Krzysztof Stanowski to postać znana nie tylko z licznych publikacji książkowych i felietonów, ale również działalności w mediach społecznościowych, w których zgromadził duże grono fanów. Kim jest Krzysztof Stanowski? Jak wygląda jego kariera i życie prywatne? Dowiedz się z poniższego wpisu.

Kim jest Krzysztof Stanowski?

kto to krzysztof stanowski

Stanowski to popularny polski dziennikarz, felietonista i publicysta sportowy. Co więcej, jest biznesmenem i właścicielem grupy Weszło. Urodził się 21 lipca 1982 roku w Warszawie. W wieku 14 lat rozpoczął swą dziennikarską karierę od stażu w redakcji „Przeglądu Sportowego”. Następnie, w 2002 roku został oddelegowany jako korespondent gazety na Mistrzostwa Świata w Korei i Japonii. 3 lata później awansował na szefa działu piłkarskiego w czasopiśmie. Później współpracował z „Dziennikiem”, „Super Expressem”, a także redakcjami „Futbolnews” oraz „Futbol”.

W 2008 roku założył popularny portal weszlo.com, którego do dziś jest właścicielem. Serwis zajmuje się tematyką sportowo-bukmacherską. Jest także założycielem oraz właścicielem internetowego radia sportowego weszlo.fm. Kilka lat temu był ponadto polskim przedstawicielem firm bukmacherskich Bet24 oaz Party Gaming. Jest entuzjastą hiszpańskiego futbolu oraz miłośnikiem klubu FC Barcelona.

Stanowski kariera dziennikarska

Krzysztof Stanowski jest znany przede wszystkim ze swoich artykułów i książek o tematyce sportowej. Jego biografie piłkarzy: Grzegorza Szamotulskiego („Szamo”), Andrzeja Iwana („Andrzej Iwan. Spalony”) oraz Wojciecha Kowalczyka („Kowal. Prawdziwa historia”) szybko stały się bestsellerami. Ponadto napisał również książkę „Stan Futbolu”.

W 2013 roku został nominowany do prestiżowej nagrody Grand Press w kategorii Najlepszy polski dziennikarz. Następnie w latach 2016-2017 prowadził autorski program „Stan Futbolu” na antenie Eleven Sports, który kontynuuje obecnie na antenie TVP Sport oraz WeszłoTV/weszlo.fm.

W 2018 roku Stanowski założył piłkarski klub KTS Weszło Warszawa, występujący w rozgrywkach warszawskiej klasy A. Od marca 2020 roku wspólnie z Mateuszem Borkiem, Tomaszem Smokowskim oraz Michałem Polem tworzy Kanał Sportowy na YouTube.

Stanowski kariera a działania charytatywne

stanowski charytatywne akcje

Dziennikarz Krzysztof Stanowski wykorzystuje swoją dużą popularność do celów charytatywnych. Przede wszystkim bierze udział w akcjach dobroczynnych.  Co więcej, sam je inicjuje tak jak w przypadku akcji #DobroWraca. To pierwszy polski charytatywny Twitt-Up, mający na celu zbiórkę pieniędzy dla osób potrzebujących. Twórca współpracuje również z Fundacją SiePomaga oraz portalem o tej samej nazwie.

W 2017 roku dziennikarz otrzymał nagrodę InicjaTOR za zainicjowanie akcji charytatywnej na Twitterze, a także „promowanie oryginalnego sposobu uprawiania zawodu, wychodzącego poza kanony tradycyjnego dziennikarstwa”. Statuetkę odebrał podczas finałowej gali plebiscytu MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie. Rok później został laureatem nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”, w uznaniu dla tej samej akcji. Otrzymał wówczas nagrodę w kategorii Człowiek-Lider.

Krzysztof Stanowski Twitter

Media społecznościowe to kolejny obszar, w którym prężnie działa Krzysztof Stanowski. Twitter to portal, na którym od lat prowadzi swój profil, który śledzi obecnie ponad 280 tysięcy osób. Twórca jest bardzo aktywny na Twitterze. Dodaje średnio kilkanaście wpisów dziennie. Jest bardzo bezpośredni i szczery w swych tweettach, często używa słów uznawanych za niecenzuralne. Wpisy najczęściej dotyczą tematyki sportowej, ale nie tylko. Stanowski nie boi się komentować (niekiedy w ostrych słowach) bieżącej sytuacji w kraju i na świecie.

