Obecnie, myśląc Michał Boxdel Baron od razu myślimy o FAME MMA. Bez wątpienia ta organizacja przyniosła jej włodarzom FAME MMA niesamowite zyski i popularność. Sprawdź kim jest Boxdel!

Kim jest Boxdel?

Kim jest Boxdel? Kto to Boxdel? Boxdel to jeden z najpopularniejszych twórców w polskim internecie. Swoją karierę rozpoczął na YouTubie zakładając kanał iDelti. Wrzucał tam przede wszystkim filmy z popularnej wtedy gry Minecraft.

27 listopada 2014 roku założył kolejny kanał o nazwie Boxdel. Zdobył dzięki niemu ogromną popularność, a publikował na nim głównie ciekawostki na temat innych twórców czy gier, a w późniejszym czasie prowadził streamy na żywo, gdzie omawiał aktualne sytuacje w polskim internecie.

W 2018 roku, wspólnie z Wojtkiem Golą, Rafałem Pasternakiem oraz Krzysztofem Rozparą, założył pierwszą freak fightową federację w Polsce - FAME MMA. Organizacja okazała się ogromnym sukcesem i do dziś FAME jest głównym źródłem dochodów Michała Barona.

Boxdel imię i nazwisko

Boxdel imię i nazwisko, czyli jak nazywa się popularny twórca? Pod pseudonimem Boxdel tak naprawdę kryje się Michał Baron.

Boxdel wiek

Ile lat ma Boxdel? Michał Baron urodził się 2 marca 1995 roku. Ma zatem aktualnie 28 lat.

Boxdel wzrost

Boxdel wzrost, czyli ile wzrostu ma włodarz FAME MMA? Dokładny wzrost Michała Barona to 181 centymetrów, jednak przed laty sam zapewniał, że ma 190 centymetrów wzrostu.

Boxdel waga

Boxdel waga, czyli ile waży 28-latek? Waga Boxdela to często poruszany temat w przestrzeni internetu. Wiele osób wyśmiewało Barona, ponieważ ten miał sporą nadwagę. Boxdel ujawnił, że był czas gdy ważył nawet 137 kilogramów. Od dłuższego już czasu prowadzi on jednak zdrowszy tryb życia, dzięki czemu jego forma i sylwetka znacznie się poprawiła. Aktualnie waga Boxdela oscyluje w okolicy 100 kg.

Boxdel skąd jest

Popularny Boxdel pochodzi ze śląska. Przez długi czas mieszkał jednak w Poznaniu i wiele osób właśnie z tym miastem najczęściej łączy włodarza FAME MMA.

Boxdel Pandora Gate

W październiku 2023 roku okazało się, że Boxdel, podobnie jak wielu innych youtuberów był zamieszany w aferę dotyczącą pisania do nieletnich dziewczyn. Jak wiadomo osobą, która dopuściła się najpoważniejszych działań był Stuu, jednak Sylwester Wardęga ujawnił także screeny na Boxdela.

Po publikacji filmu przez Wardęgę, ze współpracy z Boxdelem wycofała się ogromna liczba firm, między innymi FAME MMA, GBS czy Move Federation. Michał Baron dzień po materiale Wardęgi nagrał odpowiedź, w którym próbował się bronić przed zarzutami. Film ten jak na razie zgromadził 3 miliony wyświetleń. Warto też wspomnieć o reakcjach internautów, film zebrał bowiem 126 tysięcy łapek w górę i aż 70 tysięcy w dół.

Boxdel rekord

Michał "Boxdel" Baron do tej pory stoczył 7 walk [2 w boksie, 2 w K-1 i 3 w MMA]. Poniżej przedstawiamy bilans walk Boxdela.

Rekord MMA: 2-1
Bilans Boks: 1-1
Rekord K-1: 0-1
Rekord K-1 (w małych rękawicach): 1-0

Boxdel walka

Poza zajmowaniem się organizacją pojedynków, Boxdel walki również stoczył. Pierwsza z nich miała miejsce na FAME MMA 1, gdzie jego przeciwnikiem był Guzik.

