Marcin Najman to jedna z najbarwniejszych postaci w polskich freak fightach. 44-latek występował w takich organizacjach jak FAME MMA czy MMA-Vip, a jego kolejna walka znalazła się na karcie walk Clout MMA 4. Sprawdź kim jest Marcin Najman!

Kim jest Marcin Najman?

Marcin „El Testosteron” Najman to polski pięściarz, kickbokser i zawodnik MMA. Dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów w kickboxingu. W 2001 roku zadebiutował w boksie zawodowym. 7 lat później przez nokaut techniczny przegrał w drugiej rundzie starcie o międzynarodowe mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej z Andrzejem Wawrzykiem.

W 2016 zdobył natomiast tytuł mistrza Europy federacji WKU w kickboxingu. W 2019 roku podpisał kontrakt z FAME MMA, tocząc w nowej federacji cztery pojedynki. Swoje ostatnie walki stoczył w organizacji Clout MMA.

Marcin Najman pochodzenie

Najman urodził się w Częstochowie i tam obecnie mieszka.

Marcin Najman wiek

Marcin Najman urodził się 13 marca 1979 roku. Oznacza to, że aktualnie ma 44 lata.

Marcin Najman wzrost

Najman ma około 180 centymetrów wzrostu.

Marcin Najman waga

Waga Marcina Najmana oscyluje w okolicach 110 kilogramów.

Marcin Najman rekord

Marcin Najman do tej pory stoczył łącznie 39 pojedynków. Poniżej przedstawiamy bilans walk Marcina Najmana.

Rekord MMA: 6-10
Bilans K-1: 1-1
Rekord Boks: 15-7
Rekord Boks (w małych rękawicach)
: 0-1
Bilans MMA (na gołe pięści)
: 0-1

Marcin Najman Clout MMA

Aktualnie Marcin Najman jest zawodnikiem Clout MMA. Do tej pory stoczył w tej organizacji cztery pojedynki.

Marcin Najman vs Andrzej Fonfara

5 sierpnia 2023 roku, na gali Clout MMA 1, Marcin Najman zmierzył się Andrzejem Fonfarą. To starcie zdecydowanie nie należało do długich pojedynków. Rywalowi Najmana zajęło zaledwie 16 sekund pierwszej rundy, aby zwyciężyć tę walkę przez TKO.

Marcin Najman vs Piotr "Lizak" Lizakowski

Walka Najman vs Lizak odbyła się na gali Clout MMA 2. Między zawodnikami nie było żadnego konfliktu, jednak pojedynek ten był interesujący ze względu na bardzo dużą różnicę wagi. Najman był bowiem o ponad 40 kilogramów cięższy. Ostatecznie starcie wygrał Lizak przez jednogłośną decyzję sędziów.

Marcin Najman Adrian Cios

Na gali Clout MMA 2 Najman stoczył dwie walki. Po porażce z Lizakiem, "El Testosteron" zmierzył się z Adrianem Ciosem. Między zawodnikami było wiele złej krwi przed pojedynkiem, a walka zakończyła się po zaledwie 35 sekundach. Najman został bowiem zdyskwalifikowany za nielegalne ciosy w tył głowy rywala.

Najman vs Cios 2

Pierwsza walka Najmana z Ciosem zakończyła się przedwcześnie. Z tego powodu Clout MMA postanowiło doprowadzić do rewanżowego pojedynku, który odbył się 29 grudnia na Clout MMA 3. Niestety, ale walka zakończyła się w identyczny sposób. Najman został zdyskwalifikowany za nielegalny ciosy w tył głowy Ciosa.

Marcin Najman Jacek Murański

Konflikt na linii Najman - Murański trwa już od dłuższego czasu. Bo bardzo długich negocjacjach ostatecznie do walki tych zawodników doszło 9 marca 2024 roku na gali Clout MMA 4. Pojedynek ten odbył się na zasadach boksu w małych rękawicach, jednak dozwolone będą również łokcie i uderzenia z głowy.

