Adam Okniński to polski zawodnik sportów walki, który zawalczy na gali MMA-VIP 2, organizowanej przez Marcina Najmana. Kto to Adam Okniński? Adam Okniński wiek – ile ma lat? Okniński syn – kto jest jego ojcem? Adam Okniński MMA – jaki jest jego bilans? Adam Okniński walka – kiedy wróci do startów w MMA? Adam Okniński Instagram – czy posiada konto na tym portalu?

Kto to Adam Okniński?

Kto to Adam Okniński? To polski zawodnik sportów walki, mający na swoim koncie starty w MMA. Pochodzi z Warszawy, a zawodowo pracuje jako żołnierz.

Adam Okniński wiek

Adam Okniński wiek – ile ma lat? Urodził się w sierpniu 1990 roku. Jeśli chodzi o wiek, Okniński rocznikowo ma więc 31 lat.

 

 

Adam Okniński waga, wzrost

adam okniński wiek

Biorąc pod uwagę wzrost, Adam Okniński mierzy około 188 centymetrów. Waga, w jakiej startuje w MMA, to kategoria półciężka.

Okniński syn

Okniński syn, czyli czy Adam Okniński jest synem Mirosława Oknińskiego? Zgadza się. Słynny polski trener MMA to ojciec Adama i to właśnie pod jego okiem stawiał pierwsze kroki w MMA, trenując w klubie dziś nazywającym się Akademia Sportów Wilanów.

Zobacz także: Kim jest Mirosław Okniński?

Adam Okniński MMA

Adam Okniński MMA rozpoczął od amatorskich startów. Jeszcze jako nastolatek w 2019 roku przegrał z Mateuszem Teodorczukiem na gali AOF 6.

Syn Mirka Oknińskiego w zawodowym MMA zadebiutował na gali PLMMA 6 w 2012 roku. Pokonał wówczas Janusza Dylewskiego przez TKO w premierowym starciu.

W 2013 roku stoczył dwie walki – najpierw wygrał z Rafałem Zawidzkim, a następnie doznał pierwszej porażki w karierze, przegrywając z Łukaszem Klingerem na gali PLMMA 23. Z kolei w 2014 roku pokonał kolejno Mirosława Adamówa i Wojciecha Balejko.

Łącznie jego bilans w MMA to cztery wygrane i dwie porażki. Po tym, jak w 2015 roku sensacyjnie przegrał z Krzysztofem Pietraszakiem, zakończył zawodową karierę. Choć, jak się później okazało, bardziej trafnym stwierdzeniem byłoby, że ją przerwał, a nie skończył.

Adam Okniński walka

walki adam okniński

Dlaczego przerwał? W 2021 roku Okniński wraca bowiem do startów. Kolejny zawodowy pojedynek w MMA stoczy na gali MMA-VIP 2 w czerwcu. Jego rywal nie jest jeszcze znany, ale z pewnością nie będzie on wymagający, biorąc pod uwagę fakt, że ostatni pojedynek stoczył w 2015 roku.

Zobacz także: Karta walk MMA-VIP 2

Warto jednak dodać, że Okniński toczył pojedynki jako żołnierz. Brał udział między innymi w Mistrzostwach Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie.

Kto wygrał walkę Sowiński vs Okniński na Prime Show MMA 4?

Adam Okniński Instagram

Adam Okniński Instagram – czy ma konto? Wszystko wskazuje na to, że syn Mirka Oknińskiego nie korzysta z tego portalu społecznościowego.

Zwiń
Ile lat ma Adam Okniński? Adam Okniński ma 31 lat. Czy Adam Okniński jest synem Mirosława Oknińskiego? Tak, znany trener MMA jest ojcem Adama Oknińskiego.