Ciężko przejść obojętnie obok postaci Marcina Najmana. Każdej jego walce towarzyszą emocje i zainteresowanie ze strony fanów i mediów. Od pewnego czasu interesują się nim przede wszystkim federacje freak-fightowe. Kim jest Marcin Najman? Ile lat ma Marcin Najman? Jak wygląda kariera Marcina Najmana w sportach walki? Kim jest żona Marcina Najmana? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w tym artykule.

Kim jest Marcin Najman?

Marcin „El Testosteron” Najman to polski pięściarz, kick-bokser i zawodnik mieszanych sztuk walki MMA. Dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów w kick-boxingu. W 2001 roku zadebiutował w boksie zawodowym. 7 lat później przez nokaut techniczny przegrał w drugiej rundzie starcie o międzynarodowe mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej z Andrzejem Wawrzykiem. W 2016 zdobył natomiast tytuł mistrza Europy federacji WKU w kickboxingu. W 2019 roku podpisał kontrakt z FAME MMA, tocząc w nowej federacji cztery pojedynki.

Najgłośniejszą walką było starcie w formule bokserskiej z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim. Najman przegrał przez dyskwalifikację (dwukrotnie kopnięcie rywala). Następnie stał się twarzą i włodarzem federacji MMA-VIP. W debiucie przegrał z Szymonem "Taxi Złotówa" Wrześniem. Następnie wygrał dwa kolejne pojedynki i postanowił odejść z organizacji, przekazując władzę Dariuszowi Kosowskiemu. W 2022 roku doszło do jego głośnego pojedynku z prezesem FEN, Pawłem Jóźwiakiem na gali Wotore 6. Najman przegrał walkę w zaledwie kilka sekund.

Marcin Najman pochodzenie

"El Testosteron" urodził się w Częstochowie i tam obecnie mieszka.

Marcin Najman wiek

Marcin Najman urodził się 13 marca 1979 roku. Rocznikowo ma zatem 44 lata.

Marcin Najman wzrost

Najman mierzy 183 centymetrów wzrostu.

Marcin Najman waga

"El Testosteron" waży 110 kilogramów.

Marcin Najman rekord

Marcin Najman do tej pory stoczył 35 pojedynków [22 w boksie, 2 w K-1 i 11 w MMA]. Poniżej przedstawiamy bilans walk Marcina Najmana po rozpoczęciu kariery w MMA.

Rekord MMA: 5-6-0
Bilans K-1: 1-1-0
Rekord Boks: 15-7-0

Marcin Najman kariera w boksie

Marcin Najman przygodę z zawodowym boksem rozpoczął 30 kwietnia 2001 roku. Na Słowacji zmierzył się z reprezentantem gospodarzy Peterem Simko. Niestety przegrał w debiucie już w pierwszej odsłonie pojedynku przez TKO. Była to o tyle wstydliwa porażka, gdyż rywal do tej pory miał na koncie same porażki. Następnie przegrał dwie kolejne walki, kolejno z Dawidem Kosteckim i Ukraińcem Artemem Czernowem. Przyszłym zawodnikiem FAME MMA i twarzą federacji MMA-VIP zainteresował się dwukrotny mistrz olimpijski Jerzy Kulej, który wziął go pod swoje skrzydła. Współpraca z Kulejem okazała się zbawienna w skutkach. Marcin Najman wygrał dwanaście pojedynków z rzędu, pokonując Tomasza Górskiego (0-0), dwukrotnie Roberta Gacka (0-2), Milana Bečáka (1-12-1), Douga Phillipsa (6-4), Petera Šimko (2-30), dwukrotnie Piotra Sapuna (10-11), dwukrotnie Imricha Borka (2-27), Alfreda Polláka (0-8) i Štefana Ciroka (3-18-1).

Jego passa zatrzymała się na Andrzeju Wawrzyku (9-0), z którym przegrał walkę o międzynarodowe mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej 19 kwietnia 2008 roku. W tym samym roku zmierzył się jeszcze z Antonem Laščekiem (5-45-5), wygrywając przez jednogłośną decyzję sędziów. Później zrobił sobie przerwę na cztery i pół roku. Powrócił do ringu w 2013 roku, odnosząc dwa zwycięstwa przed czasem ze Słowakiem oraz Bośniakiem. Po tych triumfach ponownie nastąpił rozbrat od boksu na kolejne cztery i pół roku. W maju 2018 roku po powrocie przegrał z Łotyszem Rihardsem Bigisem (13-7), zaś rok później w kwietniowym rewanżu ponownie (drugi raz przez TKO).

