Michał "Bagietka" Gorzelanczyk to jedno z odkryć, jeśli chodzi o polski świat freak fightów. Co wiadomo o mężczyźnie, który posługuje się również pseudonimami Michael, Bagieta czy Bagietson?

Kim jest Bagieta?

Kim jest Bagietka? Kto to Bagietka? Gdy okazało się, że mężczyzna wszedł do świata freak fightów, z pewnością wielu zadawało sobie tego typu pytania. Bagieta na co dzień pracuje na budowie, a od wielu lat próbuje swoich sił w internecie, czy to na YouTube, czy na Twitchu. Trudno znaleźć o nim więcej informacji, poza tym, że aktualnie jest także zawodnikiem MMA, jeśli chodzi o pojedynki typu freak fight.

Bagieta imię i nazwisko

Jak nazywa się Bagieta? Imię i nazwisko mężczyzny to Michał Gorzelańczyk.

Bagieta wiek

Ile lat ma Bagieta? Jeśli chodzi o wiek, mężczyzna ma 36 lat.

Bagieta wzrost

Wzrost Bagietki poznaliśmy przy okazji jego angażu w Prime Show MMA - jest to 180 centymetrów.

Bagieta waga

Bagieta waga, czyli ile waży zawodnik Prime Show MMA? 35-latek w swoich dotychczasowych walkach wnosił do klatki około 70 kilogramów.

Bagieta walka

Bagieta walka, czyli kiedy Gorzelańczyk ponownie wejdzie do klatki? Od momentu debiutu w organizacji Prime Show MMA Bagietka walczy na każdej kolejnej edycji. Swój następny pojedynek stoczy na gali Prime Show MMA 5 1 lipca, a jego rywalem będzie Jaś Kapela.

Bagieta rekord

Michał "Bagietka" Gorzelańczyk stoczył do tej pory dwie walki w MMA i obie wygrał. W związku z tym rekord "Bagietki" w MMA to 3-0. Natomiast w formule bokserskiej Gorzelańczyk stoczył jedną przegraną walkę.

Rekord MMA: 3-0-0
Rekord Boks: 0-1-0

Bagieta Prime Show MMA

Bagietka w połowie 2022 roku został nowym zawodnikiem Prime Show MMA. Szybko zaskarbił sobie sympatię widzów, którzy w sieci określili go nowym królem polskich freak fightów. Michał "Boxdel" Baron, jeden z szefów FAME MMA, podczas transmisji internetowej przyznał, że żałuje, że jego federacja nie zdecydowała się na zakontraktowanie Bagiety.

Bagieta vs Jan Patecki

Pierwsza walka Bagiety odbyła się na gali Prime Show MMA 2. Jego rywalem w debiucie był Jan Patecki, jednak między zawodnikami nie było złej krwi czy konfliktu. Bagieta zaprezentował się bardzo dobrze, wygrywając pojedynek, dusząc Jana Pateckiego, który ostatecznie był zmuszony do odklepania.

Bagieta vs Robalini

Na trzeciej odsłonie Prime Show MMA Bagietka zawalczył z Robalinim. Tym razem pomiędzy panami było gorąco już na konferencjach i programach promujących galę. 3 października konflikt przeszedł do klatki, a tak Gorzelańczyk nie dał szans rywalowi, poddając go w drugiej rundzie.

Bagieta vs Kamerzysta

Bagietka vs Kamerzysta to pojedynek, który zobaczyliśmy na Prime Show MMA 4. Wiele mówiło się o walce Gorzelańczyka z Jasiem Kapelą. Lewicowy aktywista nie mógł przystąpić jednak do tego starcia z powodu kontuzji. W tym wypadku przeciwnikiem Bagietki został Łukasz "Kamerzysta" Wawrzyniak. Zawodnicy spotkali się w formule bokserskiej. Ostatecznie Kamerzysta rozprawił się z Bagietą już w pierwszej rundzie.

Bagieta vs Jaś Kapela

Na gali Prime Show MMA 5 doszło do jednego z najbardziej wyczekiwanych starć, czyli walki Bagieta vs Jaś Kapela. Gorzelańczyk nie dał rywalowi większych szans i pokonał go przed czasem. Kapela bowiem, po dwóch przegranych rundach, nie zdecydował się na wyjście do trzeciej odsłony.

Bagieta YouTube

Na YouTube Bagietka posiada kanał od 2010 roku. Łącznie zgromadził na nim ponad 115 tysięcy subskrypcji. Najpopularniejszym nagraniem na kanale Bagiety jest "Challenge Syrop na 600 sub", czyli wypicie na raz słodkiego syropu do rozcieńczania z wodą. Zgromadził on ponad 430 tysięcy wyświetleń.

Bagieta Xayoo

Momentem przełomowym w karierze internetowej Bagiety było wpadnięcie na jego profil przez Xayoo, najpopularniejszego streamera w Polsce. Xayoo zaczął oglądać odcinki Bagietki, dzięki czemu usłyszały o nim dziesiątki tysięcy osób. Do dziś Bagietka wspomina, że gdyby nie Xayoo, nie byłoby go w aktualnym miejscu, jeśli chodzi o działalność w sieci.

Bagieta Royal Division

W 2022 roku Bagietka miał zadebiutować w MMA na gali Royal Division. Do wydarzenia w pierwotnej formie jednak nie doszło, więc nie doszło tym samym do debiutu Bagiety w MMA. Jak się jednak okazało, na jego angaż zdecydowała się inna organizacja typu freak fight, co okazało się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich stron.

Bagieta Instagram

Bagietka na Instagramie udziela się pod nazwą @bagietka.michael. Jego poczynania na tej platformie społecznościowej obserwuje blisko 200 tysięcy użytkowników.