Paweł Jóźwiak to znana postać, jeśli chodzi o polski świat sportów walki. Kim jest Paweł Jóźwiak? Kto to Paweł Jóźwiak? Paweł Jóźwiak wiek – ile ma lat? Paweł Jóźwiak FEN – jaką funkcję pełni w tej organizacji? Najman vs Jóźwiak - czy faktycznie doszło do tej walki? Paweł Jóźwiak zarobki – co o nich wiadomo? Paweł Jóźwiak walka – czy sam toczył pojedynki? To wszystko i wiele więcej znajdziesz w poniższym artykule!

Kim jest Paweł Jóźwiak?

Kim jest Paweł Jóźwiak? Kto to Paweł Jóźwiak? Jeśli ktoś interesuje się sportami walki w Polsce, z pewnością zna odpowiedzi na te pytania. Jeśli jednak nie, odpowiadając na pytanie, kim jest Paweł Jóźwiak, należy przede wszystkim stwierdzić, że jest prezesem zarządu jednej z największych organizacji MMA w naszym kraju, czyli Fight Exclusive Night (FEN).

Aktualną funkcję pełni od 2015 roku. Wcześniej uczęszczał do liceum w Gdańsku i studiował ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim, a następnie zawodowo zajmował się między innymi tworzeniem różnego rodzaju eventów, pracując między innymi przy mistrzostwach Europy w piłce nożnej, które w 2012 roku rozgrywane były na polskich stadionach.

W 2022 roku zdecydował się także rozpocząć swoją karierę jako zawodnik. Jak na razie Paweł Jóźwiak ma na swoim koncie trzy stoczone walki, jednak kolejne starcia z jego udziałem są już zaplanowane.

Paweł Jóźwiak pochodzenie

Paweł Jóźwiak pochodzenie, czyli skąd pochodzi prezes FEN? Prezes FEN urodził się i wychował w Gdańsku. Wykształcenie zbierał również w tym mieście. Można również natknąć się na informacje, według których Jóźwiak jest blisko związany ze stolicą Dolnego Śląska, czyli Wrocławiem. Właśnie w tym mieście działalność rozpoczęła zresztą organizacja FEN.

Paweł Jóźwiak wiek

Ile lat ma Paweł Jóźwiak? Jeśli chodzi o wiek, Paweł Jóźwiak urodził się 12 marca 1974 roku. Oznacza to, że aktualnie ma 49 lat.

Paweł Jóźwiak wzrost

Paweł Jóźwiak wzrost, czyli ile mierzy prezes FEN? Z oficjalnych informacji wynika, że wzrost Pawła Jóźwiaka to 191 centymetrów.

Paweł Jóźwiak waga

Paweł Jóźwiak waga, czyli ile waży biznesmen i promotor? Podczas swojej ostatniej walki na High League 6, Paweł Jóźwiak wniósł na wagę 101,2 kilograma.

Paweł Jóźwiak kariera

Paweł Jóźwiak kariera, jeśli chodzi o sporty walki, rozpoczęła się w 2013 roku. Wówczas w listopadzie tego roku odbyła się bowiem pierwsza gala FEN, którą zorganizowano w Klubie Biznesowym Stadion Wrocław. Od tamtej pory FEN stopniowo budował swoją pozycję na rynku polskich sportów walki, a punktem przełomowym było nawiązanie współpracy z telewizją Polsat, która zaczęła pokazywać gale FEN zarówno na sportowych kanałach stacji, jak i w otwartej telewizji.

Paweł Jóźwiak rekord

Paweł Jóźwiak do tej pory stoczył 6 walk. Jedną na gołe pięści, jedną w K-1 oraz cztery w formule MMA.

Rekord MMA: 2-3-0
Rekord K-1: 0-1

Paweł Jóźwiak MMA

Paweł Jóźwiak MMA w organizacji FEN łączył z walkami w kickboxingu. Było to znakiem rozpoznawczym tej federacji od początku jej istnienia. Kibice, oglądając FEN, dostawali więc zarówno walki w formule MMA, jak i czysty sport uderzany z elementem kopnięć. W 2015 roku na gali FEN 6 odbył się pierwszy pojedynek o pas mistrza FEN. Po dramatycznej walce Victor Marinho pokonał wówczas w piątej rundzie Tymoteusza Świątka, sięgając po pas w kategorii koguciej.

Paweł Jóźwiak FEN

Paweł Jóźwiak i FEN to nierozerwalne połączenie. Od wielu już lat organizacja FEN uważana jest za drugą największą federację MMA w Polsce, zaraz po KSW. Wielu zawodników z przeszłością w FEN trafiło do UFC, czyli największej organizacji tej odmiany sportu na świecie. Inni z kolei z powodzeniem rywalizują o najwyższe laury w KSW.

Paweł Jóźwiak zarobki

Paweł Jóźwiak zarobki i majątek nie są oczywiście znane. Przy pieniądzach warto jednak się zatrzymać, właśnie biorąc pod uwagę galę FEN. Jak przyznał Jóźwiak, manewr z połączeniem freaków i sportowców został zrobiony dla pieniędzy. Wcześniej FEN starał się organizować gale w systemie PPV, zestawiając pojedynki czysto sportowe. Nie cieszyły się one jednak na tyle dużym zainteresowaniem, żeby szefowie FEN byli zadowoleni z tych gal pod względem finansowym.

Paweł Jóźwiak walka

Paweł Jóźwiak walka, czyli czy prezes FEN kiedyś walczył? Otóż Paweł Jóźwiak zdecydował się na pierwszą zawodową walkę w 2022 roku. Zmierzył się on ze znacznie bardziej doświadczonym Marcinem Najmanem. Ku zaskoczeniu wielu, Jóźwiak błyskawicznie znokautował byłego pięściarza.