Walka ta nie potrwała jednak nawet minuty. Najman dobrze rozpoczął walkę, jednak po kilkunastu sekundach opadł z sił, co wykorzystał Jacek Murański. Ostatecznie Muran znokautował Najmana lewym sierpowym.

Marcin Najman vs Paweł Jóźwiak

Marcin Najman w 2022 roku wystąpił w walce na gołe pięści na gali Wotore. Został zestawiony z prezesem federacji FEN, Pawłem Jóźwiakiem. Było to o tyle głośne starcie, gdyż obaj zawodnicy mieli ze sobą mocny konflikt. Panowie regularnie wymieniali się "uprzejmościami" w mediach społecznościowych, jednak im bliżej walki, tym bardziej można było odnieść wrażenie, że tak naprawdę na ten moment ich relacje są neutralne.

Potwierdzały to słowa Jóźwiaka w jednym z wywiadów:

Kiedyś się bardzo nie lubiliśmy. Była taka sytuacja, że tak mnie wku**ił z 3 lata temu, że chciałem jechać do Częstochowy, mówiąc w przenośni z siekierą i łeb mu odrąbać, tak się kłóciliśmy na Twitterze. Ale potem im dalej w las, ta walka się przekładała, zdążyliśmy się tyle razy spotkać. Naprawdę w różnych miejscach, Marcin mnie prześladuje, gdzie ja się nie pojawiłem, tam Najman.

W pewny momencie co tydzień w innej części kraju spotykałem Marcina. Nie będziemy konfliktu udawać, ale i tak będzie iskrzyło. Mieliśmy jedno face-to-face ,przez godzinę w inteligenty sposób sobie tak dokuczaliśmy, że były emocje. Też może pokażemy zawodnikom sportowym, jak wypromować pojedynek, nie robiąc patologii.

Dla prezesa FEN był to debiut, a Najman dłuższy czas nie pojawiał się w oktagonie, robiąc sobie przerwę od treningów. Panowie zmierzyli się na zasadach MMA, ale w samych owijakach bokserskich. Najman ponownie nie pokazał zbyt wiele. Już po kilku sekundach od rozpoczęcia pojedynku Jóźwiak trafił go na tyle mocno, że ten padł na ziemię. Tam Jóźwiak dokończył dzieła zniszczenia silnymi ciosami.

Marcin Najman High League

Po tym, jak federacja FAME MMA nie przedłużyła kontraktu z Jackiem Murańskim, kontrowersyjnego aktora przejęła konkurencyjna organizacja High League. Przed rozpoczęciem gali High League 5 Arkadiusz Pawłowski wyszedł do oktagonu, aby ogłosić walkę Marcin Najman vs Jacek Murański na gali High League 6.

Początkowo Najman miał się bić z synem Murańskiego, Mateuszem na gali High League 5. Ostatecznie do tego pojedynku nie doszło, a nowym przeciwnikiem "Młodego Murańskiego" został Paweł "Scarface" Bomba. Ta sytuacja podsyciła sytuację pomiędzy Najmanem a Jackiem Murańskim, którzy dalej toczyli medialną wojnę.

W jednym z wywiadów Jacek nazwał Marcina Najmana "frajerem". Najman odpowiedział mu, że nie wie, który z Murańskich jest głupszy. Przykładów takich wymian słownych pomiędzy nimi można wymieniać w nieskończoność. Ostatecznie do walki nie doszło z powodu śmierci Mateusza Murańskiego, która wstrząsnęła całym freak-fightowym światem.

Marcin Najman vs Paweł Jóźwiak 2

Federacja High League zmuszona sytuacją w rodzinie Murańskich zdecydowała się zorganizować rewanżowy pojedynek Najman vs Jóźwiak. Starcie to potrwało pełen dystans, a zwycięsko wyszedł z niego Marcin Najman, który wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Marcin Najman FAME MMA

W 2019 roku Marcin Najman podpisał kontrakt z federacją FAME MMA. Pierwszy pojedynek w FAME MMA stoczył 26 października 2019 roku w Ergo Arenie w Gdańsku. W walce wieczoru zmierzył się z Piotrem "Bonus BGC" Witczakiem.

