21 listopada 2020 roku podczas gali Fame MMA 8 doszło do świetnego pojedynku – Marcin Najman vs Don Kasjo. Kim jest wschodząca gwiazda mieszanych sztuk walki, jak zaczęła się jego medialna kariera i dlaczego zawodnik ten wzbudza tak wiele emocji? Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje o Don Kasjo w Fame MMA – zapraszamy do czytania!

Kim jest Don Kasjo?

Don Kasjo, czyli Kasjusz Życiński, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko pochodzącego z Iławy zawodnika, od lat prężnie pracuje na wizerunek telewizyjnej gwiazdy. Do tej pory w mieszanych sztukach walki stoczył 3 zwycięskie pojedynki: Ambor vs Don Kasjo wygrana na punkty, Polak vs Don Kasjo przegrana na punkty/wygrana po weryfikacji, Don Kasjo vs Maciej Rataj – wygrana przez nokaut. Jego sława nie wzięła się jednak wyłącznie z emocjonujących walk w klatce czy na ringu (wcześniej Kasjusz Życiński trenował boks), ale z występów w programach telewizyjnych emitowanych m.in. przez MTV. Był jedną z największych gwiazd takich programów jak „Wasraw Shore. Ekipa z Warszawy” czy „Ex na plaży”, brał również udział w jednej z edycji „Top Model”.

Don Kasjo wiek zawodnika

don kasjo wiek

Wielu twierdzi, że Don Kasjo w Fame MMA nie zrobi już poważnej kariery ze względu na swój wiek. Choć ma długi bokserski staż, tak naprawdę nigdy nie odniósł znaczącego sukcesu w ringu. Ma 28 lat i do tej pory próbował swoich sił przede wszystkim w programach TV, dlatego mimo obiecującego początku (bilans walk 3-0), nie wszyscy eksperci wróżą mu wielką karierę.

Jednak dla Don Kasjo wiek nie musi być przeszkodą, co zdaje się potwierdzać przypadek jego najbliższego rywala: 41-letni były bokser, a obecnie fighter mieszanych sztuk walki, regularnie wychodzi do ringu (z wiadomym skutkiem), więc prawdopodobne, że i przed Życińskim jeszcze wiele lat sportowej kariery.

Don Kasjo walki

Choć rola celebryty ewidentnie odpowiada Don Kasjo Fame MMA to dla niego coś więcej niż dawanie ludziom rozrywki. Jak sam mówi, przez wiele lat boksował w klubie SAKO Gdańsk i do każdej walki w klatce stara się przygotować na najwyższym poziomie.

Dotychczasowe pojedynki, które Kasjusz Życiński stoczył w mieszanych sztukach walki, miały niezwykle widowiskowy przebieg. Don Kasjo walki rozgrywa według jednego schematu – każdego rywala zaskakuje seriami ciosów od początku, dlatego jego pewność siebie, nawet przed walką z Najmanem, nie powinna dziwić.

W starciu Najmana z Don Kasjo wiek z pewnością będzie atutem 28-latka z Iławy. Jednak to Najman jest znacznie lepiej znany publiczności, ponieważ jeszcze kilka lat temu mało kto wiedział, kim jest Don Kasjo. W dotychczasowych pojedynkach Kasjusz Życiński zaprezentował dobrą technikę oraz doskonałe przygotowanie fizyczne, które pomogło mu wygrać w starciach Ambro vs Don Kasjo, kontrowersyjnym pojedynku Polak vs Don Kasjo oraz odprawić z kwitkiem Rataja podczas Fame MMA 6.


W walce Adrian Polański Polak vs Don Kasjo, sędziowie wydali kontrowersyjny werdykt – mimo że to Kasjusz Życiński przez 3 rundy był aktywniejszy i wyprowadzał więcej ciosów, przyznali wygraną Polańskiemu. Już nazajutrz po walce decyzja została zweryfikowana na korzyść Don Kasjo, który mógł cieszyć się pierwszym zwycięstwem. W starciu Ambor vs Don Kasjo na gali Fame MMA 4 Kasjusz był zdecydowanie lepszy i wygrał jednogłośnym werdyktem. Swoją ostatnią walkę stoczył podczas 6. edycji gali z Maciejem Ratajem. Mimo słabszej pierwszej rundy celebryta odzyskał przewagę w drugim starciu i ostatecznie wygrał pojedynek przez duszenie.

