Michał Oleksiejczuk to obecnie jeden z najlepszych polskich zawodników MMA bez podziału na kategorie wagowe. Kim jest Michał Oleksiejczuk? Kim jest brat Michała Oleksiejczuka? Kto jest trenerem Michała Oleksiejczuka? Wiek, waga, wzrost – jakie są parametry polskiego zawodnika?

Kto to Michał Oleksiejczuk?

Michał Oleksiejczuk jest polskim zawodnikiem MMA, który obecnie swoje walki toczy w największej organizacji MMA na świecie – UFC. Polak pochodzi z miejscowości Barki, która znajduje się niedaleko Łęcznej w województwie lubelskim. To właśnie tam Oleksiejczuk stawiał swoje pierwsze kroki w sportach walki. Po przeprowadzce do Warszawy rozpoczął treningi w Akademii Sportów Walki Wilanów pod okiem Mirosława Oknińskiego.

Michał Oleksiejczuk wiek, waga, wzrost

Michał Oleksiejczuk urodził się 22 lutego 1995 roku. 26-latek ma 184 centymetry wzrostu. Polak toczy swoje pojedynki w wadze półciężkiej dlatego dzień przed walką jego waga może wynosić maksymalnie 93 kilogramy. Na co dzień polski zawodnik waży w okolicach 100 kilogramów. Podczas kariery Oleksiejczuka pojawiało się wiele głosów, że ze swoimi warunkami fizycznymi powinien on spróbować zbijać do limitu kategorii średniej i toczyć swoje pojedynki w wadze 84 kg. Jednak Polak pytany o tę kwestię za każdym razem powtarza, że jest przekonany o tym, iż to w wadze półciężkiej czuje się najlepiej i nie ma zamiaru schodzić do niższej kategorii wagowej.

Michał Oleksiejczuk walki

Michał Oleksiejczuk swoją pierwszą walkę zawodową w MMA stoczył 11 stycznia 2014 roku na gali Vale Tudo Cup w Puławach. Przeciwnikiem Polaka był wtedy Rajmund Flejmer, dla którego również był to debiut. Pochodzący z Barek zawodnik zwyciężył ten pojedynek jednogłośną decyzją sędziów. Warto wspomnieć, że Oleksiejczuk miał wtedy zaledwie 18 lat. W kolejnych czterech pojedynkach przeplatał wygrane z przegranymi. Po porażce z Marcinem Wójcikiem na gali PLMMA 44 Polak zanotował imponującą passę dziewięciu wygranych z rzędu. Dzięki temu zwrócił na siebie uwagę UFC i udało mu się podpisać kontrakt z amerykańskim gigantem. Na ten moment 26-latek legitymuje się rekordem 15-4 z czego 3-2 w UFC.

Michał Oleksiejczuk UFC

W 2017 roku po osiągnięciu rekordu 12-2 Michał Oleksiejczuk podpisał kontrakt z najlepszą organizacją MMA na świecie. W UFC zadebiutował 30 grudnia 2017 roku na gali UFC 219. Polakowi udało się pokonać bardzo mocno faworyzowanego Khalila Rountree jednogłośnie na punkty. Radość pochodzącego z okolic Łęcznej zawodnika nie trwała jednak długo. Okazało się, że w organiźmie Oleksiejczuka wykryto niedozwolone środki przez co został on zawieszony na 12 miesięcy, a pojedynek został uznany za nieodbyty. Polak powrócił do startów w lutym 2019 roku. Już w pierwszej rundzie udało mu się pokonać Giana Villante. W kolejnych starciach zwyciężył z Gadzhimuradem Antigulovem, a później przegrał z Ovincem Saint Preux oraz Jimmym Crute. 26-latek powrócił na zwycięską ścieżkę w marcu tego roku kiedy to na gali UFC 260 niejednogłośnie na punkty wygrał z Modestasem Bukauskasem.

Zobacz także: Typy na UFC

Michał Oleksiejczuk trener

Oleksiejczuk na co dzień trenuje w warszawskim klubie Akademia Sportów Walki Wilanów. Głównym trenerem Polaka jest Mirosław Okniński. Odpowiada on za treningi MMA i ustalanie taktyki przed każdym pojedynkiem. Trener Okniński znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi na temat zawodników trenujących w innych polskich klubach. Najczęściej można usłyszeć jego negatywne opinie na temat osób szkolących się w konkurencyjnym klubie WCA Fight Team, który również znajduje się w Warszawie. Oleksiejczuk ściśle współpracuje również z Robertem Roszkiewiczem, który specjalizuje się w zapasach.

Michał Oleksiejczuk brat

Michał Oleksiejczuk ma brata, który również jest zawodnikiem MMA. Cezary Oleksiejczuk urodził się 6 stycznia 2000 roku i jest młodszy od Michała o 5 lat. Jak sam przyznał w jednym z wywiadów to starszy brat zaraził go pasją do mieszanym sztuk walk. Na ten moment Cezary jest związany kontraktem z federacją FEN, a jego rekord wynosi 7-2. Swoje pojedynki toczy w kategorii półśredniej, której limit jest określony na 77 kilogramów.

Zobacz także: Typy na FEN MMA

Michał Oleksiejczuk Instagram

Oleksiejczuk nigdy nie należał do osób, które dużą uwagę przywiązują do mediów społecznościowych. Zawodnik zawsze podkreślał, że najważniejszy jest dla niego aspekt sportowy. Mimo tego Polak stara się w miarę regularnie publikować zdjęcia czy nagrania z przygotowań do walk lub z życia codziennego na swoich social mediach. Na Instagramie Michała Oleksiejczuka można znaleźć pod nickiem @michaloleksiejczukufc. Na swoim koncie zgromadził już ponad 12 tysięcy obserwujących.


Jakim rekordem legitymuje się obecnie Michał Oleksiejczuk?
Na ten moment Michał Oleksiejczuk w swoim rekordzie zgromadził 15 zwycięstw i 4 porażki.
Czym zajmuje się brat Michała Oleksiejczuka?
Brat Michała Oleksiejczuka również jest zawodnikiem MMA. Cezary Oleksiejczuk swoje pojedynki toczy obecnie w federacji FEN.