Marcin Najman vs Bonus BGC

FAME MMA 5 odbyło 26 października 2019 roku i zakończyło debiutanckim zwycięstwem Najmana w nowej federacji. El Testosteron starł się w oktagonie z Bonusem BGC, pokonując go przez TKO już w pierwszej rundzie.

Marcin Najman vs Bestia

Kolejną walkę Najman stoczył na FAME MMA 6. Tym razem zmierzył się z debiutującym w MMA Piotrem "Bestią" Piechowiakiem. Mimo że Bestia był całkowitym nowicjuszem, to zdołał pokonać Najmana w drugiej rundzie przez TKO.

Marcin Najman vs Daro Lew

El Testosteron wystąpił również FAME MMA 7. Na tej gali doszło do walki Najman vs Daro Lew. Pojedynek ten już w pierwszej rundzie wygrał Marcin Najman.

Daro Lew oskarżył jednak rywala o nieczystą grę. Zarzucił Najmanowi, że ten wyprowadzał nielegalne ciosy w tył głowy, przez co nie powinien wygrać. Rywal zbył te zarzuty pogardliwą odpowiedzią, że widocznie Kaźmierczuk nadal odczuwa skutki ciężkich ciosów Najmana w głowę.

Marcin Najman vs Don Kasjo

Dla Marcina Najmana, który stoczył trzy walki w FAME MMA, walka z Don Kasjo miała być ostatnią w karierze. Między zawodnikami wrzało przez długi czas, a oliwy do ognia dolał Kasjusz, oskarżając Marcina Najmana o romans z Moniką Godlewską. Na konferencjach i w wywiadach „El Testosteron” starał się być opanowany i nie podejmował dłuższych konwersacji z Kasjuszem.

Po oskarżeniach Kasjusza Najman nie pokazał się w programie "Cage" prowadzonym na oficjalnym kanale na YouTube. Marcin nagrał oświadczenie w tej sprawie, w którym podkreślił, że nie ma zamiaru rozmawiać z Kasjuszem, który dopuszcza się fałszywych pomówień w stosunku do niego.

W czasie walki doszło do niecodziennej sytuacji, w której Marcin Najman obalił Don Kasjo, pomimo że walka miała stoczyć się w formule bokserskiej. Po tym zdarzeniu sędzia walki odjął punkt Marcinowi, który ponownie złamał regulamin, próbując kopnąć Kasjusza. Ta próba kopnięcia zakończyła się dyskwalifikacją.

Skandaliczne zachowanie po walce

Następnie w oktagonie doszło do bójki i szybko musieli wkroczyć ochroniarze w celu zatrzymania konfliktu. Niestety w całym tym zamieszaniu znalazł się także trener boksera – Damian Herczyk, który jak się okazało po walce, wykręcił nogę Kasjuszowi, który leżał już na macie trzymany przez ochronę.

To wydarzenie może budzić podejrzenia, że cała ta żenująca akcja była od początku zaplanowana i Marcin Najman wiedział, co robi. Następnego dnia Marcin wstawił swój pierwszy wpis na Twiterze o treści:  "Potraktowałem go tak jak on moją rodzinę”.

Marcin Najman MMA VIP

Na początku 2021 roku Marcin Najman stał się twarzą nowej federacji MMA-VIP założonej przez niego samego oraz Kacpra Woźniaka. Pierwsza edycja odbyła się 13 lutego 2021 w Alvernia Studios w Nieporazie. W walce wieczoru Najman zmierzył się z Szymonem "Taxi Złotówa" Wrześniem. W MMA-VIP "El Testosteron" odbył trzy pojedynki, dwukrotnie wygrywając. Niestety federacja zaczęła wzbudzać mnóstwo kontrowersji.

