Kacper "Polish Machine" Miklasz to młody polski zawodnik MMA, którego kibice powinni kojarzyć z występów na gali Fight Exclusive Night i Wotore. Ile lat ma Kacper "Polish Machine" Miklasz? Miklasz walki – jaki jest jego bilans? Kacper "Polish Machine" Miklasz kariera – kiedy rozpoczął zawodowe starty?

Kim jest Kacper Polish Machine Miklasz?

Kim jest Kacper Miklasz – to pytanie zadawali sobie z pewnością fani sportów walki, którzy usłyszeli o tym zawodniku przy okazji gali Wotore 2 – walk MMA na gołe pięści. Miklasz pochodzi z Ełku, ale od wielu lat mieszka w Niemczech, gdzie trenuje MMA w jednym z najlepszych klubów w tej części Europy – UFD Gym. Jego kolegami klubowymi są między innymi gwiazdy KSW – Roberto Soldić czy Erko Jun.

Kacper Polish Machine Miklasz wiek

Jeśli chodzi o wiek, Miklasz rocznikowo ma 23 lata. Urodził się 14 listopada 2000 roku.

Kacper Polish Machine Miklasz wzrost

Młody zawodnik mierzy około 195 centymetrów.

Kacper Polish Machine Miklasz waga

Miklasz startuje w wadze ciężkiej, gdzie - mimo młodego wieku - już dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi. Jego waga to około 110 kilogramów.

Kacper Polish Machine Miklasz walki

Miklasz ma na swoim koncie dziesięć pojedynków na amatorstwie, z których wygrał dziewięć - wszystkie przed czasem. W 2020 roku usłyszeli o nim polscy kibice, kiedy zobaczyli jego nazwisko na karcie walk turnieju Wotore, gdzie walki Miklasza były jednymi z ciekawszych tego wieczora.

Kacper Polish Machine Miklasz Wotore

Polish Machine podczas turnieju Wotore pokazał się z bardzo dobrej strony, awansując do finału, gdzie nagrodą główną był czek na 50 tysięcy złotych. Miklasz na Wotore pokonał kolejno Dawida Łagosza i Karola Grzesiuka, a w decydującym pojedynku czekał na niego znacznie bardziej doświadczony faworyt całego turnieju, Michał Pasternak. Podopieczny Mirosława Oknińskiego okazał się zbyt trudną przeszkodą dla Miklasza i zadał mu pierwszą porażkę tego wieczora, zgarniając tym samym główną nagrodę.

Mówił, że kiedyś mi kibicował. Cały czas twierdzę, że kiedyś ja będę kibicował Miklaszowi – komplementował rywala po finałowej walce Pasternak w rozmowie z portalem MMA Rocks.

Kacper Polish Machine Miklasz kariera

Mimo przegranej w wielkim finale, o Miklaszu zaczęło się mówić w mediach i coraz więcej osób zwracało uwagę na jego talent. Miklasz zrobi karierę – pisano na forach czy w komentarzach pod wywiadami. Sytuację wykorzystali przedstawiciele Fight Exclusive Night, podpisując z Polish Machine kontrakt.

kto to kacper miklasz

Jego debiut w zawodowym MMA pod szyldem FEN przypadł na galę z numerem 29, gdzie jego rywalem był również debiutujący na zawodowstwie Paweł Biernat.

Miklasz trenuje na co dzień w klubie UFD Gym i ma wielkie aspiracje, by zrobić w mieszanych sztukach walki sporą karierę – napisano na oficjalnej stronie FEN w zapowiedzi tego pojedynku.

Kacper Polish Machine Miklasz FEN

Debiut w FEN okazał się jednak dla Miklasza przegrany. Biernat pokonał utalentowanego rywala w pierwszej rundzie, poddając go duszeniem gilotynowym. Polish Machine w każdy cios starał się włożyć całą siłę, co sprawnie wykorzystał Biernat i zapisał na swoim koncie debiutancką wygraną w FEN.

Cieszę się, bardzo się cieszę. Plan zrealizowany w stu procentach. Robię to, co robię i to, co chcę robić. To sprawia mi największą radochę - przyznał po walce Biernat.

Kolejny pojedynek w federacji Pawła Jóźwiaka perspektywiczny "Polish Machine" stoczył na gali z numerem 34 w maju 2021 roku. Ten występ również nie należał do udanych w wykonaniu wówczas 21-latka. Rywal Miklasza, Michał Piwowarski już w pierwszej rundzie poddał pochodzącego z Ełku zawodnika.

Kolejne dwa pojedynki w FEN również okazały się przegranymi dla Miklasza. Na gali z numerem 35 pokonał go w pierwszej rundzie Bartosz Szewczyk, natomiast na 44. edycji, która odbyła się na początku 2023 roku, w pierwszej odsłonie starcia Maciej Gąsiorek zdeklasował "Polish Machine", wygrywając za pomocą techniki krucyfiksu.

Kacper Polish Machine Miklasz Gromda

Podczas gali Gromda 4 Polish Machine zmierzył się w super walce z Piotrem “Capo” Półchłopkiem. Lepszy okazał się jego rywal, triumfując przez TKO w piątej rundzie. Jak do tej pory był to jedyny występ młodego zawodnika w tej organizacji.

Kacper Polish Machine Miklasz MMA VIP

W międzyczasie "Polish Machine" stoczył dwa pojedynki w federacji MMA-VIP. Na drugiej edycji, która odbyła się 18 czerwca 2021 roku pokonał w pierwszej rundzie Tomasa Vaicikasa. Na MMA-VIP 4 doszło do rewanżu Miklasza z Michałem Pasternakiem. Jak się okazało i tym razem "Polish Machine" nie dał rady doświadczonemu zwycięzcy turnieju Wotore, przegrywając w pierwszej rundzie.

Kacper Polish Machine Miklasz Quest MMA

Ostatnie starcie "Polish Machine" miało miejsce na gali Quest MMA 3 w maju 2023 roku. Miklasz zmierzył się z Mateuszem Kowalskim. Walka zakończyła się szybkim zwycięstwem Miklasza przez TKO w pierwszej rundzie.

Kacper Polish Machine Miklasz Prime Show MMA

Polish Machine nie zwalnia tempa i pragnie kolejnych emocji w klatce. Tym razem po młodego zawodnika sięgnęła federacja Prime. Miklasz zadebiutuje 1 lipca 2023 roku na piątej edycji. Jego rywalem będzie Daniel "Hunter" Więcławski.


Kim jest Kacper "Polish Machine" Miklasz?
Kacper Miklasz to młody polski zawodnik MMA, którego kibice powinni kojarzyć z występów na gali Fight Exclusive Night i Wotore.
Ile lat ma Kacper "Polish Machine" Miklasz?
Miklasz podczas turnieju Wotore pokazał się z bardzo dobrej strony, awansując do finału, gdzie nagrodą główną był czek na 50 tysięcy złotych.