Artur Kornik Sowiński to polski zawodnik z MMA i legenda KSW. Prywatnie związany jest z Anną Aleksandrzak, znaną lepiej jako „Mała Ania” z kontrowersyjnego programu emitowanego przez stację MTV o nazwie Warsaw Shore.

Artur Sowiński kariera

kto to artur sowiński

Artur Kornik Sowiński urodził się w marcu 1987 roku w Radzionkowie na Śląsku. Wywodzi się z takich sportów, jak karate czy brazylijskie jiu-jitsu. Zawodowe starty w MMA rozpoczął od przegranej na gali Nord Bohemia Ring w Czechach. Jego pogromcą okazał się znacznie bardziej doświadczony wówczas duński zawodnik Sonny Nielsen, który poddał go w pierwszej rundzie.

W kolejnych walkach Sowiński pokonał Daniela Tobolika, Zaurbeka Muchaeva, Keitha Nortona czy Craiga Jose. Występy w Polsce przeplatał z tymi poza granicami kraju. Na gali MMA Challengers 1 w 2009 roku przegrał z Marcinem Heldem, późniejszym zawodnikiem UFC.

Sowiński MMA

Sowiński zadebiutował na KSW w 2010 roku podczas gali KSW 14. Jego rywalem był wówczas Holender Danny van Bergen, który pokonał Polaka jednogłośną decyzją sędziów.

Zobacz także: Typy na KSW

Kolejne walki Artur Sowiński na KSW już wygrał. Pokonał kolejno Paula Reeda, Cengiza Dana i Macieja Jewtuszko, zgarniając bonus za nokaut wieczoru na popularnym "Irokezie". Jewtuszko skutecznie zrewanżował mu się jednak podczas KSW 21, dusząc "Kornika" i sięgając po międzynarodowe mistrzostwo KSW w wadze lekkiej.

Kornik KSW

walki sowińskiego

Następnie Kornik podjął decyzję o zmianie kategorii wagowej i kolejne walki Sowiński toczył już w kategorii piórkowej. Po pokonaniu Anzora Anzhieva i Vaso Bakocevicia, w 2015 roku pokonał Klebera Koike Erbsta i sięgnął po pas mistrzowski KSW w wadze piórkowej. Pojedynek Polaka i Japończyka został wówczas wybrany walką wieczoru.

Sowiński pas KSW obronił raz, pokonując Fabiano Silvę. W kolejnym pojedynki stracił mistrzowskie trofeum, przegrywając z Marcinem Wrzoskiem na gali KSW 37: Circus of Pain.

W kolejnych latach Sowiński przeplatał wygrane z porażkami. Pokonał Łukasza Chlewickiego, Kamila Szymuszowskiego czy Gracjana Szadzińskiego, ale przegrał rewanżowe starcie z Kleberem Koike Erbstem, Salahdine Parnassem czy Normanem Parke.

Zobacz także: Norman Parke kariera

W swojej ostatniej walce na KSW 62 Sowiński musiał uznać wyższość Sebastaiana Rajewskiego. „Raju” wygrał niejednogłośną decyzją sędziów.

 

 

Kornik Sowiński vs Conor McGregor

Zanim Sowiński stał się gwiazdą i mistrzem KSW, w 2011 roku podczas gali Celtic Gladiator w Irlandii zmierzył się z Conorem McGregorem. Faworyt lokalnej publiczności nie był jeszcze tak popularny, jak dziś, ale wygrana z Kornikiem napędziła jego karierę. Conor pokonał Sowińskiego przez TKO w drugiej rundzie.

- Facet ma w dłoniach cegły. Pamiętam, że po naszej walce głowa pękała mi przez dwa tygodnie. To był twardy pojedynek. Na początku mogłem go udusić, ale nie wykorzystałem swojej szansy. Przez kilka następnych minut za to cierpiałem, dostałem straszne bęcki w stójce – wspominał Sowiński po latach pojedynek z McGregorem w rozmowie z Polska Times.

Co ciekawe w 2016 roku, gdy sytuacja odnośnie przyszłości McGregora w UFC nie była jasna, jeden z szefów KSW, Maciej Kawulski za pośrednictwem mediów społecznościowych zaproponował Irlandczykowi rewanżowe starcie z Sowińskim.

„Oferujemy ci trzy miliony dolarów za walkę z naszym aktualnym mistrzem, Arturem Sowińskim. Co powiesz na to?” - napisał wówczas Kawulski na swoim twitterowym koncie, oznaczając McGregora.

Sowiński zarobki

zarobki sowińskiego

KSW nie podaje do publicznej informacji wiadomości na temat tego, ile zarabiają zawodnicy za poszczególne walki. Nie ulega jednak wątpliwości, że gdyby w 2016 roku doszło do walki McGregor – Sowiński, zarobki Polaka za ten pojedynek byłby rekordowe!

Łączny bilans Sowińskiego w MMA to 21-12-2NC. 33-latek jest tym samym jednym z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce.

Kto wygrał walkę Sowiński vs Okniński na Prime Show MMA 4?

Kornik dziewczyna

Partnerką życiową Kornika jest Anna Aleksandrzak, czyli "Mała Ania" znana z programu Warsaw Shore. Jej profil na Instagramie śledzi aż pół miliona obserwujących.


Kim jest Artur Sowiński?
Artur Kornik Sowiński to polski zawodnik z MMA i legenda KSW.
Kiedy doszło do walki 'Kornik" - McGregor?
Zanim Sowiński stał się gwiazdą i mistrzem KSW, w 2011 roku podczas gali Celtic Gladiator w Irlandii zmierzył się z Conorem McGregorem. Faworyt lokalnej publiczności nie był jeszcze tak popularny, jak dziś. Conor pokonał Sowińskiego przez TKO w drugiej rundzie.