Norman Parke na Prime Show MMA 4 miał zmierzyć się z synem popularnego trenera Mirosława Oknińskiego - Adamem. Okazuje się jednak, że do pojedynku nie dojdzie. Irlandczyk wycofał się z walki, a w jego miejsce wskoczył były mistrz KSW w kategorii piórkowej - Artur "Kornik" Sowiński.

Norman Parke rezygnuje z walki

Pierwsze informacje o możliwym wycofaniu się z walki Irlandczyka z walki padły na programie promującym galę Prime Show MMA 4 "Zadyma". Parke oświadczył wtedy, że nie zamierza wychodzić do walki, jeśli jego rywal będzie ważył ponad 100 kilogramów w dzień walki. Właśnie na 100 kg został ustalony limit wagowy w tym starciu, jednak limit ten miał zostać wypełniony dzień przed galą na oficjalnym ważeniu. Były zawodnik UFC uparł się, że został poinformowany, iż zgodził się na tę walkę tylko pod warunkiem, że Adam Okniński będzie ważył maksymalnie 100 kilogramów w dzień walki. Zapisy kontraktowe były jednak zupełnie inne. Organizacja Prime Show MMA postanowiła wydać oficjalne oświadczenie.

Artur Sowiński vs Adam Okniński na Prime Show MMA 4

Miejsce Irlandczyka w walce z Adamem Oknińskim zajął były mistrz KSW w kategorii piórkowej - Artur "Kornik" Sowiński.

Sprawdź: Kim jest Artur Sowiński?

Ciężko wyrokować w jakiej dyspozycji znajduje się obecnie Sowiński. Swój ostatni pojedynek stoczył 24 września na gali MMA Attack 4. Pokonał wtedy znacznie cięższego Piotra Ćwika, jednak walka odbywała się na zasadach kickboxingu. Teraz przyjdzie mu się zmierzyć ze znacznie lepszym rywalem, bo za takiego trzeba uznać Adama Oknińskiego.

Sprawdź: Gdzie obejrzeć Prime Show MMA 4 za darmo?