Ziemowit Kossakowski dla większości osób interesujących się polską sceną freakfight to postać enigmatyczna. Publicysta i twórca internetowy przypomniał o sobie, wyzywając na pojedynek Jasia Kapelę, który szerszy rozgłos zyskał po niezbyt udanym występie w Hejt Parku emitowanym na youtubowym Kanale Sportowym.

Ziemowit Kossakowski wiek, waga, wzrost

O biometryce Kossakowskiego nie wiadomo zbyt wiele. Nigdy nie wskazał, ile dokładnie ma lat, choć różne źródła podają, że urodził się on w 1994 lub 1995 roku. Przypuszczać natomiast można, że góruje on nad Kapelą zarówno warunkami fizycznymi, jak również kondycyjnymi, gdyż jest młodszy od swojego oponenta o ponad 10 lat.

Ziemowit Kossakowski dziennikarz

Kossakowski dał się poznać jako publicysta, prowadząc autorski kanał „Piast TV” na platformie YouTube. Jego nazwa pochodzi od jego drugiego imienia. Od początku zamieszczał na nim treści budzące ogromne kontrowersje. Sam nie ukrywa swoich prawicowych sympatii oraz poparcia dla partii rządzonej przez Jarosława Kaczyńskiego. Kossakowski zasłynął również „nękaniem” prowokacyjnymi pytaniami prezydenta Bronisława Komorowskiego podczas wieców przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku.

Sam Kossakowski nie ukrywa że bez powodzenia kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości do Rady m.st. Warszawy w wyborach samorządowych w 2014.

Ziemowit Kossakowski TVP

Działalność Kossakowskiego nie pozostała niezauważona przez osoby odpowiedzialne za „Dobrą Zmianę” w TVP. W 2016 roku, w wyniku masowych czystek w telewizji publicznej, zwolniło się wiele etatów. Luki szybko zostały wypełnione przez osoby przychylne obecnej władzy. Wolny etat znalazł się również w dla Kossakowskiego w TVP Info. Z telewizją publiczną rozstawał się w atmosferze skandalu po zakończeniu umowy w 2018 roku. Wcześniej został zawieszony za kłamliwy tekst o lekarzach-rezydentach, który odbił się szerokim echem w opinii publicznej.

Ziemowit Kossakowski walka

Publicysta po raz pierwszy o swojej domniemanej walce w klatce wspominał w lipcu 2021. Do walki wyzwał lewicowego dziennikarza Jasia Kapelę, który stał się bardzo popularny w internecie po kompromitującej rozmowie z Krzysztofem Stanowskim w programie Hejt Park. Walka miała odbyć się na gali MMA-VIP, której włodarzem jest Marcin Najman, choć niektóre źródła początkowo błędnie podawały, że będzie to federacja FAME MMA. Na Instagramie Kossakowskiego można natrafić na zdjęcie z włodarzem FEN Pawłem Jóźwiakiem. Opis pod zdjęciem jasno zasugeruje, że obaj doszli do porozumienia i pojedynek odbędzie się na gali właśnie tej federacji.

 

 

Zobacz także - kim jest Paweł Jóźwiak?

Ziemowit Kossakowski Jaś Kapela

Jak można się domyślić, obaj panowie nie darzą się szczególną sympatią, a dzielą ich przede wszystkim poglądy polityczne. Po wyzwaniu przez Kossakowskiego, Kapela, komentując całą sytuację, zamieścił kontrowersyjnego mema na Twitterze, gdzie w niewybredny sposób drwił z rywala. To, co zamierza zrobić swojemu oponentowi, porównał do zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki. Fakt ten spowodował, że gęsta atmosfera została podgrzana do granic czerwoności, a sam Kossakowski poczuł się prowokacjami domniemanego przeciwnika potwornie oburzony.

Zobacz także - kim jest Jaś Kapela?

Ziemowit Kossakowski MMA

Dla Kossakowskiego i jego rywala planowana walka na zasadach MMA była oficjalnym debiutem w klatce. Doszło do niej na pierwszej gali Prime Show MMA. Kossakowski sensacyjnie przegrał przed czasem, przegrywając po ciosach w parterze w pierwszej rundzie.

Ziemowit Kossakowski Instagram

Kossakowski posiada konto w serwisie Instagram, ale nie jest tam szczególnie aktywny. Posiada zaledwie 15 postów, dodanych na przestrzeni pięciu ostatnich lat.

Ziemowit Kossakowski Twitter

Główna działalność Kossakowskiego w mediach społecznościowych opiera się właśnie na Twitterze i komentowaniu wpisów o charakterze społecznym, politycznym i ekonomicznym. Przez osiem lat działalności zamieścił prawie 7400 tweetów.


Z czego znany jest Ziemowit Kossakowski?
Mężczyzna jest dziennikarzem o poglądach prawicowych.
Kto był rywalem Kossakowskiego w debiucie w MMA?
Lewicowy aktywista Jaś Kapela.