Jaś Kapela to bez wątpienia… ciekawa postać. Pojawił się niejako znikąd, zyskał sporą popularność i – jak to często w dzisiejszych czasach bywa – wykorzystał swoje pięć minut w mediach, tocząc… walkę w MMA. Kim jest Jaś Kapela?

Jaś Kapela kto to?

Kto to Jaś Kapela? Kim jest Jaś Kapela? Tego typu pytania z pewnością wielu użytkowników Twittera czy ogólnie internetu zadaje sobie od momentu, kiedy o mężczyźnie zaczęło być głośno. Jaś Kapela, a raczej Jan Kapela, to lewicowy aktywista, poeta i pisarz. Słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi na tematy polityczne czy społeczne, które odbijają się szerokim echem w sieci.

Jaś Kapela wiek, waga, wzrost

Jaś Kapela wiek, czyli ile mężczyzna ma lat? Kapela urodził się w 1984 roku w Warszawie. Rocznikowo ma więc 37 lat. Jeśli chodzi o wagę, Kapela waży około 55 kilogramów. Z kolei takie parametry, jak jego wzrost, poznamy… przy okazji walki. Wówczas dochodzi bowiem do oficjalnej ceremonii ważenia, a organizatorzy podają również informacje na temat wzrostu czy zasięgu ramion zawodników.

 

 

Jaś Kapela wiersz

Kapela ma na swoim koncie szereg tekstów czy wierszy, a także kontrowersyjnych wypowiedzi czy różnego rodzaju opinii. Ma na swoim trzy tomiki z wierszami, książki czy powieści.

Jaś Kapela Twitter

Mężczyzna jest szczególnie aktywny w serwisie Twitter. Jego konto na tym portalu obserwuje ponad osiem tysięcy użytkowników. Swego czasu regularnie wdawał się w dyskusje z Krzysztofem Stanowskim, szefem weszlo.com i współwłaścicielem Kanału Sportowego, który – oprócz tematów sportowych – porusza również zagadnienia polityczne czy społeczne. Jak łatwo się domyślić, Kapela i Stanowski nie znaleźli wspólnego języka.

Zobacz także – kim jest Krzysztof Stanowski?

Jaś Kapela Hejt Park

Doszło więc do sytuacji, w której Stanowski… zaprosił Kapelę do Hejt Parku, popularnego formatu na antenie Kanału Sportowego. Panowie dyskutowali między innymi o opłacie reprograficznej, a odcinek cieszył się ogromną popularnością w sieci. Dość powiedzieć, że przez około dwa miesiące po premierze, odtworzono go w serwisie YouTube blisko trzy miliony razy.

Jaś Kapela Stanowski

„Drama” ze Stanowskim sprawiła więc, że Kapela stał się bardzo rozpoznawalny w sieci. Wśród jego „odbiorców” znalazło się wielu jego przeciwników, którzy działalność Kapeli traktują z przymrużeniem oka i humorystycznie. Znaleźli się też oczywiście tacy, którzy stanęli po jego stronie i popierają jego postulaty czy przekonania. Nie ulega jednak wątpliwości, że w pojedynku Kapela vs Stanowski obaj ugrali sporo – ten pierwszy stał się popularny, a drugi – zapraszając Kapelę do Hejt Parku – zapewnił swojemu kanałowi wielomilionowe odsłony z tytułu tego odcinka.

Jaś Kapela FAME MMA

Po tym, jak Kapela stał się popularny, zaczęło mówić się o jego pojedynku na zasadach MMA, w tym między innymi o angażu w FAME MMA (zobacz Typy na FAME MMA). Kapela na Twitterze wspominał między innymi o ewentualnej walce z przedstawicielem prawej strony sceny politycznej, jak poseł Konfederacji Krzysztof Bosak czy znany publicysta Rafał Ziemkiewicz. Ostatecznie do walki Kapeli dojdzie, ale nie na FAME MMA.

Jaś Kapela walka

W połowie lipca w sieci pojawiła się informacja, według której Jaś Kapela walkę stoczy w organizacji Marcina Najmana, czyli MMA-VIP. Pierwotnie pisano, że ma to być pojedynek w FAME MMA, jednak był to błąd lub pomyłka wynikająca z niewiedzy autora. Tak czy siak Jaś Kapela faktycznie będzie walczył w klatce…

Jaś Kapela vs Ziemowit Kossakowski

Jaś Kapela vs Ziemowit Kossakowski – do takiego pojedynku miało dojść na gali MMA-VIP 3. Przeciwnikiem Kapeli miał być więc były dziennikarz TVP Info, który znany jest z prawicowych poglądów politycznych. Jak się jednak okazało, wygląda na to, że do pojedynku nie dojdzie na gali Marcina Najmana. „El Testosteronowi” nie spodobał się jeden z wpisów na Twitterze Kapeli i ogłosił on, że dlatego właśnie nie zawalczy on na jego wydarzeniu.

Walka Kapela vs Kossakowski doszła jednak do skutku w 2022 roku na pierwszej gali Prime Show MMA. Kapela sprawił ogromną niespodziankę, wygrywając przed czasem w pierwszej rundzie po ciosach w parterze.

Jaś Kapela MMA

Czy Jaś Kapela MMA trenował wcześniej? Tego nie wiadomo, jednak można się domyślić. Walka z Kossakowskim – o ile do niej dojdzie – będzie dla niego debiutanckim pojedynkiem na zasadach MMA.

Jaś Kapela Patronite

Jaś Kapela w 2021 roku założył konto w serwisie Patronite, na którym użytkownicy mogą wspierać finansowo ulubionych twórców. Choć mówiło się o tym sporo, konto Kapeli nie cieszy się szczególnym zainteresowaniem – miesięcznie patroni wspierają go kwotą około 250 złotych.

FAQ – Pytania i odpowiedzi

Ile lat ma Jaś Kapela?

Jaś Kapela urodził się w 1984 roku.

Z czego znany jest Jaś Kapela?

Jest lewicowym publicystą i aktywistą, znany między innymi z działalności w sieci.