Krzysztof Stanowski to postać znana nie tylko z licznych publikacji książkowych i felietonów, ale również z działalności w mediach społecznościowych. Do tej pory zgromadził już w nich duże grono fanów. Kim jest Krzysztof Stanowski? Jak wygląda jego kariera i życie prywatne? Dowiedz się z poniższego artykułu.

Kim jest Krzysztof Stanowski?

Stanowski to popularny polski dziennikarz, felietonista i publicysta sportowy. Co więcej, jest biznesmenem, właścicielem grupy Weszło i współtwórcą Kanału Sportowego. W wieku 14 lat rozpoczął swą dziennikarską karierę od stażu w redakcji Przeglądu Sportowego. Następnie, w 2002 roku został oddelegowany jako korespondent gazety na Mistrzostwa Świata w Korei i Japonii. Już 3 lata później awansował na szefa działu piłkarskiego w czasopiśmie. Później współpracował z Dziennikiem, Super Expressem, a także redakcjami Futbolnews oraz Futbol.

W 2008 roku założył popularny portal weszlo.com, którego do dziś jest właścicielem. W 2019 roku został współtwórcą Kanału Sportowego na platformie YouTube, jednak w październiku 2023 roku zdecydował się odejść z tego projektu. 24 października 2023 roku założył na YouTube Kanał Zero, który w krótkim czasie zyskał ogromną popularność.

Krzysztof Stanowski wiek

Krzysztof Stanowski urodził się on 21 lipca 1982 roku w Warszawie. Oznacza to, że aktualnie ma 41 lat.

Krzysztof Stanowski wzrost

Ile wzrostu ma Krzysztof Stanowski? Stanowski jest średniego wzrostu i mierzy około 180 cm.

Krzysztof Stanowski Kanał Sportowy

Krzysztof Stanowski znany jest również z tego, że współtworzył Kanał Sportowy. Razem z Mateuszem Borkiem, Tomaszem Smokowskim i Michałem Polem założył kanał, który jest z chęcią oglądany przez miłośników sportu i nie tylko. Hitem stał się program "Dziennikarskie Zero", czyli krótki format, w ramach którego Krzysztof Stanowski komentuje bieżące wydarzenia na świecie.

Mimo ogromnego sukcesu projektu, w połowie 2023 roku zaczęły pojawiać się pierwsze głosy, że Krzysztof Stanowski opuści szeregi Kanału Sportowego. W październiku plotki te potwierdziły się, bowiem Krzysztof Stanowski oficjalnie złożył wypowiedzenie i przestał być częścią Kanału Sportowego. Jego odejście nie odbyło się jednak w pokojowej atmosferze.

Pozostali współudziałowcy, a w szczególności Tomasz Smokowski i Mateusz Borek publicznie skrytykowali Stanowskiego. Oskarżyli go m.in. o "wybujałe ego", czy pazerność. W odpowiedzi na to Stanowski opublikował ponad godzinny film na kanale "Weszło TV", w którym obnażył Borka jako "niewiarygodnego i kreującego się na pseudo-gangstera". Relacja obu dziennikarzy przerodziła się zdaniem obserwatorów w poważny konflikt. 

Krzysztof Stanowski w materiale "Biznesowe Zero"

Materiał Stanowskiego został bardzo pozytywnie odebrany w środowisku. Zdaniem ekspertów na konflikcie mocno wizerunkowo stracił Mateusz Borek, który nie zdecydował się na nagranie żadnego materiału w odwecie.

Krzysztof Stanowski gdzie mieszka

Stanowski mieszka niedaleko Warszawy w miejscowości Lesznowola. To tam znajduje się jego dom wraz ze sporych rozmiarów ogrodem.

Krzysztof Stanowski majątek

Wiele osób zastanawia się, jak duży jest majątek Stanowskiego. W internecie nie ma dokładnych informacji na ten temat. Można się jednak domyślać, że biorąc pod uwagę liczbę projektów zawodowych, Stanowski majątek posiada całkiem okazały. W materiale "Dziennikarskie Zero" Stanowski zdradził, że zaoferował Mateuszowi Borkowi kilka milionów złotych w ramach wykupienia jego części akcji w "Kanale Sportowym". Można zatem wnioskować, że jego majątek można liczyć w milionach.

Krzysztof Stanowski kariera dziennikarska

Krzysztof Stanowski bardzo szybko rozpoczął swoją karierę dziennikarską. Już w wieku 14 lat rozpoczął staż w Przeglądzie Sportowym. To pozwoliło mu nabrać niezbędnego doświadczenia, które owocuje do dziś. Pierwszy wielki turniej jako dziennikarz Stanowski przeżył jako niespełna 21-latek. Był to Mundial w 2002 roku w Japonii i Korei Południowej. Przez 4 lata publikował także dla portalu Nasza Legia. Później współpracował też z Super Expressem czy Dziennikiem.

Stanowski jest znany przede wszystkim ze swoich artykułów i książek o tematyce sportowej. W 2013 roku został nominowany do prestiżowej nagrody Grand Press w kategorii Najlepszy polski dziennikarz. Następnie w latach 2016-2017 prowadził autorski program „Stan Futbolu” na antenie Eleven Sports, który do niedawna kontynuował na antenie TVP Sport oraz WeszłoTV/weszlo.fm.

