Marcin Wójcik to doświadczony polski zawodnik mieszanych sztuk walki w wadze półciężkiej, który aktualnie jest zawodnikiem federacji Fight Exclusive Night. W przeszłości brał udział w wydarzeniach organizacji, takich jak KSW, PFL, Ring XF, Warriors Extreme Fighting, Bushido, Gladiator Arena, PLNMMA oraz Cage Warriors. W niektórych z wymienionych może nawet pochwalić się mistrzowskimi tytułami.

Marcin Wójcik - Najlepsze walki w MMA

Jak można się domyślić, zawodnik z ilością walk liczoną w kilkudziesięciu, może się pochwalić wieloma spektakularnymi starciami. Choć jego początkowa kariera nie należała do tych najbardziej udanych, to z czasem udało mu się przekonać widzów do swojej osoby. Jednym z takich wydarzeń była walka Wójcika z Rafałem Kijańczukiem podczas FEN 28 w Nieporazie. Był to eliminator do walki o pas mistrzowski, który okazał się zwycięski dla pierwszego z wymienionych. Udało się ją zakończyć w 3 minucie i 10 sekundach drugiej rundy.

Wójcik zakończył pojedynek przez TKO, a dokładniej ciosy pięściami w parterze. Jak można było się domyślać, nie jest to koniec jego spektakularnych starć, które trzeba poruszyć. Kolejnym, wartym uwagi pojedynkiem był ten podczas FEN 31 w Łodzi, kiedy to zmierzył się z Adamem Kowalskim, w walcie o pas mistrzowski wagi półciężkiej. W tym pojedynku mężczyznom udało się przewalczyć niecałe cztery rundy, gdyż starcie zakończyło się w 2 minucie i 30 sekundach przedostatniego etapu walki.

Marcin Wójcik pokonał wówczas przeciwnika poprzez TKO, a zwycięstwo zapewniły mu silne oraz precyzyjne ciosy pięściami. W rezultacie nie tylko wygrał, ale zdobył spore osiągnięcie.

Marcin Wójcik - Kariera w MMA

Na ten moment Marcin Wójcik ma za sobą aż 25 odbytych walk, z czego 17 z nich to zwycięstwa. Choć początki w jego przypadku były trudne, to na ten moment jest jednym z bardziej zdeterminowanych zawodników mieszanych sztuk walki. Swój debiut w zawodowym MMA odbył w 2007 roku podczas wydarzenia Bushido 5 – Martial Arts Gala, które odbywało się w Pile. Zmierzył się wówczas z Grzegorzem Szatkowskim, a cały pojedynek trwał zaledwie przez niecałą pierwszą rundę. Wójcikowi udało się bowiem zwyciężyć przed czasem.

Mężczyzna skończył swojego rywala poprzez poddanie, a dokładniej duszenie trójkątne rękoma. Jego kolejny pojedynek miał miejsce trzy miesiące później podczas KSW Eliminacje 2. Niestety, to właśnie wtedy rozpoczęła się jego passa przegranych, która trwała przez najbliższe 3 starcia łącznie z tym wymienionym. Podczas tej walki spróbował swoich sił przeciwko Tomaszowi Niedźwieckiemu i udało mu się w niej utrzymać przez zaledwie jedną rundę.

W 1 minucie i 7 sekundach doszło TKO, w którym Marcin Wójcik został zasypany ciosami pięściami, przez które przegrał. Po KSW przyszedł czas na występy w wydarzeniach, takich jak Warriors Extreme Fighting, Ring XF 1: First Battle, PLMMA 16. Swoją falę pojedynków, które kończyły się porażką, przerwał w trakcie walki na ostatniej z wymienionych gal zawodowych mieszanych sztuk walki.

