Mateusz Murański był polskim aktorem, który zadebiutował w sportach walki. Mateusz Murański debiutował w FAME MMA, gdzie zmierzył się z Arkadiuszem Tańculą, z którym był skonfliktowany. Kim był Mateusz Murański? Kto to Mateusz Murański? Murański – wiek, Murański – rodzice, Murański – Tańcula – odpowiadamy na to, co najbardziej was ciekawi!

Mateusz Murański – wiek, wzrost, waga

wiek murańskiego

Mateusz Murański urodził się w 1994 roku, a zmarł 8 lutego 2023 roku. Miał 29 lat. Posiadał 182 centymetry wzrostu, a ważył około 95 kilogramów. Jest absolwentem Szkoły Aktorstwa i Musicalu we Wrocławiu. Szerszej publiczności dał się poznać jako Adrian "Adek" Barski z serialu Lombard. Życie pod zastaw.

Właśnie na planie serialu Murański poznał swojego rywala na FAME MMA - „Aroya” Tańculę.

Mateusz Murański nie żyje

8 lutego 2023 roku, w godzinach popołudniowych, padła informacja o śmierci Mateusza Murańskiego. Polski aktor i zawodnik MMA miał 29 lat. Początkowo można było mieć wątpliwości, czy wiadomości te nie są fake newsami, których obecnie jest mnóstwo w internecie. Informacje potwierdziła jednak rzeczniczka prokuratury okręgowej w Gdańsku. Nie zostało ujawnione, co było przyczyną zgonu Mateusza Murańskiego. Wiadomo jednak, że w ostatnich miesiącach życia aktor zmagał się z wieloma problemami i trafił na odwyk.

Sprawdź - Mateusz Murański nie żyje!

Mateusz Murański – rodzice

Tata Mateusza, Jacek Murański od wielu lat związany był ze sportem. W wywiadzie dla MMA.pl Mateusz zdradził, że jego ojciec od małego starał się zaszczepić w nim smykałkę do sportu.

- Jak byłem młodszy, tata zabierał mnie do lasu. Od 20 lat trenuje krav magę, ma stopień instruktorski. Pokazywał mi jakieś myczki. Zawsze sport mi towarzyszył, ale wszystko robiłem bardziej na pół gwizdka. Nie mogę powiedzieć, że jestem gościem, który ma na swoim koncie jakiś dorobek treningowy - stwierdził Mateusz Murański.

Jacek Murański, ojciec Mateusza, ma na swoim koncie także epizody aktorskie. Grał z synem w Lombard. Życie pod zastaw, a także w Klanie, Na Wspólnej czy Barwach Szczęścia.

Mateusz Adek Murański walki

walki mateusza adka murańskiego

Mateusz Adek Murański ma na swoim koncie sześć występów w MMA. Na swoich mediach społecznościowych regularnie dzieli się jednak urywkami z treningów czy sparingów, więc można było sobie wyobrazić, jak będą wyglądały walki Mateusza Murańskiego. W treningach pomagali mu między innymi znany polski pięściarz Mariusz Wach czy Popek Monster, wielka gwiazda FAME MMA.

Mateusz Murański rekord

Mateusz Murański w swojej karierze stoczył 9 pojedynków [6 w MMA, 2 w boksie i 1 w K-1]

Rekord MMA: 4-2-0
Bilans K-1: 0-1-0
Rekord Boks: 0-2-0

Mateusz Murański FAME MMA

Mateusz Murański zadebiutował w MMA w walce z Arkadiuszem Tańculą na gali FAME MMA 10. Choć początkowo Murański i Tańcula kumplowali się na planie serialu, z czasem ich stosunku były coraz gorsze.

- Na początku planu kolegowaliśmy się, ale poróżniło nas parę kwestii. Arek powiedział kilka słów za dużo. I zaraz przyjdzie czas, żeby go z tych słów rozliczyć – przyznał Murański w jednym z wywiadów, wyjaśniając genezę konfliktu z Tańculą.

Walka Murański vs Tańcula trwała trzy rundy. Sędziowie wskazali Tańculę jako wygranego, choć Murański w ostatniej rundzie był bliski skończenia pojedynku przed czasem na swoją korzyść.

Mateusz Murański FEN

Swój kolejny pojedynek Mateusz Murański stoczył na zawodowej gali Fight Exclusive Night. Jego przeciwnikiem w debiutanckiej walce pod tym szyldem był znany YouTuber Artur "Epic Cheat Meal" Syc. Murański triumfował jednogłośną decyzją sędziów.

Mateusz Murański Elite Fighters

Młody Muran nie zamierzał długo odpoczywać i kolejny pojedynek w MMA stoczył jeszcze w lipcu 2021 roku. Jego rywalem w walce wieczoru pierwszej gali Elite Fighters był Warszawski Dresik, którego pokonał niejednogłośnie po kontrowersyjnej decyzji sędziów. Po trzech kwadransach Muran ponownie zameldował się w klatce i tym razem nie pozostawił wątpliwości, efektownie nokautując Mielonidasa już w premierowym starciu.

