Paweł Jóźwiak to znana postać, jeśli chodzi o polski świat sportów walki. W przeszłości pełnił funkcję prezesa FEN, a w 2022 rozpoczął swoją karierę jako zawodnik. Karta walk Prime MMA 8 zawierała ostatnią dotychczasową walkę Pawła Jóźwiaka. Sprawdź, kim jest Paweł Jóźwiak oraz co o nim wiadomo!

Kim jest Paweł Jóźwiak?

Kto to Paweł Jóźwiak? Paweł Jóźwiak jest współwłaścicielem organizacji FEN, a także zawodnikiem występującym na galach freakowych. Od 2015 roku do lutego 2024 roku pełnił funkcję prezesa FEN.

W młodości uczęszczał do liceum w Gdańsku i studiował ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim, a następnie zawodowo zajmował się między innymi tworzeniem różnego rodzaju eventów, pracując między innymi przy mistrzostwach Europy w piłce nożnej, które w 2012 roku rozgrywane były na polskich stadionach.

Paweł Jóźwiak pochodzenie

Skąd pochodzi Paweł Jóźwiak? Paweł Jóźwiak urodził się i wychował w Gdańsku. Wykształcenie zbierał również w tym mieście. Można także natknąć się na informacje, według których Jóźwiak jest blisko związany ze stolicą Dolnego Śląska, czyli Wrocławiem. Właśnie w tym mieście działalność rozpoczęła organizacja FEN.

Paweł Jóźwiak wiek

Ile lat ma Paweł Jóźwiak? Jeśli chodzi o wiek, Paweł Jóźwiak urodził się 12 marca 1974 roku. Oznacza to, że aktualnie ma 50 lat.

Paweł Jóźwiak wzrost

Z oficjalnych informacji wynika, że wzrost Pawła Jóźwiaka to 191 centymetrów.

Paweł Jóźwiak waga

Paweł Jóźwiak waga, czyli ile waży biznesmen i promotor? Przed swoją ostatnią walką, Paweł Jóźwiak waży 101 kilogramów.

Paweł Jóźwiak kariera

Paweł Jóźwiak kariera, jeśli chodzi o sporty walki, rozpoczęła się w 2013 roku. Wówczas odbyła się bowiem pierwsza gala FEN, którą zorganizowano w Klubie Biznesowym Stadion Wrocław.

Od tamtej pory mężczyzna stopniowo budował swoją pozycję na rynku polskich sportów walki, a punktem przełomowym było nawiązanie współpracy z telewizją Polsat, która zaczęła pokazywać gale FEN zarówno na sportowych kanałach stacji, jak i w otwartej telewizji.

Paweł Jóźwiak walka

Paweł Jóźwiak walka, czyli czy zawodnik kiedyś walczył? Otóż Paweł Jóźwiak zdecydował się na pierwszą zawodową walkę w 2022 roku. Zmierzył się on ze znacznie bardziej doświadczonym Marcinem Najmanem. Ku zaskoczeniu wielu, Jóźwiak błyskawicznie znokautował byłego pięściarza.

Jóźwiak ma na swoim koncie również pokazową walkę z jednym z najlepszych polskich pięściarzy zawodowych, Mateuszem Masternakiem. Pojedynek miał charakter pokazowy i został stoczony w celu charytatywnym.

Paweł Jóźwiak rekord

Paweł Jóźwiak do tej pory stoczył łącznie osiem walk w różnych formułach. Jego rekord wygląda następująco:

Rekord MMA: 1-3
Rekord MMA (na gołe pięści): 1-0
Bilans Boks birmański: 1-0
Bilans Boks (w małych rękawicach): 0-1
Rekord K-1 (w małych rękawicach): 1-1

Paweł Jóźwiak MMA

Paweł Jóźwiak MMA w organizacji FEN łączył z walkami w kickboxingu. Było to znakiem rozpoznawczym tej federacji od początku jej istnienia. Sam Jóźwiak w formule MMA stoczył cztery walki.

Paweł Jóźwiak Prime MMA

Od momentu powstania organizacji Prime Show MMA wiele mówi się o powiązaniu Pawła Jóźwiaka z tą federacją. Wiele osób pełniących ważne fukncje w FEN-ie pracowało bowiem również w Prime MMA. Jóźwiak co prawda stanowczo wypierał się jakichkolwiek bezpośrednich powiązań z Prime, jednak po czasie przyznał, że faktycznie pomaga w rozwoju freakowej organizacji.

