Kacper "Polish Machine" Miklasz to młody polski zawodnik MMA, którego kibice powinni kojarzyć z występów na galach FEN, Wotore, a obecnie Prime MMA. Ile lat ma Kacper "Polish Machine" Miklasz? Miklasz walki – jaki jest jego bilans? Kacper "Polish Machine" Miklasz kariera – kiedy rozpoczął zawodowe starty?

Kim jest Kacper Polish Machine Miklasz?

Kim jest Kacper Miklasz – to pytanie zadawali sobie z pewnością fani sportów walki, którzy usłyszeli o tym zawodniku przy okazji gali Wotore 2 – walk MMA na gołe pięści. Miklasz pochodzi z Ełku, ale przez kilka lat mieszkał w Niemczech, gdzie trenował MMA w jednym z najlepszych klubów w tej części Europy – UFD Gym. Jego kolegami klubowymi były między innymi byłe gwiazdy KSW – Roberto Soldić czy Erko Jun.

Kacper Polish Machine Miklasz wiek

Jeśli chodzi o wiek, Miklasz rocznikowo ma 23 lata. Urodził się 14 listopada 2000 roku.

Kacper Polish Machine Miklasz wzrost

Młody zawodnik mierzy około 195 centymetrów.

Kacper Polish Machine Miklasz waga

Miklasz startuje w wadze ciężkiej. Przy okazji ostatniej walki wniósł do klatki 117 kilogramów.

Kacper Polish Machine Miklasz rekord

Mimo młodego wieku rekord Kacpra Miklasza jest już całkiem pokaźny. Zawodnik ten stoczył bowiem już 18 walk w różnych formułach. Niestety jednak większość z nich przegrał.

Rekord MMA: 4-7
Rekord MMA (gołe pięści): 2-1
Bilans boks (gołe pięści): 0-1
Rekord K-1 (małe rękawice): 2-0

Kacper Polish Machine Miklasz walki

Kacper Miklasz walki toczy aktualnie w organizacji Prime Show MMA. Ma on jednak na swoim koncie również starty w takich federacjach jak Wotore, FEN czy Gromda.

Kacper Polish Machine Miklasz Prime MMA

Kacper Miklasz w połowie 2023 roku związał się kontraktem z organizacją Prime Show MMA. Swoją debiutancką walkę stoczył na gali Prime MMA 5, która odbyła się 1 lipca 2023 roku. Miklasz zmierzył się wtedy z Danielem "Hunterem" Więcławskim znanym z Gromdy. Polish Machine był skazywany na porażkę, jednak zaskoczył ekspertów nokautując Huntera w niecałą minutę.

Miklasz vs Głuchowski

Swoją kolejną walkę Kacper Miklasz stoczył na gali Prime MMA 6. Tym razem stanął naprzeciwko znacznie bardziej doświadczonego Artura Głuchowskiego. Starcie to odbyło się w formule K-1 w małych rękawicach. Miklasz wygrał to starcie przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Kacper Polish Machine Miklasz Wotore

Polish Machine podczas turnieju Wotore pokazał się z bardzo dobrej strony, awansując do finału, gdzie nagrodą główną był czek na 50 tysięcy złotych. Miklasz na Wotore pokonał kolejno Dawida Łagosza i Karola Grzesiuka, a w decydującym pojedynku czekał na niego znacznie bardziej doświadczony faworyt całego turnieju, Michał Pasternak. Podopieczny Mirosława Oknińskiego okazał się zbyt trudną przeszkodą dla Miklasza i zadał mu pierwszą porażkę tego wieczora, zgarniając tym samym główną nagrodę.

Kacper Polish Machine Miklasz kariera

Mimo przegranej w wielkim finale Wotore, o Miklaszu zaczęło się mówić w mediach i coraz więcej osób zwracało uwagę na jego talent. Sytuację wykorzystali przedstawiciele Fight Exclusive Night, podpisując z Polish Machine kontrakt. Jego debiut w zawodowym MMA pod szyldem FEN przypadł na galę z numerem 29, gdzie jego rywalem był również debiutujący na zawodowstwie Paweł Biernat.

Kacper Polish Machine Miklasz FEN

Debiut w FEN okazał się dla Miklasza przegrany. Biernat pokonał utalentowanego rywala w pierwszej rundzie, poddając go duszeniem gilotynowym. Polish Machine w każdy cios starał się włożyć całą siłę, co sprawnie wykorzystał Biernat i zapisał na swoim koncie debiutancką wygraną w FEN.

Kolejny pojedynek w federacji Pawła Jóźwiaka perspektywiczny Kacper Miklasz stoczył na gali z numerem 34 w maju 2021 roku. Ten występ również nie należał do udanych w wykonaniu wówczas 21-latka. Rywal Miklasza, Michał Piwowarski, już w pierwszej rundzie poddał pochodzącego z Ełku zawodnika.

Kolejne dwa pojedynki w FEN również okazały się przegranymi dla Miklasza. Na gali z numerem 35 pokonał go w pierwszej rundzie Bartosz Szewczyk, natomiast na 44. edycji, która odbyła się na początku 2023 roku, w pierwszej odsłonie starcia Maciej Gąsiorek zdeklasował "Polish Machine", wygrywając za pomocą techniki krucyfiksu.

Kacper Polish Machine Miklasz Gromda

Podczas gali Gromda 4 Kacper Miklasz zmierzył się w superfightcie z Piotrem “Capo” Półchłopkiem. Lepszy okazał się jego rywal, triumfując przez TKO w piątej rundzie. Jak do tej pory był to jedyny występ młodego zawodnika w tej organizacji.

Kacper Polish Machine Miklasz MMA VIP

Kacper Miklasz stoczył dwa pojedynki w federacji MMA-VIP. Na drugiej edycji, która odbyła się 18 czerwca 2021 roku pokonał w pierwszej rundzie Tomasa Vaicikasa. Na MMA-VIP 4 doszło natomiast do rewanżu Miklasza z Michałem Pasternakiem. Jak się okazało Polish Machine ponownie nie dał rady doświadczonemu zwycięzcy turnieju Wotore, przegrywając w pierwszej rundzie.

Kacper Polish Machine Miklasz Instagram

Miklasza na Instagramie można znaleźć pod nickiem @polish_machine_mma. Do tej pory zawodnik zgromadził na swoim koncie niespełna 8 tysięcy obserwujących.

https://www.instagram.com/p/CucXbJjsXBE/


Kim jest Kacper "Polish Machine" Miklasz?
Kacper Miklasz to polski zawodnik MMA, którego kibice mogą kojarzyć z występów na gali Prime MMA, FEN czy Wotore.
Ile lat ma Kacper "Polish Machine" Miklasz?
Kacper Miklasz ma 23 lata.