Mateusz Murański Prime Show MMA

Murański wystąpił także na pierwszej w historii gali organizacji Prime Show MMA. Jak się okazało, jego rywalem w walce na zasadach bokserskich był... Don Kasjo. Tego nikt się nie spodziewał!

Mateusz Murański vs Alan Kwieciński

Po gali Prime Show MMA 1 i porażce w boksie z "Don Kasjo" syn Jacka Murańskiego powrócił na "stare śmieci". Włodarze FAME MMA, przygotowując kartę walk, zestawili go z Alanem Kwiecińskim. Były uczestnik Warsaw Shore był uważany za zdecydowanego faworyta podczas walki z Mateuszem Murańskim na gali FAME MMA 14. Panowie nie pałali do siebie sympatią i przy każdej okazji obrzucali się wyzwiskami. Samo starcie zaczęło się od ataków Mateusza. Chciał szybko zakończyć pojedynek efektownym nokautem. Nie udało mu się to jednak, a pod koniec rundy Alan dwukrotnie go obalił. Na początku drugiej odsłony to Murański obalił Kwiecińskiego, ale udało mu się uciec z opresji. O wyniku miała zadecydować trzecia runda. Znowu do ataku pierwszy ruszył Murański i skutecznie powalił rywala na matę. Nie był jednak w stanie wykończyć Alana i o wszystkim zadecydowali sędziowie, którzy przyznali niejednogłośne zwycięstwo "Muranowi".

Mateusz Murański vs Tańcula rewanż

Na kolejnej gali doszło do długo wyczekiwanego rewanżu z Arkadiuszem Tańculą. Co ciekawe po nim do klatki rzymskiej miał wyjść ojciec Mateusza - Jacek Murański i zawalczyć ze zmęczonym Tańculą niezależnie od wyniku poprzedniego pojedynku. Tańcula zaczął zachowawczo, bo wiedział, że Murański dysponuje mocnym ciosem. Tańcula utrzymywał dystans, a pierwsze mocne uderzenie oglądaliśmy dopiero pod koniec pierwszej rundy, gdy Tańcula posłał Mateusza na deski. W drugiej odsłonie Tańcula częściej trafiał "Murana", który nie miał pomysłu, jak zagrozić rywalowi. W trzeciej rundzie "Muran" próbował obalić Tańculę, ale nieskutecznie. Po jednej z tych prób Tańcula wyszedł z opresji i przeszedł do ataku. Najpierw zasypał rywala serią ciosów, a później poddał go przez duszenie.

Mateusz Murański vs Vaso Bakocevic

Miesiąc później Murański pojawił się na gali MMA Attack 4. Jego rywalem był doświadczony zawodnik MMA i pięściarz Vaso Bakocevic pochodzący z Czarnogóry. Vaso bez wiekszych problemów poradził sobie z Murańskim. W starciu na zasadach boksu "Psychopath" wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Mateusz Murański High League

Mateusz Murański był bardzo aktywny w świecie sportów walki. Cały czas zmienia federacje, a 10 grudnia zawalczy w jednej z najgłośniejszych walk na High League 5. Dlaczego najgłośniejszym? Wszystko za sprawą jego rywala, czyli Pawła "Scarface" Bomby. Na konferencjach i "rundkach" obaj nie szczędzili sobie wielu wyzwisk. Widzowie lubią tzw. dymy, a Ci dwaj wiedzą jak wzbudzić emocje.

Mateusz Murański film

W przygotowaniach do walki z Sycem "przeszkadzała" mu gra w filmie Jerzego Skolimowskiego. Filmem jest, jak mówił sam Murański, "holywoodzka produkcja", a on sam gra w nim drugoplanową rolę. Na więcej konkretów, jeśli chodzi o dzieło z udziałem zawodnika, musimy poczekać.

Mateusz Murański dziewczyna

dziewczyna murańskiego

Patrząc na profil na Instagramie Murańskiego, długo nic nie wskazywało na to, żeby miał dziewczynę. Od pewnego czasu wiemy jednak, że dziewczyną Mateusza Murańskiego jest Karla Wolska. Jej profil na Instagramie można znaleźć pod nickiem @karlawolska. Profil Murańskiego z kolei na Instagramie śledzi ponad 240 tys. osób.

Mateusz Murański Wikipedia

Mimo gry w popularnym serialu Mateusz Murański nie doczekał się jeszcze swojego profilu na oficjalnej stronie Wikipedii. Kto wie, może jego kariera aktora i walki we freak fightach sprawią, że wpis o Mateuszu pojawi się na Wikipedii.


Kim był Mateusz Murański?
Murański był absolwentem Szkoły Aktorstwa i Musicalu we Wrocławiu. Szerszej publiczności dał się poznać jako Adrian "Adek" Barski z serialu Lombard. Życie pod zastaw.
Z kim zawalczył w swojej debiutanckiej walce w FAME MMA Murański?
Mateusz Murański zadebiutował w MMA w walce z Arkadiuszem Tańculą na gali FAME MMA 10.