Damian Piwowarczyk to jeden z najbardziej utalentowanych polskich zawodników dywizji półciężkiej. Kim jest Damian Piwowarczyk? Ile walk do tej pory stoczył Damian Piwowarczyk? Poznaj najlepsze walki Piwowarczyka. To wszystko w poniższym artykule!

Damian Piwowarczyk waga

Damian Piwowarczyk jest zawodnikiem kategorii półciężkiej. Oznacza to, że jego waga dzień przed walką musi wynosić maksymalnie 93 kilogramy. Można zatem szacować, że na co dzień Piwowarczyk waży około 100 kilogramów.

Damian Piwowarczyk wzrost

Wzrost Damiana Piwowarczyka wynosi 198 centymetrów.

Damian Piwowarczyk osiągnięcia

Damian Piwowarczyk jest dopiero na początku swojej drogi w MMA. Trudno zatem wyróżnić osiągnięcia jakie ma na swoim koncie ten młody zawodnik. Jednak pierwsze sukcesy Piwowarczyka z pewnością są kwestią czasu.

Damian Piwowarczyk najlepsze walki

Damian Piwowarczyk do tej pory stoczył osiem zawodowych walk. Spośród nich warto wyróżnić dwie, w których udowodnił, że jest czołowym polskim półciężkim.

Damian Piwowarczyk vs Marc Doussis

Dla Piwowarczyka była to druga walka w KSW. Naprzeciw niego stanął Marc Doussis, który przystępował do pojedynku jako niepokonany z rekordem 7-0. Piwowarczyk całkowicie zdominował jednak reprezentanta Niemiec zarówno w wymianach stójkowych jak i w parterze. Ostatecznie Polak poddał rywala w drugiej rundzie.

Damian Piwowarczyk vs Bartłomiej Gładkowicz

Pojedynek z Gładkowiczem był pierwszym starciem Piwowarczyka po błyskawicznym nokaucie, który zafundował mu Bogdan Gnidko. Wiele osób zastanawiało z jakim nastawieniem reprezentant "Czerwonego Smoka" wejdzie do klatki po tej bolesnej porażce. Piwowarczyk zaprezentował się jednak wspaniale i bez wątpienia był to jego najlepszy występ w karierze.

Damian Piwowarczyk kariera w MMA

Piwowarczyk karierę w MMA rozpoczął od walki na gali Runda 9, która odbyła się w listopadzie 2019 roku. Pokonał wtedy również debiutującego Seweryna Kucharskiego przez jednogłośną decyzję sędziów. Kolejny pojedynek stoczył na Babilon MMA 21, gdzie przez poddanie pokonał w niecałą minutę Sławomira Bryłę legitymującego się w tamtym momencie rekordem 3-0. Po trzeciej wygranej z rzędu, tym razem na gali Runda 10, Piwowarczyk podpisał kontrakt z organizacją KSW.

Damian Piwowarczyk KSW

W debiucie w KSW Damiana Piwowarczyk zmierzył się z Marcinem Trzcińskim. Wygrał przez duszenie zza pleców już w drugiej rundzie. W kolejnym starciu stanął naprzeciwko niepokonanego Marca Doussis. Piwowarczyk ponownie zaprezentował świetne umiejętności parterowe wygrywając przez poddanie.

Po osiągnięciu bilansu 5-0 przyszedł czas na poważniejsze wyzwania i Piwowarczyk zmierzył się z byłym zawodnikiem FEN-u czy ACA Bartoszem Leśko. Starcie zakończyło się zwycięstwem Leśko przez jednogłośną decyzję sędziów. W siódmej zawodowej walce Piwowarczyk stanął naprzeciwko Bogdana Gnidko, który brutalnie znokautował Polaka już w piątej sekundzie walki.

Swoją ostatnią dotychczasową walkę Damian Piwowarczyk stoczył na gali KSW 80 w marcu 2023 roku. Wrócił wtedy na zwycięską ścieżkę pokonując przez TKO już w pierwszej rundzie Bartłomieja Gładkowicza.

Damian Piwowarczyk ciekawostki

Warto przytoczyć kilka ciekawostek dotyczących Damiana Piwowarczyka.

  • Pseudonim Damiana Piwowarczyka to "Damsyn"
  • Damian Piwowarczyk pochodzi z Białogardu
  • Klub, w którym trenuje to "Czerwony Smok" w Poznaniu

Kim jest Damian Piwowarczyk?
Damian Piwowarczyk to zawodnik MMA, który aktualnie toczy swoje pojedynki w organizacji KSW.
Jaki rekord ma Damian Piwowarczyk?
Rekord Damiana Piwowarczyka to 6-2.