Ewa Piątkowska i Anna "IFBB Pro" Andrzejewska zmierzyły się w jednej z walk na gali Prime Show MMA 4. Kto wygrał ten pojedynek?

Piątkowska vs Andrzejewska Prime Show MMA 4

Piątkowska vs Andrzejewska, czyli jedna z dwóch walk kobiet na Prime Show MMA 4. Dla Ewy Piątkowskiej będzie to debiut w MMA. Należy jednak pamiętać jak ogromny bagaż doświadczenia w sportach walki ma za sobą 38-latka. Piątkowska stoczyła siedemnaście pojedynków w boksie zawodowym, z których wygrała szesnaście. Jedyną porażkę zanotowała z Ewą Brodnicką, która jest dobrze znana z występów na High League. W 2015 roku zdobyła mistrzostwo Europy w wadze półśredniej, a rok później wywalczyła mistrzostwo świata federacji WBC w wadze junior średniej. Andrzejewska w MMA stoczyła już dwie walki, obie w organizacji FAME MMA. W debiucie przegrała z Karoliną Brzuszczyńską, a w drugiej walce wygrała jednogłośnie na punkty z Kamilą Wybrańczyk.

Kto wygrał walkę Piątkowska vs Andrzejewska?

O tym, kto wygrał walkę Piątkowska vs Andrzejewska na Prime Show MMA 4, przekonaliśmy się w sobotę 26 listopada. Właśnie na ten dzień zaplanowała została bowiem gala Prime Show MMA 4. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Piątkowska vs Andrzejewska, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Fortuna (zobacz kod promocyjny Fortuny).

Wynik walki Piątkowska vs Andrzejewska

Wynik walki Piątkowska vs Andrzejewska stał pod znakiem zapytania. Bukmacherzy nie dają w tym starciu praktycznie żadnych szans Annie Andrzejewskiej. Należy jednak zaznaczyć, że powinna mieć ona znaczną przewagę siły w tym pojedynku. Ewa Piątkowska z pewnością będzie szybsza i lepiej przygotowana kondycyjnie. Jak jednak pokazał pojedynek Ewy Brodnickiej z Anielą "Lil Masti" Bogusz boks znacznie różnie się od MMA. Jeśli Andrzejewska mądrze podejdzie do tego pojedynku możemy zobaczyć niezwykle emocjonujące starcie. Wynik walki Piątkowska vs Andrzejewska poznaliśmy już w sobotni wieczór 26 listopada.

Zobacz także - kim jest Ewa Piątkowska?

Opis walki Piątkowska vs Andrzejewska

Opis walki Piątkowska vs Andrzejewska, czyli jak wyglądał ten pojedynek?

Runda I

Bez zaskoczenia Ewa Piątkowska rozpoczęła od kombinacji bokserskich. Próbowała trafiać swoją rywalkę ciosami prostymi. Po około minucie do twarzy Andrzejewskiej doszedł mocny prawy prosty. Od tego momentu była kulturystka była w defensywie, jednak Piątkowska nie poszła za ciosem.

Runda II

Druga rundy w dużym stopniu przypominała pierwszą. Piątkowska atakowała ciosami prostymi, a Andrzejewska była skupiona na defensywie. Żaden cios nie był na tyle mocny, aby naruszyć byłą kulturystkę. Mimo tego, Ewa Piątkowska miała zdecydowaną przewagę i po dwóch rundach prowadziła na punkty 20-18.

Runda III

Trzecią rundę Andrzejewska rozpoczęła od próby sprowadzenia. Piątkowska złapała jednak głowę rywalki i spróbowała duszenia gilotynowego, które okazało się nieskuteczne. Była pięściarka do końca walki kontrolowała pojedynek. Wywierała dużą presję na Andrzejewską, jednak ta wytrzymała do końca walki.

Wynik walki: Ewa Piątkowska pokonała Annę „IFBB Pro” Andrzejewską przez jednogłośną decyzję sędziów