Marcin Wójcik - KSW

Marcin Wójcik w przeciągu swojej kariery zawalczył 7 razy w Konfrontacji Sztuk Walki. Na taką ilość występów udało mu się odnieść zwycięstwo 4 razy. W tym przypadku walka debiutancka, o której wspominaliśmy powyżej, nie była zbyt udana. Co ciekawe, drugie pojawienie się Wójcika w KSW należało jednak do udanych. Mężczyzna stanął wówczas naprzeciw Tomasza Kondraciuka, który był wtedy bardziej doświadczony od swojego rywala. Marcin pokonał go w 1 minucie i 31 sekundach drugiej rundy.

Zwycięstwo to udało mu się osiągnąć oczywiście poprzez TKO, a dokładniej mocnymi ciosami pięściami. Kolejną walkę tym razem z Michałem Fijałką również udało mu się wygrać w trakcie KSW 35. Tym razem jednak stało się to po przewalczeniu trzech 5-minutowych rund. Został on wtedy okrzyknięty jednogłośnym zwycięzcą. Następne wystąpienie Wójcika w federacji miało miejsce podczas KSW 37, gdy zmierzył się z Marcinem Łazarzem, którego poddał w 3 minucie i 43 sekundzie rundy pierwszej.

Tutaj możliwość wygranej dało mu duszenie gilotynowe. Podczas KSW 39 walczył on z Tomaszem Narkunem o pas mistrza KSW wadze półciężkiej, jednak przegrał sekundę przed końcem pierwszej rundy przez poddanie. Podczas KSW 42 jego rywalem był Hatef Moeil, z którym wygrał po dwóch rundach przez jego niezdolność do kontynuowania walki. Ostatnią walkę w KSW odbył ze Scottem Askhamemw trakcie 45 edycji. W tym pojedynku przegrał przez KO, które w pierwszej rundzie spowodowało kopnięcie na wątrobę.

Marcin Wójcik - FEN

Jak wiadomo, aktualnie Marcin Wójcik jest zawodnikiem Fight Exclusive Night. W tej federacji udało mu się odbyć sporą część pojedynków ze swojej kariery. Co ciekawe, pierwszej walki w tej organizacji podjął się podczas FEN 8 w Kołobrzegu. Stanął on wtedy do pojedynku z Krzysztofem Pietraszkiem. Udało mu się osiągnąć zwycięstwo przez poddanie w 3 minucie i 5 sekundach pierwszej rundy. Wygraną zawdzięcza manewrowi, jakim było duszenie trójkątne rękoma. Potem zawodnik pojawił się na wydarzeniu FEN 9.

Tym razem stoczył pojedynek na pełnym dystansie z Wojciechem Januszem i wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów. Powrócił do federacji na FEN 28 i zdobył pas podczas 31 edycji. W trakcie 36 eventu zmierzył się z Ederem de Souzą, który wygrał z nim poprzez techniczne poddanie w 2 minucie i 20 sekundzie drugiej rundy. Tutaj duszenie brabo odebrało mu pas. Następny występ zaliczył jednak podczas FEN 39 i zawalczył z Pawłem Hadasiem, którego pokonał w 2 rundzie przez TKO, ciosami pięściami w parterze.

Jego passa zwycięstw na tym się nie zakończyła, gdyż po powrocie z PFL, po raz kolejny zatriumfował walce na FEN 46. Miało to miejsce w trakcie pojedynku będącego Co-Main Eventem, podczas którego jego przeciwnikiem był Ednaldo Oliveira. Finał tego starcia miał miejsce podczas 2 minuty i 52 sekundy drugiej rundy. To właśnie doszło do TKO, poprzez ciosy pięściami w parterze, które zagwarantowały Marcinowi Wójcikowi triumf nad swoim rywalem.

