Prime Show MMA 5, czyli kolejna edycja gali typu freak fight trzeciej pod względem popularności federacji organizującej takie wydarzenia i pierwsza w 2023 roku. Co już wiadomo o gali Prime Show MMA 5? Jak wygląda karta walk Prime MMA 5? Kto walczy na Prime MMA 5?

Prime MMA 5 karta walk

Karta walk Prime Show MMA 5 obfituje w wiele ciekawych nazwisk i zestawień. W sumie 1 lipca będziemy świadkami dwunastu pojedynków. Oprócz dużych konfliktów dojdzie również do starć czysto sportowych. Do takich można zaliczyć, chociażby walkę Lupy z "Wielkim Bu", czy Kacpra Miklasza z Danielem Więcławskim. Sporo kontrowersji na Prime Show MMA 5 wzbudza walka kobiety z mężczyzną. Ewa Piątkowska będzie starała się udowodnić, że kobiety mogą rywalizować w sportach walki z mężczyznami jak równy z równym. Takie coś tylko we freakach!

Karta walk Prime MMA 5 to również debiutanci. Wśród nich zwrócić uwagę należy przede wszystkim na Ronaldo "Czarny Polak" Mirandę. TikToker można powiedzieć wykrzyczał sobie walkę na Prime MMA 5 już podczas konferencji na wcześniejszej edycji. Wyzwał wówczas do pojedynku "Robaliniego", który na czwartej odsłonie mierzył się z Tomkiem Olejnikiem. Teraz pochodzący z Angoli i mieszkający w Polsce od czterech lat zawodnik Prime ma wyraźną niechęć do Olejnika, z którym stanie twarzą w twarz w oktagonie na gali Prime MMA 5.

Karta walk Prime MMA 5 - kolejność pojedynków

 • 12. Walka wieczoru [Boks, małe rękawice] Kasjusz "Don Kasjo" Życiński vs Dominik Zadora
 • 11. [MMA] Paweł "Prezes FEN" Jóźwiak vs Ernset "Red" Ivanda - tylko wtedy, gdy Paweł Jóźwiak wygra z Jackiem Murańskim
 • 10. Co-main event #2 [MMA] Michał "Bagieta" Gorzelańczyk vs Jan "Jaś" Kapela
 • 9. [K-1] Adrian Cios vs Łukasz "Magical" Malankowski
 • 8. Co-main event #1 [MMA] Paweł "Prezes FEN" Jóźwiak vs Jacek "Muran" Murański
 • 7. [Boks, duże rękawice] Adrian "Puszbarbie" Salwa vs Ewa Piątkowska
 • 6. [MMA] Łukasz Lupa vs Patryk "Wielki Bu" Masiak
 • 5. [MMA] Sebastian "Ztrolowany" Nowak vs Mateusz "Tarzan" Leśniak
 • 4. [MMA] Grzegorz "Szuli" Szulakowski vs Paweł "Trybson" Trybała
 • 3. [MMA] Łukasz Karpiński vs Damian "The Karpi" Kasprzak
 • 2. [K-1, małe rękawice] Kacper "Polish Machine" Miklasz vs Daniel "Hunter" Więcławski
 • 1. [MMA] Ronaldo "Czarny Polak" Miranda vs Tomasz Olejnik

Main event

Walka wieczoru w karcie walk Prime MMA 5 zapowiada się niezwykle ciekawie. Kasjusz "Don Kasjo" Życiński podejmie rękawice z Dominikiem Zadorą. Jeden to król freak-fightów i bardzo dobry pięściarz słynący ze swojej charyzmy. Drugi to między innymi mistrz federacji FEN i DSF Kickboxing Challenge.

Don Kasjo vs Zadora Prime MMA 5

Początkowo ustalono boks w dużych rękawicach, jednak podczas pierwszej konferencji Kasjusz zaproponował, aby zrobić ankietę, w jakich rękawicach widzowie chcieliby zobaczyć obu zawodników w akcji. Czat jednogłośnie wybrał małe rękawice i na tym stanęło.

 • [Boks, małe rękawice] Kasjusz "Don Kasjo" Życiński vs Dominik Zadora

Co-main event

Jacek Murański pierwotnie miał walczyć w turnieju na gali High League 7. W związku z zawieszeniem drugiej największej freakowej gali w Polsce Jacek postanowił szybko zmienić barwy, przechodząc do Prime. Stoczy na niej pierwszy pojedynek od śmierci syna z Pawłem "Prezes FEN" Jóźwiakem. Jóźwiak w MMA walczył do tej pory dwukrotnie i za każdym razem z marnym skutkiem. Raz przegrał z Michałem "Boxdel" Baronem, a innym razem na HL 6 musiał uznać wyższość Marcina Najmana, którego wcześniej pokonał na gołe pięści podczas Wotore 6.