Pierwszae negatywne komentarze pojawiły się przed galą MMA-VIP 3, na której doszło do walki kobiety z mężczyzną. To jednak nie koniec. 8 stycznia 2022 roku podczas pierwszej konferencji przed galą MMA-VIP 4 włodarze ogłosili jej "nowego bossa", którym okazał się były lider gangu pruszkowskiego - Andrzej Zieliński ps. "Słowik". Sytuacje nagłośnił Krzysztof Stanowski, nawołując do bojkotu wydarzenia.

Niedługo po tym samorząd Kielc, w którym początkowo miała się odbyć gala, ogłosił zerwanie umowy. Dwanaście dni później Najman poinformował o nowej lokalizacji. Decyzja o wynajmie hali w Wieluniu spotkała się z wyraźnym sprzeciwem mieszkańców. Ostatecznie burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, który początkowo nie chciał się ugiąć pod naporem mediów i swoich mieszkańców, wystosował oświadczenie, w którym poinformował o rozwiązaniu umowy.

Po gali MMA-VIP 4 Marcin Najman oznajmił fanom, że odchodzi z federacji, a jej władze przekazuje w ręce Dariusza Kosowskiego.

Marcin Najman vs Taxi Złotówa

Na gali MMA-VIP 1 w walce wieczoru Najman zmierzył się z Szymonem "Taxi Złotówą" Wrześniem - znanym youtuberem, który przez długi czas zmagał się z otyłością, ale w 2019 roku zadebiutował w FAME MMA, dzięki czemu wyraźnie schudł podczas przygotowań.

W pierwszej rundzie Wrzesień unikał wymiany z Najmanem. Dopiero kilka sekund przed gongiem Najman trafił rywala kilkoma ciosami. W drugiej odsłonie, ku zaskoczeniu wszystkich, to "Taxi Złotówa" zaczął wywierać presję na Najmanie, który został zepchnięty do siatki. Najman dostał dwa celne ciosy w wątrobę, po których mocno się skrzywił. Sędzia natychmiast to zauważył i przerwał pojedynek.

Po starciu "El Testosteron" ponownie zapowiedział, że już do klatki nie wróci.

Marcin Najman vs Rysiek Szczena

Na MMA-VIP 3, które odbyło się 29 października 2021 roku w Hotelu Scout w Częstochowie Marcin Najman w walce wieczoru zmierzył się z bohaterem telewizyjnego show "Chłopaki do wzięcia", Ryszardem "Szczena" Dąbrowskim. Walka potrwała zaledwie 17 sekund. Najman wygrał przez TKO. Jak zdradził później "Szczena", podczas walki był pod wpływem alkoholu.

Marcin Najman vs Misiek z Nadarzyna

Ostatnim pojedynkiem Marcina Najmana w MMA-VIP było starcie z byłym gangsterem Mirosławem "Miśkiem z Nadarzyna" Dąbrowskim. 60-letni "Misiek z Nadarzyna" przed debiutem w oktagonie trenował sporty walki zaledwie kilka miesięcy i był z góry skazywany na porażkę.

W pierwszej rundzie panowie rzucili się na siebie z ciosami. Po jednym z uderzeń Dąbrowskiego, Najman poleciał na deski. Były gangster położył się na Najmanie, jednak nie wykazywał on dużej aktywności. Sędzia był zmuszony upomnieć Dąbrowskiego i podnieść walkę do stójki.

W drugiej odsłonie Najman spróbował obalić przeciwnika, jednak poleciał z nim pod siatkę. Tam rozpoczął serię ciosów, a jego prawy sierpowy naruszył Dąbrowskiego na tyle, że sędzia był zmuszony przerwać pojedynek.

Marcin Najman boks

Marcin Najman przygodę z zawodowym boksem rozpoczął 30 kwietnia 2001 roku. Na Słowacji zmierzył się z reprezentantem gospodarzy Peterem Simko. Niestety przegrał w debiucie już w pierwszej odsłonie pojedynku przez TKO. Była to o tyle wstydliwa porażka, gdyż rywal do tej pory miał na koncie same porażki.