Marcin Najman vs Andrzej Wawrzyk

Marcin Najman w latach 2004-2008 był na fali. Triumfował w 12 walkach z rzędu. W rezultacie dostał pojedynek o zawodowe międzynarodowe mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej. Rywalem Częstochowianina był Andrzej Wawrzyk - Mistrz Polski w wadze ciężkiej, który w 2013 roku walczył o Mistrzostwo Świata federacji WBA wagi ciężkiej, przegrywając z Rosjaninem - Aleksandrem Powietkinem. Kulisy tego starcia są dość zaskakujące. Przed walką Najman, zamiast ciężko trenować, skupiał się na byciu gwiazdą w programie "Big Brother". Ponadto osoby specjalizujące się w statystykach sprawdziły, jak przebiegała droga Najmana do otrzymania tak prestiżowej walki. Okazało się, że były zawodnika FAME MMA walczył z pięściarzami o łącznym rekordzie 39-175! Rezultat zatem mógł być tylko jeden. Wawrzyk znokautował "El Testosterona" w drugiej rundzie. 

MMA Marcin Najman

Marcin Najman swoją karierę w MMA rozpoczął w organizacji KSW. Z powodu kontuzji odwołano jego debiut na gali KSW 11 przeciw Jahmai Satischowi. Pierwsza walka Najmana odbyła się zatem 11 grudnia 2009 roku na gali KSW 12. Przeciwnikiem "El Testosterona" był sam Mariusz Pudzianowski, dla którego był to debiut w oktagonie. Najman przegrał w 43. sekundzie.

Marcin Najman vs Mariusz Pudzianowski

W 2009 roku doszło do debiutu Marcina Najmana w MMA na gali KSW 12 w warszawskim Torwarze. Jego rywalem, który również zaczynał przygodę z mieszanymi sztukami walki, był "Strongman" i nazywany przez wielu "tytan pracy", Mariusz Pudzianowski. Walka ta została później okrzyknięta początkiem MMA w Polsce. Siłacz z Białej Rawskiej potrzebował zaledwie 43 sekundy, aby roznieść "El Testosterona" swoją ogromną siłą fizyczną. Warto dodać, że od tego momentu kariera obu zawodników poszła w zupełnie odmiennych kierunkach. Pudzianowski wygrał 16 z 24 kolejnych walk, pokonując m.in. Pawła Nastulę, Erko Juna, Łukasza Jurkowskiego, czy Michała Materlę. Najman z kolei triumfował w zaledwie pięciu z dziesięciu pojedynkach, pokonując przeciętnych rywali.

Marcin Najman vs Przemysław Saleta

Marcin Najman po serii 12 zwycięstw z rzędu wyjechał na obóz przygotowawczy do Miami, pomagając Przemysławowi Salecie w treningach przed walką z Oliverem McCallem. Przyjaźń Najmana z Saletą popsuła się w 2005 roku. Poróżniła ich kobieta, a konkretniej druga żona Przemka Salety, Ewa Byzdra, z którą rozwiódł się kilka lat temu. Kiedy do sieci trafiły wspólne zdjęcia Najmana z Ewą, przyjaźń szybko zamieniła się w nienawiść.

Niestety do ich walki bokserskiej nie doszło z powodu operacji usunięcia nerki (Saleta zdecydował się oddać organ swojej chorej na niewydolność nerek córce). To definitywnie zakończyło jego karierę bokserską. W wywiadach Saleta i Najman wielokrotnie podkreślali, że szczerze siebie nienawidzą.

Do wyjaśnienia ich konfliktu doszło po kompromitującej porażce Najmana z "Pudzillą". Włodarze KSW postanowili dać jeszcze jedną szansę Najmanowi, zestawiając go z byłym kolegą. Finalnie do ich konfrontacji doszło 18 września 2010 roku na KSW 14.

Pojedynek niespodziewanie rozpoczął się od obalenia Salety przez "El Testosterona" i pełnego dosiadu. W pewnym momencie sędzia ku zdziwieniu wszystkich podniósł walkę do stójki. Po chwili Najman ponownie sprowadził Saletę do parteru, ale tym razem mistrz świata w kick-boxingu, a także mistrz Polski i Europy w zawodowym boksie zdołał obrócić Najmana, by zakończyć starcie za pomocą duszenia przedramieniem. 

Do rewanżu doszło 5 listopada 2011 roku podczas gali MMA Attack 1. Tym razem zawodnicy mierzyli się w formule K-1. Saleta potrzebował zaledwie 50 sekund, aby pokonać w nietypowy sposób swojego byłego kumpla. Najman po jednym z kilku kopnięć doznał kontuzji nogi, uniemożliwiającej mu dalszy pojedynek.

