Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk to polski zawodnik mieszanych sztuk walk, który niespodziewanie trafił do świata freakfightu. Kto to Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk? Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk wiek, waga, wzrost. Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk rekord – jaki jest jego bilans, jeśli chodzi o walki?

Kim jest Daro Lew?

Kim jest Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk? Kto to Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk? To pytanie z pewnością zadają sobie fani freak-fightów, którzy do tej pory mogli oglądać "Daro Lwa" w akcji między innymi na galach PLMMA, FAME MMA, MMA-VIP oraz High League.

Odpowiadając jednak na pytanie, kto to i kim jest Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk, trzeba przyznać, że zawodnikiem MMA. W tej dyscyplinie sportu występuje zawodowo od 2013 roku.

Daro Lew - karta zawodnika

Dariusz "Daro Lew" Kaźmierczuk jak na swój wiek może pochwalić się świetną sylwetką i kondycją. Jak wyglądają jego warunki fizyczne?

Daro Lew wiek

Jeśli chodzi o wiek, Dariusz „Lew” Kaźmierczuk urodził się 30 listopada 1973 roku. Rocznikowo jest więc już nieco wiekowy, jak na zawodnika MMA, gdyż ma 50 lat.

Daro Lew wzrost

Biorąc pod uwagę wzrost, „Lew” mierzy około 177 centymetrów.

Daro Lew waga

Kaźmierczuk waży około 87 kilogramów.

Daro Lew MMA

Daro Lew i MMA - po raz pierwszy do tego połączenia doszło w 2013 roku na gali Exclusive Night 3. Przegrał wówczas w pierwszej rundzie z Kamilem Ksepką. W podobny sposób zakończyło się pierwsze siedem pojedynków Kaźmierczuka - wszystkie przegrał w pierwszych rundach przez poddania lub techniczne nokauty.

W zawodowym MMA walką z Kaźmierczukiem zadebiutował Szymon Kołecki, mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów i dzisiejsza gwiazda KSW. Do tej walki doszło w marcu 2017 roku na gali PLMMA 72 w Łomiankach. Kołecki rozbił Kaźmierczuka ciosami po 30 sekundach pojedynku.

Daro Lew walki

Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk walki toczył też z innymi zawodnikami tej dyscypliny sportu, jak choćby Adam Niedźwiedź, dzisiejszy zawodnik KSW (sprawdź typy na KSW). Kaźmierczuk swoje walki zazwyczaj jednak przegrywa. W karierze zawodowej wygrał dwa pojedynki – w obu przypadkach z Dawidem Harasem, przez wielu uważanego za najgorszego zawodnika MMA w Polsce. Dlaczego? Bilans „Harnasia” to bowiem 0-20.

Dwie z tych porażek zadał mu Kaźmierczuk w 2018 roku - w obu przypadkach w pierwszych rundach po niewielu ponad 30 sekundach walki.

Warto dodać, że wszystkie walki „Daro Lwa” kończyły się w pierwszych rundach – wszystkie przegrał w premierowych starciach i dwie także wygrał.

Daro Lew rekord

Dariusz "Daro Lew" Kaźmierczuk do tej pory stoczył 16 pojedynków [15 w MMA i 1 w K-1]. Poniżej bilans wszystkich jego walk.

Rekord MMA: 3-12-0
Bilans K-1: 0-1-0

Daro Lew FAME MMA

Od gali FAME MMA 7 minęło już trochę czasu. To właśnie na siódmej odsłonie Dariusz "Daro Lew" Kaźmierczuk debiutował w tej federacji. Po porażce z Najmanem związał się na jakiś czas z MMA VIP, gdzie stoczył dwie walki. Kaźmierczuk to jednak dość medialna postać, co z pewnością zauważyli włodarze FAME'U, dając zawodnikowi kolejną walkę. Na gali FAME MMA 16 rywalizował w klatce ze znanym raperem i freestylowcem - Filipem "Filipek" Marcinkiem.

Daro Lew vs Marcin Najman

Do walki „Daro Lew” vs „El Testosteron” doszło na gali FAME MMA 7. Złośliwi zarzucali, że Kaźmierczuk nie jest wystarczająco medialną osobą, żeby walczyć na tego typu wydarzeniu, a rywal został tak dobrany Najmanowi, żeby w końcu wygrał. I faktycznie – wygrał.

