Adam Okniński to polski zawodnik sportów walki, który zawalczy na gali MMA-VIP 2, organizowanej przez Marcina Najmana. Kto to Adam Okniński? Adam Okniński wiek – ile ma lat? Okniński syn – kto jest jego ojcem? Adam Okniński MMA – jaki jest jego bilans? Adam Okniński walka – kiedy wróci do startów w MMA? Adam Okniński Instagram – czy posiada konto na tym portalu?

Kto to Adam Okniński?

Kto to Adam Okniński? To polski zawodnik sportów walki, mający na swoim koncie starty w MMA. Pochodzi z Warszawy, a zawodowo pracuje jako żołnierz.

Adam Okniński wiek

Adam Okniński wiek – ile ma lat? Urodził się w sierpniu 1990 roku. Jeśli chodzi o wiek, Okniński rocznikowo ma więc 31 lat.

 

 

Adam Okniński waga, wzrost

adam okniński wiek

Biorąc pod uwagę wzrost, Adam Okniński mierzy około 188 centymetrów. Waga, w jakiej startuje w MMA, to kategoria półciężka.

Okniński syn

Okniński syn, czyli czy Adam Okniński jest synem Mirosława Oknińskiego? Zgadza się. Słynny polski trener MMA to ojciec Adama i to właśnie pod jego okiem stawiał pierwsze kroki w MMA, trenując w klubie dziś nazywającym się Akademia Sportów Wilanów.

Zobacz także: Kim jest Mirosław Okniński?

Adam Okniński MMA

Adam Okniński MMA rozpoczął od amatorskich startów. Jeszcze jako nastolatek w 2019 roku przegrał z Mateuszem Teodorczukiem na gali AOF 6.

Syn Mirka Oknińskiego w zawodowym MMA zadebiutował na gali PLMMA 6 w 2012 roku. Pokonał wówczas Janusza Dylewskiego przez TKO w premierowym starciu.

W 2013 roku stoczył dwie walki – najpierw wygrał z Rafałem Zawidzkim, a następnie doznał pierwszej porażki w karierze, przegrywając z Łukaszem Klingerem na gali PLMMA 23. Z kolei w 2014 roku pokonał kolejno Mirosława Adamówa i Wojciecha Balejko.

Łącznie jego bilans w MMA to cztery wygrane i dwie porażki. Po tym, jak w 2015 roku sensacyjnie przegrał z Krzysztofem Pietraszakiem, zakończył zawodową karierę. Choć, jak się później okazało, bardziej trafnym stwierdzeniem byłoby, że ją przerwał, a nie skończył.

Adam Okniński walka

walki adam okniński

Dlaczego przerwał? W 2021 roku Okniński wraca bowiem do startów. Kolejny zawodowy pojedynek w MMA stoczy na gali MMA-VIP 2 w czerwcu. Jego rywal nie jest jeszcze znany, ale z pewnością nie będzie on wymagający, biorąc pod uwagę fakt, że ostatni pojedynek stoczył w 2015 roku.

Wziął też udział w walce na Prime Show MMA 4, gdzie zmierzył się Arturem Sowiński. Niestety, starcie zakończyło się dla mężczyzny porażką. To jednak nie koniec ciekawych informacji na jego temat.

Warto jednak dodać, że Okniński toczył pojedynki jako żołnierz. Brał udział między innymi w Mistrzostwach Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie.

Adam Okniński Instagram

Adam Okniński Instagram – czy ma konto? Wszystko wskazuje na to, że syn Mirka Oknińskiego nie korzysta z tego portalu społecznościowego.


Ile lat ma Adam Okniński?
Adam Okniński ma 31 lat.
Czy Adam Okniński jest synem Mirosława Oknińskiego?
Tak, znany trener MMA jest ojcem Adama Oknińskiego.