Kacper Miklasz to młody polski zawodnik MMA, którego kibice powinni kojarzyć z występów na gali Fight Exclusive Night i Wotore. Ile lat ma Kacper Miklasz? Miklasz walki – jaki jest jego bilans? Miklasz kariera – kiedy rozpoczął zawodowe starty?

Kim jest Kacper Miklasz?

Kim jest Kacper Miklasz – to pytanie zadawali sobie z pewnością fani sportów walki, którzy usłyszeli o tym zawodniku przy okazji gali Wotore 2 – walk MMA na gołe pięści. Miklasz pochodzi z Ełku, ale od wielu lat mieszka w Niemczech, gdzie trenuje MMA w jednym z najlepszych klubów w tej części Europy – UFD Gym. Jego kolegami klubowymi są między innymi gwiazdy KSW – Roberto Soldić czy Erko Jun.

Jeśli chodzi o wiek, Miklasz ma 20 lat. Można więc powiedzieć, że cała kariera przed nim. Miklasz startuje w wadze ciężkiej, gdzie – mimo młodego wieku – już dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi. Młody zawodnik mierzy około 195 centymetrów i waży około 110 kilogramów.

Miklasz walki

Kapcer Miklasz walki

Miklasz ma na swoim koncie dziesięć pojedynków na amatorstwie, z których wygrał dziewięć – wszystkie przed czasem. W 2020 roku usłyszeli o nim polscy kibice, kiedy zobaczyli jego nazwisko na karcie walk turnieju Wotore, gdzie walki Miklasza były jednymi z ciekawszych tego wieczora.

Miklasz Wotore

Miklasz podczas turnieju Wotore pokazał się z bardzo dobrej strony, awansując do finału, gdzie nagrodą główną był czek na 50 tysięcy złotych. Miklasz na Wotore pokonał kolejno Dawida Łagosza i Karola Grzesiuka, a w decydującym pojedynku czekał na niego znacznie bardziej doświadczony faworyt całego turnieju, Michał Pasternak. Podopieczny Mirosława Oknińskiego okazał się zbyt trudną przeszkodą dla Miklasza i zadał mu pierwszą porażkę tego wieczora, zgarniając tym samym główną nagrodę.

Zobacz także: Gala Wotore: zasady walk na gołe pięści

– Mówił, że kiedyś mi kibicował. Cały czas twierdzę, że kiedyś ja będę kibicował Miklaszowi – komplementował rywala po finałowej walce Pasternak w rozmowie z portalem MMA Rocks.

Miklasz kariera

kto to kacper miklasz

Mimo przegranej w wielkim finale, o Miklaszu zaczęło się mówić w mediach i coraz więcej osób zwracało uwagę na jego talent. – Miklasz zrobi karierę – pisano na forach czy w komentarzach pod wywiadami. Sytuację wykorzystali przedstawiciele Fight Exclusive Night, podpisując z Miklaszem kontrakt. Jego debiut w zawodowym MMA pod szyldem FEN przypadł na galę z numerem 29, gdzie jego rywalem był również debiutujący na zawodowstwie Paweł Biernat.

Zobacz także: Typy na FEN MMA. Gdzie obstawiać FEN MMA?

– Miklasz trenuje na co dzień w klubie UFD Gym i ma wielkie aspiracje, by zrobić w mieszanych sztukach walki sporą karierę – napisano na oficjalnej stronie FEN w zapowiedzi tego pojedynku.

Miklasz FEN

Debiut w FEN okazał się jednak dla Miklasza przegrany. Biernat pokonał utalentowanego rywala w pierwszej rundzie, poddając go duszeniem gilotynowym. Miklasz w każdy cios starał się włożyć całą siłę, co sprawnie wykorzystał Biernat i zapisał na swoim koncie debiutancką wygraną w FEN.

– Cieszę się, bardzo się cieszę. Plan zrealizowany w stu procentach. Robię to, co robię i to, co chcę robić. To sprawia mi największą radochę – przyznał po walce Biernat.

 

 

Miklasz Gromda

Podczas gali Gromda 4 Miklasz zmierzył się w super walce z Piotrem “Capo” Półchłopkiem. Lepszy okazał się jego rywal, triumfując przez TKO w piątej rundzie.


Kacper Miklasz to młody polski zawodnik MMA, którego kibice powinni kojarzyć z występów na gali Fight Exclusive Night i Wotore.
Miklasz podczas turnieju Wotore pokazał się z bardzo dobrej strony, awansując do finału, gdzie nagrodą główną był czek na 50 tysięcy złotych.