Dariusz Daro Lew Kaźmierczuk to jeden z ulubieńców fanów freak fightów. Swoją ostatnią dotychczasową walkę Daro Lwa stoczył na karcie walk Prime MMA 8. Poznaj szczegóły i ciekawostki dotyczące Daro Lwa!

Kim jest Daro Lew?

Kto to Daro Lew? Dariusz Daro Lew Kaźmierczuk to polski zawodnik sportów walki, który niespodziewanie trafił do świata freakfightu. W MMA zawodowo startuje od 2013 roku, jednak dopiero od 2020 roku jego popularność wystrzeliła w górę. Było to konsekwencją podpisania kontraktu z FAME MMA.

Daro Lew imię i nazwisko

Jak tak naprawdę nazywa się Daro Lew? Imię i nazwisko tego zawodnika to w rzeczywistości Dariusz Kaźmierczuk.

Daro Lew wiek

Daro Lew ile ma lat? Dariusz Daro Lew Kaźmierczuk urodził się 30 listopada 1973 roku. Aktualnie ma zatem 50 lat.

Daro Lew wzrost

Jeśli chodzi o wzrost, to Daro Lew mierzy 177 centymetrów.

Daro Lew waga

Kaźmierczuk waży około 98 kilogramów.

Daro Lew MMA

Daro Lew w MMA zadebiutował w 2013 roku na gali Exclusive Night 3. Przegrał wówczas w pierwszej rundzie z Kamilem Ksepką. W podobny sposób zakończyło się pierwsze siedem pojedynków Kaźmierczuka. Wszystkie z nich przegrał w pierwszych rundach przez poddania lub techniczne nokauty.

Co ciekawe, w zawodowym MMA walką z Kaźmierczukiem zadebiutował Szymon Kołecki, mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów i późniejsza gwiazda KSW. Do tej walki doszło w marcu 2017 roku na gali PLMMA 72 w Łomiankach. Kołecki rozbił Kaźmierczuka ciosami po 30 sekundach pojedynku.

Daro Lew walki

Dariusz "Daro Lew" Kaźmierczuk walki toczył też z innymi klasowymi zawodnikami, jak choćby Adam Niedźwiedź, późniejszy zawodnik KSW. Kaźmierczuk swoje starcia zazwyczaj jednak przegrywał. W karierze zawodowej, przed dołączeniem do freak fightów, wygrał dwa pojedynki – w obu przypadkach z Dawidem Harasem, przez wielu uważanego za najgorszego zawodnika MMA w Polsce.

Daro Lew rekord

Dariusz "Daro Lew" Kaźmierczuk do tej pory stoczył 19 pojedynków [17 w MMA i 2 w K-1]. Poniżej bilans wszystkich jego walk.

Rekord MMA: 4-13
Bilans K-1 (w małych rękawicach): 0-2
Bilans K-1 (w dużych rękawicach): 1-0

Daro Lew Prime MMA

W marcu 2024 roku federacja Prime MMA ogłosiła, że Daro Lew zasilił jej szeregi. Kaźmierczuk zawalczył na ósmej edycji tej organizacji, która odbyła się 13 kwietnia w Warszawie.

Daro Lew Bagieta

Na Prime MMA 8 doszło do walki Daro Lew vs Bagieta. Pojedynek odbył się w formule K-1 w dużych rękawicach, a za faworyta uważało się Daro Lwa, który zdecydowanie przeważał pod względem warunków fizycznych. Ostatecznie przewidywania te potwierdziły się i Daro Lew znokautował Bagietę już w pierwszej rundzie.

Daro Lew FAME MMA

Dołączenie Daro Lwa do organizacji FAME MMA dla wielu było sporym zaskoczeniem. Kaźmierczuk został jednak zakontraktowany na prośbę Marcina Najmana, który najwidoczniej chciał zmierzyć się z rywalem, którego na pewno pokona.

Daro Lew vs Marcin Najman

Do walki Daro Lew vs Najman doszło na gali FAME MMA 7. Złośliwi zarzucali, że Kaźmierczuk nie jest wystarczająco medialną osobą, żeby walczyć na tego typu wydarzeniu, a rywal został tak dobrany Najmanowi, żeby w końcu wygrał. Najman zwyciężył już w pierwszej rundzie, gdy Kaźmierczuk poddał się po ciosach zawodnika z Częstochowy.

Daro Lew vs Filipek

Po dwóch starciach na MMA-VIP Daro Lew powrócił do FAME MMA. Zestawiono go z raperem Filipkiem. Pojedynek miał podłoże konfliktu, który rozpoczął się z dość błahego powodu. Filipek na jednej z konferencji przed FAME MMA 11 wspomniał w nieprzychylnych słowach o Kaźmierczuku. Ten od razu podłapał temat, zaczynają prawdziwą wojnę na swoich mediach społecznościowych.

Sam pojedynek agresywnie rozpoczął Filipek. Kaźmierczuk był jednak uważny i szczelnie trzymał gardę. Daro Lew starał się utrzymywać rywala na dystans i nie wdawać się w niepotrzebne wymiany. Przez pewien czas wizualnie lepiej wyglądał Kaźmierczuk.

Na 30 sekund przed końcem Filipek wyprowadził silny cios, który posłał Daro Lwa na deski. Kaźmierczuk niesiony dopingiem zdołał wstać, jednak koniec był już kwestią kilku sekund. Marcinek wyprowadził kolejny cios, po którym Kaźmierczuk nie był już w stanie kontynuować walki.