Marcin Wójcik - PLNMMA

Mówiąc o karierze tego zawodnika, nie można pominąć znaczącego rozdziału w jego życiu, jakim był udział w wydarzeniach PLNMMA. W tym wypadku zadebiutował na 16 gali organizacji w 2013 roku. Podjął się wówczas starcia z Arturem Mroczkiem, z którym odniósł zwycięstwo podczas 2 minuty i 3 sekundy rundy trzeciej. Zapewniło mu to TKO poprzez ciosy pięściami. Następna walka Wójcika miała miejsce podczas PLNMMA 23, czyli 5 miesięcy później. Tym razem przewalczył trzy rundy z Michałem Gutowskim.

Tym razem jednak los mu nie sprzyjał, a werdyktem był niejednogłośne zwycięstwo jego przeciwnika. Na szczęście w następnych starciach los się do niego uśmiechnął. Na przykład podczas PLNMMA 31 Extra, kiedy to zmierzył się z Wojciechem Balejko. Tutaj wystarczyły 2 minuty i 40 sekund pierwszego etapu, by Wójcik triumfował nad rywalem przez poddanie w formie duszenia zza pleców. Po kolejną wygraną sięgnął w trakcie PLNMMA 41 Extra, gdy zmierzył się z Bartłomiejem Wydrą. Po raz kolejny zrobił to w pierwszej rundzie.

W tym przypadku również triumfował przez poddanie, jednak dzięki dźwigni prostej na staw łokciowy. Kolejne zwycięstwo osiągnął natomiast już podczas PLNMMA 44, kiedy to stanął do walki z Michałem Oleksiejczukiem. Udało mu się go pokonać zaledwie w 2 minucie i 12 sekundach rundy pierwszej. Całość powiodła się poprzez skuteczne TKO, które zapewniły mu celne i silne ciosy pięściami. Był to jednak jego ostatni występ w tej federacji, a następny odbył się już pod skrzydłami federacji FEN.

Marcin Wójcik - Osiągnięcia

Choć oczywiście mężczyzna występował w różnych federacjach, począwszy od KSW, czy FEN, przez Gladiator Arenę, Cage Warriors, czy też PLNMMA, to na swoim koncie nie zgromadził całej masy osiągnięć. Wśród zasług, którymi może się pochwalić, znajduje się bez wątpienia wydarzenie z 2019 roku. W tym czasie bowiem Marcin Wójcik otrzymał miano Mistrza Gladiator Areny w wadze półciężkiej. To nie koniec takich tytułów.

Będąc zawodnikiem federacji FEN, nie mogło zabraknąć również tytułów płynących z ich ramienia. W latach 2020-2021 był on Mistrzem FEN w wadze półciężkiej. Niestety, stracił pas niecały rok po jego zdobyciu. Być może jednak w przyszłości uda mu się go odzyskać. Wiele na to wskazuje, gdyż ma on za sobą pasmo zwycięstw już od pewnego czasu.

Marcin Wójcik - Waga i wzrost

Marcin Wójcik jest zawodnikiem, który od lat występuje w wadze półciężkiej. Z tej racji jego waga opiewa najczęściej na 93 kilogramy, natomiast jego wzrost wynosi 182 centymetry.

Marcin Wójcik - Najważniejsze informacje

Jak wiadomo, zawodnik FEN urodził się 2 września 1989 roku w Pile. Swoją karierę w profesjonalnych mieszanych sztukach walki rozpoczął w 2007 roku, kiedy miał zaledwie 18 lat. Co ciekawe, zdarza mu się używać w walkach pseudonimu "The Giant". Na co dzień trenuje w GŁD Team Piła oraz Ankos MMA Poznań. Udało mu się odbyć aż 26 zawodowych pojedynków, z czego aż 18 z nich skończyło się dla niego pozytywnym werdyktem.

Co ciekawe, najczęściej były one zakańczane przy pomocy nokautów, choć niemal równe tyle miało miejsce poprzez poddania. W swojej karierze miał również epizodyczną przygodę z Cage Warriors oraz Gladiator Arena. W pierwszej federacji odniósł porażkę, jednak w przypadku drugiej udało mu się zdobyć pas mistrzowski.