Marcin „Różal” Różalski to jeden z najpopularniejszych polskich sportowców, jeśli chodzi o sporty walki. Marcin Różalski walki – jaki jest jego bilans? Marcin Różalski rodzina – co o niej wiadomo? Czy Marcin Różalski ma żonę? „Różal” tatuaże – co symbolizują?

Kim jest Marcin Różalski? Różal wiek, waga, wzrost, zasięg

Marcin „Różal” Różalski urodził się w lipcu 1978 roku w Płocku. Jeśli chodzi o wiek, „Różal” ma więc 42 lata. Różalski jest zawodnikiem wagi ciężkiej. Jego waga wynosi około 110 kilogramów, a wzrost „Różala” to około 188 centymetrów.

W sportach walki niezwykle istotny jest zasięg. „Różal” w swoich walkach dąży jednak zazwyczaj do skrócenia dystansu i „brudnego boksu”.

Marcin Różalski walki

"Różal" wywodzi się ze sportów uderzanych - boks tajski czy kick-boxing. Właśnie w tej formule Różalski toczył swoje walki przez wiele lat. Był mistrzem świata organizacji ISKA czy WKA. Zawodowe starty w K-1 toczył między innymi przeciwko Cheickowi Kongi czy Przemysławowi Salecie.

Walki „Różala” są zawsze intensywne i efektowne. Łączny bilans walk Różalskiego w kickboxingu wynosi 22 wygrane, osiem porażek i jeden remis. "Różal" 12-krotnie wygrał przez nokaut, a 10 razy o jego triumfie zadecydowali sędziowie.

Różal – walki w KSW

Różal na KSW

Po latach startów w sportach uderzanych Różalski zdecydował się przerzucić do MMA - w dużej mierze ze względu na liczne kontuzje, które uniemożliwiały mu starty tylko w sportach stójkowych. W marcu 2011 roku zadebiutował w KSW na gali z numerem 15. Pokonał wówczas przed czasem Marcina Bartkiewicza. Kolejny pojedynek stoczył na KSW 16, również wygrywając z Sergeyem Shemetovem.

Zobacz także: Typy na KSW

Na KSW 18 Różalski doznał pierwszej porażki w karierze. Przegrał wówczas przez poddanie w pierwszej rundzie ze znacznie bardziej doświadczonym i wszechstronnym Valentijnem Overeemem, bratem słynnego Alistaira. Overeem wskoczył do tego pojedynku na zastępstwo - pierwotnie rywalem Różalskiego miał być legendarny kickboxer Jerome Le Banner.

Kilka miesięcy później stoczył jedyną w swojej karierze w MMA walkę poza KSW, przegrywając z Salimgereyem Rasulovem niejednogłośną decyzją sędziów na gali Draka 7.

Różal mistrz KSW

W kolejnych latach pokonał między innymi Paula Słowińskiego czy Nicka Rossborough, ale przegrał z Peterem Grahamem i Jamesem McSweeney'em. Dzięki pokonaniu Mariusza Pudzianowskiego dostał jednak szansę walki o pas mistrzowski KSW na gali na Stadionie Narodowym.

Walka Różal – Fernando Rodrigues Jr. zakończyła się po 16 sekundach efektownym nokautem ze strony Różalskigo. "Różal" zwakował jednak pas, pokłócił się z szefami KSW i już nigdy - od maja 2017 roku - nie zawalczył w formule MMA.

Różal Genesis

Genesis Różalski

W związku z przerwą od startów w MMA, w 2018 roku "Różal" Stoczył walkę na zasadach kickboxingu z Grahamem, z którym przegrał przed laty w KSW. Rewanż okazał się skuteczny z perspektywy Różalskiego, gdyż pokonał on doświadczonego Australijczyka decyzją sędziów. Co ciekawe pierwotnie rywalem „Różala” miał być Le Banner, jednak ponownie wycofał się z walki.

Pod koniec 2020 roku Różalski zadebiutował w formule walk na gołe pięści. Różal debiutu w Genesis nie będzie jednak wspominał najlepiej, gdyż został rozbity przez byłego mistrza UFC, Josha Barnetta i nie wyszedł do trzeciej rundy.

Zobacz także: Josh Barnett Genesis

Różal zarobki

Zarobki „Różala” w KSW czy Genesis nie są znane, jednak wielokrotnie poruszał ten temat w wywiadach. Stwierdził na przykład, że za walkę w DSF zarobił więcej, niż za zdobycie pasa mistrzowskiego w KSW.

„Różal” zabierał również głos w sprawie zarobków zawodników FAME MMA. - "FAME MMA płaci horrendalne kwoty" - przyznał wymownie w jednym z wywiadów.

Zobacz także: Ile zarabiają zawodnicy Fame MMA?

Marcin Różalski rodzina, żona Marcina Różalskiego

rodzina Marcina Różalskiego

Marcin Różalski od lat związany jest z Martą Kviatkovą. W sieci nie ma dostępnych informacji na temat tego, czy kobieta jest żoną Marcina Różalskiego. Wszystko wskazuje na to, że para nie ma dzieci.

Wielu kibiców interesuje wykształcenie „Różala”. Próżno jednak szukać informacji na ten temat. Pół żartem, pół serio można więc stwierdzić, że z wykształcenia Różalski jest ringowym wojownikiem!

Fundacja Różalski

Różalski znany jest ze swojej działalności charytatywnej. Współpracuje między innymi z Fundacją AST na Rzecz Zwierząt Niechcianych czy Fundacją Tara - Schronisko dla Koni. W 2016 roku był gościem programu Kuba Wojewódzki na antenie TVN. W zamian za możliwość „bicia” Różalskiego przez 30 sekund Wojewódzki zobowiązał się wpłacić 100 tysięcy złotych na konta tych fundacji. Jak później przekazał „Różal” na swoich mediach społecznościowych, znany polski dziennikarz dotrzymał słowa i przelał 100 tysięcy na rzecz fundacji.

"Różal" prowadzi także akcję "Pomagaj Pomagać", a w swoim „Różalandzie”, jak nazywa swój dom i gospodarstwo, posiada wiele zwierząt – często uratowanych i przechwyconych z różnego rodzaju transportów czy nieodpowiednich warunków.

Różal kontrowersje

„Różal” wzbudza kontrowersje zarówno swoim wyglądem, jak i wypowiedziami czy poglądami. Znany jest z tego, że nie gryzie się w język i mówi to, co uważa za słuszne – często w wulgarny sposób.

 

 

Różal tatuaże

Praktycznie całe ciało „Różala” jest pokryte tatuażami. Wraz z kolejnymi występami w KSW, na jego ciele pojawiało się coraz więcej tatuaży – również na twarzy.


Kim jest Marcin Różalski?
Marcin „Różal” Różalski to jeden z najpopularniejszych polskich sportowców, jeśli chodzi o sporty walki.
Z jakimi fundacjami współpracuje "Różal"?
Różalski znany jest ze swojej działalności charytatywnej. Współpracuje między innymi z Fundacją AST na Rzecz Zwierząt Niechcianych czy Fundacją Tara - Schronisko dla Koni. "Różal" prowadzi także akcję "Pomagaj Pomagać", a w swoim „Różalandzie”, jak nazywa swój dom i gospodarstwo, posiada wiele zwierząt – często uratowanych i przechwyconych z różnego rodzaju transportów czy nieodpowiednich warunków.