Maciej Jewtuszko jest profesjonalnym zawodnikiem mieszanych sztuk walk, pochodzącym z Polski. W swojej karierze sportowej podejmował się także pojedynków w kick boxingu, boksie oraz boksie tajskim. Wśród najpopularniejszych federacji, w których udało mu się wystąpić, znajdują się UFC, KSW oraz FEN.

Maciej Jewtuszko - Najlepsze walki w MMA

Mężczyzna ma na swoim koncie 17 walk, z czego aż 12 z nich to wygrane. Wśród tych szczęśliwych zwycięstw, trzeba wspomnieć o gali KSW 28: Fighters' Den, kiedy naprzeciwko Jewtuszko stanął Vaso Bakočević. Mężczyźni mierzyli się niemal 3 rundy, jednak w 3 minucie ostatniej rundy doszło TKO i Maciej wygrał.

Udało mu się to poprzez skuteczne kopnięcie frontalne oraz późniejsze silne ciosy pięściami. Nic dziwnego, że Jewtuszko zgarnął wówczas bonus za walkę wieczoru. Innym pojedynkiem, który trzeba tutaj wymienić jest walka podczas Iron Fist 2. Tym razem przeciwnikiem zawodnika był Erikas Petraitis, który był wtedy bardziej doświadczonym zawodnikiem.

To jednak nie stanęło mu na drodze do wygranej, gdyż już w pierwszej rundzie zakończył on pojedynek. Tym razem jednak swoją wygraną osiągnął przez KO. Były nim silne ciosy pięściami, które bezbłędnie trafiły do zamierzonego celu. Była to wówczas 6 walka w karierze Macieja i jednocześnie szósta wygrana. Passa zwycięstw opuściła go po ośmiu wygranych z rzędu.

Maciej Jewtuszko - Kariera w MMA

Aby omówić aspekt życia sportowego takiego zawodowca, koniecznie trzeba się cofnąć do jego początków. Mamy tu na myśli jego debiut w MMA, który odbył się w 2005 roku. Miało to miejsce podczas gali La Onda – Niemcy vs. Litwa. Jewtuszko zwyciężył z Dainiusem Krishtopaitisem już w pierwszej rundzie, poddając swojego rywala.

Niemal rok po debiucie stawił się na Extreme Cage 2. Tym razem stanął do walki z Adamem Łazowskim. W końcówce walki Maciej zdecydował się na TKO poprzez soccer kicks. Dwa lata później, czyli w 2008 roku pojawił się na Fight Club Berlin 12. Berlińska widownia ujrzała jego pojedynek z Tomasem Pallaiem. Ona również zakończyła się w pierwszym etapie, lecz przez poddanie.

https://twitter.com/FinishesUfc/status/1686515561620979713

Z racji tego sukcesu, pojawił się także na wydarzeniu Fight Club Berlin 13. Przewalczył dwie pełne rudny po 5 minut. W ostatniej sekundzie pojedynku zakończył walkę z Marosem Nagym przez TKO. Przed pierwszą walką w organizacji UFC, pojawił się na WEC 50. Tam zmierzył się z Anthonym Njokuanim, którego pokonał już w I rundzie przez KO, za które otrzymał bonus.

Maciej Jewtuszko - KSW

Swoją najdłuższą umowę, jeśli chodzi o federacje, Jewtuszko miał z organizacją KSW. Swój debiut na jej ringu odbył w roku 2011 podczas KSW 17. Jego rywalem był wtedy Artur Sowiński, który pokonał go w 46 sekundzie przez KO. Podczas KSW 18 jego rywalem był Dean Amasinger i starcie zakończyło się w 1 rundzie przez TKO, które wymierzył Jewtuszko. Zgarnął wtedy bonus za nokaut wieczoru.

Podczas 21 eventu udało mu się zrewanżować Sowińskiemu, kiedy to zwyciężył z nim przez poddanie w czwartej minucie drugiej rundy. Dzięki temu zdobył międzynarodowe mistrzostwo KSW w wadze lekkiej. 7 wydarzeń później stanął do walki z Vaso Bakočevićem, nad którym triumfował w 3 minucie 3 rundy. Zwyciężył poprzez TKO i otrzymał bonus za nokaut wieczoru.

KSW 31 nie okazało się dla niego tak przychylne. Po przewalczeniu trzech pełnych rund Jewtuszko jednogłośnie przegrał z Kamilem Szymuszowskim. Podczas 34 gali zmierzył się z Krzysztofem Kułakiem, którego pokonał przez poddanie w drugiej rundzie. Ostatnia walka w federacji miał miejsce na KSW 40. David Zawada pokonał go jednogłośnie po walce na pełnym dystansie III rund.

