Kasjusz "Don Kasjo" Życiński i Paweł "Popek" Mikołajuw zmierzyli się w walce wieczoru na gali Prime Show MMA 4. Kto wygrał ten pojedynek?

Don Kasjo vs Popek Prime Show MMA 4

Don Kasjo vs Popek, czyli walka wieczoru na Prime Show MMA 4. To starcie z pewnością wzbudziło ogromne emocje wśród kibiców. Pojedynek odbył się w formule bokserskiej w dużych rękawicach. Dla rapera był to debiut w boksie. Do tej pory zanotował dziewięć walk w MMA, z których wygrał cztery. Swoją ostatnią walkę stoczył na gali FAME MMA 13 w marcu tego roku. Jego rywalem był wtedy Norman Parke. Mikołajuw przegrał to starcie już w pierwszej rundzie przez kontuzję ręki. Don Kasjo natomiast powrócił do startów po dziewięciu miesiącach. Tyle bowiem czasu minęło od jego walki z Mateuszem Murańskim na Prime Show MMA 1.

Kto wygrał walkę Don Kasjo vs Popek?

O tym, kto wygrał walkę Don Kasjo vs Popek na Prime Show MMA 4, przekonaliśmy się w sobotę 26 listopada. Właśnie na ten dzień zaplanowała została bowiem gala Prime Show MMA 4. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Don Kasjo vs Popek, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Fortuna (zobacz kod promocyjny Fortuny).

Wynik walki Don Kasjo vs Popek

Wynik walki Don Kasjo vs Popek stał pod znakiem zapytania. Zdecydowanym faworytem według bukmacherów był Don Kasjo. Takie przewidywania nie mogły dziwić. Życiński był znacznie bardziej doświadczony, jeśli chodzi o walkę na zasadach bokserskich. Dodatkowo z pewnością posiadał znacznie lepszą kondycję od swojego sobotniego rywala. Po stronie Popka była siła ciosu. Wystarczy wspomnieć, że były członek Gangu Albanii swoim ciosem naruszył nawet Mariusza Pudzianowskiego. O wyniku tej walki dowiedzieliśmy się w sobotni wieczór 26 listopada.

Za nami gala Prime Show MMA 4, jednak to nie koniec emocji związanych ze sportami walki. Już 2 grudnia czeka na nas turniej pojedynków na gołe pięści. Karta walk Gromda 11 wygląda naprawdę imponująco, a w walce wieczoru zobaczymy starcie Balboa vs Goat.

Opis walki Don Kasjo vs Popek

Opis walki Don Kasjo vs Popek, czyli jak wyglądał ten pojedynek?

Runda I

Walka rozpoczęła się dość spokojnie. Widać było, że Popek nie chce zbyt wcześnie stracić sił. Mikołajuw starał się trafiać rywala mocnymi sierpami, jednak Don Kasjo dobrze bronił się za podwójną gardą. Od połowy rundy coraz większe tempo zaczął narzucać Życiński. Wydawało się jednak, że Popek dobrze znosi trudy pojedynku.

Runda II

Od początku drugiej odsłony Don Kasjo narzucił wysokie tempo pojedynku. Popek zdecydował się na jedną szarżę, jednak nie przyniosła ona rezultatu. Po Życińskim widać było, że dopiero zaczyna się rozkręcać. W drugiej połowie rundy zaatakował rywala długą serią ciosów, po których ten padł na deski. Co prawda Popek wstał, jednak zasygnalizował sędziemu, że nie jest zdolny do kontynuowania pojedynku.

Wynik walki: Kasjusz "Don Kasjo" Życiński pokonał Pawła "Popka" Mikołajuwa przez TKO, runda II