Paweł Jóźwiak to znana postać, jeśli chodzi o polski świat sportów walki. Kim jest Paweł Jóźwiak? Kto to Paweł Jóźwiak? Paweł Jóźwiak wiek – ile ma lat? Paweł Jóźwiak FEN – jaką funkcję pełni w tej organizacji? Najman vs Jóźwiak – czy faktycznie doszło do tej walki? Paweł Jóźwiak zarobki – co o nich wiadomo? Paweł Jóźwiak walka – czy sam toczył pojedynki? Twitter i Instagram Paweł Jóźwiak – czy posiada konta na tych profilach?

Kim jest Paweł Jóźwiak?

Kim jest Paweł Jóźwiak? Kto to Paweł Jóźwiak? Jeśli ktoś interesuje się sportami walki w Polsce, z pewnością zna odpowiedzi na te pytania. Jeśli jednak nie, odpowiadając na pytanie, kim jest Paweł Jóźwiak, należy przede wszystkim stwierdzić, że jest prezesem zarządu jednej z największych organizacji MMA w naszym kraju, czyli Fight Exclusive Night (FEN).

Aktualną funkcję pełni od 2015 roku. Wcześniej uczęszczał do liceum w Gdańsku i studiował ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim, a następnie zawodowo zajmował się między innymi tworzeniem różnego rodzaju eventów, pracując między innymi przy mistrzostwach Europy w piłce nożnej, które w 2012 roku rozgrywane były na polskich stadionach.

W skrócie – promotor i biznesmen, jak sam o sobie napisał w opisie na instagramowym profilu.

Paweł Jóźwiak pochodzenie

Paweł Jóźwiak pochodzenie, czyli skąd pochodzi prezes FEN? Nie jest do końca znane, jeśli chodzi o to, z jakiego miasta pochodzi Paweł Jóźwiak. Wykształcenie zbierał w Gdańsku, jednak można natknąć się na informacje, według których Jóźwiak miałby pochodzić ze stolicy Dolnego Śląska, czyli Wrocławia. Właśnie w tym mieście działalność rozpoczęła zresztą organizacja FEN.

Paweł Jóźwiak wiek

Ile lat ma Paweł Jóźwiak? Jeśli chodzi o wiek, Paweł Jóźwiak urodził się 12 marca 1974 roku.

Paweł Jóźwiak wzrost

Paweł Jóźwiak wzrost, czyli ile mierzy prezes FEN? Z oficjalnych informacji wynika, że wzrost Pawła Jóźwiaka to 191 centymetrów.

Paweł Jóźwiak waga

Paweł Jóźwiak waga, czyli ile waży biznesmen i promotor? Przed galą Wotore 6 Paweł Jóźwiak wniósł na wagę 107 kilogramów.

Paweł Jóźwiak żona

Paweł Jóźwiak żona – czy prezes FEN posiada partnerkę? Tak, szef federacji jest w związku z Anną Kokocińską, modelką, która podczas gal FEN pełni rolę ring girl. Kobietę można znaleźć na Instagramie pod nazwą „ania.kokocinska”.

Paweł Jóźwiak kariera

Paweł Jóźwiak kariera, jeśli chodzi o sporty walki, rozpoczęła się w 2013 roku. Wówczas w listopadzie tego roku odbyła się bowiem pierwsza gala FEN, którą zorganizowano w Klubie Biznesowym Stadion Wrocław. Od tamtej pory FEN stopniowo budował swoją pozycję na rynku polskich sportów walki, a punktem przełomowym było nawiązanie współpracy z telewizją Polsat, która zaczęła pokazywać gale FEN zarówno na sportowych kanałach stacji, jak i w otwartej telewizji.

Paweł Jóźwiak MMA

Paweł Jóźwiak MMA łączył z walkami kickboxingu, co było znakiem rozpoznawczym FEN od początku istnienia organizacji. Kibice, oglądając FEN, dostawali więc zarówno walki w formule MMA, jak i czysty sport uderzany z elementem kopnięć. W 2015 roku na gali FEN 6 odbył się pierwszy pojedynek o pas mistrza FEN. Po dramatycznej walce Victor Marinho pokonał wówczas w piątej rundzie Tymoteusza Świątka, sięgając po pas w kategorii koguciej.

Paweł Jóźwiak FEN

Paweł Jóźwiak FEN gali zorganizował kilkadziesiąt. Przez wielu organizacja FEN uważana jest za drugą największą w Polsce, jeśli chodzi o sportową odmianę MMA. Ustępują w tym nieoficjalnym rankingu tylko organizacji KSW.

Wielu zawodników z przeszłością w FEN trafiło do UFC, czyli największej organizacji tej odmiany sportu na świecie. Inni z kolei z powodzeniem rywalizują o najwyższe laury w KSW.

Zobacz także – gdzie oglądać FEN?

Prezes FEN przyznał, że organizacja musi się obecnie liczyć z dużą konkurencją. W związku z tym od pewnego czasu na galach FEN można zaobserwować sporą liczbę freak-fighterów. Eksperyment z zakontraktowaniem głośnych nazwisk jak na razie się sprawdza. Jóźwiak przyznał nawet, że bierze pod uwagę stworzenie w przyszłości osobnej organizacji, która zestawiałaby tylko pojedynki celebrytów lub ponowne łączenie freakfightów ze sportowymi pojedynkami. Wszystko po to, żeby gale cieszyły się znacznie większym zainteresowaniem, niż miało to miejsce do tej pory.

