Kamerzysta to kolejny popularny twórca internetowy, który wszedł do świata walk typu freak fight. Jego ostatnia walka znalazła się na karcie walk Prime MMA 8. Sprawdź kim jest Kamerzysta i co o nim wiadomo.

Kto to Kamerzysta?

Kto to Kamerzysta? Kamerzysta to influencer, który zasłynął ze "stworzenia" postaci Lorda Kruszwila. W sieci działa od lat i jest kojarzony z mniej pozytywnych przedsięwzięć. W przeszłości aktywnie działał na portalu ask.fm, a potem zajął się tworzeniem filmów na YouTube.

Kamerzysta w 2019 roku rozpoczął również swoją karierę muzyczną. Wydał bowiem utwór "Piękna i bestia", który w krótkim czasie zdobył na YouTube kilka milionów wyświetleń. Wawrzyniak wydał dwa albumy - "Afirmacja" i "?". Pierwszy z nich uzyskał status złotej płyty.

Kamerzysta imię i nazwisko

Kamerzysta to oczywiście pseudonim twórcy, niemający nic wspólnego z jego imieniem i nazwiskiem. Wziął się z faktu, że to właśnie Kamerzysta nagrywał w akcji Kruszwila i jego nietypowe poradniki czy historie. Jak nazywa się Kamerzysta? Imię i nazwisko mężczyzny to Łukasz Wawrzyniak.

Łukasz Wawrzyniak wiek

Ile lat ma Kamerzysta? Łukasz Wawrzyniak urodził się 25 listopada 1992 roku. Oznacza to, że aktualnie ma 31 lat.

Łukasz Wawrzyniak waga

Dokładna waga Kamerzysty została ujawniona przy okazji jego walk na Prime MMA. Łukasz Wawrzyniak przy okazji ostatniej walki wniósł na wagę 76 kilogramów.

Łukasz Wawrzyniak wzrost

Podobnie jak wagę, również wzrost Kamerzysty poznaliśmy przy okazji jego walk. Według informacji dostępnych w internecie Łukasz Wawrzyniak ma 180 centymetrów wzrostu.

Kamerzysta twarz

Gdy Kamerzysta występował w filmach Kruszwila lub później podczas kariery solowej w serwisie YouTube, jego twarz była zasłonięta, a on podczas nagrań nosił słynny worek. W teorii więc jego tożsamość nie była znana, jednak sprawne oko internautów szybko rozszyfrowało, że Kamerzysta to Wawrzyniak. Mężczyzna twarz oficjalnie pokazał w 2021 roku po opuszczeniu aresztu.

Kamerzysta walka

Kamerzysta walka to coś, co interesuje wielu fanów. Popularni influencerzy regularnie występują w klatce w walce na zasadach MMA lub boksu, gdyż generuje to spore zainteresowanie, a co za tym idzie zarobki. Angaż Kamerzysty był jednak ryzykowny ze względu na przeszłość mężczyzny. Jak się jednak okazało, na zakontraktowanie Łukasza Wawrzyniaka zdecydowała się organizacja Prime MMA.

Kamerzysta Prime MMA

Jak się okazało, Kamerzysta w MMA zadebiutował na pierwszej gali Prime Show MMA. Kamerzysta wystąpił w walce wieczoru. Jego rywalem był Kruszwil.

Kamerzysta vs Kruszwil

Walka Kamerzysta vs Kruszwil wzbudzała ogromne zainteresowanie, gdyż panowie w przeszłości się przyjaźnili, a potem ich drogi się rozeszły w atmosferze skandalu i kontrowersji. Ostatecznie Kamerzysta błyskawicznie poradził sobie z Kruszwilem, trafiając młodszego rywala mocnym prawym i wygrywając pojedynek w kilkanaście sekund.

Kamerzysta vs Kuba Lasik

Na trzeciej edycji gali Prime Show MMA doszło do niecodziennej walki w budce telefonicznej bez zasad! Była to pierwsza tego typu walka w Polsce. W starciu tym Kamerzysta zmierzył się z Kubą Lasikiem. Walka nie potrwała długo. Kamerzysta zdemolował Lasika silnymi łokciami w plecy.

Kamerzysta vs Bagietka

Kamerzysta zawalczył również na gali Prime MMA 4, która odbyła się 26 listopada 2022 roku. Jego przeciwnikiem był Michał "Bagietka" Gorzelańczyk. Kamerzysta zaprezentował się bardzo dobrze i pokonał Bagietkę już w pierwszej rundzie.