Następnie przegrał dwie następne walki, kolejno z Dawidem Kosteckim i Ukraińcem Artemem Czernowem. Przyszłym zawodnikiem FAME MMA i twarzą federacji MMA-VIP zainteresował się dwukrotny mistrz olimpijski Jerzy Kulej, który wziął go pod swoje skrzydła.

Współpraca z Kulejem okazała się zbawienna w skutkach. Marcin Najman wygrał dwanaście pojedynków z rzędu, pokonując Tomasza Górskiego (0-0), dwukrotnie Roberta Gacka (0-2), Milana Bečáka (1-12-1), Douga Phillipsa (6-4), Petera Šimko (2-30), dwukrotnie Piotra Sapuna (10-11), dwukrotnie Imricha Borka (2-27), Alfreda Polláka (0-8) i Štefana Ciroka (3-18-1).

Jego passa zatrzymała się na Andrzeju Wawrzyku (9-0), z którym przegrał walkę o międzynarodowe mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej 19 kwietnia 2008 roku. W tym samym roku zmierzył się jeszcze z Antonem Laščekiem (5-45-5), wygrywając przez jednogłośną decyzję sędziów.

Później zrobił sobie przerwę na cztery i pół roku. Powrócił do ringu w 2013 roku, odnosząc dwa zwycięstwa przed czasem ze Słowakiem oraz Bośniakiem. Po tych triumfach ponownie nastąpił rozbrat od boksu na kolejne cztery i pół roku. W maju 2018 roku po powrocie przegrał z Łotyszem Rihardsem Bigisem (13-7), zaś rok później w kwietniowym rewanżu ponownie (drugi raz przez TKO).

Marcin Najman vs Andrzej Wawrzyk

Marcin Najman w latach 2004 - 2008 był na fali. Triumfował w 12 walkach z rzędu. W rezultacie dostał pojedynek o zawodowe międzynarodowe mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej. Rywalem Częstochowianina był Andrzej Wawrzyk. Kulisy tego starcia są dość zaskakujące.

Przed walką Najman, zamiast ciężko trenować, skupiał się na byciu gwiazdą w programie "Big Brother". Ponadto osoby specjalizujące się w statystykach sprawdziły, jak przebiegała droga Najmana do otrzymania tak prestiżowej walki. Okazało się, że były zawodnika FAME MMA walczył z pięściarzami o łącznym rekordzie 39-175! Rezultat zatem mógł być tylko jeden. Wawrzyk znokautował Najmana w drugiej rundzie. 

Marcin Najman MMA

Po nie do końca udanej przygodzie w boksie zawodowym, Marcin Najman zdecydował się na walki w formule MMA. Do tej pory zanotował na zasadach MMA piętnaście walk.

Marcin Najman KSW

Najman swoją karierę w MMA rozpoczął w organizacji KSW. Jego debiut miał się odbyć na gali KSW 11 przeciw Jahmai Satischowi. Pojedynek został finalnie odwołany i pierwsza walka Najmana w KSW odbyła się 11 grudnia 2009 roku na gali KSW 12.

Marcin Najman vs Mariusz Pudzianowski

W 2009 roku doszło do debiutu Marcina Najmana w MMA na gali KSW 12 w warszawskim Torwarze. Jego rywalem, który również zaczynał przygodę z mieszanymi sztukami walki, był Mariusz Pudzianowski. Pudzian potrzebował zaledwie 43 sekundy, aby roznieść "El Testosterona" swoją ogromną siłą fizyczną.