Boxdel FAME MMA

Popularny Boxdel jest jednym z czterech zarządców federacji FAME MMA. Została ona założona w maju 2018 roku. Michał Baron FAME MMA udziałowcem jest w 20%. Warto również dodać, że Boxdel poza pełnieniem funkcji włodarza występuje w FAME MMA jako zawodnik. Do tej pory w klatce FAME wystąpił on pięciokrotnie.

W październiku 2023 roku po tym, jak okazało się, że Boxdel wysyłał niecenzuralne wiadomości do nieletnich dziewczyn, organizacja FAME MMA wydała oświadczenie informujące, że Michał Baron został wykluczony z działalności federacji w trybie natychcmiastowym.

W późniejszym czasie Boxdel wykonał wiele ruchów, dzięki którym udało mu się poprawić swój wizerunek i zamieść całą aferę pod dywan. To poskutkowało przywróceniem go do FAME MMA.

Boxdel vs Guzik

Boxdel vs Guzik to pojedynek, który był walką wieczoru gali FAME MMA 1. Do tego starcia doszło 30 czerwca 2018 roku. Zawodnicy ci nie pałali do siebie sympatią i to właśnie było początkiem do założenia organizacji FAME MMA, na której influencerzy mogliby rozwiązywać swoje konflikty. Ostatecznie Boxdel zwyciężył w pierwszej rundzie przez TKO.

Boxdel vs Kubańczyk

Swoją drugą walkę Boxdel stoczył na gali FAME MMA 4, która odbyła się 22 czerwca 2019 roku. Baron przystępował do tego pojedynku w roli dość znaczącego faworyta. Było to jednak spowodowane głównie przez brak wiedzy na temat umiejętności jego rywala Kubańczyka. Okazało się jednak, że Kubańczyk w przeszłości przez wiele lat trenował kickboxing i całkowicie zdominował Boxdela stójkowo wygrywając już w pierwszej rundzie.

Boxdel Don Kasjo

Konflikt na linii Boxdel Don Kasjo był przez pewien czas jednym z najgłośniejszych w polskim internecie. Don Kasjo przez długi czas obrażał włodarza FAME MMA, jednak według niego były to jedynie niewiele znaczące uszczypliwości. Boxdel jednak w pewnym momencie nie wytrzymał i w ostrych słowach odpowiedział Życińskiemu przy okazji konferencji przed galą FAME MMA 12, na której Don Kasjo zmierzył się z Marcinem Wrzoskiem.

Zawsze dawałem ci pierdolić na mój temat, tym razem k***a... chciałbym, żeby cię Zombie (Marcin Wrzosek - przyp. red.) cię serio naj***ł. Nie dam ci się już k***a wyzywać i miej jakiś szacunek k***a, bo FAME dało ci trzy razy więcej dotarcia k***a niż miałem przed pierwszą walką i dało ci rozwój.

Ostatecznie Don Kasjo zaproponował, że Boxdel może wejść do klatki po jego walce z Wrzoskiem, na co włodarz federacji przystał. W starciu bokserskim Życiński nie dał Boxdelowi jednak żadnych szans wygrywając zdecydowanie na punkty. Po pojedynku panowie pogodzili się, jednak w późniejszym czasie konflikt odnowił się z jeszcze większą mocą.

Don Kasjo odszedł bowiem z FAME MMA i został medialnym włodarzem konkurencyjnej federacji Prime Show MMA. W późniejszym czasie Boxdel i Kasjo obrzucali się wieloma oszczerstwami, aż w końcu Baron nagrał głośny film, który poruszył internet.

Boxdel Jóźwiak

Boxdel Jóźwiak, czyli co łączy te dwie osoby? Paweł Jóźwiak jest prezesem organizacji FEN. Kiedy powstało FAME MMA, należał on do osób, które bardzo zawzięcie krytykowały tę federację. Gdy Paweł Jóźwiak, podczas jednego wywiadu, zaczął wypowiadać się na temat Boxdela, ten postanowił mu odpowiedzieć i nagrał film na swój kanał, gdzie nazwał Jóźwiaka idiotą, łajdakiem i łachudrą.