Marcin Najman vs Robert Burneika

Następnym pojedynkiem Najmana w formule MMA było starcie z Robertem "Hardkorowy Koksu" Burneiką - litewskim kulturystą, youtuberem i zawodnikiem MMA. Przed tym pojedynkiem mieszkający w USA Burneika nie miał żadnej bazy w sportach walki i był to jego debiut w oktagonie. W pierwszych sekundach walki obaj zawodnicy biegali po oktagonie, próbując uniknąć jakiejkolwiek wymiany. Pierwszy do ataku ruszył Najman, co rozzłościło Burnejkę, który do tego momentu stał na środku oktagonu jak przysłowiowy słup. Po minusie Burneika, widząc, że ta taktyka na nic się zdaje, ruszył do frontalnego ataku high-kickami. Ciężko mu jednak było trafić ruchliwego Najmana. Dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony ruszył do ataku, przyciskając Najmana do siatki, zadając na głowę rywala grad ciosów. Zawodników rozdzielił sędzia, który zauważył, że Litwin uderza w tył głowy byłego rywala Salety.

Druga runda rozpoczęła się od tej samej taktyki Burnejki, który gestami zapraszał Najmana do walki. Ten postanowił skorzystać z zaproszenia, wyprowadzając low-kicka. Po tym do zdecydowanego ataku ruszył "Hardkorowy Koksu", który siłą mięśni podobnie jak Pudzian przewrócił Najmana, a następnie zadając piekielnie mocne ciosy, zmusił go do poddania się. 

Marcin Najman vs Trybson

Po pojedynku z Burnejką wydawało się, że Najman zakończy karierę. Sam mówił o tym w wielu wywiadach. Jak dobrze wiemy, było to pierwsze z kolejnych wielu zapowiedzi odejścia na sportową emeryturę. Już dwa lata później podczas pierwszej w historii gali FFF 1, która odbyła się w Zielonej Górze doszło do pojedynku Najman vs Trybson. Zawodnicy mieli ze sobą wieloletni konflikt, który był jednak sztucznie pompowany. O tym, jak kuriozalny był to konflikt, może mówić fakt, że podczas konferencji Trybson chciał rzucić w Najmana krzesłem, ale zatrzymał go trener, Mirosław Okniński. Częstochowianin nie chciał być dłużny i wziął butelkę wody i trafił nią trenera. Całość przypominała sceny z WWE, ale o wiele gorzej wyreżyserowane.

Zaledwie 42 sekundy potrzebował Trybson, aby wygrać z Marcinem Najmanem. Szybko obalił rywala, a tam zasypał go gradem ciosów. "El Testosteron" tym razem nie odklepał, jak miał to w zwyczaju, a starcie zostało przerwane przez sędziego. 

Marcin Najman pozostałe walki

W międzyczasie przed starciem z Pawłem "Trybson" Trybałą, Marcin Najman stoczył cztery pojedynki, w tym dwa w boksie z Rihardsem Biģisem (oba przegrane), jeden w MMA (wygrana z Michalem Dobiašem na PLMMA 45 przez duszenie gilotynowe w 46. sekundzie) i jeden w formule K-1 (triumf z Satischem Jhamailem). Ta ostatnia walka jest o tyle ciekawa, że wygrana dała Najmanowi Mistrzostwo Europy organizacji WKU w K-1. Po szybkiej wymianie ciosów, w 36. sekundzie walki, Satisch stracił przytomność, co zakończyło pojedynek.

Marcin Najman FAME MMA

Po przegranej z Trybsonem Marcin Najman podpisał kontrakt z federacją FAME MMA. Była to druga po "Don Kasjo" tak medialna postać, która dołączyła do największej freak-fightowej organizacji w Polsce. Pierwszy pojedynek w FAME MMA stoczył 26 października 2019 roku w Ergo Arenie w Gdańsku. W walce wieczoru zmierzył się z Piotrem "Bonus BGC" Witczakiem. Dla organizacji FAME Mistrz Europy federacji WKU w kickboxingu stoczył cztery pojedynki, pokonując Piotra "Bonus BGC" Witczaka, Dariusza "Lew" Kaźmierczuka i przegrywając z Piotrem "Bestia" Piechowiakiem oraz Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim.

Marcin Najman vs Bonus BGC

Fame MMA 5 odbyło się 26.10.2019 roku i zakończyło debiutanckim zwycięstwem Najmana w nowej federacji. Walki w tej edycji były krótkie, ale widowiskowe. El Testosteron starł się w oktagonie z ulubieńcem publiczności Bonusem BGC, pokonując go przez TKO już w pierwszej rundzie. Walka rozpoczęła się od niespodziewanego ciosu i przewrócenia Bonusa przez Najmana. El Testosteron następnie w parterze intensywnie okładał go ciosami w twarz, ale po chwili sędzia przywrócił pojedynek do stójki. Po jednym z sierpowych, Bonus BCG zatoczył się do tyłu i w ten sposób znokautował go Marcin Najman. Fame MMA 5 zakończyła się szybką wygraną kick-boksera w krótkim czasie po starcie.