Marcin Najman vs Przemysław Saleta

Marcin Najman po serii 12 zwycięstw z rzędu wyjechał na obóz przygotowawczy do Miami, pomagając Przemysławowi Salecie w treningach przed walką z Oliverem McCallem. Przyjaźń Najmana z Saletą popsuła się w 2005 roku. Poróżniła ich kobieta, a konkretniej druga żona Przemka Salety, Ewa Byzdra, z którą rozwiódł się kilka lat temu. Kiedy do sieci trafiły wspólne zdjęcia Najmana z Ewą, przyjaźń szybko zamieniła się w nienawiść.

Do wyjaśnienia ich konfliktu doszło po kompromitującej porażce Najmana z Pudzianowskim. Włodarze KSW postanowili dać jeszcze jedną szansę Najmanowi, zestawiając go z byłym kolegą. Finalnie do ich konfrontacji doszło 18 września 2010 roku na KSW 14.

Pojedynek niespodziewanie rozpoczął się od obalenia Salety przez "El Testosterona" i pełnego dosiadu. W pewnym momencie sędzia ku zdziwieniu wszystkich podniósł walkę do stójki. Po chwili Najman ponownie sprowadził Saletę do parteru, ale tym razem mistrz świata w kick-boxingu, a także mistrz Polski i Europy w zawodowym boksie zdołał obrócić Najmana, by zakończyć starcie za pomocą duszenia przedramieniem.

Do rewanżu doszło 5 listopada 2011 roku podczas gali MMA Attack 1. Tym razem zawodnicy mierzyli się w formule K-1. Saleta potrzebował zaledwie 50 sekund, aby pokonać w nietypowy sposób swojego byłego kumpla. Najman po jednym z kilku kopnięć doznał kontuzji nogi, uniemożliwiającej mu dalszy pojedynek.

Marcin Najman vs Robert Burneika

Następnym pojedynkiem Najmana w formule MMA było starcie z Robertem "Hardkorowym Koksu" Burneiką. Przed tym starciem mieszkający w USA Burneika nie miał żadnej bazy w sportach walki i był to jego debiut w oktagonie.

W pierwszych sekundach walki obaj zawodnicy biegali po oktagonie, próbując uniknąć jakiejkolwiek wymiany. Po minucie Burneika, widząc, że ta taktyka na nic się zdaje, ruszył do frontalnego ataku high-kickami. Ciężko mu jednak było trafić ruchliwego Najmana. Dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony ruszył do ataku, przyciskając Najmana do siatki, zadając na głowę rywala grad ciosów. Zawodników rozdzielił sędzia, który zauważył, że Litwin uderza w tył głowy byłego rywala Salety.

Druga runda rozpoczęła się od tej samej taktyki Burnejki, który gestami zapraszał Najmana do walki. Ten postanowił skorzystać z zaproszenia, wyprowadzając low-kicka. Po tym do zdecydowanego ataku ruszył "Hardkorowy Koksu", który siłą mięśni podobnie jak Pudzian przewrócił Najmana, a następnie zadając piekielnie mocne ciosy, zmusił go do poddania się.

Marcin Najman vs Trybson

Po pojedynku z Burneiką wydawało się, że Najman zakończy karierę. Sam mówił bowiem o tym w wielu wywiadach. Jednak dwa lata później podczas pierwszej w historii gali FFF 1, która odbyła się w Zielonej Górze, doszło do pojedynku Najman vs Trybson. Zawodnicy mieli ze sobą wieloletni konflikt.

Zaledwie 42 sekundy potrzebował Trybson, aby wygrać z Marcinem Najmanem. Szybko obalił rywala, a tam zasypał go gradem ciosów. "El Testosteron" tym razem nie odklepał, jak miał to w zwyczaju, a starcie zostało przerwane przez sędziego.

Marcin Najman żona

Partnerką życiową Marcina Najmana jest Julita Najman. Para wzięła ślub w 2013 roku na Jasnej Górze, który był połączony z chrzcinami córki. Julita to młodsza o dziewięć lat od Najmana była Miss Polonia Ziemi Ełckiej. Tytuł ten zdobyła w 2009 roku.

Marcin Najman córka

Córka Marcina Najmana przyszła na świat w grudniu 2012 roku, a jej imię to Weronika.