Najman triumfował w pierwszej rundzie, gdy Kaźmierczuk poddał się po kolejnych ciosach zawodnika z Częstochowy. Na tym jednak historia znajomości Najmana i „Daro Lwa” się nie kończy. Kaźmierczuk wystąpił bowiem na galach MMA-VIP 2 i MMA-VIP 3, których organizatorem był właśnie Najman. Na tej drugiej przegrał przed czasem z aktorem Markiem Molakiem.

Daro Lew vs Filipek

Po starciach na MMA-VIP o Daro Lwa upomniała się największa organizacja freak-fightowa w Polsce - FAME MMA. Zestawiono go z raperem "Filipkiem". Pojedynek miał podłoże konfliktu, który rozpoczął się z dość błachego powodu. Filipek na jednej z konferencji przed FAME MMA 11 wspomniał w nieprzychylnych słowach o Kaźmierczuku. Ten od razu podłapał temat, zaczynają prawdziwą wojnę na swoich mediach społecznościowych. Nagrał nawet na niego disa, który na kanale "Ebe Ebe" ma już ponad 800 tys. wyświetleń.

Sam pojedynek agresywnie rozpoczął Filipek. Kaźmierczuk był jednak uważny i szczelnie trzymał gardę. Daro Lew starał się utrzymywać rywala na dystans i nie wdawać się w niepotrzebne wymiany. Przez pewien czas wizualnie lepiej wyglądał Kaźmierczuk. Była to jednak cisza przed burzą. Na 30 sekund przed końcem "Filipek" wyprowadził silny cios, który posłał Daro Lwa na deski. Kaźmierczuk niesiony dopingiem zdołał wstać, jednak koniec był już kwestią kilku sekund. Marcinek wyprowadził kolejny cios, po którym Kaźmierczuk nie był już w stanie kontynuować walki.

Daro Lew vs Natan Marcoń

Na gali FAME MMA 18 doszło do kolejnej walki Daro Lwa. Tym razem jego rywalem był Natan "Pierzasty" Marcoń. Panowie nie szczędzili sobie "uprzejmości" na konferencjach i podczas face to face. Ich konflikt był jednym z największych w tej edycji FAME.

W pierwszej rundzie Daro Lew starał się skracać dystans i próbował obalić rywala. W pewnej chwili to jednak on znalazł się na plecach, a Natan nadział się na próbę balachy, z której ostatecznie uciekł. Pod koniec odsłony Kaźmierczuk przewrócił Marconia na matę. Zdobył pełny dosiad, ale nie miał już czasu na skończenie.

Drugą rundę lepiej rozpoczął Marcoń, ale to Daro Lew skutecznie kontrował ciosy przeciwnika, aż w końcu ponownie go obalił. Niestety 50-latek słabo pracował w tej pozycji i sędzia podniósł starcie do stójki.

Przez pierwszą minutę trzeciej rundy Daro Lew uciekał w klatce od Marconia, który wyraźnie opadł z sił. Następnie walka przeniosła się pod siatkę. W długim klinczu Daro Lew znalazł sposób na obalenie Marconia. Panowie przeleżeli do końca trzeciej rundy.

Ostatecznie jednogłośną decyzją sędziów pojedynek wygrał Daro Lew.

Daro Lew vs Piotr Świerczewski

Po wygranej nad Natanem Marconiem "Daro Lew" upatrzył sobie byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, Piotra "Świr" Świerczewskiego. Starcie to odbyło się na gali FAME MMA Friday Arena 1 we Wrocławiu.

Sytuacja w walce zmieniała się jak w kalejdoskopie. W pewnym momencie wydawało się, że "Daro Lew" jest bliski pokonania "Świra", po tym, jak go obalił. Były piłkarz wyszedł jednak z opresji i wystosował w Kaźmierczuka serię potężnych kopnięć. Noga "Daro Lwa" obita była do tego stopnia, że nie był w stanie wyjść do drugiej rundy.

Daro Lew vs Piotr Lisek

Początkiem września FAME MMA ogłosiło kartę walk na galę FAME Friday Arena 2, która odbędzie się 29 września w Szczecinie. Wśród wielu zawodników znalazł się również "Daro Lew", który ponownie stoczy bój ze sportowcem, Piotrem Liskiem.

