Josh Barnett jest legendarnym zawodnikiem MMA, który polskiej publiczności dał się poznać z występu w walce na gołe pięści przeciwko Marcinowi Różalskiemu. Josh Barnet Genesis – jak zakończyła się walka z „Różalem”? Josh Barnett rekord - jaki jest jego bilans w MMA?

Kim jest Josh Barnett? Barnett wiek, waga, wzrost, zasięg

Josh Barnett urodził się w listopadzie 1977 golu. Jeśli chodzi o wiek, Barnett ma więc 43 lata. Wielu kibiców przy okazji walki z Różalskim zastanawiało się, ile wynosi wzrost i waga Barnetta. Jeśli chodzi o wzrost, Barnett mierzy około 190 centymetrów, a na ważeniu przed pojedynkiem z "Różalem" wniósł na wagę około 115 kilogramów.

Barnett jest praworęczny, a zasięg jego ramion wynosi około 200 centymetrów.

Zobacz także: Kim jest Marcin "Różal" Różalski?

Barnett MMA

josh barnett ufc

"The Wermaster" Barnett w zawodowym MMA zadebiutował w styczniu 1997 roku, a więc 24 lata temu. Pokonał wówczas przez poddanie w pierwszej rundzie Chrisa Charnosa. Początek kariery w MMA w wykonaniu Barnetta był perfekcyjny, gdyż przez trzy lata wygrał wszystkie 10 walk - tę numer 10. już jako zawodnik UFC.

Barnett UFC

Debiutancką walkę w UFC Barnett stoczył na gali UFC 30 we wrześniu 2000 roku. Pokonał wówczas Gana McGee w drugiej rundzie przez techniczny nokaut.

W kolejnym pojedynku doznał pierwszej porażki w karierze. Na gali UFC 30 został znokautowany w drugiej rundzie przez Pedro Rizzo. Szybko jednak wrócił na zwycięską ścieżkę i po pokonaniu Semmy'ego Schilta oraz Bobby'ego Hoffmana, na gali UFC 36 dostał szansę walki o pas mistrzowski UFC w wadze ciężkiej.

Barnett mistrz UFC

josh barnett kto to

Rywalem Barnetta w walce o mistrzowski tytuł był panujący mistrz, Randy Couture. Do pojedynku doszło 22 marca 2002 roku w Las Vegas. Faworytem tego starcia wydawał się aktualny mistrz, który miał na swoim koncie między innymi dwie wygrane z Rizzo, czyli pierwszym pogromcą Barnetta. Pojedynek rozpoczął się od przewagi Couture'a, jednak w drugiej rundzie do głosu doszedł Barnett, który triumfował przez techniczny nokaut po celnych ciosach łokciami i pięściami. Odebrał tym samym mistrzowski tytuł Couture'owi i został najmłodszym mistrzem UFC w wadze ciężkiej w historii organizacji.

Barnett nie cieszył się jednak zbyt długo z mistrzowskiego pasa. Testy antydopingowe wykazały, że w organizmie Barnetta znajdowały się zakazane substancje i organizacja UFC pozbawiła go tytułu. Został także zawieszony przez Komisję Sportową Stanu Nevada na sześć miesięcy.

Barnett walki

W związku z zawieszeniem w USA, kolejne walki Barnett stoczył w Japonii. , gdzie rywalizował we wrestlingu oraz MMA. W 2003 roku zdobył tytuł Króla Pancrase, a w październiku 2004 roku zadebiutował w największej wówczas organizacji MMA na świecie, czyli słynnym PRIDE.

W PRIDE występował przez kolejne lata, trzykrotnie przegrywając z Mirko "Cro Copem" Filipoviciem. Pokonał natomiast między innymi polskiego mistrza olimpijskiego w judo, Pawła Nastulę czy Marka Hunta.

Zobacz także, jakie są dostępne bonusy bez depozytu u bukmacherów.

Josh Barnett rekord, Barnett wyniki

rekord josha barnetta

Walki Barnetta były zazwyczaj bardzo widowiskowe i rzadko kiedy kończyły się decyzjami sędziów. Bez względu na to, jaki był wyniki w walce Barnetta, kibice byli zadowoleni z tego, jakich emocji dostarczały jego pojedynki. W 2013 roku wrócił do UFC, gdzie stoczył pięć walk. Trzy z nich wygrał, a dwie - przegrał.

Łączny rekord Josha Barnetta w MMA wynosi 35-8 (10 KO, 19 SUB).

Barnett zarobki

Josh Barnett przez lata startował w największych organizacjach MMA na świecie, więc zarobki Barnetta z pewnością były wówczas okazałe. Jak analizuje serwis Tapology, łączne zarobki Barnetta w karierze z tytułu walk wynoszą około dwóch milionów dolarów. Są to jednak szacunkowe liczby, gdyż nie każda organizacja upublicznia tego typu informacje.

 

 

Josh Barnett Genesis

Pod koniec 2020 roku Barnett pojawił się na gali Genesis – walk na gołe pięści organizowanej przez jednego z szefów KSW, Macieja Kawulskiego. Rywalem Barnetta był były mistrz KSW, Marcin „Różal” Różalski.

W klatce Barnett zaprezentował się kapitalnie i nie dał Różalskiemu większych szans. Konsekwentnie rozbijał go przez dwie rundy i „Różal” nie wyszedł do trzeciego starcia.

Zobacz także: Typy Genesis. Gdzie obstawiać Genesis?


Kim jest Josh Barnett?
Josh Barnett jest legendarnym zawodnikiem MMA, który został najmłodszym mistrzem UFC w wadze ciężkiej w historii organizacji. Polskiej publiczności dał się poznać z występu w walce na gołe pięści przeciwko Marcinowi Różalskiemu.
Jakim rekordem w MMA może szczycić się Josh Barnett?
Łączny rekord Josha Barnetta w MMA wynosi 35-8 (10 KO, 19 SUB).