Roberto Soldic bez wątpienia jest jedną z legend KSW i jednym z najlepszych zawodników w historii tej organizacji. Chorwat po zostaniu podwójnym mistrzem zdecydował się opuścić polską organizację i podpisał kontrakt z ONE Championship. Poznaj sylwetkę Roberto Soldica!

Roberto Soldic waga

Roberto Soldic jest zawodnikiem kategorii półśredniej, jednak ma na swoim koncie również starcia w dywizji średniej. Chorwat walczy zatem zarówno w limicie do 77 kg, ale też do 84 kg.

Roberto Soldic wzrost

Wzrost Roberto Soldic to 180 centymetrów.

Roberto Soldic osiągnięcia

Roberto Soldic to niezwykle utytułowany zawodnik. Ma na swoim koncie pasy kilku organizacji, a także wiele nagród za swoje walki.

  • 2016 - mistrz SMMAC w wadze półśredniej
  • 2016 - mistrz FFC w wadze półśredniej
  • 2017 - mistrz Superior FC w wadze półśredniej
  • 2017, 2018-2022 - mistrz KSW w wadze półśredniej
  • 2022 - mistrz KSW w wadze średniej
  • 1 bonus za walkę wieczoru w KSW (KSW 45)
  • 3 bonusy za nokaut wieczoru w KSW (KSW 46, KSW 49, KSW 65)

Roberto Soldic najlepsze walki

Walki z udziałem Roberto Soldica gwarantują ogromne emocje i widowiskowość. Chorwat prezentuje bowiem bardzo agresywny styl i posiada wyjątkowo mocne uderzenie.

Roberto Soldic vs Mamed Khalidov

Walka Soldic vs Khalidov okazała się być ostatnią walką Chorwata w KSW. Pojedynek ten był reklamowany jako starcie dwóch najlepszych zawodników wagi średniej w Europie. Bukmacherzy spodziewali się wyrównanego pojedynku bowiem kursy rozkładały się w stosunku 1.70 do 2.00 na korzyść Soldica.

Po pierwszej zaciętej rundzie, Chorwat zaczął zyskiwać coraz większą przewagę w drugiej odsłonie. Pod koniec rundy Khalidov zaryzykował i poszedł na wymianę z Soldicem, która okazała się dla niego tragicznie. Roberto brutalnie znokautował Mameda. Jednak jak mocne było uderzenie Chorwata przekonaliśmy się dopiero po opinii lekarzy, którzy operowali Khalidova po walce z Soldicem.

Tak rozległy uraz twarzoczaszki zdarza się rzadko. (...) Pacjent doznał urazu wieloodłamowego kości twarzoczaszki, to jest złamanie jarzmowo-szczękowo-oczodołowe, złamanie kości nosa (...) Dolna ściana oczodołu zapadła się, nie ma jej, oko zapadło się w dół na około pół centymetra. (...) Nos też był rozkawałkowany (...) Prawie została oderwana cała szczęka. Po stronie prawej była oderwana całkowicie. Pacjent miał szczęście, że z drugiej strony ona tylko pękła.

Roberto Soldic vs Borys Mańkowski

Pojedynek Soldica z Borysem Mańkowskim był pierwszym starciem Chorwata w organizacji KSW. Warto dodać, że Roberto wszedł do tego starcia na zastępstwo, zatem nie miał pełnego okresu przygotowawczego. Mimo tego, zaprezentował się fenomenalnie i całkowicie rozbił Mańkowskiego będącego wtedy po trzech skutecznych obronach pasa w wadze półśredniej.

Roberto Soldic kariera w MMA

Roberto Soldic karierę w MMA rozpoczął w październiku 2014 roku. Pierwsze pojedynki toczył na mniejszych galach w Chorwacji, Bośni czy Serbii. W ciągu pierwszych trzech lat kariery zbudował pokaźny rekord 11-2 i w październiku 2017 roku wystąpił w walce wieczoru Cage Warriors 87, gdzie zmierzył się z faworyzowanym Lewisem Longiem. Soldic podołał jednak wyzwaniu i znokautował Walijczyka już w 40 sekundzie pojedynku.

