Obecnie, myśląc Michał Boxdel Baron od razu myślimy o FAME MMA. Bez wątpienia ta organizacja przyniosła jej włodarzom niesamowite zyski i popularność. Ten mierzący 184 centymetry facet, z pewnością nie żałuje, że zdecydował się na organizację gal.

Kim jest Boxdel?

Kim jest Boxdel? Kto to Boxdel? Boxdel to jeden z najpopularniejszych twórców w polskim internecie. Swoją karierę rozpoczął na YouTubie zakładając kanał iDelti. Wrzucał tam przede wszystkim filmy z popularnej wtedy gry Minecraft. 27 listopada 2014 roku założył kolejny kanał o nazwie Boxdel. Zdobył dzięki niemu ogromną popularność, a publikował na nim głównie ciekawostki na temat innych twórców czy gier, a w późniejszym czasie prowadził streamy na żywo, gdzie omawiał aktualne sytuacje w polskim internecie. W 2018 roku, wspólnie z Wojtkiem Golą, Rafałem Pasternakiem oraz Krzysztofem Rozparą, założył pierwszą freak fightową federację w Polsce – FAME MMA. Organizacja okazała się ogromnym sukcesem i do dziś jest głównym źródłem dochodów Michała Barona.

Boxdel imię i nazwisko

Boxdel imię i nazwisko, czyli jak nazywa się popularny twórca? Pod pseudonimem Boxdel tak naprawdę kryje się Michał Baron.

Boxdel wiek

Włodarza FAME MMA uznać trzeba za osobę młodą. Urodził się on bowiem 2 marca 1995 roku. Ma zatem aktualnie 27 lat. Trzeba przyznać, że całkiem dobrze sobie radzi będąc jeszcze 3 lata przed trzydziestką.

Boxdel wzrost

Boxdel wzrost, czyli ile wzrostu ma włodarz FAME MMA? Dokładny wzrost Michała Barona wynosi 181 centymetrów.

Boxdel waga

Boxdel waga, czyli ile waży 27-latek? Waga Boxdela to często poruszany temat w przestrzeni internetu. Wiele osób wyśmiewa Barona, ponieważ ten ma sporą nadwagę. Włodarz FAME MMA wydaje się mieć jednak do tego dość duży dystans. Waga Boxdela waha się między 115 a 130 kilogramów.

Boxdel FAME MMA

Popularny Boxdel jest jednym z czterech zarządców federacji. Założona ona została w maju 2018 roku i doczekała się na ten moment 17 edycji. Michał Baron FAME MMA udziałowcem jest w 20%. Jest to taki sam udział jak Wojtka Goli. Rafał Pasternak i Krzysztof Rozpara posiadają udziały na poziomie 30%.

Boxdel zarobki

Nie będzie dla nikogo niespodzianką fakt, że gala FAME MMA generuje milionowe przychody. Oczywiście z uwagi na fakt, że organizacja walk wiąże się z dużymi kosztami, zysk netto jest o wiele mniejszy. Boxdel zarobki z całą pewnością ma na przyzwoitym poziomie. Jednakże, brak jest jakichkolwiek informacji o konkretnych kwotach.

FAME MMA zyski

mochał boxdel baron kim jest

Jak już wcześniej wspomniano, przychody federacji są kwotami opiewającymi na miliony złotych. Z dostępnych informacji wynika, że niemal każda kolejna gala generuje większe kwoty. Jest to szczególnie widoczne, na przykładzie walki wieczoru 10 edycji gali. Don Kasjo stoczył pojedynek z Normanem Parke, gdzie stawką była kilogramowa sztabka złota. Jej wartość wycenia się w okolicach 200 tysięcy złotych.

Boxdel rodzina

rodzina boxdela

Jak już udało się wcześniej ustalić Michał Baron jest osobą młodą. Aktualnie Boxdel rodziny jeszcze nie założył. Ma za to dziewczynę – Magdalenę Loskot. Kupili oni ostatnio małego psa rasy husky, którego nazwali Benek.

Skąd pochodzi Boxdel?

Popularny Boxdel pochodzi i nadal mieszka w stolicy województwa wielkopolskiego – Poznaniu. Co ciekawego siedziba FAME MMA znajduje się w Swarzędzu. Jest to miejscowość położona obok rodzinnego miasta byłego mistrza FAME MMA.