Daro Lew MMA VIP

Po przygodzie z FAME MMA do Daro Lwa odezwali się włodarze MMA-VIP. W federacji, której twarzą był Marcin Najman stoczył dwa pojedynki - oba przegrał. Zadebiutował na drugiej edycji z Szymonem "Taxi Złotówa" Wrześniem, a następnie stoczył walkę na trzeciej odsłonie z Markiem Molakiem.

Daro Lew vs Taxi Złotówa

Daro Lew w MMA-VIP zadebiutował na drugiej odsłonie w 2021 roku. Jego rywalem był Szymon "Taxi Złotówa" Wrzesień. Zgodnie z przewidywaniami, wygranym w tej walce okazał się nie kto inny, jak "Taxi Złotówa". Początkowo Daro Lew nonszalancko podchodził do rywala, nie trzymając gardy i zapraszając przeciwnika do walki. Po chwili jednak Wrzesień zdecydował się na pierwszy odważniejszy krok. Złotówa obalił Daro Lwa i potem poddał go duszeniem. To była dziesiąta porażka Kaźmierczuka w jego zawodowej karierze.

Daro Lew vs Marek Molak

Na gali MMA-VIP z numerem 3, Daro Lew konfrontował się z Markiem Molakiem - znanym aktorem między innymi z roli w Barwach Szczęścia. Przez cały pojedynek Daro Lew przeważał, trafiając Molaka kilkoma silnymi ciosami, po których ten padał na matę. W pewnym momencie Daro Lew pokusił się o skończenie rywala efektownym poddaniem, ale nieumiejętnie wyciągnął nogę Molaka do taktarova i naraził się na kontrę. Molak wykorzystał błąd Kaźmierczuka i przeszedł szybko do stójki. Daro Lew został na macie, a Molak zaczął obijać go ciosami młotkowymi. Sędzia przerwał walkę po tym, jak Daro Lew nie wykazywał chęci do obrony.

 

Daro Lew High League

Po walce z Filipkiem Daro Lwa zakontraktowała federacja High League. Nic dziwnego, gdyż postać Kaźmierczuka jest na tyle wyjątkowo, że warto mieć kogoś takiego u siebie, pomimo tragicznego bilansu walk.

Daro Lew vs Ludwiczek

Początkowo Daro Lew miał zawalczyć na gali High League 6 z Przemysławem "Sequento" Skulskim. Ten jednak doznał kontuzji i był zmuszony zrezygnować ze swojego drugiego pojedynku w federacji. Skorzystał z tego nowy przeciwnik Kaźmierczuka - Kacper "Ludwiczek" Bociański - znany z kanału Top Top News.

Starcie odbyło się na pełnym dystansie i nabrało wymiar taktycznej batalii. Pierwszą odsłonę lepiej zaczął debiutujący YouTuber. Po jego huraganowych atakach "Daro Lew" lekko się wycofał. Takiego obrotu spraw raczej nikt się nie spodziewał w katowickim Spodku. W drugiej rundzie Kaźmierczuk postanowił jednak wziąć sprawy w swoje ręce, ale w dalszym ciągu ograniczając się do kontrowania rywala.

W ostatniej odsłonie kibice doczekali się wreszcie większych emocji. Ludwiczek odważnie zaatakował Daro Lwa, ale ten trafił go mocną kontrą. Bociański upadł na matę. Kaźmierczuk szybko do niego doskoczył, ale w parterze nie potrafił wykorzystać swoich warunków fizycznych. Doszło nawet do faulu z jego strony. Po tym sędzia dał Ludwiczkowi aż 5 minut na odpoczynek. Bociański wiedząc, że najprawdopodobniej przegrywa to starcie, postanowił w pełni skorzystać z przerwy. Ostatecznie jednak niewiele mu to pomogło. Sędziowie byli zgodni, przyznając Kaźmierczukowi zwycięstwo.

Daro Lew Instagram

Czy Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk posiada konto na Instagramie? Tak, znajdziemy go na tym portalu społecznościowym pod nazwą @daro_lew. Obecnie obserwuje go ponad 120 tys. osób.

Daro Lew YouTube

Kaźmierczuk jest także aktywny na YouTubie. Jego kanał Daro Lew subskrybuje ponad 9 tys. użytkowników.


Jak nazywa się Daro Lew?
Popularny "Daro Lew" to Dariusz Kaźmierczuk.
Ile lat ma Daro Lew?
Dariusz Kaźmierczuk urodził się w 1973 roku.