Borys Mańkowski bez wątpienia jest jedną z największych gwiazd KSW. Zawodnik z Poznania znany jest z efektywnego stylu i wielkiego charakteru. Ile zarabia Borys Mańkowski? Ile ma lat i wzrostu? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w tym tekście!

Mańkowski wiek

wiek borysa mańkowskiego

Mańkowski urodził się w 1989 roku w stolicy Wielkopolski - Poznaniu. Jeśli chodzi o wiek, Mańkowski ma więc aktualnie 31 lat. Jak na zawodnika MMA nie jest więc jeszcze stary, a ma na swoim koncie wiele lat startów czy to w zawodach zapaśniczych i grapplingowych, czy już jako zawodnik MMA – głównie w KSW.

- Kiedy miałem 6 lat mama zabrała mnie i mojego brata na aikido. Mieszkaliśmy wówczas na os. Władysława Łokietka, a niedaleko naszego domu treningi aikido prowadził Karol Matuszczak, pionier brazylijskiego jiu-jitsu i MMA w Polsce – wspomina swoje początki Mańkowski.

Borys Mańkowski waga i wzrost

Mańkowski starty zaczynał w amatorskich turniejach zapaśniczych czy grapplingowych, gdzie rywalizował najpierw w kategorii do 66 kilogramów, a następnie - już jako senior - do 75 kilogramów, a także do 80 kilogramów. Jeśli chodzi o wzrost, Mańkowski ma 171 centymetrów wzrostu.

Biorąc pod uwagę starty zawodowe w MMA, Mańkowski zaczynał od wagi półśredniej i lekkiej. W latach 2014-2017 był międzynarodowym mistrzem KSW w wadze półśredniej. Pas zdobył podczas KSW 27, pokonując Aslambeka Saidova.

Borys Mańkowski walki

borys mańkowski walki

Mańkowski w zawodowym MMA zadebiutował w 2008 roku, pokonując Tomasza Jeruszkę. Zawodnik z Poznania triumfował w dziewięciu walkach z rzędu, a następnie poniósł cztery porażki z rzędu. Na zwycięską ścieżkę wrócił w 2011 roku, wygrywając z Wiktorem Sobczykiem.

Po pas KSW sięgnął w 2014 roku, wygrywając z Aslambekiem Saidovem. Podczas KSW 39 stoczył superfight z Mamedem Khalidovem, przegrywając na punkty. Przegrał też dwie kolejne walki – Mańkowski stracił pas KSW w pojedynku z Roberto Soldiciem, a następnie musiał uznać wyższość Normana Parke'a.

Na KSW 51 Mańkowski przerwał złą passę i poddał w pierwszej rundzie Vaso Bakocevicia. Podczas KSW 53 wygrał z Marcinem Wszoskiem jednogłośną decyzją sędziów, skutecznie wracają do występów w wadze lekkiej.

Walki Borysa Mańkowskiego w KSW są niemal zawsze niezwykle emocjonujące i ekscytujące. Łączny bilans Mańkowskiego w MMA to 22 wygrane, osiem porażek i jeden remis. 11 razy wygrywał przed czasem przez poddanie lub KO/TKO.

Borys Mańkowski FAME MMA

Na gali FAME MMA 11 doszło do sensacyjnej walki pomiędzy Mańkowskim a Normanem Parke. Zmierzyli się oni w boksie w rękawicach do MMA. Tym razem lepszy okazał się Mańkowski, pokonując kontrowersyjnego rywala jednogłośną decyzją sędziów.

 

 

Walka Borys Mańkowski – Mateusz Gamrot

Borys Mańkowski i Mateusz Gamrot to wielcy przyjaciele, którzy zarówno razem trenują, jak i spędzają czas poza treningami. Przez wiele lat trenowali w klubie Ankos MMA, a aktualnie w Czerwonym Smoku. W 2017 roku podczas Poznań Fight Night doszło do ich pokazowej walki na zasadach grapplingowych. Pojedynek zakończył się remisem.

https://www.youtube.com/watch?v=P2USs13ID1s&ab_channel=RingClubProfessional

Obaj panowie zawsze twierdzili, że nie spotkają się w "normalnej" walce na zasadach MMA. W lipcu 2020 roku Mańkowski został zapytany o taki pojedynek w magazynie sportów walki Koloseum. Borys Mańkowski przyznał, że zarobki za taką walkę musiałyby być naprawdę imponujące, żeby mogli się ze sobą zmierzyć.

- Za 10 milionów złotych wyjdę do walki z Gamrotem. Wtedy mogę żyć wszędzie, wszyscy będą mieć pięknie i będzie okej – przyznał, pół żartem, pół serio Borys Mańkowski, wiedząc, że zarobki tego rzędu są niemożliwe do zrealizowania.

Wszystko wskazuje na to, że do walki Mańkowskiego z Gamrotem nigdy nie dojdzie. „Gamer” pożegnał się bowiem z KSW i ruszył na podbój UFC, więc aktualnie ich pojedynek w formule MMA choćby z tego powodu jest niemożliwy.

Ile zarabia Borys Mańkowski?

zarobki borys mańkowski

Jeśli chodzi o to, ile zarabia Borys Mańkowski w KSW, oficjalnie tego nie wiadomo, gdyż największa polska organizacja MMA nie podaje takich informacji publicznie. Można więc spekulować, że Mańkowski początkowo zarabiał w KSW kilkadziesiąt tysięcy złotych za walkę, a aktualnie inkasuje sporo ponad 100 tysięcy złotych za każdy pojedynek. Najwięcej zarobił z pewnością za walkę z Mamedem Khalidovem podczas gali KSW na stadionie narodowym w Warszawie. W grę wówczas wchodziła wypłata rzędu kilkuset tyięscy złotych.

Zobacz także: Zarobki zawodników KSW

Zarobki Borysa Mańkowskiego to nie tylko KSW. Zawodnik z Poznania współpracuje z wieloma sponsorami. Jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych – jego profil na Instagramie śledzi blisko 250 tysięcy osób, a stronę na Facebooku około 215 tysięcy osób. Borys Mańkowski i zarobki to także YouTube, gdzie były mistrz KSW od kilku lat rozkręca swój kanał. Aktualnie subskrybuje go 235 tysięcy osób. Najwięcej wyświetleń, ponad milion, zdobył filmik nagrany za kulisami konferencji przed galą FAME MMA 3.

- Jakbym się skupił na YouTube, a nie na innej pracy, to zdecydowanie nie musiałbym szukać innej pracy. Nagrywam wszystko na telefonie. Montuję filmy na telefonie. Wszyscy się dziwią – skomentował swoją działalność w programie „Klatka po klatce”.


Kim jest Borys Mańkowski?
Borys Mańkowski bez wątpienia jest jedną z największych gwiazd KSW. Zawodnik z Poznania znany jest z efektywnego stylu i wielkiego charakteru.
Ile zarabia Mańkowski w KSW?
Jeśli chodzi o to, ile zarabia Borys Mańkowski w KSW, oficjalnie tego nie wiadomo, gdyż największa polska organizacja MMA nie podaje takich informacji publicznie. Najwięcej zarobił z pewnością za walkę z Mamedem Khalidovem podczas gali KSW na stadionie narodowym w Warszawie. W grę wówczas wchodziła wypłata rzędu kilkuset tyięscy złotych.

Zobacz także, jakie są dostępne bonusy bez depozytu u bukmacherów.