Marcin Najman siostra

Siostra Marcina Najmana to Ewa Najman. Więcej o jego siostrze dowiedzieliśmy się przed galą MMA-VIP 4. W trakcie skandalu związanego z wynajęciem hali w Wieluniu, burmistrz tego miasta przyznał, że zna się z Ewą Najman od lat.

Pierwszy raz spotkali się w 2019 roku podczas kolacji zaaranżowanej przez burmistrza, którą wygrał partner siostry Najmana. Znajomość ta nie miała jednak ostatecznie wpływu na wynajęcie obiektu Najmanowi.

Marcin Najman Krzysztof Stanowski

W 2020 roku zainteresowanie w internecie wzbudził konflikt Marcina Najmana z Krzysztofem Stanowskim. Obaj nie szczędzili sobie gorzkich słów w mediach społecznościowych. Do ich pierwszego spotkania twarzą w twarz doszło podczas Hejt Parku prowadzonego przez Mateusza Broka. Najman zaproponował dziennikarzowi, aby ten potarczował z nim podczas transmisji. Ten się jednak nie zgodził. Poirytowany Najman oblał Stanowskiego wodą.

Dalszy ciąg ich konfliktu miał miejsce w grudniu 2020 roku. Stanowski na swoich Twitterze wrzucił post informujący, że rzekomo znajduje się w jednym z budynków klubowych Rakowa Częstochowa. Był to czysty blef ze strony dziennikarza, który podłapał Najman. Przybył on pod budynek z zamiarem stoczenia pojedynku ze Stanowskim, na który wyzwał go wcześniej za pośrednictwem Twittera, jednak dziennikarz nie pojawił się na miejscu.

W 2021 roku na aukcji organizowanej przez WOŚP Stanowski zlicytował za 20 tys. złotych słynną niebieską kurtkę Marcina Najmana, w której pojawił się przed obiektem Rakowa Częstochowa, czekając na dziennikarza, którego tam oczywiście nie było.

Dalszy ciąg konfliktu

Po zawieszeniu broni związanym z akcją charytatywną na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy telenowela z Marcinem Najmanem i Krzysztofem Stanowskim w roli głównej odżyła na nowo. Zamieszanie wybuchło po tym, jak Najman, na konferencji przed MMA-VIP 4, przedstawił byłego szefa mafii pruszkowskiej Andrzeja Z. ps. "Słowik", jako nowego bossa swojej federacji. Po tym wydarzeniu Kielce wycofały się z organizacji wydarzenia, a Stanowski rozpoczął nawoływanie do bojkotu, który miał uniemożliwić kickbokserowi zorganizowania gali.

Najman znalazł pomoc u burmistrza Wielunia, który zgodził się na zorganizowanie gali. To nie spodobało się mieszkańcom, którzy przyłączyli się do bojkotu. Stanowski osobiście przyjechał do Wielunia, aby odbyć prywatną rozmowę z burmistrzem i przekonać go do odwołania swojej decyzji. Przed bramką w obecności tłumu ludzi doszło też do rozmowy twarzą w twarz z Najmanem. "El Testosteron" stwierdził, że Stanowski nieuczciwie zwalcza konkurencje, a Kanał Sportowy jest patronem medialnym organizacji walk na gołe pięści Gromda, a MMA-VIP, według Najmana, jest konkurencyjną organizacją.

Marcin Najman Big Brother

Przed walką o Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej w 2008 roku, Marcin Najman został uczestnikiem popularnego wówczas reality show Big Brother 5, z którego odpadł po 21 dniach.

