Mateusz Borek to komentator oraz jeden z najpopularniejszych dziennikarzy w Polsce. Próbował także swoich sił w pisarstwie, razem z Cezarym Kowalskim - Borek jest autorem książki "Krótka piłka", w której zdradza kulisy polskiej piłki nożnej. Mimo że jest znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, to nadal jest lubiany wśród fanów sportu.  Kim jest żona Mateusza Borka? Mateusz Borek ma córkę czy syna?

Mateusz Borek wykształcenie i kariera

Mateusz Borek wykształcenie średnie uzyskał w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy, gdzie znajduje się jego miasto rodzinne. Kilka lat później Mateusz Borek zdobył wykształcenie wyższe, skończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych w Warszawie. Jednak to nie była jedyna uczelnia, na której studiował dziennikarz. Wcześniej Mateusz Borek próbował odebrać wykształcenie w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu, lecz postanowił przerwać naukę.

Swoją karierę rozpoczął w Małopolskiej Telewizji Kablowej w Tarnowie. Później, do 2000 roku pracował w telewizji Canal+, a następnie przez kolejne 20 lat był komentatorem w telewizji Polsat Sport. W międzyczasie komentował finały piłkarskiej Ligii Mistrzów, zmagania Bundesligi oraz rozgrywki reprezentacyjne na Mistrzostwach Świata w 2002, 2006 i 2018 roku.

Współpracował z Faktem, Przeglądem Sportowym, Super Expresem i Dziennikiem. Prowadził także programy publicystyczne Piłkarski Salon, SuperGol, Cafe Futbol czy Studio Futbol. W lutym 2020 roku ponownie nawiązał współpracę z Przeglądem Sportowym, a także dołączył do redakcji Onetu. Miesiąc później wraz z Michałem Polem, Krzysztofem Stanowskim i Tomaszem Smokowskim rozpoczął prowadzenie Kanału Sportowego na Youtube. Od sierpnia 2020 roku Mateusz Borek regularnie komentuje mecze piłki nożnej dla Telewizji Polskiej.

Od czasu burzliwego rozstania Krzysztofa Stanowskiego z Kanałem Sportowym w listopadzie 2023 roku, Borek jest w otwartym konflikcie z byłym już kolegą z projektu sportowego. Panowie mieli dla siebie wiele cierpkich słów, a Stanowski nie unika wbijania lekkich szpilek w Kanał Sportowy przy niemal każdej możliwej okazji.

Joanna Chętnik-Borek - żona

Borek ma żonę Joannę Chętnik-Borek, z którą wziął ślub w 2014 roku. Żona Mateusza Borka, Joanna Chętnik-Borek ukończyła licencjat z turystyki i rekreacji, ale od 15 roku życia pracuje jako modelka. Para poznała się na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie żona Mateusza Borka występowała na wybiegu. W 2008 roku żona Mateusza Borka urodziła chłopca, Jakuba. Syn Mateusza Borka również idzie w ślady ojca i interesuje się sportem.

Pod koniec czerwca 2021 roku w serwisie Pudelek pojawił się artykuł pod tytułem "Tak wygląda żona Mateusza Borka". Tego typu dziennikarstwo nie podoba się Borkowi, który wyraził na ten temat ostre zdanie w jednym z nagrań na "Kanale Sportowym". Dziennikarz, za pośrednictwem Twittera, pytał Michała Brańskiego, członka zarządu WP Holding, "czy Pudelek to twój portal"?.

Również przy okazji Euro 2020 na Pudelku pojawił się tekst o wpadce Borka w trakcie meczu Niemcy - Anglia. Borek ogłosił bowiem, że David Beckham będzie dziadkiem, co okazało się fake newsem.

Mateusz Borek majątek

Dzięki książce Mateusza Borka pt. "Krótka piłka", bogatej karierze, współpracy Mateusza Borka z TVP oraz kontraktom wizerunkowym np. samochodowym Mateusz Borek jest jednym z najlepiej opłacanych przedstawicieli mediów w Polsce. Z tego powodu wiele osób zadaje sobie pytanie: Ile zarabia Mateusz Borek? Dokładne zarobki Mateusza Borka nie są znane, ale spekuluje się, iż jego miesięczne wynagrodzenie jest nie mniejsze niż 40 tysięcy złotych, biorąc pod uwagę tylko kilka projektów, w które jest zaangażowany. Wartość jego udziałów w Kanale Sportowym natomiast szacowana jest na minimum kilka milionów złotych.

Mateusz Borek wzrost i wiek

Mateusz Borek jest w średnim wieku. Urodził się 2 listopada 1973 roku w Dębicy. Wzrost Mateusza Borka jest przeciętny dla zwykłego mężczyzny - mierzy 1.82cm.

Mateusz Borek – Twitter

Twitter Mateusza Borka jest jednym z najbardziej regularnie prowadzonych kont w mediach społecznościowych. Komentator w swoim BIO wymienił wszystkie organizacje, z którymi współpracuje m.in. @Sportowy_Kanal oraz @promotions_mb. Posty na tablicy dziennikarza zazwyczaj mają formę udostępnienia wpisów profili, z którymi bezpośrednio współpracuje. Komentator rzadko publikuje coś własnego, jego posty zazwyczaj ograniczają się do wyrażenia opinii dotyczących aktualnych wydarzeń sportowych. Twitter Mateusza Borka w ciągu wielu lat działalności zgromadził 837 tyś obserwatorów.

Mateusz Borek – Instagram

Mateusz Borek prowadzi swoje konto na Instagramie. Komentator ma dołączone tagi nawiązujące do firm, z którymi współpracuje: @tvpsport, @canalplussportpolska, @eurosportpl, @etototv, @kanalsportowy_official oraz @promotionsmb. Zazwyczaj Borek wstawia zdjęcia nawiązujące do jego pracy, dzięki temu można zobaczyć zdjęcia Borka ze znanymi osobami ze świata sportu np. Robertem Lewandowskim, Tomaszem Hajto czy Bartoszem Kurkiem.

Czasem pokazuje kulisy swojej pracy np. samochód Borka, który zepsuł się w trasie. Komentator rzadko chwali się rodziną w mediach społecznościowych. Fotografie przedstawiające żonę i syna Mateusza Borka pojawiły się tylko kilka razy na profilu dziennikarza. Instagram Mateusza Borka liczy ponad 290 tysięcy obserwujących.

Mateusz Borek – Facebook

Konto na Facebooku Mateusza Borka obserwują aż 103 tys osób, jednakże profil facebookowy Mateusza Borka nie jest regularnie prowadzony. Ostatnia aktywność dziennikarza jest datowana na 27 stycznia 2020 roku, kiedy zaktualizował, obecnie nieaktualny już biogram. Mateusz Borek na Facebooku publikował posty nawiązujące do starć bokserskich, programu Cafe Futbol, oraz rozgrywek piłkarskich.

Mateusz Borek od dzieciństwa pasjonuje się sportem, ale to nie jedyna dziedzina, którą interesował się słynny dziennikarz. W wieku trzech lat chciał zostać strażakiem, a potem pod wpływem pracy ojca zwrócił uwagę na sztukę filmową i teatralną.