Michał „Bagietka” Gorzelanczyk to jedno z odkryć, jeśli chodzi o polski świat freak fightów. Co wiadomo o mężczyźnie, który posługuje się również pseudonimami Michael, Bagieta czy Bagietson?

Kim jest Bagietka?

Kim jest Bagietka? Kto to Bagietka? Gdy okazało się, że mężczyzna wszedł do świata freak fightów, z pewnością wielu zadawało sobie tego typu pytania. Bagietka na co dzień pracuje na budowie, a od wielu lat próbuje swoich sił w internecie – czy to na YouTube, czy na Twitchu. Trudno znaleźć o nim więcej informacji, poza tym, że aktualnie jest także zawodnikiem MMA, jeśli chodzi o pojedynki typu freak fight.

Bagietka imię i nazwisko

Jak nazywa się Bagietka? Imię i nazwisko mężczyzny to Michał Gorzelanczyk, choć niektóre źródła podają, że nazwisko Bagietsona to Gorzelańczyk.

Bagietka wiek

Ile lat ma Bagietka? Jeśli chodzi o wiek, mężczyzna ma 35 lat.

Bagietka wzrost

Wzrost Bagietki poznaliśmy przy okazji jego angażu w Prime Show MMA – jest to 180 centymetrów.

 

 

Bagietka waga

Z kolei waga Bagiety to około 70 kilogramów.

Bagietka YouTube

Na YouTube Bagietka posiada kanał od 2010 roku. Łącznie zgromadził na nim ponad 100 tysięcy subskrypcji. Najpopularniejszym nagraniem na kanale Bagiety jest „Challenge Syrop na 600 sub”, czyli wypicie na raz słodkiego syropu do rozcieńczania z wodą.

Bagietka Xayoo

Momentem przełomowym w karierze internetowej Bagiety było wpadnięcie na jego profil przez Xayoo, najpopularniejszego streamera w Polsce. Xayoo zaczął oglądać odcinki Bagietki, dzięki czemu usłyszały o nim dziesiątki tysięcy osób. Do dziś Bagietka wspomina, że gdyby nie Xayoo, nie byłoby go w aktualnym miejscu, jeśli chodzi o działalność w sieci.

Bagietka Royal Division

W 2022 roku Bagietka miał zadebiutować w MMA na gali Royal Division. Do wydarzenia w pierwotnej formie jednak nie doszło, więc nie doszło tym samym do debiutu Bagiety w MMA. Jak się jednak okazało, na jego angaż zdecydowała się inna organizacja typu freak fight, co okazało się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich stron.

Bagietka Prime Show MMA

Bagietka został bowiem nowym zawodnikiem Prime Show MMA. Szybko zaskarbił sobie sympatię widzów, którzy w sieci określili go nowym królem polskich freak fightów. Michał „Boxdel” Baron, jeden z szefów FAME MMA, podczas transmisji internetowej przyznał, że żałuje, że jego federacja nie zdecydowała się na zakontraktowanie Bagiety.

Kto wygrał walkę Bagietka vs Kamerzysta na Prime Show MMA 4?

Bagietka walka

Pierwsza walka Bagiety odbyła się na gali Prime Show MMA 2. Jego rywalem w debiucie był Jan Patecki, jednak między zawodnikami nie było złej krwi czy konfliktu. Co innego, jeśli weźmie się pod uwagę relacje Bagietki z innym z bohaterów drugiej gali Prime Show MMA… Wracając jednak do pierwszej walki „Bagietki”, zaprezentował się on w pięknym stylu, wygrywając pojedynek, dusząc Jana Pateckiego, który ostatecznie był zmuszony do odklepania.

Na trzeciej odsłonie „Bagietka” zawalczył z Robalinim. Tym razem pomiędzy panami rozpętały się prawdziwe „dymy”. 3 października konflikt przeszedł do klatki, gdzie „Bagietka” bawił się z rywalem. W pierwszej rundzie założył mu nawet balachę, ale zabrakło „ciutkę” techniki, aby Robalini odklepał. Przed drugą rundą „Bagietka” upokorzył przeciwnika, robiąc pompki. W tym czasie Robalini próbował złapać jak najwięcej powietrza po wyczerpującej pierwszej odsłonie. Po powrocie do starcia, Gorzelańczyk szybko zaszedł rywala od tylu, a Robalini położył się pod siatką bez walki. W tej sytuacji Bagieta przygotował sobie duszenie zza pleców i zanim zdążył się wpiąć, to Śliwa odklepał.

Bagietka vs Kamerzysta

Bagietka vs Kamerzysta to pojedynek, który zobaczymy na czwartej edycji gali Prime Show MMA 4. Wiele mówiło się o walce Gorzelańczyka z Jasiem Kapelą. Lewicowy aktywista nie mógł przystąpić do tego starcia na czwartej edycji Prime Show MMA z powodu kontuzji. W tym wypadku przeciwnikiem Bagietki został Łukasz „Kamerzysta” Wawrzyniak. Wydaje się, że 30-latek będzie dla Gorzelańczyka najtrudniejszym przeciwnikiem biorąc pod uwagę jego dotychczasowych rywali. Kamerzysta jak na razie ma za sobą dwa starcia. W pierwszym błyskawicznie znokautował Kruszwila, a w drugim nie dał szans Lasikowi w walce w budce telefonicznej.

Zobacz także – karta walk gali Prime Show MMA 4

Bagietka rekord

Michał „Bagietka” Gorzelańczyk stoczył do tej pory dwie walki w MMA i obie wygrał. W związku z tym rekord „Bagietki” to 2-0.

Bagietka Jaś Kapela

Bagietka jest bowiem skonfliktowany z Jasiem Kapelą. Panowie regularnie wymieniają się uprzejmościami na konferencjach czy wywiadach. Doszło między nimi również do różnego rodzaju ataków fizycznych. Wszystko wskazuje więc na to, że walka Bagietka vs Jaś Kapela w przyszłości jest nieunikniona.

Bagietka Instagram

Bagietka na Instagramie udziela się pod nazwą bagietka.michael. Jego poczynania na tej platformie społecznościowej obserwuje blisko 200 tysięcy użytkowników.

Zwiń
Z czego znany jest Bagietka? Mężczyzna jest twórcą internetowym, który próbuje swoich sił we freak fightach. Ile lat ma Bagietka? Bagieta ma 35 lat.