Gala Prime Show MMA 5 już za dwa tygodnie, a Internet obiegła sieć o zmianie w karcie walk. Wydawałoby się, że wszystko jest już dopięte na ostatni guzik w przypadku wydarzenia, które otrzymało swoją szansę na uwagę widzów po skandalu z High League. Okazuje się jednak, że nowy nabytek federacji Sonic Valerianov nie zawalczy podczas piątej edycji gali. Dlaczego?

Sonic Valerianov rezygnuje z walki na Prime Show MMA 5

1 lipca 2023 roku po sporym czasie przerwy powitamy kolejne wydarzenie freak fight - galę Prime Show MMA 5. Niestety, okazuje się, że nie wszystko idzie po myśli organizacji, gdyż jeden z zawodników wydał na swoich social mediach oświadczenie. Dotyczyło ono bardzo uzasadnionego zrezygnowania z udziału w wydarzeniu. Gwiazdą, o której mowa jest Sonic Valerianov, który miał zawalczyć z Łukaszem Karpińskim.

W oświadczeniu mężczyzna postanowił chronologicznie odnieść się do sytuacji, która go spotkała. Wspominał o swoich kontaktach z Pawłem Jóźwiakiem, który podkreślał, że cała organizacja pragnie go promować. W całym oświadczeniu znalazło się jednak kilka niekorzystnych dla Prime Show MMA treści. Mowa o fakcie, że Sonic pojawił się na konferencji bez podpisanej umowy ani omówionych szczegółów, co do występu.

Valerianov potwierdził, że wielokrotnie musiał się prosić o to, by otrzymać kontrakt oraz warunki umowy. Mimo zapewnień ze strony organizatorów wciąż nie otrzymał dokumentów. Paweł Jóźwiak pomimo zapewnień nie dotrzymał obietnicy. 12 czerwca Sonic poinformował go o swojej decyzji, a po kilku dniach okazało się, że profil Prime Show MMA zablokował go, na Twitterze. Federacja ma się z czego tłumaczyć, a na razie milczy.