Josh Barnett to bez wątpienia legenda MMA. Pierwsze zawodowe walki toczył bowiem już w 1997 roku. W 2020 roku wystąpił w Polsce na gali Genesis, a swój kolejny pojedynek zanotuje już 24 lutego na gali KSW Epic!

Kim jest Josh Barnett?

Kto to Josh Barnett? Kim jest Josh Barnett? Josh Barnett to amerykański zawodnik sportów walki walczący w wadze cieżkiej. Większość swoich pojedynków stoczył w MMA, a jego największym sukcesem jest zdobycie mistrzostwa UFC w 2002 roku. Podczas swojej kariery stoczył w MMA 43 walki, z których wygrał 38.

W 2020 roku wystąpił w Polsce na gali Genesis w walce na gołe pięści. Pokonał wtedy Marcina Różalskiego przez TKO. Od tamtego czasu pozostawał nieaktywny aż do 2024 roku. W lutym wystąpi bowiem na gali KSW Epic, gdzie zmierzy się z Philem de Friesem w walce grapplingowej.

Josh Barnett wiek

Ile ma lat Josh Barnett? Barnett urodził się 10 listopada 1977 roku, a więc aktualnie ma 46 lat.

Josh Barnett waga

Josh Barnett to zawodnik wagi ciężkiej. Jego waga oscyluje w okolicach 120 kilogramów.

Josh Barnett wzrost

Josh Barnett ma 191 centymetrów wzrostu.

Josh Barnett rekord

Josh Barnett jest niezwykle doświadczonym zawodnikiem. Podczas swojej kariery stoczył wiele walk w różnych formułach.

Rekord MMA: 35-8

Josh Barnett MMA

Josh Barnett w zawodowym MMA zadebiutował w styczniu 1997 roku. Pokonał wówczas przez poddanie w pierwszej rundzie Chrisa Charnosa. Początek kariery w MMA w wykonaniu Barnetta był perfekcyjny, gdyż przez trzy lata wygrał wszystkie 10 walk.

Josh Barnett KSW

1 lutego 2024 roku ogłoszono, że Josh Barnett wystąpi w walce grapplingowej na gali KSW Epic. 46-latek zmierzy się z mistrzem KSW w wadze ciężkiej Philem de Friesem.

Josh Barnett Genesis

Pod koniec 2020 roku Barnett zawalczył na gołe pięści na premierowej gali Genesis. Był to projekt stworzony przez współwłaściciela KSW, Macieja Kawulskiego, który zakończył się na pierwszej edycji. Rywalem Barnetta był były mistrz KSW, Marcin Różalski.

Josh Barnett vs Marcin Różalski

Mimo tego, że Barnett wywodzi się z grapplingu, a Różalski z K-1, Amerykanin wygrał bokserską walkę na gołe pięści bez najmniejszych problemów. Barnett wygrał po drugiej rundzie, bowiem Różal nie był w stanie wyjść do trzeciej odsłony.

Barnett UFC

Debiutancką walkę w UFC Barnett stoczył na gali UFC 30 we wrześniu 2000 roku. Pokonał wówczas Gana McGee w drugiej rundzie przez techniczny nokaut.

W kolejnym pojedynku doznał pierwszej porażki w karierze. Na gali UFC 30 został znokautowany w drugiej rundzie przez Pedro Rizzo. Szybko jednak wrócił na zwycięską ścieżkę i po pokonaniu Semmy'ego Schilta oraz Bobby'ego Hoffmana, na gali UFC 36 dostał szansę walki o pas mistrzowski UFC w wadze ciężkiej.

Barnett mistrz UFC

Rywalem Barnetta w walce o mistrzowski tytuł był panujący mistrz, Randy Couture. Do pojedynku doszło 22 marca 2002 roku w Las Vegas. Faworytem tego starcia wydawał się aktualny mistrz, który miał na swoim koncie między innymi dwie wygrane z Rizzo, czyli pierwszym pogromcą Barnetta.

Pojedynek rozpoczął się od przewagi Couture'a, jednak w drugiej rundzie do głosu doszedł Barnett, który triumfował przez techniczny nokaut po celnych ciosach łokciami i pięściami. Odebrał tym samym mistrzowski tytuł Couture'owi i został najmłodszym mistrzem UFC w wadze ciężkiej w historii organizacji.

Barnett nie cieszył się jednak zbyt długo z mistrzowskiego pasa. Testy antydopingowe wykazały, że w organizmie Barnetta znajdowały się zakazane substancje i organizacja UFC pozbawiła go tytułu. Został także zawieszony przez Komisję Sportową Stanu Nevada na sześć miesięcy.

Josh Barnett walki

W związku z zawieszeniem w USA, kolejne walki Barnett stoczył w Japonii, gdzie rywalizował w MMA oraz wrestlingu. W 2003 roku zdobył tytuł Króla Pancrase, a w październiku 2004 roku zadebiutował w największej wówczas organizacji MMA na świecie, czyli słynnym PRIDE.

Na galach PRIDE występował przez kolejne lata, trzykrotnie przegrywając z Mirko "Cro Copem" Filipoviciem. Pokonał natomiast między innymi polskiego mistrza olimpijskiego w judo, Pawła Nastulę czy Marka Hunta.


Kim jest Josh Barnett?
Josh Barnett to 46-letni były mistrz UFC.
Jaki rekord w MMA ma Josh Barnett?
Rekord Josha Barnetta w MMA wynosi 35-8.