W 2018 roku Stanowski założył piłkarski klub KTS Weszło Warszawa, występujący w rozgrywkach warszawskiej klasy A. Dodatkowo wspólnie z Mateuszem Borkiem, Tomaszem Smokowskim oraz Michałem Polem założył Kanał Sportowy na YouTube. To właśnie ten projekt okazał się dla niego prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Kanał Sportowy szybko stał się najpopularniejszym kanałem na YouTube o tej tematyce.

Od listopada Krzysztof Stanowski ruszył z własnym kanałem na YouTube o nazwie "Kanał Zero". W nieco ponad tydzień udało mu się zgromadzić ponad 450 tysięcy subskrybentów. Po siedmiu miesiącach od startu projektu liczba subskrybentów osiągnęła pułap 1,12 mln. Pierwszy materiał opublikowany na kanale uzyskał w tydzień 1,3 miliona odsłon.

Krzysztof Stanowski książki

Krzysztof Stanowski wydał 5 książek. Aż 3 z nich to biografie piłkarzy. Szybko z resztą stały się one bestsellerami. Dzięki dziennikarskim zdolnościom Stanowski potrafił stworzyć treść, która zainteresowała wielu fanów piłki nożnej. Dodatkowo opublikowany został Stan futbolu, który okazał się ciekawą historią dla wszystkich tych, którzy lubią piłkarskie opowieści. Poniżej przedstawiamy pełną listę książek Stanowskiego:

  • Kowal. Prawdziwa historia (wraz z Wojciechem Kowalczykiem)
  • Andrzej Iwan. Spalony (wraz z Andrzejem Iwanem)
  • Szamo (wraz z Grzegorzem Szamotulskim)
  • Stan futbolu. Tajemnice boiska, szatni i piłkarskich gabinetów
  • Kmioty Polskie (wraz z Robertem Mazurkiem)

Krzysztof Stanowski Spalony

Wielką popularnością cieszy się książka Krzysztof Stanowski Spalony. Jest to biografia śp. Andrzeja Iwana. To historia świetnego niegdyś piłkarza. Głównie jednak skupia się ona na życiu po karierze pełnym wzlotów i głównie trudnych momentów. Spalony cieszy się wysokimi ocenami na platformach dotyczących książek. Dla wielu osób jest to prawdziwy must have w kwestii sportowych publikacji.

Krzysztof Stanowski Fuksiarz

Fuksiarz jest jednym z najmłodszych bukmacherów na polskim rynku, który zaczął swoją działalność na przełomie lutego i marca 2021 roku. Ważną kwestią na rynku bukmacherskim jest reklama i medialny rozgłos. Bukmacher Fuksiarz naszym zdaniem trafił w dziesiątkę i ogłosił współpracę z jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy w Polsce – Krzysztofem Stanowskim. Stanowski stał się pierwszym ambasadorem firmy Fuksiarz.

Stało się to nie bez powodu, ponieważ dziennikarz cieszy się dużymi zasięgami w mediach społecznościowych. Od razu po wejściu na stronę bukmachera Stanowski zachęca do skorzystania z bonusu. Nowi gracze mogą z niego skorzystać z kodem promocyjnym Fuksiarz.

Krzysztof Stanowski żona

Niewiele wiadomo na temat rodziny dziennikarza, ponieważ na co dzień strzeże on swej prywatności. Pomimo tego wiadomo, że żona ma na imię Marta i twórca czasami zamieszcza jej fotografie na Instagramie. Wspólnie wychowują dwóch kilkuletnich synów: Leona i Aleksandra.

Krzysztof Stanowski dom

Krzysztof Stanowski dom posiada w odległej okolicy od miejskiego zgiełku. To pozwoliło na zagospodarowanie sporej ilości przestrzeni między innymi na boisko do piłki nożnej i koszykówki. Niektóre filmy na potrzeby Kanału Sportowego dziennikarz nagrywał właśnie z domu. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, że Stanowski ceni sobie wygodę i nowoczesność.

Krzysztof Stanowski wykształcenie

Krzysztof Stanowski ma wykształcenie średnie. Ukończył IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. Po tym próbował swoich sił na studiach dziennikarskich, których jednak nie ukończył.

Krzysztof Stanowski poglądy

W jednym z filmów na Kanale Sportowym Stanowski wspomniał, że bliżej mu do lewicowych poglądów pod kątem ideologicznym, a do prawicowych pod kątem gospodarczym. Dodał również, że trudno mu się jednoznacznie określić, bo żadna ze stron nie odpowiada mu w 100%.

Krzysztof Stanowski Twitter

Media społecznościowe to kolejny obszar, w którym prężnie działa Stanowski. Twitter to portal, na którym od lat prowadzi swój profil, i obecnie zgromadził na nim aż milion obserwujących.

Twórca jest bardzo aktywny na Twitterze. Dodaje średnio nawet kilkanaście wpisów dziennie. Jest bardzo bezpośredni i szczery w swych tweetach. Często używa słów uznawanych za niecenzuralne. Wpisy najczęściej dotyczą tematyki sportowej, ale nie tylko. Stanowski nie boi się komentować (niekiedy w ostrych słowach) bieżącej sytuacji w kraju i na świecie.

Krzysztof Stanowski Instagram

Twitter to niejedyne medium, na którym działa Krzysztof Stanowski. Instagram, czyli portal bazujący przede wszystkim na fotografiach, to także miejsce, w którym aktywnie funkcjonuje dziennikarz. Stanowski zgromadził na swym profilu ponad 360 tysięcy obserwujących. Zamieszcza wiele fotografii osobistych, w tym rodzinnych, m.in. z dziećmi i żoną.