Marcin Najman vs Piotr "Bestia" Piechowiak

A jak poradził sobie z kolejną walką El Testosteron? Fame MMA 6 zakończyła się sromotną klęską Najmana, który został wręcz „rozszarpany” przez Piotra „Bestię” Piechowiaka. „Bestia” błyskawicznie znokautował Najmana w pierwszej rundzie w tak widowiskowy sposób, że były zawodowy pięściarz zaczął nawet tuż po walce mówić o planach zakończenia kariery sportowej.

Walka miała kilka szczególnie ciekawych momentów. Jednym z nich była chwila, gdy kulturysta i strongman złapał za nogę Najmana i próbował go obalić. Nie dał jednak rady, bo Najman trzymał się siatki, za co zresztą został ukarany odjęciem jednego punktu. Następnie „Bestia” trafił mocnym ciosem przeciwnika i zaczął zasypywać go ciosami. Mimo że sędzia przerwał pojedynek, Piechowiak przez pewien czas nie chciał przestać bić rywala. Po kilku chwilach dopiero sędzia przekonał go, że starcie jest już zakończone.

Marcin Najman vs Dariusz "Daro Lew" Kaźmierczuk

El Testosteron wziął udział również w kolejnej gali Fame MMA 7. Walka Najman vs Lew, czyli starcie z Dariuszem Kaźmierczukiem, zakończyła się szybką wygraną Najmana przez techniczny nokaut już w pierwszej rundzie. „Daro Lew” oskarżył jednak rywala o nieczystą grę. Swoimi spostrzeżeniami po starciu podzielił się z fanami na profilu w mediach społecznościowych. Zarzucił Najmanowi, że ten wyprowadzał nielegalne ciosy w tył głowy, przez co nie powinien wygrać. Rywal zbył te zarzuty pogardliwą odpowiedzią, że widocznie „Lew” nadal odczuwa skutki ciężkich ciosów Najmana w głowę.

Marcin Najman vs Don Kasjo

Dla Marcina Najmana, który stoczył trzy walki w FAME MMA, z których wygrał dwie, miała to być ostatnia walka w jego karierze. Rywalem popularnego w mediach społecznościowych boksera, który udziela się nawet w TVP, był Kasjusz „Don Kasjo” Życiński. Po poprzedniej gali, w której pokonał Dariusza „Lwa” Kaźmierczuka, Najman ostro zabrał się za treningi wydolnościowe w górach i zrzucił wagę, żeby być szybszym w walce z niepokonanym w federacji FAME MMA Don Kasjo. Między oboma zawodnikami od dawna wrze, a oliwy do ognia dolał Kasjusz, oskarżając Marcina Najmana o romans z Moniką Godlewską podczas gali FAME MMA 5. Na konferencjach i w wywiadach „El Testosteron” starał się być opanowany i nie podejmował dłuższych konwersacji z Kasjuszem, kwitując to, że z rynsztokiem nie będzie rozmawiać i nie zniży się do jego stylu wypowiedzi pełnego przekleństw i niecenzuralnych słów.

Po oskarżeniach Kasjusza Najman nie pokazał się w programie „Cage” prowadzonym na oficjalnym kanale na youtube. Marcin nagrał oświadczenie w tej sprawie, w którym podkreślił, że nie ma zamiaru rozmawiać z „kablarzem” i świnią, która dopuszcza się fałszywych pomówień w stosunku do niego. Według Najmana był to atak na jego rodzinę. Podczas gali FAME MMA 8 doszło do niecodziennej sytuacji, w której Marcin Najman obalił Don Kasjo, pomimo że walka miała stoczyć się w formule bokserskiej. Po tym zdarzeniu sędzia walki odjął punkt Marcinowi, który ponownie złamał regulamin, próbując kopnąć Kasjusza. Ta próba kopnięcia zakończyła się dyskwalifikacją.

