Szymański – jak będzie tym razem?

Trzecim pojedynkiem o pas będzie walka Antuna Racicia z Bruno Augusto dos Santosem. Chorwat na galach KSW bił się już pięciokrotnie i za każdym razem wygrywał. 22-letni Brazylijczyk starciem z Raciciem zadebiutuje w szeregach największej polskiej organizacji MMA i z pewnością zrobi wszystko, żeby pokonać faworyta.

Oprócz trzech walk mistrzowskich na KSW 57 zmierzą się między innymi Borys Mańkowski i Artur Sowiński. Obaj panowie są niezwykle doświadczeni i śmiało można ich nazwać legendami KSW, w którym walczą od lat. Wszystko wskazuje na to, że zwycięzca tego pojedynku zmierzy się w kolejnym pojedynku o pas wagi lekkiej z triumfatorem walki Ziółkowski – Szymański.

Do klatki podczas ostatniej gali KSW w tym roku wyjdzie też Tomasz Drwal, czyli pierwszy Polak, który miał szansę walczyć w UFC. „Gorilla” wznowił w tym roku karierę, wracają do startów po pięcioletniej przerwie. W "debiucie" pokonał Łukasza Bieńkowskiego podczas KSW 53. Tym razem jego rywalem będzie groźny Patrik Kincl. Według bukmacherów to właśnie Czech jest faworytem tego starcia, więc zapowiada się naprawdę ciekawa walka!

 

Karta walk KSW 57:

120,2 kg: Phil de Fries (18-6, 2 KO, 12 SUB) - Michał Kita (20-11-1, 12 KO, 5 SUB) - walka o pas wagi ciężkiej

70,3 kg: Roman Szymański (13-5, 2 KO, 3 SUB) - Marian Ziółkowski (21-8-1, 5 KO, 12 SUB) - walka o pas kategorii lekkiej

70,3 kg: Artur Sowiński (21-11, 8 KO, 7 SUB) - Borys Mańkowski (21-8-1, 3 KO, 8 SUB)

61,2 kg: Antun Racić (24-8-1, 13 SUB) - Bruno Augusto dos Santos (9-1, 1 KO, 5 SUB) - walka o pas kategorii koguciej

83,9 kg: Cezary Kęsik (12-0, 9 KO, 2 SUB) - Abus Magomedov (23-4-1, 13 KO, 5 SUB)

83,9 kg: Tomasz Drwal (22-5-1, 14 KO, 5 SUB) - Patrik Kincl (22-9, 10 KO, 6 SUB)

80 kg: Kacper Koziorzębski (7-2, 4 KO) - Marcin Krakowiak (9-3, 4 KO, 5 SUB)