Boxdel walki

Poza zajmowaniem się organizacją pojedynków, Boxdel walki również stoczył. Pierwsza z nich miała miejsce na FAME MMA 1, gdzie jego przeciwnikiem był Guzik. Michał Baron pojedynek wygrał już w pierwszej rundzie, w konsekwencji czego zdobył pas wagi ciężkiej. Druga walka Boxdela miała miejsce na 4 edycji gali. Podjął się on wtedy rywalizacji z Kubańczykiem, którą przegrał. Swoje trzecie starcie odbył na gali FAME MMA 12. Jego rywalem był wtedy Kasjusz „Don Kasjo” Życiński, a walka była toczona na zasadach bokserskich. Boxdel przegrał ten pojedynek przez jednogłośną decyzję sędziów.

Walka włodarzy

walki boxdela

Pod koniec 2020 roku Michał Boxdel Baron wyzwał na pojedynek Wojtka Golę. Ten drugi zgodził się pod warunkiem, że walka odbędzie się w limicie wagowym do 90 kg. Boxdel walki ostatecznie się nie podjął, ze względu na to, że waży on ok. 110 kg. Uznał więc, że szybkie zejście do 90 kilogramów może przysporzyć mu problemów zdrowotnych. Nie jest powiedziane, że skoro teraz Boxdel nie chciał, aż tak mocno zejść z wagi, to do tej walki nigdy nie dojdzie. Jeżeli Michał Baron sukcesywnie traciłby kilogramy, to temat walki z Wojtkiem Golą może powrócić. Na to jednak przyjdzie jeszcze nam poczekać.

Zobacz: Fame MMA typowanie

Boxdel Jóźwiak

Boxdel Jóźwiak, czyli co łączy te dwie osoby? Konflikt pomiędzy Michałem Baronem a Pawłem Jóźwiakiem bez wątpienia jest niezwykle interesujący. Jóźwiak jest prezesem organizacji FEN. Kiedy powstało FAME MMA, należał on do osób, które bardzo zawzięcie krytykowały tę federację. Gdy Paweł Jóźwiak, podczas jednego wywiadu, zaczął wypowiadać się na temat Boxdela, ten postanowił mu odpowiedzieć i nagrał film na swój kanał, gdzie nazwał Jóźwiaka idiotą, łajdakiem i łachudrą. W późniejszym czasie konflikt narastał. Na początku 2022 roku powstała konkurencyjna dla FAME MMA, freak fightowa organizacja – Prime Show MMA. Powiązani z nią byli ludzie zarządzający FEN-em, w tym również Paweł Jóźwiak. Od tamtego czasu Boxdel nie krył się już z ogromną niechęcią do Jóźwiaka, zarzucał mu hipokryzję i wyśmiewał go oraz obrażał w internecie przy każdej okazji.

Po pewnym czasie zaczęło mówić się o potencjalnej walce Boxdel vs Paweł Jóźwiak. Wiele osób wątpiło w możliwość takiego zestawienia, jednak finalnie walka Boxdel vs Jóźwiak odbędzie się na gali FAME MMA 17 3 lutego 2023 roku. Jak okazało się na konferencji przed tym wydarzeniem, zobaczymy także rewanż Boxdel vs Jóźwiak, a dojdzie do niego na gali FEN.

Kto wygrał walkę Boxdel vs Jóźwiak na FAME MMA 17?

Boxdel rekord

Michał „Boxdel” Baron do tej pory stoczył 4 walki [1 w boksie i 3 w MMA]. Poniżej przedstawiamy bilans walk Boxdela.

Rekord MMA: 2-1-0
Rekord Boks: 0-1-0

PrzeciwnikRezultatFormułaWydarzenie
Paweł JóźwiakWygrana, TKO (odmowa kontynuowania pojedynku), runda IIMMA (klatka rzymska)FAME MMA 17, 03.02.2023
Kasjusz „Don Kasjo” ŻycińskiPrzegrana, jednogłośna decyzjaBoksFAME MMA 12, 20.11.2021
Jakub „Kubańczyk” FlasPrzegrana, TKO, runda IMMAFAME MMA 4, 22.06.2019
Jakub „Guzik” SzymańskiWygrana, TKO, runda IMMAFAME MMA 1, 30.06.2018

Boxdel aferki

W kwietniu 2021 roku Boxdel założył kolejny kanał o nazwie „Aferki”. Tematyką kanału jest analiza bieżących zdarzeń w polskim internecie. Boxdel prowadzi ten kanał wspólnie z innym twórcą internetowym – Ulfikiem. Obecnie kanał zgromadził blisko 500 tysięcy subskrypcji, a wszystkie filmy obejrzano ponad 40 milionów razy.