Skandaliczne zachowanie po walce

Następnie w oktagonie doszło do bójki i szybko musieli wkroczyć ochroniarze w celu zatrzymania konfliktu. Niestety w całym tym zamieszaniu znalazł się także trener boksera – Damian Herczyk, który jak się okazało po walce, wykręcił nogę Kasjuszowi, który leżał już na macie trzymany przez ochronę. To wydarzenie może budzić podejrzenia, że cała ta żenująca akcja była od początku zaplanowana i Marcin Najman wiedział, co robi. Następnego dnia Marcin wstawił swój pierwszy wpis na Twiterze o treści „Potraktowałem go tak jak on moją rodzinę”

W kolejnym wpisie napisał „Gdy walczy się ze świnią, która próbuje ci rozbić rodzinę i która jako jedyna nie chce walczyć w MMA, pomimo iż walczy w FAME MMA. To może się człowiek zagotować”. Jak zapowiedział jeden z właścicieli FAME MMA, Krzysztof Rozpara, wobec Najmana zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. Teraz po kilku dniach wiemy już, że Marcin Najman został zdyskwalifikowany z jakiejkolwiek aktywności związanej z federacją FAME MMA, a ponadto w związku z niesportowym zachowaniem nie zostało wypłacone całe honorarium, a część z tych pieniędzy trafiła do Kasjusza i do Polskiego Związku MMA (PZMMA) w celu wsparcia młodych i utalentowanych amatorów sztuk walk.

Marcin Najman MMA VIP

Na początku 2021 roku Marcin Najman stał się twarzą nowej federacji MMA-VIP założonej przez niego samego oraz Kacpra Woźniaka. Pierwsza edycja odbyła się 13 lutego 2021 w Alvernia Studios w Nieporazie. W walce wieczoru Najman zmierzył się z Szymonem "Taxi Złotówa" Wrześniem. W MMA-VIP "El Testosteron" odbył trzy pojedynki, dwukrotnie wygrywając. Niestety federacja zaczęła wzbudzać mnóstwo kontrowersji. Pierwszae negatywne komentarze pojawiły się przed galą MMA-VIP 3, na której doszło do walki kobiety z mężczyzną. To jednak nie koniec. 8 stycznia 2022 roku podczas pierwszej konferencji przed galą MMA-VIP 4 włodarze ogłosili jej "nowego bossa", którym okazał się były lider gangu pruszkowskiego - Andrzej Zieliński ps. "Słowik". Sytuacje nagłośnił Krzysztof Stanowski, nawołując do bojkotu wydarzenia.

Niedługo po tym samorząd Kielc, w którym początkowo miała się odbyć gala, ogłosił zerwanie umowy. Dwanaście dni później Najman poinformował o nowej lokalizacji. Decyzja o wynajmie hali w Wieluniu spotkała się z wyraźnym sprzeciwem mieszkańców. Ostatecznie burmistrz Wielunia - Paweł Okrasa, który początkowo nie chciał się ugiąć pod naporem mediów i swoich mieszkańców wystosował oświadczenie, w którym poinformował o rozwiązaniu umowy. Po gali MMA-VIP 4 Marcin Najman oznajmił fanom, że odchodzi z federacji, a jej władze przekazuje w ręce Dariusza Kosowskiego.

Marcin Najman vs Szymon "Taxi Złotówa" Wrzesień

Na gali MMA-VIP 1 w walce wieczoru Najman zmierzył się z Szymonem "Taxi Złotówą" Wrześniem - znanym youtuberem, który przez długi czas zmagał się z otyłością, ale w 2019 roku zadebiutował w FAME MMA, dzięki czemu wyraźnie schudł podczas przygotowań.

W pierwszej rundzie Wrzesień unikał wymiany z Najmanem. Dopiero kilka sekund przed gongiem Najman trafił rywala kilkoma ciosami. W drugiej odsłonie, ku zaskoczeniu wszystkich, to "Taxi Złotówa" zaczął wywierać presję na Najmanie, który został zepchnięty do siatki. Najman dostał dwa celne ciosy w wątrobę, po których mocno się skrzywił. Sędzia natychmiast to zauważył i przerwał pojedynek.

Po starciu "El Testosteron" ponownie zapowiedział, że już do klatki nie wróci.

Marcin Najman vs Ryszard "Szczena" Dąbrowski

Na MMA-VIP 3, które odbyło się 29 października 2021 roku w Hotelu Scout w Częstochowie Marcin Najman w walce wieczoru zmierzył się z bohaterem telewizyjnego show "Chłopaki do wzięcia", Ryszardem "Szczena" Dąbrowskim. Walka potrwała zaledwie 17 sekund. Najman wygrał przez TKO. Jak zdradził później "Szczena", podczas walki był pod wpływem alkoholu.

Marcin Najman vs Misiek z Nadarzyna

Ostatnim pojedynkiem Marcina Najmana w MMA-VIP było starcie z byłym gangsterem - Mirosławem "Misiek z Nadarzyna" Dąbrowskim. Tym razem podobnie jak w przypadku "Szczeny", Najman do podreperowania swojego rekordu nie wybrał sobie zbyt wymagającego rywala. 60-letni "Misiek z Nadarzyna" przed debiutem w oktagonie trenował sporty walki zaledwie kilka miesięcy i był z góry skazywany na porażkę.

