Kilka lat temu stawki w wysokości 100 tysięcy złotych były szokujące. Jednak z miesiąca na miesiąc te kwoty rosną coraz bardziej, a na dzień dzisiejszy prawie żaden zawodnik nie zgodziłby się na walkę za mniej niż kilkaset tysięcy. Ile zarabiają zawodnicy FAME MMA?

Fame MMA - zarobki poszczególnych zawodników

Popularność federacji FAME MMA z każdą edycją wzrasta, więc coraz więcej osób wykupuje PPV - z tego względu zarobki zawodników również stają się coraz większe. Zaledwie półtora roku temu wysoką stawką za pojedynek było 100 tysięcy złotych, jednak na dzień dzisiejszy mało kto zgodziłby się na taką kwotę.

Amadeusz Ferrari

Możemy się domyślać, że jednym z najlepiej zarabiających zawodników FAME MMA jest Amadeusz Ferrari. Federacja musi zapewnić zawodnikowi wysokie stawki ze względu na dużą konkurencję, która chętnie przygarnęłaby Roślika w swoje progi. Ferrari po walce w High League pochwalił się wynagrodzeniem, jakie dostał za pojedynek z Pawłem Bombą - wynosiło ono około 700 tysięcy złotych.

Marcin Dubiel

Dubiel po aferze Pandora Gate nie jest już zawodnikiem FAME MMA, jednak jakiś czas temu pochwalił się widełkami za odbytą walkę z Trombą. Podał on margines błędu, który wynosił 300 tysięcy złotych. Wynika z tego, że jego wynagrodzenie za ten pojedynek wahało się pomiędzy 200 a 800 tys. złotych. Jednak z wypowiedzi Marcina w tym temacie, można wywnioskować, że kwota zdecydowanie była bliższa górnej granicy.

Lil Masti

Kilka lat temu na kanale Dla Pieniędzy na YouTube był pojawił się film poświęcony zarobkom zawodników FAME MMA. Na tamten moment rekordzistką, jeśli chodziło o wynagrodzenie, była Aniela Bogusz. Lil Masti za walkę o pas mistrzowski z Linkiewicz prawdopodobnie otrzymała 450 tysięcy złotych.

Warto podkreślić, że takie stawki aktualnie nie są niczym szokującym, a co większość zawodników ma na papierze dużo większe kwoty.

Ile zarabia Fame MMA na jednej gali?

Kilka lat temu szef FAME MMA zdradził, że podczas jednego z pierwszych wydarzeń udało im się zebrać kwotę w wysokości 500 tysięcy złotych. Nowsze gale uzyskują coraz to lepsze wyniki, więc aktualne zarobki FAME MMA mogą wynosić nawet do miliona złotych z jednej imprezy. Oczywiście są to kwoty na czysto, czyli po odliczeniu wynagrodzeń zawodników czy wynajęcia hali.

Na czym zarabia Fame MMA?

Wielu pewnie zastanawia się, na czym zarabiają federacje freak fightowe? Największe kwoty FAME MMA otrzymuje ze sprzedaży PPV, zaraz potem na liście są środki z biletów na galę. Organizacja dostaje również ogromne pieniądze od firm, z którymi posiadają współpracę - Betclic, GBS, SFD, WK DZIK i wiele innych.

Na wydarzenia federacji FAME MMA przychodzi blisko 10 tysięcy widzów, a ceny wejściówek na trybuny wahają się od 80 zł do 300 zł. Jeśli chodzi o bilety na płytę, ich koszt wynosi między 220 zł, a 600 zł. Dostępne są także miejsca dla VIPÓW, jednak ich koszty nie są najmniejsze, bo zaczynają się od 800 złotych.


Kto stoi za federacją FAME MMA?
Do spółki należą Rafał Pasternak, Krzysztof Rozpara oraz Wojciech Gola. Jej członkiem był także Michał "Boxdel" Baron, jednak po aferze Pandora Gate został z niej wykluczony.
Ile zarabiają zawodnicy FAME MMA?
Największe gwiazdy tej federacji zarabiają nawet ponad pół miliona złotych.
Kto zarobił najwięcej na walkach w FAME MMA?
Prawdopodobnie na walkach w FAME MMA zarobił najwięcej Amadeusz Ferrari.