Mateusz Murański jest polskim aktorem, który zadebiutował w sportach walki. Mateusz Murański w FAME MMA zmierzył się z Arkadiuszem Tańculą, z którym jest skonfliktowany. Kim jest Mateusz Murański? Kto to Mateusz Murański? Murański – wiek, Murański – rodzice, Murański – Tańcula – odpowiadamy na to, co najbardziej was ciekawi!

Mateusz Adek Murański – wiek, wzrost

wiek murańskiego

Mateusz Murański urodził się w 1994 roku. Jeśli chodzi o wiek, Murański ma więc 28 lat. Wzrost – 182 centymetry. Jest absolwentem Szkoły Aktorstwa i Musicalu we Wrocławiu. Szerszej publiczności dał się poznać jako Adrian „Adek” Barski z serialu Lombard. Życie pod zastaw.

Właśnie na planie serialu Murański poznał swojego rywala na FAME MMA – „Aroya” Tańculę.

Mateusz Murański – rodzice

Tata Mateusza, Jacek Murański od wielu lat związany jest ze sportem. W wywiadzie dla MMA.pl Mateusz zdradził, że jego ojciec od małego starał się zaszczepić w nim smykałkę do sportu.

– Jak byłem młodszy, tata zabierał mnie do lasu. Od 20 lat trenuje krav magę, ma stopień instruktorski. Pokazywał mi jakieś myczki. Zawsze sport mi towarzyszył, ale wszystko robiłem bardziej na pół gwizdka. Nie mogę powiedzieć, że jestem gościem, który ma na swoim koncie jakiś dorobek treningowy – stwierdził Mateusz Murański.

Jacek Murański, ojciec Mateusza, ma na swoim koncie także epizody aktorskie. Grał z synem w Lombard. Życie pod zastaw, a także w Klanie, Na Wspólnej czy Barwach Szczęścia.

Mateusz Adek Murański walki

walki mateusza adka murańskiego

Mateusz Adek Murański ma na swoim koncie jeden występ w MMA. Na swoich mediach społecznościowych regularnie dzieli się jednak urywkami z treningów czy sparingów, więc można było sobie wyobrazić, jak będą wyglądały walki Mateusza Murańskiego. W treningach pomagali mu między innymi znany polski pięściarz Mariusz Wach czy Popek Monster, wielka gwiazda FAME MMA.

Mateusz Murański FAME MMA

Mateusz Murański zadebiutował w MMA w walce z Arkadiuszem Tańculą na gali FAME MMA 10. Choć początkowo Murański i Tańcula kumplowali się na planie serialu, z czasem ich stosunku były coraz gorsze.

– Na początku planu kolegowaliśmy się, ale poróżniło nas parę kwestii. Arek powiedział kilka słów za dużo. I zaraz przyjdzie czas, żeby go z tych słów rozliczyć – przyznał Murański w jednym z wywiadów, wyjaśniając genezę konfliktu z Tańculą.

Walka Murański vs Tańcula trwała trzy rundy. Sędziowie wskazali Tańculę jako wygranego, choć Murański w ostatniej rundzie był bliski skończenia pojedynku przed czasem na swoją korzyść.

Mateusz Murański FEN

Swój kolejny pojedynek Mateusz Murański stoczył na zawodowej gali Fight Exclusive Night. Jego przeciwnikiem w debiutanckiej walce pod tym szyldem był znany YouTuber Artur „Epic Cheat Meal” Syc. Murański triumfował jednogłośną decyzją sędziów.

Mateusz Murański Elite Fighters

Młody Muran nie zamierzał długo odpoczywać i kolejny pojedynek w MMA stoczył jeszcze w lipcu tego roku. Jego rywalem w walce wieczoru pierwszej gali Elite Fighters był Warszawski Dresik, którego pokonał niejednogłośnie po kontrowersyjnej decyzji sędziów. Po trzech kwadransach Muran ponownie zameldował się w klatce i tym razem nie pozostawił wątpliwości, efektownie nokautując Mielonidasa już w premierowym starciu.

Mateusz Murański Prime Show MMA

Murański wystąpi także na pierwszej w historii gali organizacji Prime Show MMA. Jak się okazało, jego rywalem w walce na zasadach bokserskich będzie… Don Kasjo. Tego nikt się nie spodziewał!

Mateusz Murański film

W przygotowaniach do walki z Sycem „przeszkadzała” mu gra w filmie Jerzego Skolimowskiego. Filmem jest, jak mówił sam Murański, „holywoodzka produkcja”, a on sam gra w nim drugoplanową rolę. Na więcej konkretów, jeśli chodzi o dzieło z udziałem zawodnika, musimy poczekać.

Mateusz Murański dziewczyna

dziewczyna murańskiego

Patrząc na profil na Instagramie Murańskiego, nic nie wskazuje na to, żeby miał dziewczynę. Wygląda więc na to, że zawodnik FAME MMA jest wolny. Profil Murańskiego na Instagramie śledzi ponad 110 tysięcy osób.

Mateusz Murański Wikipedia

Mimo gry w popularnym serialu Mateusz Murański nie doczekał się jeszcze swojego profilu na oficjalnej stronie Wikipedii. Kto wie, może głośna walka z Tańculą na FAME MMA sprawi, że ktoś postanowi opisać jego biografię i karierę na Wikipedii?

Kim jest Mateusz Murański? Murański jest absolwentem Szkoły Aktorstwa i Musicalu we Wrocławiu. Szerszej publiczności dał się poznać jako Adrian „Adek” Barski z serialu Lombard. Życie pod zastaw. Z kim zawalczył w swojej debiutanckiej walce w FAME MMA Murański? Mateusz Murański zadebiutował w MMA w walce z Arkadiuszem Tańculą na gali FAME MMA 10.