Jóźwiak ma na swoim koncie również pokazową walkę z jednym z najlepszych polskich pięściarzy zawodowych, Mateuszem Masternakiem. Pojedynek miał charakter pokazowy i został stoczony w celu charytatywnym.

Najman vs Jóźwiak

Od dawna mówiło się, że kiedyś dojdzie do walki Pawła Jóźwiaka z mistrzem polskiego freak fightu, czyli Marcinem Najmanem. Początkowo panowie negocjowali, gdzie to hitowe starcie powinno się odbyć. Najman cały czas nakłaniał Jóźwiaka, aby ten wystąpił na gali MMA-VIP, a Jóźwiak chciał tej walki u siebie. Gdy już wszyscy myśleli, że obaj się nie dogadają, z inicjatywą wyszła federacja walk na gołe pięści - Wotore. Najman i Jóźwiak zgodzili się na dość brutalne warunki, czyli MMA w samych owijakach bokserskich.

Początek walki nie zapowiadał, że wszystko zakończy się już po 15 sekundach. Jóźwiak po krótkim badaniu Najmana ustrzelił go silnym prawym sierpowym, po którym "El Testosteron" runął jak długi na matę. Włodarz FEN nie czekając ani chwili dłużej doskoczył do Najmana, zasypując go gradem ciosów. Sędzia nie miał wyboru i zakończył pojedynek.

Boxdel vs Jóźwiak

Paweł Jóźwiak i Michał Boxdel Baron, współwłaściciel FAME MMA, są skonfliktowani. Regularnie w mediach wymieniają się "uprzejmościami". Boxdel przyznał, że Jóźwiak podpadł mu z 10 razy i że jego zdaniem jest toksycznym hipokrytą. Oczywiście Jóźwiak również odpowiedział Boxdelowi w mocnych słowach w różnego rodzaju wywiadach.

Skąd wziął się konflikt? Wygląda na to, że punktem zapalnym było podebranie przez FEN Mateusza Murańskiego, mimo ważnego kontraktu z FAME MMA oraz liczne szpileczki wbijane przez Jóźwiaka w świat freak fightów, do którego następnie... sam wszedł. Po walce Jóźwiaka z Najmanem na Wotore 6 prezez FEN ponownie nie wytrzymał, aby nie wspomnieć o Boxdelu. Po wygranym starciu Jóźwiak wyzwał jednego z włodarzy FAME MMA do pojedynku, nazywając go "największym prosiakiem na Śląsku".

Ich konflikt przeniesie się do klatki już 3 lutego 2023 roku na gali FAME MMA 17. Ostatecznie zwyciężył Boxdel po tym, jak Jóźwiak odmówił kontynuowania walki po drugiej rundzie. Rewanż odbędzie się w federacji FEN.

Paweł Jóźwiak High League

27 lutego, na pierwszej konferencji przed galą High League 6, organizacja ogłosiła walkę rewanżową Paweł Jóźwiak vs Marcin Najman. Początkowo Najman miał zmierzyć na marcowej gali High League z Jackiem Murańskim. Ten jednak wycofał się z pojedynku i jego miejsce zajął Paweł Jóźwiak.

Paweł Jóźwiak vs Marcin Najman 2

Rewanż Jóźwiak vs Najman odbył się na gali High League 6. Pojedynek ten był znacznie bardziej wyrównany niż pierwszy pojedynek. Potrwał on bowiem pełen dystans i po trzech zaciętych rundach sędziowie przyznali zwycięstwo Marcinowi Najmanowi.

Paweł Jóźwiak Prime Show MMA

Od momentu powstania organizacji Prime Show MMA wiele mówi się o powiązaniu

Paweł Jóźwiak żona

Paweł Jóźwiak żona, czyli czy prezes FEN jest w związku małżeńskim? 49-latek nie ma żony, jednak jest w związku z Anną Kokocińską, modelką, która podczas gal FEN pełni rolę ring girl. Kobietę można znaleźć na Instagramie pod nazwą @ania.kokocinska.

Paweł Jóźwiak dziewczyna

Swego czasu bardzo głośno zrobiło się o partnerce Pawła Jóźwiaka, czyli o Annie Kokocińskiej. Było to spowodowane zachowaniem kobiety po przegranej jej partnera z Marcinem Najmanem na gali High League. Kokocińska nie kryła rozczarowania wynikiem, a to co powiedziała, zarejestrowały kamery.

Paweł Jóźwiak dzieci

Czy Paweł Jóźwiak ma dzieci? Okazuje się, że prezes FEN ma dwójkę dzieci, syna i córkę.

Paweł Jóźwiak Twitter

Jóźwiak jest niezwykle aktywny na portalu Twitter, gdzie raz po raz wchodzi w dyskusje z branżowymi dziennikarzami czy kibicami. Jego konto o nazwie @JozwiakPawe obserwuje blisko 10 tysięcy użytkowników Twittera.

Paweł Jóźwiak Instagram

Prezes FEN posiada również konto w serwisie Instagram, gdzie można go znaleźć pod nazwą @pawel.jozwiak_official. Tutaj jego konto śledzi około 38 tysięcy obserwujących.


Z czego znany jest Paweł Jóźwiak?
Paweł Jóźwiak jest prezesem organizacji FEN.
Czy Paweł Jóźwiak posiada profil na Instagramie?
Tak, można go znaleźć pod nazwą @pawel.jozwiak_official.