Michał Bagieta Gorzelańczyk to jedno z odkryć, jeśli chodzi o polski świat freak fightów. Jego ostatnia walka znalazła się na karcie walk Prime MMA 8. Co wiadomo o mężczyźnie, który posługuje się również pseudonimami Michael, Bagietka czy Bagietson?

Kim jest Bagieta?

Kto to Bagietka? Bagieta to streamer i zawodnik Prime MMA. W przeszłości na budowie, a od wielu lat próbuje swoich sił w internecie. Jego osobę wypromował Xayoo. Bagieta po zdobyciu rozpoznawalności w 2022 roku podpisał kontrakt z organizacją Prime Show MMA.

Bagieta imię i nazwisko

Jak nazywa się Bagieta? Imię i nazwisko 36-latka to Michał Gorzelańczyk.

Bagieta wiek

Ile lat ma Bagieta? Michał Gorzelańczyk urodził się 16 kwietnia 1987 roku, a zatem mężczyzna ma 37 lat.

Bagieta wzrost

Wzrost Bagietki poznaliśmy przy okazji jego angażu w Prime Show MMA. Gorzelańczyk ma 180 centymetrów wzrostu.

Bagieta waga

37-latek w swojej ostatniej walce wniósł do klatki 70 kilogramów.

Bagieta rekord

Michał "Bagietka" Gorzelańczyk ma na swoim koncie już wiele walk, które stoczył w Prime MMA i Bitej Śmietance. Biorąc pod uwagę wszystkie formuły rekord Bagietki to 7-3.

Rekord MMA: 4-0
Bilans K-1:3-1
Rekord Boks: 0-1
Rekord Boks (w małych rękawicach): 0-1

Bagieta walka

Bagieta walka, czyli kiedy Gorzelańczyk po raz pierwszy wszedł do klatki? Bagietka zadebiutował w MMA 9 lipca 2022 roku na gali Prime Show MMA 2. Wszystkie swoje dotychczasowe walki stoczył właśnie dla tej federacji.

Bagieta Prime Show MMA

Bagietka w połowie 2022 roku został nowym zawodnikiem Prime Show MMA. Szybko zaskarbił sobie sympatię widzów, którzy w sieci określili go nowym królem polskich freak fightów. Michał "Boxdel" Baron, jeden z szefów FAME MMA, podczas transmisji internetowej przyznał, że żałuje, że jego federacja nie zdecydowała się na zakontraktowanie Bagiety.

Bagieta vs Jan Patecki

Pierwsza walka Bagiety odbyła się na gali Prime Show MMA 2. Jego rywalem w debiucie był Jan Patecki, jednak między zawodnikami nie było złej krwi czy konfliktu. Bagieta zaprezentował się bardzo dobrze, wygrywając pojedynek, dusząc Jana Pateckiego, który ostatecznie był zmuszony do odklepania.

Bagieta vs Robalini

Na trzeciej odsłonie Prime Show MMA Bagietka zawalczył z Robalinim. Tym razem pomiędzy panami było gorąco już na konferencjach i programach promujących galę. 3 października konflikt przeszedł do klatki, a tak Gorzelańczyk nie dał szans rywalowi, poddając go w drugiej rundzie.

Bagieta vs Kamerzysta

Bagietka vs Kamerzysta to pojedynek, który zobaczyliśmy na Prime Show MMA 4. Wiele mówiło się o walce Gorzelańczyka z Jasiem Kapelą. Lewicowy aktywista nie mógł przystąpić jednak do tego starcia z powodu kontuzji. W tym wypadku przeciwnikiem Bagietki został Łukasz "Kamerzysta" Wawrzyniak. Zawodnicy spotkali się w formule bokserskiej. Ostatecznie Kamerzysta rozprawił się z Bagietą już w pierwszej rundzie.

Bagieta vs Jaś Kapela

Na gali Prime Show MMA 5 doszło do jednego z najbardziej wyczekiwanych starć, czyli walki Bagieta vs Jaś Kapela. Gorzelańczyk nie dał rywalowi większych szans i pokonał go przed czasem. Kapela bowiem, po dwóch przegranych rundach, nie zdecydował się na wyjście do trzeciej odsłony.

Bagieta vs Olejnik

Na gali Prime MMA 6 Bagieta miał zawalczyć z Hubertem "Protipperem" Bąkiem. Ten jednak wycofał się z pojedynku i ostatecznie Gorzelańczyk na tym wydarzeniu zmierzył się z Tomkiem Olejnikiem. Bagieta był zdecydowanym faworytem tego pojedynku według bukmacherów. Przewidywania te potwierdziły się, bowiem Bagieta pokonał Olejnika już w pierwszej rundzie przez duszenie.

Bagieta vs Jaś Kapela 2

Na gali Prime MMA 7 doszło do rewanżowego starcia Bagiety z Jasiem Kapelą. Pojedynek potrwał trzy rundy i trzeba przyznać, że jeden z członków Xayoo Industries miał ogromne problemy z obroną obaleń Jasia. Mimo to wygrał na kartach sędziowskich, co oznaczało, że wyjdzie do Natana Marconia.

Bagieta vs Natan Marcoń

Po walce z Kapelą na Prime MMA 7 Bagieta wyszedł do starcia z Natanem Marconiem. Walka odbyła się w formule bokserskiej. Natan zdecydowanie górował nad rywalem od samego początku i po trzech liczeniach w pierwszej rundzie Bagieta przegrał przez TKO.

Bagieta vs Daro Lew

Swoją kolejną walkę Bagieta stoczył 13 kwietnia 2024 roku na gali Prime MMA 8. Podczas tego wydarzenia Gorzelańczyk zmierzył się z Dariuszem "Daro Lwem" Kaźmierczukiem. Panowie zawalczyli w formule K-1 w dużych rękawicach. Daro Lew efektownie znokautował Bagietę w pierwszej rundzie.

Bagieta YouTube

Na YouTube Bagietka posiada kanał od 2010 roku. Łącznie zgromadził na nim ponad 115 tysięcy subskrypcji. Najpopularniejszym nagraniem na kanale Bagiety jest "Challenge Syrop na 600 sub", czyli wypicie na raz słodkiego syropu do rozcieńczania z wodą. Zgromadził on ponad 430 tysięcy wyświetleń.

Bagieta Xayoo

Momentem przełomowym w karierze internetowej Bagiety było wpadnięcie na jego profil przez Xayoo, najpopularniejszego streamera w Polsce. Xayoo zaczął bowiem oglądać odcinki Bagietki. Dzięki temu usłyszały o nim dziesiątki tysięcy osób. Do dziś Bagietka wspomina, że gdyby nie Xayoo, nie byłoby go w aktualnym miejscu, jeśli chodzi o działalność w sieci.

Bagieta Royal Division

W 2022 roku Bagietka miał zadebiutować w MMA na gali Royal Division. Do wydarzenia w pierwotnej formie jednak nie doszło, więc nie doszło tym samym do debiutu Bagiety w MMA. Jak się jednak okazało, na jego angaż zdecydowała się inna organizacja typu freak fight, co okazało się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich stron.

Bagieta Instagram

Bagietka na Instagramie udziela się pod nazwą @bagietka.michael. Jego poczynania na tej platformie społecznościowej obserwuje blisko 180 tysięcy użytkowników.


Ile lat ma Bagieta? 
Bagieta ma aktualnie 37 lat.
Ile waży Bagieta? 
Waga Bagiety wynosi około 77 kilogramów.