Jaś Kapela to bez wątpienia ciekawa postać. Pojawił się niejako znikąd i zyskał dużą popularność. Aktualnie jest on znany głównie z walk we freakowej organizacji Prime Show MMA. Kim jest Jaś Kapela?

Jaś Kapela kto to?

Kto to Jaś Kapela? Kim jest Jaś Kapela? Jaś Kapela, a raczej Jan Kapela, to lewicowy aktywista, poeta i pisarz. Słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi na tematy polityczne czy społeczne, które odbijają się szerokim echem w sieci. Od 2022 roku występuje również w MMA będąc zawodnikiem organizacji Prime Show MMA.

Jaś Kapela wiek

Ile lat ma Jaś Kapela? Kapela urodził się w 1984 roku. Oznacza to, że rocznikowo ma 39 lat.

Jaś Kapela waga

Ile waży Jaś Kapela? Waga Jasia Kapeli oscyluje w okolicach 62 kilogramów.

Jaś Kapela wzrost

Wzrost Jasia Kapeli to 169 centymetrów.

Jaś Kapela walka

W połowie lipca w sieci pojawiła się informacja, według której Jaś Kapela walkę stoczy w organizacji Marcina Najmana, czyli MMA-VIP. Pierwotnie pisano, że ma to być pojedynek w FAME MMA, jednak był to błąd lub pomyłka wynikająca z niewiedzy autora. Tak czy siak Jaś Kapela faktycznie będzie walczył w klatce...

Jaś Kapela rekord

Jak na razie Jaś Kapela ma swoim koncie trzy walki. Wszystkie stoczył w formule MMA, a jego rekord wynosi 1-2.

Rekord MMA: 1-2

Jaś Kapela MMA

Jaś Kapela w MMA stoczył jak na razie dwa pojedynki. Przed nim jednak trzecie starcie, które odbędzie się na gali Prime Show MMA 5 1 lipca we Wrocławiu.

Jaś Kapela Prime Show MMA

Po występie Kapeli w "Kanale Sportowym" w programie "Hejt Park" popularność lewicowego aktywisty narastała. 39-latek swoimi poglądami budził wiele kontrowersji, przez co wydawało się, że jego występ na jednej z gal freakowych jest nieunikniony. Ostatecznie na początku 2022 roku po Kapelę postanowiła sięgnąć nowa wtedy na rynku organizacja Prime Show MMA.

Jaś Kapela vs Ziemowit Kossakowski

Jaś Kapela vs Ziemowit Kossakowski – do takiego pojedynku miało dojść na gali MMA-VIP 3. Ostatecznie jednak walka ta została przeniesiona na galę Prime Show MMA 1. Obaj zawodnicy nie darzyli się sympatią i wrogie nastawienie było widać od pierwszej konferencji. Kossakowski był przed tym starciem mocno faworyzowany przez bukmacherów, bowiem kurs na jego wygraną wynosił zaledwie 1.20. Kapela sprawił jednak ogromną niespodziankę, wygrywając już w pierwszej rundzie.

Jaś Kapela vs Skolim

Walka Jaś Kapela vs Skolim była drugą, jaką Kapela odbył w oktagonie Prime Show MMA. Podobnie jak przy okazji pierwszej walki, Jaś był dużym underdogiem. Mimo to ponownie zaskoczył i postawił Skolimowi opór w pierwszej odsłonie. Ostatecznie jednak Konrad Skolimowski zwyciężył w drugiej rundzie przez TKO.

Jaś Kapela vs Bagieta

Jaś Kapela vs Bagieta to pojedynek, na który kibice czekali od wielu miesięcy. Ostatecznie dojdzie do niego podczas gali Prime Show MMA 5. Kapela i Bagieta toczą medialne przepychanki już od blisko roku. Wielokrotnie atakowali się już na konferencjach czy programach promujących wydarzenia organizacji Prime Show MMA. Finał tego konfliktu fani zobaczą już 1 lipca we Wrocławiu.

Jaś Kapela tatuaż

Jaś Kapela posiada na swoim ciele bardzo kontrowersyjny tatuaż. Na górnej części klatki piersiowej 39-latka widnieje napis JP2GMD. Rozwinięcie skrótu jest skandaliczne i nie nadaje się do cytowania. Chodzi jednak o nawiązanie do papieża Jana Pawła II.