Daro Lew vs Natan Marcoń

Na gali FAME MMA 18 doszło do kolejnej walki Daro Lwa. Tym razem jego rywalem był Natan Marcoń. Konflikt pomiędzy tymi zawodnikami był jednym z największych w tej edycji FAME. Ostatecznie jednogłośną decyzją sędziów pojedynek wygrał Daro Lew.

Daro Lew vs Piotr Świerczewski

Po wygranej nad Natanem Marconiem Daro Lew wziął na celownik byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, Piotra "Świra" Świerczewskiego. Starcie to odbyło się na gali FAME MMA Friday Arena 1 we Wrocławiu.

Sytuacja w walce zmieniała się jak w kalejdoskopie. W pewnym momencie wydawało się, że Daro Lew jest bliski pokonania Świerczewskiego, po tym, jak go obalił. Były piłkarz wyszedł jednak z opresji i wyprowadził w stronę Kaźmierczuka serię potężnych kopnięć. Noga Daro Lwa obita była do tego stopnia, że nie był w stanie wyjść do drugiej rundy.

Daro Lew vs Piotr Lisek

Na początku września 2023 roku FAME MMA ogłosiło kartę walk na galę FAME Friday Arena 2, która odbyła się 29 września w Szczecinie. Wśród uczestników tego wydarzenia znalazł się również Daro Lew, który stoczył bój z debiutującym w MMA Piotrem Liskiem.

Mimo zdecydowanej przewagi doświadczenia Kaźmierczuk nie sprostał temu wyzwaniu i poległ już w pierwszej rundzie.

Daro Lew vs Dis

Walka Daro Lew vs Dis odbyła się 9 grudnia 2023 roku na gali FAME MMA Reborn w Łodzi. Przed pojedynkiem większość fanów upatrywała faworyta w Gierczaku. Daro Lew zaszokował jednak fantastyczną dyspozycją i znokautował Disa już w pierwszej rundzie.

Daro Lew Xayoo

Swoją kolejną walkę Daro Lew stoczył 10 lutego podczas gali FAME MMA 20. Kaźmierczuk zmierzył się z Xayoo. Początkowo organizacja chciała zestawić Majkuta z Disem. Jednak po tym, jak Daro Lew znokautował Gierczaka, FAME MMA uznało, że nagrodzi Kaźmierczuka walką na jubileuszowej gali.

Daro Lew nie sprostał jednak temu wyzwaniu i przegrał już w pierwszej rundzie przez TKO.

Daro Lew MMA VIP

Po walce z Najmanem na FAME MMA 7 do Daro Lwa odezwali się włodarze MMA-VIP. W tej federacji stoczył dwa pojedynki, jednak oba przegrał. Zadebiutował na drugiej edycji z Szymonem Taxi Złotówa Wrześniem, a następnie stoczył walkę na trzeciej odsłonie z Markiem Molakiem.

Daro Lew vs Taxi Złotówa

Daro Lew w MMA-VIP zadebiutował na drugiej odsłonie w 2021 roku. Jego rywalem był Taxi Złotów. Początkowo Daro Lew nonszalancko podchodził do rywala, nie trzymając gardy i zapraszając przeciwnika do walki. Po chwili jednak Wrzesień zdecydował się na pierwszy odważniejszy krok. Złotówa obalił Daro Lwa i potem poddał go duszeniem.

Daro Lew vs Marek Molak

Na gali MMA-VIP 3, Daro Lew zmierzył się z Markiem Molakiem. Przez cały pojedynek Daro Lew przeważał, trafiając Molaka kilkoma silnymi ciosami, po których ten padał na matę. W pewnym momencie Daro Lew pokusił się o skończenie rywala efektownym poddaniem, ale nieumiejętnie wyciągnął nogę Molaka do taktarova i naraził się na kontrę.

Molak wykorzystał błąd Kaźmierczuka i przeszedł szybko do stójki. Daro Lew został na macie, a Molak zaczął obijać go ciosami młotkowymi. Sędzia przerwał walkę po tym, jak Daro Lew nie wykazywał chęci do obrony.

Daro Lew High League

Po walce z Filipkiem Daro Lwa zakontraktowała federacja High League. Nic dziwnego, gdyż postać Kaźmierczuka jest na tyle wyjątkowa, że warto mieć kogoś takiego u siebie, pomimo tragicznego bilansu walk.

Daro Lew vs Ludwiczek

Początkowo Daro Lew miał zawalczyć na gali High League 6 z Przemysławem Sequento Skulskim. Ten jednak doznał kontuzji i był zmuszony zrezygnować ze swojego drugiego pojedynku w federacji. Skorzystał z tego nowy przeciwnik Kaźmierczuka Kacper Bociański znany jako Ludwiczek.

Starcie odbyło się na pełnym dystansie i po dość nudnej walce sędziowie przyznali zwycięstwo Kaźmierczukowi.

Daro Lew Twitter

Daro Lew jest aktywny na Twitterze. 50-latek prowadzi profil pod nazwą @lew_daro. Na ten moment jego konto obserwuje blisko 30 tysięcy użytkowników.

Daro Lew YouTube

Kaźmierczuk prowadzi też kanał na YouTubie. Jego kanał Daro Lew subskrybuje ponad 9 tysięcy użytkowników.

Daro Lew Instagram

Dariusz Daro Lew Kaźmierczuk posiada również konto na Instagramie. Znajdziemy go na tym portalu społecznościowym pod nazwą @daroo_lew. Obecnie obserwuje go ponad 120 tysięcy osób.


Jak nazywa się Daro Lew?
Popularny Daro Lew to Dariusz Kaźmierczuk.
Ile lat ma Daro Lew?
Dariusz Kaźmierczuk urodził się w 1973 roku,a zatem ma 50 lat.