Kamerzysta Igrzyska Gladiatorów

Po prawie półtorarocznej nieobecności, Kamerzysta powrócił do klatki na gali Prime MMA 8. Odbyła się ona 13 kwietnia 2024 roku w Warszawie. Kamerzysta wziął udział w drugich Igrzyskach Gladiatorów. W pierwszej walce, wraz z Łukaszem "Magicalem Jr-em" Malankowskim zmierzył się z Wujkiem Samo Zło i Rafałem Pazikiem.

Kamerzysta podczas walki konfrontował się z Rafałem Pazikiem, który dość szybko posłał go na deski. Po kilku kolejnych wymianach Kamerzysta doznał kontuzji, co skutkowało jego porażką.

Kamerzysta FAME MMA

Zanim Kamerzysta podpisał kontrakt na walkę, miał styczność z FAME MMA w nieco innej roli. Na gali FAME MMA 3 w marcu 2019 roku zagrał bowiem debiutancki koncert. Jak się jednak okazało, nie był to wstęp do negocjacji jego walki, gdyż Kamerzysta w FAME MMA nigdy nie zawalczył.

Kamerzysta Kruszwil

Po działalności na portalu ask.fm, Wawrzyniak zniknął na dłuższy czas z sieci, jeśli chodzi o działanie na szeroką skalę. Powrócił z projektem Lord Kruszwil, który niejako wymyślił i stworzył. Z racji tego, że nagrania Kruszwila odbiły się w sieci, z czasem w produkcjach zaczęły pojawiać się kolejne postacie, w tym właśnie Kamerzysty.

Kamerzysta założył zresztą nawet swój kanał na YouTube, który cieszył się ogromną popularnością i w błyskawiczny sposób rosły na nim polubienia czy liczba wyświetleń.

Kamerzysta YouTube

Działalność Kamerzysty na YouTube z czasem stawała się coraz bardziej kontrowersyjna. Jego kanały były banowane, a on wracał pod nowymi nazwami, jak na przykład Kamuś. Dość powiedzieć, że jego działalność na YouTube doprowadziła go do... wielomiesięcznego aresztu. O tym jednak nieco później.

Kamerzysta utwory

Kamerzysta stał się niezwykle popularny, więc zaczął robić to, co robi wielu youtuberów będących na fali – nagrywać piosenki. Jego muzyczna twórczość spotkała się z na tyle pozytywnym odbiorem wśród fanów, że wydał nawet płytę. Krążek o nazwie Afirmacja został wydany w 2019 roku.

Kamerzysta wyrok

W 2021 roku w sieci zrobiło się głośno o tym, że Kamerzysta trafił do aresztu. Wszystko ze względu na nagranie filmu, podczas którego miał znęcać się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny. Kamerzyście groził wyrok nawet 8 lat więzienia. Oprócz niego oskarżonych zostało także dwóch innych uczestników tego nagrania na jego kanał.

Kamerzysta więzienie

Kamerzysta w więzieniu, a dokładniej w areszcie spędził kilka miesięcy. Wyrok w sprawie Kamerzysty nie zapadł bowiem na pierwszej rozprawie, ani nawet na trzeciej. W październiku sąd zgodził się na to, żeby Kamerzysta opuścił areszt po wpłaceniu 100 tysięcy złotych kaucji. Na wyrok, który prędzej czy później musi zapaść, Kamerzysta może więc czekać na wolności, między innymi... przygotowując się do walki w MMA.

Kamerzysta dziewczyna

Czy Kamerzysta ma dziewczynę? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele fanek kontrowersyjnego twórcy. W przeszłości mężczyzna był związany z Kariną Pochwałą, która w pewnym momencie również występowała w nagraniach Kamerzysty i Kruszwila.

Łukasz Wawrzyniak majątek

Ile zarabia Kamerzysta? Tego oczywiście nigdy się nie dowiemy. Nie ulega jednak wątpliwości, że jego działalność w internecie przy projekcie Lord Kruszwil i szum wynikający z jego płyty przyniosły mu sporo pieniędzy.

Łukasz Wawrzyniak Instagram

Łukasz Wawrzyniak na Instagramie udziela się pod nazwą @kamerzysta69. Jego konto obserwuje ponad milion użytkowników Instagrama.


Jak nazywa się Kamerzysta?
Kamerzysta to Łukasz Wawrzyniak. Z czego znany jest Kamerzysta? Kamerzysta od lat działa w sieci, biorąc udział między innymi w projekcie Lord Kruszwil.