W pierwszej rundzie panowie rzucili się na siebie z ciosami. Po jednym z uderzeń Dąbrowskiego, Najman poleciał na deski. Były gangster położył się na Najmanie, jednak nie wykazywał on dużej aktywności. Sędzia był zmuszony upomnieć Dąbrowskiego i podnieść walkę do stójki.

W drugiej odsłonie Najman spróbował obalić przeciwnika, jednak poleciał z nim pod siatkę. Tam rozpoczął serię ciosów, a jego prawy sierpowy naruszył Dąbrowskiego na tyle, że sędzia był zmuszony przerwać pojedynek. 

Marcin Najman vs Paweł Jóźwiak

Po odejściu z MMA-VIP Marcin Najman czekał na kolejne propozycje walk. Zgłosili się po niego włodarze federacji Wotore specjalizującej się w pojedynkach na gołe pięści. Najman został zestawiony z prezesem federacji FEN, Pawłem Jóźwiakiem. Było to o tyle głośne starcie, gdyż obaj zawodnicy mieli ze sobą mocny konflikt. Panowie regularnie wymieniali się "uprzejmościami" w mediach społecznościowych, jednak im bliżej walki, tym bardziej można było odnieść wrażenie, że tak naprawdę na ten moment ich relacje są neutralne.

Potwierdzały to słowa Jóźwiaka w jednym z wywiadów:

Kiedyś się bardzo nie lubiliśmy. Była taka sytuacja, że tak mnie wkurwił z 3 lata temu, że chciałem jechać do Częstochowy, mówiąc w przenośni z siekierą i łeb mu odrąbać, tak się kłóciliśmy na Twitterze. Ale potem im dalej w las, ta walka się przekładała, zdążyliśmy się tyle razy spotkać. Naprawdę w różnych miejscach, Marcin mnie prześladuje, gdzie ja się nie pojawiłem, tam Najman. W pewny momencie co tydzień w innej części kraju spotykałem Marcina. Nie będziemy konfliktu udawać, ale i tak będzie iskrzyło. Mieliśmy jedno face-to-face ,przez godzinę w inteligenty sposób sobie tak dokuczaliśmy, że były emocje. Też może pokażemy zawodnikom sportowym, jak wypromować pojedynek, nie robiąc patologii.”

Wynik walki Najman vs Jóźwiak stał pod znakiem zapytania. Dla prezesa FEN był to debiut, a Najman dłuższy czas nie pojawiał się w oktagonie, robiąc sobie przerwę od treningów. Przed walką bukmacherzy dawali większe szanse Jóźwiakowi, którego przewagą był wzrost i to, że regularnie doskonali swoje umiejętności. Panowie wyszli do siebie na zasadach MMA, ale w samych owijakach bokserskich. Najman ponownie nie pokazał zbyt wiele. Już po kilku sekundach od rozpoczęcia pojedynku Jóźwiak trafił go na tyle mocno, że ten padł na ziemię. Tam Jóźwiak dokończył dzieła zniszczenia silnymi ciosami i sędzia przerwał pojedynek. 

Marcin Najman High League

Po tym, jak federacja FAME MMA nie przedłużyła kontraktu z Jackiem Murańskim, kontrowersyjnego aktora przejęła konkurencyjna organizacja High League. Zdaniem wielu był to strzał w dziesiątkę, ponieważ Murański polaryzuje społeczeństwo. Można go lubić lub nienawidzić i zawsze konferencje oraz programy z jego udziałem wiążą się z dużą oglądalnością, a przede wszystkim "dymami". Przed rozpoczęciem gali High League 5 Arkadiusz Pawłowski wyszedł do oktagonu, aby ogłosić walkę Marcin Najman vs Jacek Murański na gali High League 6.

Marcin Najman vs Jacek Murański

Początkowo Najman miał się bić z synem Murańskiego, Mateuszem na gali High League 5. Ostatecznie do tego pojedynku nie doszło, a nowym przeciwnikiem "Młodego Murańskiego" został Paweł "Scarface" Bomba. Ta sytuacja podsyciła sytuację pomiędzy Najmanem a Jackiem Murańskim, którzy dalej toczyli medialną wojnę.

W jednym z wywiadów Jacek nazwał Marcina Najmana "frajerem". Najman odpowiedział mu, że nie wie, który z Murańskich jest głupszy. Przykładów takich wymian słownych pomiędzy nimi można wymieniać w nieskończoność.

Ostatecznie do walki nie doszło z powodu śmierci Mateusza Murańskiego, która wstrząsnęła całym freak-fightowym światem.