Maciej Jewtuszko - UFC

Jak wiadomo, Maciej miał swój epizodyczny udział w federacji UFC. W 2011 roku pojawił się na 127 wydarzeniu organizacji. Tym razem jego rywalem był Curt Warburton. Mężczyźni zmierzyli się w 3 rundach trwających po 5 minut. Finalnie debiut nie był udany dla Polaka, który przegrał poprzez jednogłośną decyzję sędziów.

Maciej Jewtuszko - FEN

Jewtuszko w swojej ostatniej walce w 2019 roku pojawił się na Main Evencie gali FEN 25: Ostróda Fight Night. Co ciekawe, jego rywalem był Vaso Bakočević, z którym w przeszłości toczył już walkę. Tym razem jednak starcie nie poszło po jego myśli, gdyż zakończyło się po pierwszej rundzie. Rywal pokonał go bowiem przez techniczny nokaut, który sprawił, że Jewtuszko nie był w stanie wyjść do pierwszej rundy.

Maciej Jewtuszko - BOTE

W listopadzie 2009 roku pojawił się na BOTE, gdzie jego rywalem okazał się Grzegorz Trędowski. W tym pojedynku 37 sekund drugiej rundy zadecydowało o końcu starcia. Aby zwyciężyć, Jewtuszko postawił na poddanie przez duszenie gilotynowe i wygrał. Rok później na BOTE: Grabowski vs. Kita zawalczył z Edvardasem Norkeliunasem, którego poddał w pierwszej rundzie. Dźwignia skrętowa na stopę w tej walce była strzałem w dziesiątkę.

Maciej Jewtuszko - Kariera w kick boxingu

Zawodnika mogliśmy zobaczyć w dwóch walkach kick boxingu. Zadebiutował w 2018 roku na DSF Kichboxing Challenge 15. Przewalczył z Robertem Krasoniem trzy rundy trwające 3 minuty na zasadach K-1. Zwycięstwo osiągnął poprzez większościową decyzję sędziów. Drugi pojedynek w tej dyscyplinie miał miejsce na DSF Kickboxing Challenge 21: Śląśkie Tąpnięcie II, a jego rywalem był wówczas Michał Ronkiewicz. Tym razem jednak po 3 rundach poniósł jednogłośną porażkę.

Maciej Jewtuszko - Kariera w boksie tajskim

Co ciekawe, poza kick boxingiem i MMA zawalczył on także na Iron Fist w 2009 roku w Szczecinie z Tomaszem Kowalskim w boksie tajskim. Wygrał tę walkę w trakcie drugiej rundy przez TKO. Dzięki temu zwycięstwu otrzymał pas mistrza Polski WPMF w kategorii -75 kilogramów.

Maciej Jewtuszko - Kariera w boksie

Kick Boxing, MMA, boks tajski - w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć boksu. Gala EFM Show 2: Materla vs. Rimbon dała Maciejowi Jewtuszko możliwość walki w takim sporcie zawodowym. Zmierzył się on z Normanem Parke, który triumfował nad nim po trzech 3-minutowych rundach przez większościową decyzję sędziów.

Maciej Jewtuszko - Osiągnięcia

Mężczyzna nie należy do tych osób, które biorą udział w masie zawodów sportowych. Dużo bardziej skupia się na swojej karierze w organizacjach sztuk walk. Z tego też względu na swoim koncie ma przede wszystkim tytuł międzynarodowego mistrza KSW w wadze lekkiej (-70 kg). Udało mu się go utrzymać od 2012 roku do 2015. W przypadku boksu tajskiego jego wyróżnieniem był tytuł zawodowego mistrza Polski WPMF w kat. -75 kg w formule muay thai.

Maciej Jewtuszko - Waga i wzrost

Maciej Jewtuszko najczęściej występuje w wadze lekkiej i półśredniej. Z tego też względu jego masa ciała opiewa na 77 kilogramów, a wzrost to 177 centymetrów.

Maciej Jewtuszko - Najważniejsze informacje

Zawodnik urodził się 31 stycznia 1981 roku w Szczecinie. Zadebiutował w 2005 roku w zawodowym MMA, mając wówczas 24 lata. Klubami, w których kształtuje swoje umiejętności są Berserker's Team Poland oraz BKS Skorpion Szczecin. Na przewalczonych 17 walk, tylko 5 okazało się przegranymi. Siedmiokrotnie wygrywał przez nokauty oraz pięciokrotnie przez poddania. Pseudonimem, z którym pojawiał się w walkach, jest "Irokez".

Co ciekawe, mężczyzna zawodowo podjął się pracy w Państwowej Straży Pożarnej. Jest również trenerem MMA i K1 w BT Gym. Nie porzucił on zatem swojej pasji do sportu.