W późniejszym czasie konflikt narastał. Na początku 2022 roku powstała konkurencyjna dla FAME MMA, freak fightowa organizacja - Prime Show MMA. Powiązani z nią byli ludzie zarządzający FEN-em, w tym również Paweł Jóźwiak. Od tamtego czasu Boxdel nie krył się już z ogromną niechęcią do Jóźwiaka, zarzucał mu hipokryzję i wyśmiewał go oraz obrażał w internecie przy każdej okazji.

Po pewnym czasie zaczęło mówić się o potencjalnej walce Boxdel vs Paweł Jóźwiak. Wiele osób wątpiło w możliwość takiego zestawienia, jednak finalnie walka Boxdel vs Jóźwiak odbyła się 3 lutego 2023 roku na gali FAME MMA 17. Pojedynek ten wygrał Boxdel, ponieważ po drugiej rundzie Paweł Jóźwiak odmówił kontynuowania walki.

Boxdel Jóźwiak 2

Do rewanżowego starcia Boxdel vs Jóźwiak miało dojść na gali FEN. Jednak ostatecznie podjęto decyzję, że druga walka włodarza FAME i właściciela FEN odbyła się 29 września na FAME Friday Arena 2 w Szczecinie. Boxdel ponownie wygrał, tym razem w drugiej rundzie przez nokaut.

Boxdel vs Don Kasjo - FAME MMA 20

15 stycznia 2024 roku FAME MMA ogłosiło, że na jubileuszowej gali FAME 20 w co-main evencie odbędzie się rewanżowa walka Boxdel vs Don Kasjo. Tym razem pojedynek odbył się w formule K-1 w dużych rękawicach w limicie do 95 kilogramów. Boxdel nie wypełnił tego limitu, a dodatkowo przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Boxdel majątek

Nie będzie dla nikogo niespodzianką fakt, że gala FAME MMA generuje milionowe przychody. Oczywiście z uwagi na fakt, że organizacja walk wiąże się z dużymi kosztami, zysk netto jest o wiele mniejszy. Zarobki Boxdela z całą pewnością są jednak na przyzwoitym poziomie. Z pewnością można stwierdzić, że majątek Boxdela jest liczony w milionach złotych.

Boxdel GOATS

W marcu 2023 roku Boxdel wraz z Wojtkiem Golą, Piotrem "Izakiem" Skowyrskim, Sylwestrem Wardęgą oraz Kacprem Błońskim założył kanał GOATS. Do tej pory zgromadził on ponad 700 tysięcy subskrypcji oraz blisko 50 milionów wyświetleń. Aktualnie kanał ten jest znany głównie z contentu randkowego.

Po aferze Pandora Gate Boxdel został odsunięty od projektu i na ten moment nie wiadomo, kiedy do niego powróci.

Boxdel rodzina

Aktualnie Boxdel nie założył jeszcze rodziny.

Boxdel walka włodarzy

Pod koniec 2020 roku Michał Boxdel Baron wyzwał na pojedynek Wojtka Golę. Ten drugi zgodził się pod warunkiem, że walka odbędzie się w limicie wagowym do 90 kg. Boxdel walki ostatecznie się nie podjął, ze względu na to, że ważył w tamtym czasie ponad 110 kg. Aktualnie Michał Baron stał się znacznie szczuplejszy, jednak do walki włodarzy nie dojdzie przez problemy zdrowotne Wojtka Goli.

Boxdel aferki

W kwietniu 2021 roku Boxdel założył kolejny kanał o nazwie "Aferki". Tematyką kanału jest analiza bieżących zdarzeń w polskim internecie. Boxdel prowadzi ten kanał wspólnie z innym twórcą internetowym - Ulfikiem. Obecnie kanał zgromadził blisko 500 tysięcy subskrypcji, a wszystkie filmy obejrzano ponad 40 milionów razy.