Jaś Kapela wiersze

Kapela ma na swoim koncie szereg tekstów czy wierszy, a także kontrowersyjnych wypowiedzi czy różnego rodzaju opinii. Ma na swoim koncie trzy tomiki z wierszami, książki czy powieści.

Jaś Kapela książki

Kapela w swoim dorobku posiada również aż 13 książek. Żadna z nich nie odbiła się jednak szerokim echem, jeśli chodzi o polską literaturę.

Jaś Kapela Biedronka

24 czerwca 2023 roku do sieci trafiło nagranie, na którym pewien mężczyzna uderza Kapelę. Jak się później okazało, napastnik początkowo poprosił 39-latka o wspólne zdjęcie i kiedy Kapela chciał zapozować, mężczyzna rozpoczął nagrywanie i zaatakował zawodnika Prime Show MMA. Do całego zajścia doszło pod sklepem Biedronka.

Jaś Kapela wykształcenie

Jakie wykształcenie ma Jaś Kapela? Mężczyzna ukończył Zespół Społecznych Szkół Ogólnokształcących Bednarska, a w późniejszym czasie studia na wydziale filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Jaś Kapela Twitter

Mężczyzna jest szczególnie aktywny w serwisie Twitter. Jego konto na tym portalu obserwuje ponad 14 tysięcy użytkowników. Swego czasu regularnie wdawał się w dyskusje z Krzysztofem Stanowskim, szefem weszlo.com i współwłaścicielem Kanału Sportowego, który – oprócz tematów sportowych – porusza również zagadnienia polityczne czy społeczne. Jak łatwo się domyślić, Kapela i Stanowski nie znaleźli wspólnego języka.

Jaś Kapela Hejt Park

W maju 2021 roku Krzysztof Stanowski zaprosił Kapelę do Hejt Parku, popularnego formatu na "Kanale Sportowym". Panowie dyskutowali między innymi o opłacie reprograficznej, a odcinek cieszył się ogromną popularnością w sieci. Dość powiedzieć, że przez około dwa miesiące po premierze, odtworzono go w serwisie YouTube blisko trzy miliony razy. Na ten moment zgromadził on 6,4 miliona wyświetleń.

Jaś Kapela Stanowski

„Drama” ze Stanowskim sprawiła, że Kapela stał się bardzo rozpoznawalny w sieci. Wśród jego „odbiorców” znalazło się wielu jego przeciwników, którzy działalność Kapeli traktują z przymrużeniem oka i humorystycznie. Znaleźli się też oczywiście tacy, którzy stanęli po jego stronie i popierają jego postulaty czy przekonania. Nie ulega jednak wątpliwości, że w pojedynku Kapela vs Stanowski obaj ugrali sporo – ten pierwszy stał się popularny, a drugi – zapraszając Kapelę do Hejt Parku – zapewnił swojemu kanałowi wielomilionowe odsłony z tytułu tego odcinka.

Jaś Kapela FAME MMA

Po tym, jak Kapela stał się popularny, zaczęło mówić się o jego pojedynku na zasadach MMA, w tym między innymi o angażu w FAME MMA. Kapela na Twitterze wspominał między innymi o ewentualnej walce z przedstawicielem prawej strony sceny politycznej, takimi jak poseł Konfederacji Krzysztof Bosak czy znany publicysta Rafał Ziemkiewicz. Ostatecznie do walki Kapeli doszło, ale nie na FAME MMA.

Jaś Kapela Patronite

Jaś Kapela w 2021 roku założył konto w serwisie Patronite, na którym użytkownicy mogą wspierać finansowo ulubionych twórców. Choć mówiło się o tym sporo, konto Kapeli nie cieszy się szczególnym zainteresowaniem – miesięcznie patroni wspierają go kwotą 20 złotych.

Jaś Kapela Instagram

Jasia Kapelę na Instagramie można znaleźć pod nickiem @jas.kapela. Aktualnie zawodnika Prime Show MMA na tym portalu obserwuje nieco ponad 13 tysięcy obserwujących.


Ile lat ma Jaś Kapela?
Jaś Kapela urodził się w 1984 roku, co oznacza, że ma 39 lat.
Z czego znany jest Jaś Kapela?
Jest lewicowym publicystą i aktywistą, znany między innymi z działalności w sieci.