Marcin Najman długi

Przed laty Marcin Najman przegrał proces o zniesławienie i nie wykonał postanowień wyroku sądu. Pięściarz miał bowiem przekazać określoną kwotę na Fundację Dziecięcą Fantazja. W 2022 roku nad Najmanem pojawiły się czarne chmury, a sprawę nagłośnił nawet Andrzej Kostyra:

Sąd przyznał Marcie dwadzieścia tysięcy złotych i od czterech lat nie może uzyskać tych pieniędzy. Z odsetkami to jest już ponad 30 tys., ale żaden komornik nie może od ciebie odzyskać tych pieniędzy. Zapewne za walkę, w której się za bardzo nie napracowałeś, bo doznałeś kontuzji, jakieś honorarium dostałeś. Bądź honorowy, zwróć te pieniądze i niech dziewczyna, którą obraziłeś, ma satysfakcję, bo przecież jej nawet nie przeprosiłeś.

Marta Rawicz - dziennikarka Super Expressu, która została pomówiona o romans z Przemysławem Saletą, nie odpuściła Najmanowi. Saleta zamieścił skan pisma, w którym Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wyznaczyła Prokuraturę Rejonową Częstochowa-Północ do przeprowadzenia postępowania w sprawie Najmana.

Marcin Najman książka

W czerwcu 2014 roku ukazała się książka napisana przez Marcina Najmana pod tytułem "Jerzy Kulej - mój mistrz". Najman był mocno związany z dwukrotnym mistrzem olimpijskim i wieloletnim komentatorem sportowym. Zmarły w 2012 roku Kulej jako jeden z nielicznych dostrzegł talent bokserski Marcina Najmana i postanowił go trenować.

Kulej doprowadził Najmana do dwunastu zwycięstw z rzędu. Seria zwycięstw została jednak przerwana porażką w walce o międzynarodowe mistrzostwo Polski wagi ciężkiej z Andrzejem Wawrzykiem. Książka przedstawia wiele nieznanych faktów z życia Kuleja i ukazuje jednego z najbardziej utytułowanych polskich bokserów jako zwykłego człowieka.

"El Testosteron" w 2020 roku przekazał fanom, że pracuje nad kolejną książką i ma napisane już dwa rozdziały. Początkowo premiera miała mieć miejsce w 2021 roku. Tak się jednak nie stało i przedłużyła się ona o ponad rok. Pod koniec 2022 roku Najman oświadczył, że wyda nową książkę o freak fightach w Polsce jeszcze przed walką na High League 6.

Będzie miała tytuł "Ojciec chrzestny polskich freak fightów". Myślę, że nikt nie będzie dyskutował nad tytułem, że to właśnie ja postanowiłem w kontekście swojej osoby zaczerpnąć.

Marcin Najman Jaka to melodia

19 września 2020 roku Marcin Najman pojawił się w emitowanym na TVP 1 teleturnieju "Jaka to melodia", w którym zwyciężył, pokonując Reni Jusis i Mietka Szcześniaka.

Marcin Najman Twitter

Marcin Najman często wchodzi w dyskusje na Twiterze, który powoli w Polsce wypiera niegdyś popularnego Facebook'a. Na tej platformie można go znaleźć pod nickiem @MarcinNajman. Jego posty obserwuje ponad 94 tysiące użytkowników.

Marcin Najman YouTube

Marcin Najman promuje również swój kanał YouTube. Wrzuca tam najczęściej swoje przemyślenia odnośnie do wielu dziedzin życia, ale najczęściej są to krótkie filmiki dotyczące świata sportów walk. Jeśli chcesz być na bieżąco z jego contentem, zasubskrybuj kanał o nazwie @Marcin Najman Official, który ma ponad 70 tys. subskrybentów.

Marcin Najman Instagram

Marcin Najman prowadzi swój profil na Instagramie. Można go tam znaleźć pod nazwą @marcin.najman, natomiast jego poczynania obserwuje ponad 155 tys. osób.


Kim jest Marcin Najman?
Marcin Najman to pięściarz, kickbokser i zawodnik MMA.
Ile lat ma Marcin Najman?
Marcin Najman urodził się w 1979 roku, co oznacza, że aktualnie ma 44 lata.
Ile waży Marcin Najman?
Marcin Najman waży około 110 kilogramów.