Roberto Soldic KSW

W grudniu 2017 roku Soldic podpisał kontrakt z KSW i zadebiutował na gali z numerem 41. Chorwat już w pierwszej walce otrzymał szansę walki o pas i wykorzystał ją wygrywając z ówczesnym mistrzem Borysem Mańkowskim. W kolejnej walce zmierzył się z Dricusem du Plessis i nieoczekiwanie przegrał w drugiej rundzie przez TKO tracąc tym samym mistrzowskie trofeum.

Na KSW 45, które odbyło się w październiku 2018 roku w Londynie doszło do rewanżu pomiędzy Soldicem a du Plessis. Tym razem Chorwat okazał się lepszy nokautując rywala w trzeciej rundzie. Tym samym pas wagi półśredniej znów znalazł się w jego posiadaniu.

W kolejnych walkach pokonywał kolejno Viniciusa Bohrera, Krystiana Kaszubowskiego, Michała Pietrzaka, Michała Materlę i Patrika Kincla. W grudniu 2021 roku doszło do jego hitowej walki z Mamedem Khalidovem. Soldic wygrał w drugiej rundzie przez brutalny nokaut i jak się później okazało była to jego ostatnia walka w organizacji KSW.

Roberto Soldic ONE

Po tym, jak Roberto Soldic nie porozumiał się w sprawie nowego kontraktu z organizacją KSW, zdecydował się dołączyć do azjatyckiej federacji ONE Championship. W nowej organizacji Soldic zadebiutował w grudniu 2022 roku. Zmierzył się z niepokonanym Muradem Ramazanowem. Walka rozczarowała jednak kibiców, zakończyła się bowiem już w pierwszej rundzie wynikiem no contest, przez nieintencjonalne kopnięcie w krocze, po którym Soldic nie był w stanie kontynuować pojedynku.

Swoją drugą walkę w ONE Championship Soldic odbył w maju 2023 roku na gali ONE Fight Night 10 w Broomfield. Tym razem skrzyżował rękawice z Zebaztianem Kadestamem. Soldic był w tej walce zdecydowanym faworytem. Po pierwszej rundzie wydawało się, że wszystko przebiega zgodnie z planem i Chorwat kontroluje pojedynek. Na początku drugiej odsłony nadział się jednak na uderzenie łokciem rywala i finalnie przegrał przez TKO.

Roberto Soldic ciekawostki

Roberto Soldic to niezwykle intrygująca postać. Warto wyróżnić kilka ciekawostek związanych z jego osobą.

Roberto Soldic boks

Roberto Soldic oprócz walk w MMA ma na swoim koncie również walki bokserskie. Mało osób wie, że Chorwat posiada rekord zawodowy w boksie 4-0. Wszystkie cztery starcia wygrał przed czasem, a swoją ostatnią walkę w tej formulę stoczył w listopadzie 2017 roku, a więc zaledwie miesiąc przed debiutem w KSW.

Roberto Soldic UFC

Po walce z Mamedem Khalidovem wiele osób twierdziło, że Soldic powinien odejść do organizacji UFC. Chorwat również nie ukrywał, że rozważa dołączenie do najlepszej federacji na świecie. Do kluczowych negocjacji doszło w 2022 roku, gdy kontrakt Soldica z KSW dobiegał końca. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że UFC zaproponowało kontrakt Roberto Solicowi, na mocy którego miał zarabiać co najmniej 100 tysięcy euro za walkę, a po trzech wygranych miałby zagwarantowaną walkę o pas.

Ostatecznie jednak Soldic nie skorzystał z tej oferty i podpisał kontrakt z ONE Championship, który zaproponował mu najlepsze warunki finansowe.


Kim jest Roberto Soldic?
Roberto Soldic to zawodnik MMA, który aktualnie występuje w organizacji ONE Championship.
Jaki rekord ma Roberto Soldic?
Rekord Roberto Soldica to 20-4, 1NC.