Zobacz: Tomasz Smokowski 

Krzysztof Stanowski Instagram

instagram stanowskiego

Twitter to niejedyne medium, na którym działa Krzysztof Stanowski. Instagram, czyli portal bazujący przede wszystkim na fotografiach, to także miejsce, w którym aktywnie funkcjonuje dziennikarz. Stanowski zgromadził na swym profilu 40 tysięcy obserwujących. Zamieszcza wiele fotografii osobistych, w tym rodzinnych, m.in. z dziećmi i żoną.

Krzysztof Stanowski żona i rodzina

Niewiele wiadomo na temat rodziny dziennikarza, ponieważ na co dzień strzeże on swej prywatności. Można jednak dowiedzieć się paru rzeczy o rodzinie dziennikarza z mediów społecznościowych, na których działa Krzysztof Stanowski. Żona ma na imię Marta i twórca czasami zamieszcza jej fotografie na Instagramie. Wspólnie wychowują dwóch kilkuletnich synów: Leona i Aleksandra. Rok temu głośno zrobiło się o przykrej i groźnej sytuacji, której doświadczył dziennikarz. Podczas przedpołudniowego wydania programu sportowego w TVP Sport oraz na autorskim kanale w YouTube, jeden z internautów zaczął grozić śmiercią synowi Stanowskiego. Dziennikarz nie zostawił tej wypowiedzi bez odzewu. Poprosił policję o zajęcie się sprawą. Kilka godzin później odnaleziono osobę, która dopuściła się gróźb karalnych. Winny mężczyzna został zmuszony do nagrania przeprosin oraz zobowiązał się do przelania 1 tysiąca złotych na cele charytatywne.

Wiele osób zastanawia się, jak duży jest majątek Stanowskiego. W internecie nie ma dokładnych informacji na ten temat. Można się jednak domyślać, że biorąc pod uwagę liczbę projektów zawodowych twórcy, majątek Stanowskiego nie jest mały.

Krzysztof Stanowski ambasadorem bukmachera Fuksiarz

Fuksiarz jest nowym bukmacherem na polskim rynku, który zaczął swoją działalność na przełomie lutego i marca 2021 roku. Ważną kwestią na rynku bukmacherskim jest reklama i medialny rozgłos. Nowy bukmacher fuksiarz naszym zdaniem trafił w dziesiątkę i 1 kwietnia bieżącego roku ogłosił współpracę z jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy w Polsce – Krzysztofem Stanowskim. Krzysztof Stanowski stał się pierwszym ambasadorem firmy fuksiarz.

Stanowski i bukmacher Fuksiarz

Dziennikarz jest właścicielem popularnej grupy Weszło, współzałożycielem Kanału Sportowego na YouTube, który posiada już ponad 400 tys. subskrypcji i posiadaczem własnej drużyny piłkarskiej KTS Weszło. Nie bez przyczyny to właśnie Krzysztof Stanowski stał się ambasadorem bukmachera fuksiarz. Na pewno duży wpływ na ten wybór mają jego spore zasięgi m.in. na Twitterze (ponad 315 tys. obserwujących), Instagramie (ponad 80 tys. obserwujących) i Facebooku (56 tys. followujących). Kampania ruszyła od razu, a w sieci i telewizji możemy oglądać spoty reklamowe bukmachera fuksiarz z udziałem Krzysztofa Stanowskiego.

Odbierz bonus powitalny Fuksiarz


Czy Krzysztof Stanowski obstawia piłkę?
Dziennikarz Krzysztof Stanowski obstawia co tydzień kupon, który wrzuca na swojego twittera.
Czy WESZŁO współpracuje z Fuksiarzem?
Tak, redakcja Weszło współpracuje z bukmacherem Fuksiarz. W ramach tej współpracy wystartował turniej typerski redaktorów Weszło.