Artur "Kornik" Sowiński i Adam Okniński zmierzą się w jednej z walk na gali Prime Show MMA 4. Kto wygrał ten pojedynek?

Sowiński vs Okniński Prime Show MMA 4

Sowiński vs Okniński, czyli jedna z walk na gali Prime Show MMA 4. Pierwotnie z Adamem Oknińskim miał zmierzyć się Norman Parke. Do walki jednak nie dojdzie, ponieważ Irlandczyk zrezygnował z pojedynku. Na ostatnią chwilę organizacja Prime Show MMA podpisała kontrakt z Arturem Sowiński i finalnie to właśnie on stanie na przeciwko Adama Oknińskiego.

Sprawdź: Okniński zawalczy z byłym mistrzem KSW!

Kto wygrał walkę Sowiński vs Okniński?

O tym, kto wygrał walkę Sowiński vs Okniński na Prime Show MMA 4, przekonaliśmy się w sobotę 26 listopada. Właśnie na ten dzień zaplanowała została bowiem gala Prime Show MMA 4. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Sowiński vs Okniński, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Fortuna (zobacz kod promocyjny Fortuny).

Wynik walki Sowiński vs Okniński

Wynik walki Sowiński vs Okniński stał pod znakiem zapytania. Według bukmacherów dość zdecydowanym faworytem tej walki jest Artur Sowiński. Nic w tym dziwnego, ponieważ 35-latek to były mistrz KSW. Adam Okniński natomiast ostatni pojedynek stoczył siedem lat temu. Przegrał wtedy już w pierwszej rundzie z Krzysztofem Pietraszkiem, który na ten moment legitymuje się bilansem 5-13. O tym kto wygra ten pojedynek dowiedzieliśmy się już w sobotni wieczór 26 listopada.

Zobacz także - kim jest Adam Okniński?

Opis walki Sowiński vs Okniński

Opis walki Sowiński vs Okniński, czyli jak wyglądał ten pojedynek?

Runda I

Od początku było widać większą ruchliwość po stronie Artura Sowińskiego. Okniński starał się ustrzelić rywala mocnym ciosem, jednak Kornik był czujny i świetnie trafiał przeciwnika zarówno kopnięciami jak i ciosami, głównie na korpus.

Runda II

Druga runda rozpoczęła się od celnego uderzenia Adama Oknińskiego, po którym Sowiński znalazł się na deskach. Były mistrz KSW zachował trzeźwość umysłu i od razu poszedł w klincz. Kornik błyskawicznie doszedł do siebie i ponownie rozpoczął nękać swojego rywala w stójce.

Runda III

Od początku trzeciej odsłony było widać dużą więcej zachowanych sił u Sowińskiego. Były mistrz KSW nie dawał się trafiać, a sam co rusz obijał swojego przeciwnika. Pod koniec walki było widać, że Okniński chce jedynie przetrwać do końca walki. Kornik natomiast do samego końca nie dawał wytchnienia przeciwnikowi.

Wynik walki: Artur "Kornik" Sowiński pokonał Adama Oknińskiego przez jednogłośną decyzję sędziów