Jeśli Paweł Jóźwiak wygra z Jackiem i nie dozna kontuzji, po 30 minutach odpoczynku wyjdzie do drugiego pojedynku. Tym razem rywalem będzie raper Ernest "Red" Ivanda. "Red" od dawna czekał na swój debiut we freakach. W minionym roku miał się mierzyć z Piotrem Kałuskim. Kilka dni przed walką trafił jednak do szpitala i walkę na Prime MMA odwołano.

Michał Gorzelańczyk vs Jaś Kapela Prime MMA 5

Drugim co-main eventem na karcie walk Prime Show MMA 5 będzie długo wyczekiwana walka pomiędzy Michałem "Bagieta" Gorzelańczykiem i Janem "Jaś" Kapelą. Na konferencjach pomiędzy nimi czuć nerwową atmosferę. Panowie praktycznie od samego początku walk na Prime MMA nie pałają do siebie sympatią. "Bagieta" liczy na kolejne zwycięstwo, ale w wywiadzie przyznał, że jeśli przegra to odchodzi z federacji. Kapela w debiucie pokazał się z bardzo dobrej strony, pokonując faworyzowanego Ziemowita Kossakowskiego. Na drugiej edycji musiał jednak uznać wyższość Konrada Skolimowskiego, który wygrał w drugiej rundzie przez TKO.

 • [MMA] Michał "Bagieta" Gorzelańczyk vs Jan "Jaś" Kapela
 • [MMA] Paweł "Prezes FEN" Jóźwiak vs Ernset "Red" Ivanda
 • [MMA] Paweł "Prezes FEN" Jóźwiak vs Jacek "Muran" Murański

Karta główna

W ostatnich dniach w Internecie głośno zrobiło się o Danielu Magicalu oraz Adrianie Ciosie. W sieci szybko pojawiły się domysły, że Adrian Cios odbił dziewczynę Danielowi Magicalowi, z którym jeszcze do niedawna miał bliskie relacje koleżeńskie. Tak zaczęła się drama, którą wykorzystała federacja, zestawiając młodszego brata Daniela - Łukasza w karcie walk Prime MMA 5 z Adrianem Ciosem.

Walki na Prime Show MMA 5 wejdą na jeszcze wyższy, zdaniem wielu absurdalny poziom. Wszystko za sprawą zestawienia mężczyzna kontra kobieta, które pojawiło się w oficjalnej karcie walk Prime MMA 5. Mistrzyni boksu federacji WBC zmierzy się z Adrianem "Pushbarber" Salwą. Różnica wagi wynosi aż 70 kilogramów, jednak doświadczenie, szybkość i spryt będą po stronie 38-latki. Walka odbędzie się na zasadach boksu w dużych rękawicach.

Ztrolowany vs Tarzan Prime MMA 5

Do oktagonu na Prime MMA 5 powraca "Ztrolowany". YouTuber i były zawodnik FAME ma na koncie trzy walki w federacji Prime. Wszystkie wygrał, pokonując Jakuba Rygiela, Marcina Makowskiego i Macieja Rataja. Na piątej edycji zmierzy się z Mateuszem "Tarzan" Leśniak, który w debiucie w federacji Prime przegrał w trzeciej rundzie z Kacprem Kabarą.

Walka na Prime MMA 5, która powinna przyciągnąć uwagę fanów sportów walk to starcie Łukasza Lupy z Patrykiem "Wielki Bu" Masiakiem. Lupa liczy na poprawienie swojego rekordu, który wynosi dwa zwycięstwa i trzy porażki. Rywalem Lupy będzie "Wielki Bu", rywal bardzo niewygodny. Przekonał się o tym m.in. ochroniarz Nikola Milanovic, którego "Wielki Bu" pokonał w 35 sekund na gali FEN 45.

Kartę główną Prime MMA 5 zamyka kolejne sportowe starcie Grzegorza Szulakowskiego z "Trybsonem".

