Rafał Gawron vs Piotr Kałuski zmierzyli się w jednej z walk na gali Prime Show MMA 4. Kto wygrał pojedynek w wadze ciężkiej?

Rafał Gawron vs Piotr Kałuski Prime Show MMA 4

Rafał Gawron vs Piotr Kałuski, czyli jednak z walk na gali Prime Show MMA 4. Dla "Ochroniarza oszusty z tindera" będzie to drugi pojedynek w Prime Show MMA. Na drugiej odsłonie stosunkowo nowej federacji  freak-fightowej Kałuski mierzył się z doświadczonym zawodnikiem KSW - Marcinem Wrzoskiem. Do tej walki pewnie nigdy by nie doszło. Dlaczego? Na ważeniu Kałuski przeważał wzrostem (30 centymetrów więcej) i wagą (różnica 60 kilogramów). Jak się jednak okazało umiejętności to priorytet w sztukach walki. Wrzosek miał patent na swojego potężnego rywala, stosując taktykę obijania nogi Kałuskiego silnymi kopnięciami. To doprowadziło do tego, że w trzeciej minucie drugiej rundy Piotr Kałuski musiał poddać pojedynek z powodu kontuzji. Rywalem Kałuskiego na czwartej edycji będzie Rafał Gawron, czyli debiutant. Na konferencji pomiędzy panami wrzało, a podczas face to face Gawron sprzedał Kałuskiemu liścia w twarz. Pojedynek zapowiada się więc emocjonująco, a o wyniku walki Rafał Gawron vs Piotr Kałuski przekonamy się już w sobotni wieczór 26 listopada.

Kto wygrał walkę Rafał Gawron vs Piotr Kałuski?

O tym, kto wygrał walkę Rafał Gawron vs Piotr Kałuski na Prime Show MMA 4, przekonaliśmy się w sobotę 26 listopada. Właśnie na ten dzień zaplanowała została bowiem gala Prime Show MMA 4. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Rafał Gawron vs Piotr Kałuski, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Fortuna (zobacz kod promocyjny Fortuny).

Wynik walki Rafał Gawron vs Piotr Kałuski

Wynik walki Rafa Gawron vs Piotr Kałuski stał pod znakiem zapytania. Dużo zależy od tego, ile na wagę wniosą zawodnicy podczas ceremonii ważenia Prime Show MMA 4. Pamiętajmy, że jest to waga ciężka. Jeden mocniejszy cios może zakończył walkę. Przewaga doświadczenia jest po stronie Kałuskiego. 38-latek mierzył się z bardzo dobrym rywalem, więc teoretycznie starcie z Gawronem powinno być łatwiejsze. W ciągu ostatnich miesięcy trenował u Marcina Naruszczki i ta wykonana praca powinna zapewnić mu sporą przewagę. Nie należy jednak przekreślać Gawrona, bo tak naprawdę nic nie wiemy o jego przygotowaniach. Wynik tej walki poznamy już w sobotni wieczór.

Zobac także - kim jest Rafał Gawron?

Opis walki Rafał Gawron vs Piotr Kałuski

Opis walki Rafał Gawron vs Piotr Kałuski, czyli jak wyglądał ten pojedynek?

Runda I

Walka rozpoczęła się dość spokojnie. Pierwsze ciosy wyprowadził Gawron. Kałuski zajmował środek klatki i czekał na ataki przeciwnika. Po około półtorej minuty pojawiły się problemy kondycyjne ze strony Rafała Gawrona. Ochroniarz Oszusta z Tindera w pewnym momencie trafił mocnym ciosem i walka przeniosła się do parteru. Tam Kałuski dominował swojego rywala. Gawron wytrzymał jednak do końca rundy.

Runda II

Druga runda zaczęła się od mocnych i celnych ciosów Rafała Gawrona. Kałuski wytrzymał jednak uderzenia i przeszedł do ofensywy. Ochroniarz Oszusta z Tindera zagonił rywala pod siatkę i tam zasypał go ciosami, przez co sędzia był zmuszony przerwać walkę.

Wynik walki: Piotr Kałuski pokonał Rafała Gawrona przez TKO, runda II