Paweł Jóźwiak vs Jacek Murański

Jako zawodnik, Paweł Jóźwiak w Prime MMA wystąpił po raz pierwszy na gali z numerem 5. Zmierzył się wtedy z Jackiem Murańskim w formule boksu birmańskiego. Prezes FEN dość zdecydowanie zdominował Murana i wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Paweł Jóźwiak vs Ernest Red Ivanda

Na tej samej gali, czyli Prime MMA 5, Paweł Jóźwiak zmierzył się z Redem. Ten pojedynek dla prezesa FEN był jeszcze łatwiejszy, bowiem Jóźwiak pokonał rywala już w pierwszej rundzie przez nokaut.

Paweł Jóźwiak vs Jacek Murański 2

Na gali Prime MMA 7, która odbyła się 13 stycznia 2024, doszło do rewanżu Jóźwiaka z Jackiem Murańskim. Pojedynek ten był również walką wieczoru tej gali. Tym razem panowie stoczyli bój w boksie w małych rękawicach. Zwycięsko wyszedł z niej Jacek Murański po dość kontrowersyjnym werdykcie sędziów, którzy niejednogłośnie przyznali mu wygraną.

Paweł Jóźwiak vs Japczan

Swoją kolejną walkę Paweł Jóźwiak stoczył na gali Prime MMA 8, która odbyła się 13 kwietnia 2024 roku w Warszawie. Podczas tego wydarzenia były prezes FEN zmierzył się ze streamerem Jakubem "Japczanem" Piotrowiczem, którego pokonał w trzeciej rundzie przez TKO.

Paweł Jóźwiak Clout MMA

W 2024 roku organizacja Clout MMA ogłosiła, że Paweł Jóźwiak dołącza do grona jej zawodników. Zadebiutował on w federacji dokładnie 9 marca 2024 roku, podczas 4 edycji gali.

Paweł Jóźwiak Adrian Cios

Podczas gali Clout MMA 4, Paweł Jóźwiak stanął do pojedynku z Adrianem Ciosem w formule MMA. Prezes FEN był uważany za faworyta tej walki, jednak umiejętności Ciosa okazały się dużo wyższe. Ostatecznie Jóźwiak przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Paweł Jóźwiak FEN

Paweł Jóźwiak do 2024 pełnił funkcję Prezesa FEN, z czego był znany. Od wielu już lat organizacja FEN uważana jest za drugą co do wielkości federację MMA w Polsce, zaraz po KSW. Wielu zawodników z przeszłością w FEN trafiło do UFC, czyli największej organizacji tej odmiany sportu na świecie. Inni z kolei z powodzeniem rywalizują o najwyższe laury w KSW.

Jóźwiak vs Najman

Do walki Pawła Jóźwiaka z Marcinem Najmanem początkowo miało dość na gali MMA-VIP lub w FEN. Ostatecznie odbyła się ona w federacja walk na gołe pięści - Wotore. Najman i Jóźwiak zgodzili się na dość brutalne warunki, czyli MMA w samych owijakach bokserskich.

Początek walki nie zapowiadał, że wszystko zakończy się już po 15 sekundach. Jóźwiak po krótkim badaniu Najmana ustrzelił go silnym prawym sierpowym, po którym "El Testosteron" runął jak długi na matę. Włodarz FEN nie czekając ani chwili dłużej doskoczył do Najmana, zasypując go gradem ciosów. Sędzia nie miał wyboru i zakończył pojedynek.

Paweł Jóźwiak High League

27 lutego, na pierwszej konferencji przed galą High League 6, organizacja ogłosiła walkę rewanżową Paweł Jóźwiak vs Marcin Najman. Początkowo Najman miał zmierzyć na marcowej gali High League z Jackiem Murańskim. Ten jednak wycofał się z pojedynku i jego miejsce zajął Paweł Jóźwiak.

Paweł Jóźwiak vs Marcin Najman 2

Rewanż Jóźwiak vs Najman odbył się na gali High League 6. Pojedynek ten był znacznie bardziej wyrównany niż pierwszy pojedynek. Potrwał on bowiem pełen dystans i po trzech zaciętych rundach sędziowie przyznali zwycięstwo Marcinowi Najmanowi.

