Guzik to dla wielu postać anonimowa. Jednak w rzeczywistości, gdyby nie on, to być może nie byłoby organizacji FAME MMA. Jego ostatni pojedynek znalazł się na karcie walk FAME MMA 21. Sprawdź kim jest Guzik!

Kim jest Guzik?

Kto to Guzik? Guzik to youtuber i streamer, który największą popularność zdobył dzięki udziałowi w projekcie YouTube Shore. Ważnym momentem w jego karierze był również występ na pierwszej gali FAME MMA, gdzie w walce wieczoru zmierzył się z Boxdelem. W grudniu 2023 roku organizacja FAME MMA poinformowała o ponownym zakontraktowaniu Guzika.

Guzik imię i nazwisko

Jak nazywa się Guzik? Prawdziwe imię i nazwisko Guzika to Jakub Szymański.

Jakub Guzik Szymański wiek

Ile lat ma Guzik? Guzik urodził się w 1993 roku. Aktualnie ma zatem 31 lat.

Jakub Guzik Szymański waga

Dokładną wagę Guzika poznaliśmy przy okazji ceremonii ważenia przed galą FAME MMA Reborn. Guzik wniósł na wagę prawie 120 kilogramów.

Jakub Guzik Szymański wzrost

Wzrost Guzika poznaliśmy przy okazji jego walk w FAME MMA. Jakub Guzik Szymański ma 180 centymetrów wzrostu.

Guzik walka

Debiutancka walka Guzika odbyła się na gali FAME MMA 1. Swój kolejny pojedynek stoczył aż po pięciu latach przerwy. Guzik powrócił bowiem do klatki na gali FAME MMA Reborn.

Guzik rekord

Jakub Guzik Szymański ma na swoim koncie dokładnie trzy walki. Poniżej przedstawiamy jego rekord:

Rekord MMA: 1-1
Rekord Boks: 0-1

Guzik FAME MMA

Mimo tego, że Guzik w FAME MMA zanotował tylko jedną walkę, to organizacja w dużej mierze powstała dzięki niemu. Z perspektywy czasu brzmi to dość niewiarygodnie, jednak pierwsza gala FAME MMA opierała się na walce Guzika z Boxdelem.

Youtuberzy byli bowiem w tamtym czasie skonfliktowani i chcieli wyjaśnić swój spór za pomocą pięści. Wtedy zrodził się pomysł, aby zorganizować galę MMA. Miało to umożliwić legalne rozwiązanie konfliktu.

Guzik vs Boxdel

Pojedynek Guzik vs Boxdel był walką wieczoru gali FAME MMA 1. Wydarzenie to odbyło się 30 czerwca 2018 roku w Koszalinie. Walkę wygrał Boxdel - już w pierwszej rundzie znokautował on Guzika kopnięciem na lewe żebra, co spowodowało pęknięcie dwóch z nich.

Guzik vs Adam Security

Guzik powrócił do klatki po ponad pięciu latach przerwy na gali FAME MMA Reborn. Zmierzył się on z Adamem Security, dla którego był to debiut w MMA. Guzik w walce zdominował rywala parterowo i wygrał walkę w pierwszej rundzie przez TKO po ciosach w parterze.

Guzik vs Kaleson

Swoją trzecią walkę Guzik stoczył na gali FAME MMA 21, która odbyła się 18 maja 2024 roku w Gliwicach. Jakub Szymański zawalczył z Dominikiem "Kalesonem" Cybulskim, który należy do popularnej grupy streamerów Bungee. Walka rozegrała się na zasadach bokserskich i wygrał ją Kaleson w drugiej rundzie przez TKO.

Guzik World Freak Fight League

14 kwietnia 2024 roku Guzik na swoim Instagramie podał dalej post organizacji World Freak Fight League. Okazuje się, że Jakub Szymański po walce na FAME MMA 21, którą odbędzie w maju, wystąpi w Blackburn na zagranicznej gali. Wydarzenie to ma się odbyć 7 czerwca.

Guzik Twitch

Przez pewien czas Guzik streamował na Twitchu. Jego kanał na tej platformie można znaleźć pod nazwą GuzikStream. Zawodnik FAME MMA zgromadził na swoim koncie ponad 25 tysięcy subskrypcji.

Guzik YouTube

Guzik przez wielu fanów może być kojarzony głównie z YouTubem. Przez pewien czas streamował na tej platformie, ale największą popularność zdobył dzięki udziałowi w YouTube Shore, czyli odpowiedniku programu Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy.

Jakub tworzył YouTube Shore wraz z takimi osobami jak Amadeusz Ferrari oraz aktualnie mniej znanym Mahonkiem czy Paszą. Guzik był jednym z największych zadymiarzy w projekcie.

Dodatkowo, Guzik brał także udział w projekcie Spontan, podczas którego głównie z Zusje, Wojtkiem Golą, Kacprem Błońskim i Ferrarim nagrali razem masę świetnych filmów z wakacji. Był to nowy format w polskim Internecie, który spodobał się ludziom. Jednak nie przyjął się na długo przez małą aktywność.

Guzik Instagram

Guzik prowadzi również Instagrama. Jego konto można znaleźć pod nazwą @guzikyt. Aktualnie zgromadził na nim prawie 24 tysiące obserwujących.


Ile lat ma Guzik?
Guzik urodził się w 1993 roku i rocznikowo ma 31 lat.
Z czego znany jest Guzik?
Guzik był streamerem i youtuberem, natomiast aktualnie jest zawodnikiem FAME MMA.