Boxdel klub

Pod koniec 2021 roku Boxdel zdecydował się otworzyć swój własny klub muzyczny. Nosił on nazwę "Afterek" i znajdował się on w Zawierciu na Śląsku. Michał Baron przez kilka miesięcy mocno promował to miejsce, jednak w połowie 2022 roku zdecydował się on sprzedać swoje udziały wspólnikowi i wycofać się z projektu. Sam Boxdel skomentował zaistniałą sytuację w taki sposób:

Z racji tego, że jest bardzo dużo rzeczy na horyzoncie, robimy teraz batony, ja nie mogę być w klubie "Afterek". Sprzedałem udziały swojemu wspólnikowi no i jakby zrezygnowałem ze stanowiska zarządcy w klubie "Afterek" z paru względów. Po pierwsze, by mieć klub trzeba tam być cały czas. Druga rzecz, nie do końca mi się to opłacało. Trzecia rzecz, nie polecam inwestowania w kluby muzyczne.

Boxdel masno

W 2019 roku powstał kanał "MasnoTV", którego Boxdel był członkiem. Z czasem "Masno" stało się grupą muzyczną, która w 2020 roku wydała album. Zespół był złożony z popularnych twórców internetowych, którzy kryli się za kolorywymi kominiarkami i pseudonimami. Do "Masno" należeli między innymi Masny Ben - Boxdel czy Masny Ted - Rafonix.

10 stycznia 2021 roku kanał "MasnoTV" został zbanowany przez platformę YouTube. Prawdopodobnie było to za sprawą postaci Rafonixa, który po licznych ekscesach otrzymał zakaz pokazywania się na tej platformie. Oficjalnie jednak nie wiadomo co było powodem usunięcia kanału.

Boxdel afery

Michał Baron jest osobą niezwykle popularną. W związku z tym, jego działania często są znane szerszej liczbie osób. Wynikło także kilka afer, z włodarzem federacji w głównej roli. Najgłośniejszą aferą Boxdela bez wątpienia była Pandora Gate.

Inna głośna afera dotyczyła rzekomego przywłaszczenia sobie pieniędzy przez Boxdela. Miało to mieć miejsce, gdy włodarz FAME zorganizował zbiórkę pieniędzy na chorą Vanessę. Według niektórych, część zebranej kwoty youtuber zostawił dla siebie.

Boxdel dziewczyna

Boxdel dziewczyna, czyli czy Michał Baron jest w stałym związku? Michał Baron przez wiele lat był w związku z Magdaleną Loskot. Aktualnie jednak jest singlem.

Boxdel YouTube

Boxdel podczas swojej kariery prowadził wiele kanałów na YouTube. Zaczynał on od kanału iDelti. W tym momencie jego największym kanałem jest "Boxdel", który został założony 27 listopada 2014 roku. Zgromadził on do tej pory 1,6 miliona subskrybentów, a filmy na nim opublikowane obejrzano łącznie blisko 60 milionów razy. Najpopularniejszymi filmami na tym kanale są materiały odnośnie afery Pandora Gate oraz piosenka "Amadi Ferrari".

Boxdel Twitter

Boxdel Twitter, czyli czy włodarz FAME MMA posiada Twittera? Michał Baron aktywnie prowadzi również swoje konto na Twitterze. Można go znaleźć na tej platformie pod nickiem @boxdel_. 28-latka na Twitterze obserwuje blisko 600 tysięcy użytkowników.

Boxdel Instagram

Boxdel prowadzi konto na Instagramie. Włodarza FAME MMA można znaleźć na tej platformie pod nickiem @boxdel. Obserwuje go tam ponad 1,6 miliona użytkowników.


Kim jest Boxdel?
Popularny Boxdel jest jednym z czterech zarządców największej federacji freak fightowej - FAME MMA.
Na czym Boxdel zyskał popularność?
Przed powstaniem federacji FAME MMA, Boxdel był znany przede wszystkim z filmików z faktami o popularnych osobach, które wrzucał na YouTube.