FAME MMA 8 – Don Kasjo kontra Marcin Najman

walki dona kasjo

Walka Don Kasjo z Marcinem Najmanem była co-main eventem na gali FAME MMA 8, a przez wielu uważana za walkę wieczoru oraz najważniejszą od początku istnienia tej federacji. Zawodnicy od dawna zaostrzali w mediach swój konflikt, atakując siebie nawzajem. Po ostatniej konferencji przed galą Kasjusz oskarżył Marcina Najmana o romans z Moniką Godlewską, do którego rzekomo miało dojść podczas piątej edycji. Po tych oskarżeniach Najman zapowiedział, że pozwie Don Kasjo. Marcin Najman do tego stopnia wziął sobie to do serca, że nie pojawił się w programie face to face prowadzonym przez Michała „Boxdela” Barona, czym złamał jeden z zapisów na umowie mówiącym o obowiązku uczestniczenia w tego typu produkcjach promujących galę oraz walkę. Na oficjalnym media treningu i ważeniu Don Kasjo prowokował Najmana, który konfrontował się z nim face to face, mając ubraną patriotyczną maseczkę zasłaniającą usta, ale nie doszło do żadnych starć. Tego, co się stało dzień później na gali, raczej nikt nie mógł przewidzieć i długo zostanie zapamiętane. „El Testosteron” od początku walki ruszył stanowczo na Don Kasjo, okładając rywala ciosami, z których Życiński nic sobie nie robił. Kasjo oddał Najmanowi kilkoma ciosami i to on przejął inicjatywę. Jak dobrze wiemy, pojedynek ten był zakontraktowany w formule bokserskiej z użyciem małych rękawic. Panowie mogli bić się tylko i wyłącznie w stójce bez możliwości używania nóg, jednak to nie przeszkodziło Najmanowi, żeby zachować się w sposób nieprzewidywalny i żałosny obalając Kasjusza. Sędzia oczywiście przerwał na chwilę pojedynek i ukarał Najmana odjęciem punktu. „El Testosteron” był jednak na tyle nabuzowany, że najwyraźniej w świecie nie panował nad swoimi emocjami. Po wznowieniu walki Marcin Najman kopnął rywala, a sędzia Szymon Bońkowski postanowił definitywnie zdyskwalifikować podopiecznego Damiana Herczyka. Po tym zdarzeniu do oktagonu musiała wkroczyć ochrona, ponieważ zrobiło się bardzo gorąco i wywiązała się bójka, w której ucierpiał Don Kasjo. Na nagraniach widać, jak trener Marcina Najmana podbiegł do leżącego i otoczonego ochroniarzami Kasjusza i zaczyna wykręcać mu nogę. Najman zaczął wykrzykiwać niecenzuralne słowa „Ty k***o, Ty cw**u za*****y, za**** cię”, po czym został wyprowadzony przez ochronę. Do werdyktu podszedł już tylko Don Kasjo, który na pytanie, co się dokładnie stało, odpowiedział „Niech wyp******a sobie Jasnej Góry bronić. Czy można zrozumieć jego jakiekolwiek zachowanie? On broni Jasnej Góry, a 350 lat temu ją atakowali” W klatce pojawili się także właściciele federacji, którzy oświadczyli, że przepraszają Don Kasjo za całe zachowanie, a wobec Marcina Najmana spotkają odpowiednie konsekwencje. Po walce Kasjo trafił do szpitala i poinformował, że ma nogę w gipsie i czeka go dłuższa regeneracja. Kiedy kolejna walka Don Kasjo? Kasjusz przyznał na jednej z konferencji, że była to jego ostatnia walka, jeśli włodarze nie sprowadzą mu rywala z UFC.

Znamy możliwości FAME MMA i słowa dotrzymali, kontraktując mu walkę z byłym zawodnikiem UFC, Normanem Parke na galę FAME MMA 10. Ostatecznie górą okazał się zawodnik z Irlandii Północnej, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów.

Don Kasjo AlkoMaster

Życiński wystąpi na pierwszej gali, podczas której znani celebryci będą… spożywali alkohol. Don Kasjo na AlkoMaster będzie bohaterem walki wieczoru, co nie powinno szczególnie dziwić, biorąc pod uwagę jego rozpoznawalność oraz fakt, że regularnie podkreśla, że do pojedynków na FAME MMA często przygotowuje się w dużej mierze poprzez imprezy.

Zobacz: Typy Fame MMA

Kim jest Don Kasjo? Don Kasjo, czyli Kasjusz Życiński, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko pochodzącego z Iławy zawodnika, od lat prężnie pracuje na wizerunek telewizyjnej gwiazdy. Jego sława wzięła się z występów w programach telewizyjnych emitowanych m.in. przez MTV. Był jedną z największych gwiazd takich programów jak „Wasraw Shore. Ekipa z Warszawy” czy „Ex na plaży”. Jak zakończyła się walka Don Kasjo – Najman na FAME MMA 8? Walka zakończyła się dyskwalifikacją Najmana, ponieważ obalił Don Kasjo, pomimo że walka miała stoczyć się w formule bokserskiej. Po tym zdarzeniu sędzia walki odjął punkt Marcinowi, który ponownie złamał regulamin, próbując kopnąć Kasjusza.