 • [MMA] Grzegorz "Szuli" Szulakowski vs Paweł "Trybson" Trybała
 • [MMA] Łukasz Lupa vs Patryk "Wielki Bu" Masiak
 • [MMA] Sebastian "Ztrolowany" Nowak vs Mateusz "Tarzan" Leśniak
 • [Boks, duże rękawice] Adrian "Puszbarbie" Salwa vs Ewa Piątkowska
 • [K-1] Adrian Cios vs Łukasz "Magical" Malankowski

Karta wstępna

Karta walk Prime MMA 5 miała zaczynać się od walki Łukasza Karpińskiego z Soniciem Valerianowem. Nikt się nie spodziewał, że właśnie ta para urośnie w oczach widzów jako najbardziej "zadymiarska". Panowie za sobą wyraźnie nie przepadają. Niestety jak się okazało Valerianov nie dogadał się z federacją w sprawie kontraktu i pojedynek został anulowany. W miejsce Valerianova wskoczył narzeczony Wiktorii Jaroniewskiej - Damian "The Karpi" Kasprzak, o którym jest głośno m.in. na Twiterze.

Czarny Polak vs Tomek Olejnik Prime MMA 5

Prime MMA 5 karta walk nie obyłaby się bez debiutantów. Jednym z nich jest Ronaldo "Czarny Polak" Miranda. Osoby śledzące Prime mogą go kojarzyć z konferencji Prime Show MMA 4. Podczas niej Miranda wyzwał do walki "Robaliniego". Na co dzień jest aktywny w mediach społecznościowych, głównie na TikToku, gdzie śledzi go ponad 150 tysięcy osób. Jego rywalem będzie Tomek Olejnik, który na ostatniej gali zanotował pierwsze zwycięstwo w karierze, pokonując "Robaliniego".

Kartę wstępną Prime MMA 5 zamyka prawdziwie sportowe zestawienie, bo przecież nie tylko czysto freakowymi wrażeniami żyje człowiek. Daniel "Hunter" Więcławski - znany wojownik z walk na gołe pięści w federacji Gromda w klatce zmagać się będzie z Kacprem "Polish Machine" Miklaszem, który również ma swój epizod w Gromdzie. Jego największe osiągnięcie to jednak awans do finału Wotore 2.

 • [K-1, małe rękawice] Kacper "Polish Machine" Miklasz vs Daniel "Hunter" Więcławski
 • [MMA] Łukasz Karpiński vs Damian "The Karpi" Kasprzak
 • [MMA] Ronaldo "Czarny Polak" Miranda vs Tomasz Olejnik

Walki Prime Show MMA 5

Nie ulega wątpliwości, że walki na Prime MMA 5 przyniosą kibicom wiele emocji. Znamy już wszystkie oficjalne pojedynki z karty walk Prime MMA 5. W co-main evencie "Bagieta" zmierzy się ze swoim wrogiem numer jeden, czyli Jasiem Kapelą. Naszym zdaniem jest to jedno z tych starć, które zdecydowanie warto obejrzeć. Głównie ze względu na konferencje i przepychanki słowne. "Bagietka" umie w dymy, a o to we freakach chodzi.

Duży konflikt czuć było w powietrzu w zestawieniu Łukasz Karpiński vs Sonic "Sony" Valerianov. Panowie pochodzą z tego samego miasta. Na konferencji ciężko było ich przekrzyczeć. Spór miał się rozstrzygnąć 1 lipca we Wrocławiu, ale do walki ostatecznie nie dojdzie. Karpiński nie został jednak na lodzie. Kilka dni przed Prime MMA 5 został ogłoszony jego nowy oponent w postaci Damiana Kasprzaka.

W karcie głównej Prime Show MMA 5 zobaczymy również starcie Łukasza Lupy z "Wielkim Bu". W main evencie gali Prime Show MMA 5 zmierzy się "Don Kasjo" z Dominikiem Zadorą. Będzie to walka sportowo-freakowa za sprawą doświadczenia obu zawodników.

Kursy Prime MMA 5

Organizacja Prime Show MMA wraca po dłuższej przerwie. To oznacza, że wszystkie walki na Prime MMA 5 będzie można ponownie obstawiać u bukmachera Fortuna - głównego sponsora gali. Jeśli nie masz jeszcze konta, załóż je, wpisując kod promocyjny fortuna i odbierz darmowe 20 PLN na start, freebet 10 PLN od 1. wpłaty oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną wartość 600 PLN! A poniżej przedstawiamy wszystkie kursy na Prime Show MMA 5.


Kto walczy na Prime Show MMA 5
Na gali Prime Show MMA 5 walczy m.in. Bagieta, Wielki Bu, Don Kasjo, Łukasz Lupa, Adrian Cios i Ztrolowany.
Ile jest walk na Prime Show MMA 5?
Na gali Prime MMA 5 zobaczymy aż 12. pojedynków.