Krzysztof „Doberman” Pietraszek jest kolejnym zawodnikiem sportów walki, który spróbuje swoich sił w turnieju Gromda. Kim jest Krzysztof „Doberman” Pietraszek? Pietraszek walki – jaki jest jego bilans w MMA? „Doberman” zarobki – czy cokolwiek o nich wiadomo?

Kim jest Krzysztof „Doberman” Pietraszek?

Krzysztof Pietraszek jest niezwykle doświadczonym polskim zawodnikiem MMA, a także kickboxingu. Na swoim koncie ma pojedynki w takich organizacjach, jak Fight Exclusive Night (FEN) czy Absolute Championship Berkut (ACB).

Pietraszek walki

walki pietraszka

Krzysztof Pietraszek walki toczył w wielu miejscach w Polsce i Europie. Jego kariera w MMA rozpoczęła się idealnie, bo wygrał pierwsze cztery pojedynki – trzy przed czasem i jedną jednogłośną decyzją sędziów. Pokonał wówczas między innymi Adama Kowalskiego, dziś czołowego zawodnika kategorii półciężkiej w FEN.

W piątym zawodowym pojedynku Pietraszek przegrał przez kimurę z Łukaszem Bojanowskim i od tamtej pory wygrał tylko... jedną walkę. W kolejnych starciach przegrał między innymi z takimi zawodnikami, jak Marcin Łazarz, Marcin Zontek, Wojciech Janusz czy Marcin Wójcik. Byli to więc czołowi zawodnicy swoich kategorii wagowych w Polsce, ale fakt jest taki, że kariera Pietraszka to głównie porażki.

Jego bilans w zawodowym MMA to pięć wygranych i aż 14 porażek. Piątą zawodową wygraną odniósł, pokonując Adama Oknińskiego, syna słynnego trenera Mirosława Oknińskiego. Pokonał go przez poddanie w pierwszej rundzie podczas gali Boxing Night 11 w 2015 roku. Dla Oknińskiego był to, jak się później okazało, ostatni pojedynek w karierze.

Pietraszek walki kończył zazwyczaj przed czasem - dwie wygrał przez KO lub TKO, dwie przez poddania, a jedną - decyzją sędziów. Żaden z pojedynków, który przegrał, nie trwał pełnego dystansu (sześć wygranych przez KO lub TKO, osiem - przez poddania).

Pietraszek Chińczyk

Chińczyk Pietraszek

Podczas kariery w MMA Pietraszek był znany pod pseudonimem „Chińczyk”. Wielu fanów sportów walki dziwi się więc, że do turnieju Gromda przystępuje z nowym pseudonimem - „Doberman”.

Doberman Gromda

„Doberman” Gromda – Pietraszek zawalczy podczas turnieju Gromda 4, gdzie będzie jednym z najbardziej doświadczonych zawodników na całej gali, obok Łukasza Parobca.

Jak przyznał w jednym z wywiadów, miał już walczyć na gołe pięści wcześniej – zgłosili się do niego organizatorzy turnieju Wotore. Pietraszek miał wystąpić na pierwszej gali, jednak nabawił się kontuzji, która na długo wykluczyła go ze startów. Podczas kolejnych gal Wotore jako trener prowadził Kacpra Miklasza, który również zawalczy na gali Gromda 4.

Doberman zarobki

„Doberman” zarobki – pod tym hasłem nie znajdziemy zbyt wielu informacji. Zarobki zawodników MMA, poza organizacją UFC, nie są zazwyczaj podawane do informacji publicznej, więc trudno oszacować, ile Pietraszek zarobił w trakcie swojej kariery w sportach walki.

 

 

Pietraszek Instagram

Pietraszek udziela się na Instagramie pod nickiem "elitasportt", gdzie obserwuje go około 1200 użytkowników. "Doberman" chwali się tam między innymi ujęciami z treningów czy postępami swoich podopiecznych.


Kim jest Krzysztof „Doberman” Pietraszek?
Krzysztof Pietraszek jest niezwykle doświadczonym polskim zawodnikiem MMA, a także kickboxingu. Na swoim koncie ma pojedynki w takich organizacjach, jak Fight Exclusive Night (FEN) czy Absolute Championship Berkut (ACB).
W której edycji turnieju Gromda weżmie udział Krzysztof „Doberman” Pietraszek?
Krzysztof „Doberman” Pietraszek weźmie udział w turnieju Gromda 4.