Marcin Najman vs Paweł Jóźwiak rewanż

Federacja High League zmuszona sytuacją w rodzinie Murańskich zdecydowała się zorganizować rewanżowy pojedynek Najman vs Jóźwiak. Starcie to potrwało pełen dystans, a zwycięsko wyszedł z niego Marcin Najman, który wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Marcin Najman Clout MMA

Po przygodzie w High League Marcin Najman podpisał kontrakt z federacją Clout MMA.

Marcin Najman vs Andrzej Fonfara

Na gali Clout MMA 1 piątego sierpnia 2023 roku Marcin Najman stoczy pojedynek w MMA z byłym mistrzem świata organizacji IBO, Andrzejem Fonfarą.

Marcin Najman media społecznościowe

Marcin Najman regularnie udziela się w mediach społecznościowych. Pomimo licznych porażek i kontrowersji jest on postacią bardzo popularną, wzbudzającą skrajne emocje.

Marcin Najman Instagram

Marcin Najman prowadzi swój profil na Instagramie. Można go tam znaleźć pod nazwą @marcin.najman. Jego poczynania obserwuje ponad 125 tys. osób.

Marcin Najman Twitter

Marcin Najman często wchodzi w dyskusje na Twiterze, który powoli w Polsce wypiera niegdyś popularnego Facebooke'a. Na tej platformie można go znaleźć pod nickiem @MarcinNajman. Jego posty obserwuje ponad 85 tysięcy użytkowników.

Marcin Najman YouTube

Marcin Najman promuje swój kanał YouTube. Wrzuca tam najczęściej swoje przemyślenia odnośnie do wielu dziedzin życia, ale najczęściej są to krótkie filmiki dotyczące świata sportów walk. Jeśli chcesz być na bieżąco z jego contentem, zasubskrybuj kanał o nazwie @Marcin Najman Official, który ma ponad 70 tys. subskrybentów.

Marcin Najman żona

Partnerką życiową Marcina Najmana jest Julita Najman. Para wzięła ślub w 2013 roku na Jasnej Górze, który był połączony z chrzcinami córki. Julita to młodsza o dziewięć lat od Najmana była Miss Polonia Ziemi Ełckiej. Tytuł ten zdobyła w 2009 roku.

Marcin Najman córka

Córka Marcina Najmana przyszła na świat w grudniu 2012 roku. Jej imię to Weronika.

Marcin Najman siostra

Siostra Marcina Najmana to Ewa Najman. Więcej o jego siostrze dowiedzieliśmy się przed galą MMA-VIP 4. W trakcie skandalu związanego z wynajęciem hali w Wieluniu, burmistrz tego miasta przyznał, że zna się z Ewą Najman od lat. Pierwszy raz spotkali się w 2019 roku podczas kolacji zaaranżowanej przez burmistrza, którą wygrał partner siostry Najmana. Znajomość ta nie miała jednak ostatecznie wpływu na wynajęcie obiektu Najmanowi.

Marcin Najman - Krzysztof Stanowski

W 2020 roku zainteresowanie w internecie wzbudził konflikt Marcina Najmana z Krzysztofem Stanowskim. Obaj nie szczędzili sobie gorzkich słów w mediach społecznościowych. Do ich pierwszego spotkania twarzą w twarz doszło podczas Hejt Parku prowadzonego przez Mateusza Broka. Najman zaproponował dziennikarzowi, aby ten potarczował z nim podczas transmisji. Ten się jednak nie zgodził. Poirytowany Najman oblał Stanowskiego wodą.

Dalszy ciąg ich konfliktu miał miejsce w grudniu 2020 roku. Stanowski na swoich Twitterze wrzucił post informujący, że rzekomo znajduje się w jednym z budynków klubowych Rakowa Częstochowa. Był to czysty blef ze strony dziennikarza, który podłapał Najman. Przybył on pod budynek z zamiarem stoczenia pojedynku ze Stanowskim, na który wyzwał go wcześniej za pośrednictwem Twittera, jednak dziennikarz nie pojawił się na miejscu. Od tego momentu w sieci zaczęły się pojawiać niezliczone ilości memów związanych z tym wydarzeniem. Popularna stała się charakterystyczna niebieska kurtka Najmana, w której paradował przed budynkiem.

W 2021 roku na aukcji organizowanej przez WOŚP Stanowski zlicytował za 20 tys. złotych słynną niebieską kurtkę Marcina Najmana, w której pojawił się przed obiektem Rakowa Częstochowa, czekając na dziennikarza, którego tam oczywiście nie było.

Dalszy ciąg konfliktu

Po zawieszeniu broni związanym z akcją charytatywną na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy telenowela z Marcinem Najmanem i Krzysztofem Stanowskim w roli głównej odżyła na nowo. Zamieszanie wybuchło po tym, jak Najman, na konferencji przed MMA-VIP 4, przedstawił byłego szefa mafii pruszkowskiej Andrzeja Z. ps. "Słowik", jako nowego bossa swojej federacji. Po tym wydarzeniu Kielce wycofały się z organizacji wydarzenia, a Stanowski rozpoczął nawoływanie do bojkotu, który miał uniemożliwić kickbokserowi zorganizowania gali.

