Vaso Bakocević jest zawodnikiem MMA, którego polscy kibice kojarzą między innymi z występów w KSW czy na gali Genesis. Vaso Bakocević walki – jaki jest jego bilans w MMA? Bakocević kariera – kiedy się rozpoczęła? Bakocević Genesis – jak zakończyła się jego pierwsza walka w tej formule?

Bakocević wiek, wzrost, waga, zasięg

Vaso „Psychopath” Bakocević urodził się w sierpniu 1989 roku. Jeśli chodzi o wiek, Bakocević ma więc 33 lata. Bakocević jest dość niski, jak na zawodnika MMA startującego w różnych kategoriach wagowych. Jego wzrost wynosi 170 centymetrów.

Waga Vaso Bakocevicia to 88,4 kilogramy.

Jeśli chodzi o zasięg ramion, w przypadku Bakocevicia wynosi on około 172 centymetry.

Bakocević pochodzenie

"Psychopata" urodził się w mieście Risan. Jeśli chodzi o pochodzenie, Bakocević jest więc Czarnogórcem.

Bakocević MMA

Bakocević w MMA

Vaso „Psychopath” Bakocević przygodę ze startami w MMA rozpoczął pod koniec 2009 roku, tocząc walkę na zasadach amatorskich z Mirko Tanasiciem na gali Night of the Wolves 2 w Serbii. Pokonał wówczas rywala przez duszenie gilotynowe w pierwszej rundzie. Kilka miesięcy później rozpoczął karierę zawodową.

Kariera Bakocević

Debiutancką walkę w zawodowym MMA stoczył w maju 2010 roku na gali Ultimate Cage Fighters 3 w austriackim Wiedniu. Pokonał wówczas w pierwszej rundzie Ivana Rodriguesa Gutierreza z Brazylii. W 2010 roku stoczył jeszcze dwa pojedynki - wygrany z Milosem Staiciem oraz przegrany przed czasem z Jewgienijem Matczenko.

W kolejnych latach Bakocević narzucił sobie spore tempo i toczył kilka walk do roku. W 2014 roku po raz pierwszy zobaczyliśmy go w Polsce. "Psychopata" zmierzył się na gali PLMMA 29 z Łukaszem Chlewickim, przegrywając z doświadczonym Polakiem jednogłośną decyzją sędziów. Po tym, jak wygrał dwa kolejne pojedynki w Serbii i Austrii, związał się kontraktem z największą polską organizacją MMA, czyli KSW.

Vaso Bakocević walki w KSW

Vaso Bakocević KSW

Bakocević zadebiutował w KSW na gali z numerem 28, przegrywając przed czasem z Maciejem "Irokezem" Jewtuszko. Kolejny pojedynek stoczył na KSW 29, przegrywając z innym reprezentantem Polski, Arturem "Kornikiem" Sowińskim - tym razem niejednogłośną decyzją sędziów.

KSW chwilowo zrezygnowało więc z jego usług, a Bakocević ruszył w świat. Walczył w Słowenii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Serbii czy Czarnogórze. W KSW wystąpił ponownie na gali KSW 33, przegrywając przez duszenie z Anzorem Anzhievem.

Bakocević lista walk

Lista walk Bakocevicia jest naprawdę imponująca. Bilans Bakocevicia w zawodowym MMA wynosi 42 wygrane, 23 porażki i jeden remis, czyniąc go tym samym jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w MMA w Europie.

Walki Bakocevicia rzadko kiedy kończą się decyzjami sędziów. Z 42 wygranych tylko siedmiokrotnie przegrywał decyzjami, a przegrał na pełnym dystansie pięć razy.

Bakocević w FEN i powrót do KSW

Bakocević w FEN

Do Polski Bakocević wrócił w 2019 roku, tocząc walkę wieczoru na gali FEN 25. Jego rywalem był Jewtuszko, któremu "Psychopata" skutecznie się zrewanżował. Mimo bilansu Bakocevicia w KSW wynoszącego 0-3, szefowie tej organizacji sięgnęli po niego raz jeszcze pod koniec 2019 roku, kontraktując go na walkę z Borysem Mańkowskim.

Tym razem Bakocević również musiał uznać wyższość rywala i przegrał kolejną walkę w KSW – zawodnik z Poznania udusił go w pierwszej rundzie pojedynku na gali w Zagrzebiu.

Bakocević Genesis

Mimo niekorzystnego bilansu w KSW Maciej Kawulski, współwłaściciel KSW, który stoi za projektem Genesis, zakontraktował Bakocevicia do walki na gołe pięści. Podczas pierwszej gali Genesis kontrowersyjny zawodnik z Czarnogóry w efektownym stylu znokautował Dariusza Rutkiewicza, po czym wyzwał do walki Normana Parke'a.

Zobacz także: Gala Genesis - zasady walki

Bakocević – konflikt z Barrio

Bakocević jest skonfliktowany z Francisco Barrio, zawodnikiem KSW z Argentyny, który na co dzień trenuje w Chorwacji. Geneza konfliktu Bakocević – Barrio nie jest znana, ale panowie – delikatnie mówiąc – nie przepadają za sobą i podkreślają to w kolejnych wywiadach. Kto wie, może ich konflikt zostanie rozwiązany na jednej z kolejnych gal KSW lub Genesis?

Zobacz także nasz ranking najlepszych bukmacherów.

Bakocević vs Mateusz Murański

Pierwszą walką Bakocevicia we freak-fightach było starcie z Mateuszem Murańskim na gali MMA Attack 4. Pojedynek odbywał się na zasadach boksu. W pierwszej rundzie Murański próbował trafić Vaso mocnym ciosem. Ten jednak skupiał się na defensywie, unikając ciosów "Murana". W drugiej odsłonie było widać, że świeższy jest Bakocevic. Czarnogórski "Psychopath" wdawał się w klincz, odbierając kolejne siły swojemu przeciwnikowi, a widząc coraz większe zmęczenie freak fightera, Bakocevic przejął inicjatywę. W ostatniej rundzie Vaso umiejętnie wykorzystywał zmęczenie Murańskiego, aż w końcu doprowadził do liczenia. Ta sytuacja rozsierdziła "Murana", który ruszył na przeciwnika, jednak to było za mało. Oficjalny wynik: Vaso Bakocevic wygrywa jednogłośną decyzją sędziów.

Bakocević High League

14 listopada 2022 roku na oficjalnym Instagramie High League pojawiła się informacja, że Vaso Bakocevic zagości na kolejnej gali, która odbędzie się 10 grudnia. Rywalem doświadczonego zawodnika MMA będzie Dawid Załęcki - syn Denisa Załęckiego. Pojedynek został zakontraktowany w formule K-1.

Vaso Bakocević Instagram

Czarnogórzec nie jest influencerem, ale mimo to może pochwalić się ponad 200 tysięcznym gronem followersów na swoim profilu na Instagramie. Można go tam znaleźć pod nickiem @vaso_psycho


Kim jest Vaso Bakocević?
Vaso Bakocević jest zawodnikiem MMA, którego polscy kibice kojarzą między innymi z występów w KSW czy na gali Genesis.
Z kim zawalczył Bakocević w swojej debiutanckiej walce w KSW?
Bakocević zadebiutował w KSW na gali z numerem 28, przegrywając przed czasem z Maciejem "Irokezem" Jewtuszko.