Boxdel klub

Pod koniec 2021 roku Boxdel zdecydował się otworzyć swój własny klub muzyczny. Nosił on nazwę „Afterek” i znajdował się on w Zawierciu na Śląsku. Michał Baron przez kilka miesięcy mocno promował to miejsce, jednak w połowie 2022 roku zdecydował się on sprzedać swoje udziały wspólnikowi i wycofać się z projektu. Sam Boxdel skomentował zaistniałą sytuację w taki sposób:

– „Z racji tego, że jest bardzo dużo rzeczy na horyzoncie, robimy teraz batony, ja nie mogę być w klubie „Afterek”. Sprzedałem udziały swojemu wspólnikowi no i jakby zrezygnowałem ze stanowiska zarządcy w klubie „Afterek” z paru względów. Po pierwsze, by mieć klub trzeba tam być cały czas. Druga rzecz, nie do końca mi się to opłacało. Trzecia rzecz, nie polecam inwestowania w kluby muzyczne”.

Boxdel masno

W 2019 roku powstał kanał „MasnoTV”, którego Boxdel był członkiem. Z czasem „Masno” stało się grupą muzyczną, która w 2020 roku wydała album. Zespół był złożony z popularnych twórców internetowych, którzy kryli się za kolorywymi kominiarkami i pseudonimami. Do „Masno” należeli między innymi Masny Ben – Boxdel czy Masny Ted – Rafonix. 10 stycznia 2021 roku kanał „MasnoTV” został zbanowany przez platformę YouTube. Prawdopodobnie było to za sprawą postaci Rafonixa, który po licznych ekscesach otrzymał zakaz pokazywania się na tej platformie. Oficjalnie jednak nie wiadomo co było powodem usunięcia kanału.

Boxdel afery

Michał Baron jest osobą popularną. W związku z tym, jego działania często są szerszej liczbie osób. Wynikło także kilka afer, z włodarzem federacji w głównej roli. Jedna z najgłośniejszych dotyczyła rzekomego przywłaszczenia sobie pieniędzy. Miało to mieć miejsce, kiedy Boxdel zorganizował zbiórkę pieniędzy na chorą Vanessę. Według niektórych, część zebranej kwoty youtuber zostawił dla siebie.

Boxdel dziewczyna

Boxdel dziewczyna, czyli czy Michał Baron jest w stałym związku? Michał Baron jest w związku z Magdaleną Loskot.

Boxdel YouTube

Boxdel podczas swojej kariery posiadał wiele kanałów na platformie YouTube. Zaczynał on od kanału iDelti. W tym momencie jego największym kanałem jest „Boxdel”, który został założony 27 listopada 2014 roku. Zgromadził on do tej pory 1,6 miliona subskrybentów, a filmy na nim opublikowane obejrzano łącznie ponad 35 milionów razy. Najpopularniejszymi publikacjami na tym kanale jest film, w którym Boxdel odpowiada „Don Kasjo” a także piosenka zatytułowana „Amadi Ferrrari”. Każdy z filmów zgromadził 1,4 miliona wyświetleń. Michał Baron prowadzi także takie kanały jak „Aferki” czy „ORO”.

Boxdel Twitter

Boxdel Twitter, czyli czy włodarz FAME MMA posiada Twittera? Michał Baron aktywnie prowadzi również swoje konto na Twitterze. Można go znaleźć na tej platformie pod nickiem @boxdel_. 27-latka na Twitterze obserwuje prawie 430 tysięcy użytkowników.

Boxdel Instagram

Boxdel prowadzi konto na Instagramie. Youtubera można znaleźć na tej platformie pod nickiem @boxdel. Obserwuje go tam ponad 1,2 miliona użytkowników.


Popularny Boxdel jest jednym z czterech zarządców jednej z najbardziej popularnej federacji – FAME MMA.
Przed powstaniem federacji FAME MMA, Boxdel był znany przede wszystkim z filmików z faktami o popularnych osobach, które wrzucał na YouTube.