Najman znalazł pomoc u burmistrza Wielunia, który zgodził się na zorganizowanie gali. To nie spodobało się mieszkańcom, którzy przyłączyli się do bojkotu. Stanowski osobiście przyjechał do Wielunia, aby odbyć prywatną rozmowę z burmistrzem i przekonać go do odwołania swojej decyzji. Przed bramką w obecności tłumu ludzi doszło też do rozmowy twarzą w twarz z Najmanem. "El Testosteron" stwierdził, że Stanowski nieuczciwie zwalcza konkurencje, a Kanał Sportowy jest patronem medialnym organizacji walk na gołe pięści Gromda, a MMA-VIP, według Najmana, jest konkurencyjną organizacją.

Marcin Najman Big Brother

Przed walką o Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej w 2008 roku, Marcin Najman został uczestnikiem popularnego wówczas reality show Big Brother 5, z którego odpadł po 21 dniach.

Marcin Najman długi

Przed laty Marcin Najman przegrał proces o zniesławienie i nie wykonał postanowień wyroku sądu. Pięściarz miał przekazać określoną kwotę na Fundację Dziecięcą Fantazja. W 2022 roku nad Najmanem pojawiły się czarne chmury, a sprawę nagłośnił nawet Andrzej Kostyra:

- Sąd przyznał Marcie dwadzieścia tysięcy złotych i od czterech lat nie może uzyskać tych pieniędzy. Z odsetkami to jest już ponad 30 tys., ale żaden komornik nie może od ciebie odzyskać tych pieniędzy. Zapewne za walkę, w której się za bardzo nie napracowałeś, bo doznałeś kontuzji, jakieś honorarium dostałeś. Bądź honorowy, zwróć te pieniądze i niech dziewczyna, którą obraziłeś, ma satysfakcję, bo przecież jej nawet nie przeprosiłeś.

Marta Rawicz - dziennikarka Super Expressu, która została pomówiona o romans z Przemysławem Saletą, nie odpuściła Najmanowi. Saleta zamieścił skan pisma, w którym Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wyznaczyła Prokuraturę Rejonową Częstochowa-Północ do przeprowadzenia postępowania w sprawie Najmana.

Marcin Najman książka

W czerwcu 2014 roku ukazała się książka/pamiętnik napisana przez Marcina Najmana pod tytułem "Jerzy Kulej - mój mistrz". Pięściarz i zawodnik MMA był mocno związany z dwukrotnym mistrzem olimpijskim i wieloletnim komentatorem sportowym. Jako jeden z nielicznych zmarły w 2012 r. Jerzy Kulej dostrzegł talent bokserski Marcina Najmana i postanowił go trenować. Doprowadził go do dwunastu zwycięstw z rzędu, co było najlepszym okresem Najmana w jego karierze. Seria triumfów została jednak przerwana porażką w walce o międzynarodowe mistrzostwo Polski wagi ciężkiej z Andrzejem Wawrzykiem. Książka przedstawia wiele nieznanych faktów z życia Kuleja i ukazuje jednego z najbardziej utytułowanych polskich bokserów jako zwykłego człowieka.

"El testosteron" w 2020 roku przekazał fanom, że pracuje nad kolejną książką i ma napisane już dwa rozdziały. Początkowo premiera miała mieć miejsce w 2021 roku. Tak się jednak nie stało i przedłużyła się ona o ponad rok. Pod koniec 2022 roku Najman oświadczył, że wyda nową książkę o freak fightach w Polsce jeszcze przed walką na High League 6.

– Będzie miała tytuł „Ojciec chrzestny polskich freak fightów”. Myślę, że nikt nie będzie dyskutował nad tytułem, że to właśnie ja postanowiłem w kontekście swojej osoby zaczerpnąć.

Marcin Najman Jaka to melodia

19 września 2020 roku Marcin Najman pojawił się w emitowanym na TVP1 teleturnieju "Jaka to melodia", w którym zwyciężył, pokonując Reni Jusis i Mietka Szcześniaka.


Kim jest Marcin Najman?
Marcin Najman to pięściarz, kickbokser i zawodnik MMA.
Ile lat ma Marcin Najman?
Marcin Najman urodził się w 1979 roku. Rocznikowo ma 44 lata.
Ile waży Marcin Najman?
Marcin Najman waży około 110 kilogramów.
Jaki jest rekord Marcina Najmana w MMA?
Rekord Najmana w MMA to 5 zwycięstw i 6 porażek.