Jóźwiak vs Boxdel

Paweł Jóźwiak i Michał Boxdel Baron, współwłaściciel FAME MMA, są skonfliktowani. Regularnie w mediach wymieniają się "uprzejmościami". Boxdel przyznał, że Jóźwiak podpadł mu z 10 razy i że jego zdaniem jest toksycznym hipokrytą. Oczywiście Jóźwiak również odpowiedział Boxdelowi w mocnych słowach w różnego rodzaju wywiadach.

Skąd wziął się konflikt? Wygląda na to, że punktem zapalnym było podebranie przez FEN Mateusza Murańskiego, mimo ważnego kontraktu z FAME MMA oraz liczne szpileczki wbijane przez Jóźwiaka w świat freak fightów, do którego następnie... sam wszedł.

Po walce Jóźwiaka z Najmanem na Wotore 6 prezez FEN ponownie nie wytrzymał, aby nie wspomnieć o Boxdelu. Po wygranym starciu Jóźwiak wyzwał jednego z włodarzy FAME MMA do pojedynku, nazywając go "największym prosiakiem na Śląsku".

Ich konflikt przeniósł się do klatki już 3 lutego 2023 roku na gali FAME MMA 17. Ostatecznie zwyciężył Boxdel po tym, jak Jóźwiak odmówił kontynuowania walki po drugiej rundzie. Rewanż miał odbyć się na jednej z gal organizacji FEN, jednak ostatecznie doszło do niego na FAME Friday Arena 2 we wrześniu 2023 roku. Tym razem Boxdel znokautował Jóźwiaka w trzeciej rundzie.

Paweł Jóźwiak zarobki

Paweł Jóźwiak zarobki i majątek nie są oczywiście znane. Przy pieniądzach warto jednak się zatrzymać, właśnie biorąc pod uwagę galę FEN. Jak przyznał Jóźwiak, manewr z połączeniem freaków i sportowców został zrobiony dla pieniędzy.

Wcześniej FEN starał się organizować gale w systemie PPV, zestawiając pojedynki czysto sportowe. Nie cieszyły się one jednak na tyle dużym zainteresowaniem, żeby szefowie FEN byli zadowoleni z tych gal pod względem finansowym.

Paweł Jóźwiak żona

Paweł Jóźwiak żona, czyli czy prezes FEN jest w związku małżeńskim? 49-latek nie ma żony, jednak jest w związku z Anną Kokocińską, 23-letnią modelką, która podczas gal FEN pełni rolę ring girl. Kobietę można znaleźć na Instagramie pod nazwą @ania.kokocinska.

Paweł Jóźwiak partnerka

Swego czasu bardzo głośno zrobiło się o dziewczynie Pawła Jóźwiaka, czyli o Annie Kokocińskiej. Było to spowodowane zachowaniem kobiety po przegranej jej partnera z Marcinem Najmanem na gali High League. Kokocińska nie kryła rozczarowania wynikiem, a to, co powiedziała, zarejestrowały kamery.

Co to ma k***a być? Z Najmanem przegrać? K***a!

Paweł Jóźwiak dzieci

Czy Paweł Jóźwiak ma dzieci? Okazuje się, że prezes FEN ma dwójkę dzieci, syna i córkę.

Paweł Jóźwiak Twitter

Jóźwiak jest niezwykle aktywny na portalu Twitter, gdzie raz po raz wchodzi w dyskusje z branżowymi dziennikarzami czy kibicami. Jego konto o nazwie @JozwiakPawe obserwuje ponad 10 tysięcy użytkowników Twittera.

Paweł Jóźwiak Instagram

Prezes FEN posiada również konto w serwisie Instagram, gdzie można go znaleźć pod nazwą @pawel.jozwiak_official. Tutaj jego konto śledzi około 115 tysięcy obserwujących.


Z czego znany jest Paweł Jóźwiak?
Paweł Jóźwiak jest byłym prezesem organizacji FEN.
Kim jest partnerka Pawła Jóźwiaka?
Partnerka Pawła Jóźwiaka to 23-letnia Anna Kokocińska.