Piotr Lisek to kolejny profesjonalny sportowiec, który zdecydował się na udział w galach freak fightowych. Polski tyczkarz podpisał kontrakt z organizacją FAME MMA, czyli największą federacją freak fightową. Kim jest Piotr Lisek? Ile lat ma Piotr Lisek? Czy Piotr Lisek ma żonę? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule!

Kim jest Piotr Lisek?

Kim jest Piotr Lisek? Kto to Piotr Lisek? Piotr Lisek to polski lekkoatleta, a dokładnie tyczkarz. Do jego największych sukcesów należy halowe mistrzostwo Europy w 2017 roku oraz srebro na mistrzostwach świata również w 2017. Jego rekord życiowy w skoku o tyczce wynosi 6,02 metra. Lisek ustanowił go w 2019 roku na zawodach w Monako. Jest to zarazem rekord Polski.

We września 2023 roku okazało się, że Piotr Lisek podpisał kontrakt z organizacją FAME MMA i zadebiutuje w formule MMA. Swoją debiutancką walkę stoczy 29 września na gali FAME Friday Arena 2, a jego przeciwnikiem będzie Dariusz "Daro Lew" Kaźmierczuk.

Piotr Lisek wiek

Piotr Lisek urodził się 16 sierpnia 1992 roku. Oznacza to, że aktualnie ma 31 lat.

Piotr Lisek wzrost

Wzrost Piotr Liska wynosi 194 centymetry.

Piotr Lisek waga

Ile waży Piotr Lisek? Dokładna wagę Liska poznamy przy okazji oficjalnego ważenia przed galą FAME Friday Arena 2. Podczas swojej kariery tyczkarza waga Piotra Liska oscylowała w okolicach 90 kilogramów.

Piotr Lisek walka

Piotr Lisek walka to coś czego fani się nie spodziewali. Pierwsze spekulacje odnośnie debiutu tyczkarza pojawiły się jednak w momencie, gdy Piotr Lisek był obecny w studiu podczas gali FAME MMA 19. Spytany jednak o swój możliwy udział w galach freak fightowych w przyszłości odmówił. Jak się okazało był to blef, bowiem kilka dni później padła informacja, że swoją pierwszą walkę w MMA Piotr Lisek stoczy 29 września na gali FAME Friday Arena 2.

Piotr Lisek rekord

Piotr Lisek jest przed swoim debiutem w MMA. Z tego powodu jego rekord to 0-0.

Rekord MMA: 0-0

Piotr Lisek FAME MMA

Piotr Lisek został ogłoszony jako nowy zawodnik FAME MMA 5 września 2023 roku. Swoją debiutancką walkę polski tyczkarz stoczy 29 września na gali FAME Friday Arena 2, która odbędzie się w Netto Arenie w Szczecinie.

Piotr Lisek vs Daro Lew

Walka Lisek vs Daro Lew to pojedynek, do którego dojdzie na gali FAME Friday Arena 2. Będzie to zarazem pierwsza walka Piotra Liska w karierze oraz już siedemnasta Daro Lwa. Kaźmierczuk jest zatem zdecydowanie bardziej doświadczonym zawodnikiem, jednak wydaje się, że mimo tego to Lisek będzie faworytem.

Piotr Lisek żona

Czy Piotr Lisek ma żonę? Lisek od 2016 roku jest w związku małżeńskim z Aleksandrą Wiśnik. Partnerka życiowa Piotr Liska także jest lekkoatletką i co ciekawe również specjalizuje się w skoku o tyczce. Para ma jedną córkę, która przyszła na świat w sierpniu 2019 roku. Wiadomo jednak, że w drodze jest już kolejne dziecko, które powinno urodzić się w październiku 2023 roku.

Piotr Lisek Instagram

Piotr Lisek na Instagramie prowadzi konto pod nazwą @piotr.lisek.pv. Aktualnie zgromadził na nim nieco ponad 70 tysięcy obserwujących.


Ile lat ma Piotr Lisek? 
Piotr Lisek ma 31 lat.
Z kim Piotr Lisek zawalczy w debiucie w MMA? 
Piotr Lisek w MMA zadebiutuje na gali FAME Friday Arena 2, a jego rywalem będzie Daro Lew.