Paweł Jóźwiak zarobki, majątek

Paweł Jóźwiak zarobki i majątek nie są oczywiście znane. Przy pieniądzach warto jednak się zatrzymać, właśnie biorąc pod uwagę galę FEN. Jak przyznał Jóźwiak, manewr z połączeniem freaków i sportowców został zrobiony dla pieniędzy. Wcześniej FEN starał się organizować gale w systemie PPV, zestawiając pojedynki czysto sportowe. Nie cieszyły się one jednak na tyle dużym zainteresowaniem, żeby szefowie FEN byli zadowoleni z tych gal pod względem finansowym.

Paweł Jóźwiak walka

Paweł Jóźwiak walka, czyli czy prezes FEN kiedyś walczył? Zawodowo – nie. Jóźwiak trenuje jednak sporty walki rekreacyjnie, raz po raz wrzucając na swoje media społecznościowe z treningów czy sparingów.

Jóźwiak ma na swoim koncie między innymi pokazową walkę z jednym z najlepszych polskich pięściarzy zawodowych, Mateuszem Masternakiem. Pojedynek miał charakter pokazowy i został stoczony w celu charytatywnym.

Kto wygrał walkę Najman vs Jóźwiak na High League 6?

Paweł Jóźwiak rekord

Paweł Jóźwiak do tej pory stoczył 2 pojedynki. Jeden na gołe pięści oraz jeden w formule MMA na specjalnych zasadach.

Rekord MMA: 1-1-0

PrzeciwnikRezultatFormułaWydarzenie
Marcin „El Testosteron” Najman?MMAHigh League 6, 18.03.2023
Michał „Boxdel” BaronPrzegrana, TKO, runda IIMMA (klatka rzymska)FAME MMA 17, 03.02.2023
Marcin „El Testosteron” NajmanWygrana, KO, runda IMMA (na gołe pięści)Wotore 6, 21.10.2022

Najman vs Jóźwiak

Od dawna mówiło się, czy kiedykolwiek dojdzie do walki Pawła Jóźwiaka z mistrzem polskiego freak fightu, czyli Marcinem Najmanem. Początkowo panowie negocjowali, gdzie to hitowe starcie powinno się odbyć. Najman cały czas nakłaniał Jóźwiaka, aby ten wystąpił na gali MMA-VIP, a Jóźwiak chciał tej walki u siebie. Gdy już wszyscy myśleli, że obaj się nie dogadają, z inicjatywą wyszła federacja walk na gołe pięści – Wotore. Najman i Jóźwiak zgodzili się na dość brutalne warunki, czyli MMA w samych owijakach bokserskich.

Początek walki nie zapowiadał, że wszystko zakończy się już po 15 sekundach. Jóźwiak po krótkim badaniu Najmana ustrzelił go silnym prawym sierpowym, po którym „El Testosteron” runął jak długi na matę. Włodarz FEN nie czekając ani chwili dłużej doskoczył do Najmana, zasypując go gradem ciosów. Sędzia nie miał wyboru i zakończył pojedynek.

Boxdel vs Jóźwiak

Paweł Jóźwiak i Michał Boxdel Baron, współwłaściciel FAME MMA, są skonfliktowani. Regularnie w mediach wymieniają się „uprzejmościami”. Boxdel przyznał, że Jóźwiak podpadł mu z 10 razy i że jego zdaniem jest toksycznym hipokrytą. Oczywiście Jóźwiak również odpowiedział Boxdelowi w mocnych słowach w różnego rodzaju wywiadach.

Skąd wziął się konflikt? Wygląda na to, że punktem zapalnym było podebranie przez FEN Mateusza Murańskiego, mimo ważnego kontraktu z FAME MMA oraz liczne szpileczki wbijane przez Jóźwiaka w świat freak fightów, do którego następnie… sam wszedł.

Po walce Jóźwiaka z Najmanem na Wotore 6 prezez FEN ponownie nie wytrzymał, aby nie wspomnieć o Boxdelu. Po wygranym starciu Jóźwiak wyzwał jednego z włodarzy FAME MMA do pojedynku, nazywając go „największym prosiakiem na Śląsku”.

Ich konflikt przeniesie się do klatki już 3 lutego 2023 roku na gali FAME MMA 17. Rewanż odbędzie się w federacji FEN.

 

Paweł Jóźwiak High League

27 lutego, na pierwszej konferencji przed galą High League 6, organizacja ogłosiła walkę rewanżową Paweł Jóźwiak vs Marcin Najman. Początkowo Najman miał zmierzyć na marcowej gali High League z Jackiem Murańskim. Ten jednak wycofał się z pojedynku i jego miejsce zajął Paweł Jóźwiak.

Paweł Jóźwiak Twitter

Jóźwiak jest niezwykle aktywny na portalu Twitter, gdzie raz po raz wchodzi w dyskusje z branżowymi dziennikarzami czy kibicami. Jego konto o nazwie „JozwiakPawe” obserwuje blisko 6300 użytkowników Twittera.

Paweł Jóźwiak Instagram

Prezes FEN posiada również konto w serwisie Instagram, gdzie można go znaleźć pod nazwą „pawel.jozwiak_official”. Tutaj jego konto śledzi około 13000 obserwujących.


Paweł Jóźwiak jest prezesem organizacji FEN.
Tak, można go znaleźć pod nazwą pawel.jozwiak_official.